If this is your first visit, be sure to
check out the FAQ by clicking the
link above. You may have to register
before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages,
select the forum that you want to visit from the selection below.
Странни неща се случват,включително и в инвестора - видях,че русофилската тема тихомълком изчезна,като междувременно се насърчава свободна трибуна на доказано-неуравновесени екземпляри особено когато става дума за"Украйна"!
И това се случи само заради един-единствен спамер, който целенасочено пускаше спам за да изчезне русофилската тема. Е , успя!
Това дава следното послание: всяка тема която на някого не се харесва в Инвестора може просто да я залива със спам, чрез постване на линкове, без никакво мнение през 30сек. Инвестора просто изтрива темата. Спамерът тържествува
Странни неща се случват,включително и в инвестора - видях,че русофилската тема тихомълком изчезна,като междувременно се насърчава свободна трибуна на доказано-неуравновесени екземпляри особено когато става дума за"Украйна"!
Но всичко си има обяснение:
...Поанта на всички световни новини днес е случващото се в Украйна. Но безпристрастните аналитични анализи са рядкост, особено в България. В момента страната ни е залята от русофобия не защото мнозинството българи са русофоби, а защото световното задкулисие и адептите на глобалния проект са добре организирани и финансирани – също както бандеровците в Украйна.Принципът е прост: прав е онзи, който крещи по-силно и размахва ръце, и се тресе… като при земетресение в Япония. А крещят, размахват ръце и се тресат „скелетите от гардероба”, адептите и креатурите „на новия световен ред” от ранните години на българската „демокрация”...
Интересно. Аз публикувам мнение на Дойче Веле, т.е. Меркел, ти атакуваш Америка.
Да, пействаш пропаганда, и то от смешни източници.
Редута... Домораслите експерти...
Дойче Веле... Държавен пропаганден инструмент на Германия. Чухме ги в българския им отдел какви изкривявания и преки лъжи пускаха, та накрая се осраха и затвориха предаването.
Не те ли е срам, стамболов? Що не се скриеш със своите "източници"?
Ето сериозни източници относно санкциите към Русия:
Антон Бьорнер, президент на Немската асоциация на износителите (BDA), най-голямата в Германия, представяща 120 000 фирми, на пресконференция говори за опасните минуси от санкциите и заключва:
How to resolve the crisis? Not without or even against, but only with Russia. The EU needs Russia, Putin must be integrated into the decision-making processes.
"Как да се справим с кризата (свързана с Украйна)? Не без, и още повече, не против Русия. ЕС има нужда от Русия, Путин трябва да бъде включен във вземането на решение. http://bga.de/50.html?&tx_ttnews%5bt...dba80ab6e56b7e
Ройтерс за финансовите опасности от санкциите:
While Russia is generally perceived as a country with very little state foreign debt, its external corporate debt of more than $650 billion has made its companies, a lot of them controlled by the Kremlin, and the Western financial system closely interconnected.
"Interdependencies are key: Russia depends heavily on oil and gas exports to balance its budget, Europe depends upon Russia energy and has significant financial exposure to Russian companies," says Nic Brown from French bank Natixis.
В Европа има 650 млрд. корпоративен дълг на руски компании, голяма част от тях контролирани от Кремъл. (На друго место пише, ча в Щатите са само 62 млрд. и им дреме на дедовия от санкциите.)
"Взаимозависимостта е ключова: Русия силно зависи от износа на газ и петрол, балансиращ бюджета й, Европа зависи от руската енергия и има значителна финансова зависимост от руските компании", казва Ник Браун от френската банка "Natixis". http://www.reuters.com/article/2014/...0M72U720140311
Подобни неща пише тук supertrader, само че без препратки.
САЩ дори и след падането на комунизма води откровена политика на противопоставяне на Русия.
За САЩ приятели са враговете на Русия. Неотменим постулат. Щом е враг на Русия, значи е приятел на САЩ. Няма значение дали е кървав диктатор или е брадясал ислямист-муджахидин.
Така беше в Афганистан, така беше в Сирия, така беше в Египет, така беше в латиноамериканските диктаторски страни. Така стана и в Украйна.
Глобалната стратегия на САЩ се състои в това да свива обръча около Русия. Като цената за това отесняване плащат другите народи, естествено.
Е, Русия показа че няма да допусне да се влезе в предния и двор. И че ако е необходимо ще води война с НАТО и САЩ. Ако трябва и с ядрено оръжие. Не се съмнявайте.
САЩ и НАТО нямат никаква работа в Украйна !
И ако каубоите искат да избегнат световна катастрофа, то да си приберат пищовите и да си отзоват платените кресльовци!
Русия няма да заплашва нито Запада, нито Полша, нито Прибалтика. Но Украйна е нещо, което Русия няма да отстъпи.
И ако и форумните кресльовци не го разбират и продължават да нагнетяват напрежение-толкова по-лошо за тях. Ще има изненади. Да не стане тъй, че Атака да спечели изборите.
Интересно. Аз публикувам мнение на Дойче Веле, т.е. Меркел, ти атакуваш Америка.
Каквото и да се случи оттук нататък в Украйна Путин успя да стресне и разбуди Запада. Той се беше излегнал удобно в „глобализационния дивидент“, убеден, че войната, териториалните амбиции и „твърдата сила“ са вече отживелица. В света на глобализацията всички искат да са търговци и потребители. По теория взаимната обвързаност трябваше да означава и взаимно възпиране. Западът изостави своя тил и се впусна да покорява Азия, запленен от нейната притегателна сила и многомилиардната й нова средна класа. Агресията на Путин има обаче ефекта на обратна „машина на времето“, която връща западните държави към базови проблеми на неговата сигурност.
Промени ще има и в ЕС. По принцип неговото развитие много често върви по силата на импулсите на различни кризи. Например, атентатите в Ню Йорк, Мадрид и Лондон доведоха до нова ера в полицейското и анти-терористичното сътрудничество. Кризата в еврозоната доведе до нови политики и институции, банков съюз. Много хора не помнят, но предходните газови кризи от 2005-6 и 2009 година изтикаха на преден план европейската енергийна политика и постепенно я превърнаха в доста по-работеща, макар и все още недостатъчно развита, система. Руската агресия сега допълнително ще стимулира този процес. Цялата криза ще принуди съюзът да мисли по-стратегически, а не просто да се влачи след събитията.
Западът не може да си позволи безкрайно да подминава познати рискове и да изглежда уязвим. Новата фаза на руската агресия преминава именно тази тънка линия и започва да лекува наивните и да маргинализира бизнес прагматиците. Това не значи бърза или лесна промяна, но отваря вратата към преосмисляне и потенциално консолидиране на базови политики на западния свят. Един от съавторите на тази предизвикана промяна по всяка вероятност ще се окаже Владимир Путин.
Коментар