
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Украйна (2)
Collapse
Заключена.
X
X
-
Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнениеА бе да ги дадем, ама те дали ще ги искат? Те т'ва е проблема.
Иначе едно двойно увеличение на доходите, при същите цени... кой в Шуменско няма да го иска?
Започвам да разбирам твоята активност...
Но не е ли малко евтино все пак
Коментар
-
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнениеГигов, а Варна и Шумен няма ли да им дадем? Все пак доста са ни помагали- освободиха ни от турците, от фашизмът, изучиха купчина некадърни партийни отрочета, а и днес идват като туристи, инвеститори и евтина газ дават...
Иначе едно двойно увеличение на доходите, при същите цени... кой в Шуменско няма да го иска?Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнениеНадценяваш братушките.
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнениеНаучиш ли се на лесен живот те интересува единствено да продължаваш да си угаждаш, те ако се налага пак ще продават земя, само и само да има за лапане...
...
btw...
Темата е УКРАЙНА, а не Русия.Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна
Коментар
-
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнениеКолчо, ти ги надценяваш в случая, и те са като нас- бивше величие, от 25 г. само дават територии, а не вземат, това с Крим е в рамките на статистическата грешка, след още 25 г. нищо чудно да са останали само между Москва и Петербург, въобще следващата Югославия
п. Това във връзка с 1 април, но не е съвсем невъзможноХодя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна
Коментар
-
Колчо, ти ги надценяваш в случая, и те са като нас- бивше величие, от 25 г. само дават територии, а не вземат, това с Крим е в рамките на статистическата грешка, след още 25 г. нищо чудно да са останали само между Москва и Петербург, въобще следващата Югославия
п. Това във връзка с 1 април, но не е съвсем невъзможно
Коментар
-
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнениеГигов, а Варна и Шумен няма ли да им дадем? Все пак доста са ни помагали- освободиха ни от турците, от фашизмът, изучиха купчина некадърни партийни отрочета, а и днес идват като туристи, инвеститори и евтина газ дават...
Както знаем, на путиноидите апетитът идва с яденето...
Коментар
-
Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение... няма ли да им дадем ...
А и смятате ли, че Вас ще питат ?Ходя по въже.Не ръкопляскайте, това е моят път.С костюм на клоун съм, да ми се смеете, когато падна
Коментар
-
Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнениеС Крим Украйна плати лихвите, а предстои с териториите до Днепър да плати и главницата. Догодина.
Коментар
-
Първоначално изпратено от коки Разгледай мнениеСрещу Русия готвят удар, какъвто унищожи СССР
1 април 2014, 11:31
Наложените от Запада срещу Русия санкции могат да се окажат цвете в сравнение с това, което може да последва в средносрочна перспектива, пише Утро.ru.
26.03.2014 · Crimean crisis or not - Siemens has promised long-term investments in Russia. A meeting with President Putin justifies CEO Kaeser by pointing out that it was already planned a long time.
Грешка, грешка... Голяма грешка!
Поне да четеха тука Инвесторо, та да се понаучат и предпазят.
Ама те - не! Инвестиции, та инвестиции.
Уошо.Last edited by vmankov; 01.04.2014, 13:35.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Колчо Слепеца Разгледай мнение
и така 10 млрд. долара...
(нищо, ... рано или късно, всеки си плаща сметките..)
Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Срещу Русия готвят удар, какъвто унищожи СССР
1 април 2014, 11:31
Наложените от Запада срещу Русия санкции могат да се окажат цвете в сравнение с това, което може да последва в средносрочна перспектива, пише Утро.ru.
В петък в Рияд се състоя среща между президента на САЩ Барак Обама и краля на Саудитска Арабия Абдула. Като официална цел на визитата на американския президент в кралството беше посочено обсъждането на доставките на американски преносими зенитно-ракетни комплекси /ПЗРК/ и противотанкови системи за сирийските бунтовници от Саудитска Арабия. Припомняме, че през февруари представители на Белия дом заявиха, че попадането на ПЗРК „не в правилните ръце“ може да доведе до използването им за терористични цели, включително граждански самолети. Както стана известно обаче неотдавна от източници, близки до американското правителство, Вашингтон не изключва снемане на забраната за доставка на ПЗРК за сирийската опозиция.
Трудно е да се повярва, че президентът на САЩ лично е отишъл при саудитския крал за обсъждане точно на този въпрос. Практически няма съмнения, че на срещата са били обсъдени и други теми.
Всичко си идва на мястото, ако предположим, че целта на визитата на Обама в Рияд са били преговори с краля за възможно „коригиране“ на световните цени на петрола. Именно тази стъпка разглежда днес Западът като единствен лост за въздействие върху Русия, която активизира геополитическата си дейност на фона на украинските събития.
Като водещ световен играч Саудитска Арабия разполага с всички възможности, така че за кратко време значително да увеличи добива и по този начин да разруши създалото се на световния пазар статукво. Като начало ще е достатъчно да бъде пробита цената на барел петрол сорт „Брент“ от днешните $106 – 109 до $80 – 90. По-нататък са възможни различни варианти.
Такава маневра ще даде допълнителен импулс на излизащата от кризата икономика на Запада и явно ще е в полза на Китай. Да пострадат от нея могат всички суровинни страни, включително самата Саудитска Арабия и Русия.
Въпреки значителната политическа и военна зависимост от САЩ през последните години Саудитска Арабия е признат лидер на арабския свят, страна с висок стандарт и собствени политически интереси. Едва ли саудитците са готови безропотно да се подчинят на Америка, жертвайки собствените си интереси. Във Вашингтон отлично разбират това: за „коригирането“ на петролния пазар ще трябва да бъде предложена адекватна компенсация.
Веднага се появява отговорът на въпроса защо САЩ изразиха готовност да си затворят очите за доставките на ПЗРК за сирийските бунтовници. Става дума вероятно за една от формите на „адекватна компенсация“.
Саудитска Арабия не крие, че е заинтересована от падането на режима на Башар Асад. Съгласието /мълчаливо или открито/ на САЩ за доставки на въоръжения на сирийските бунтовници може да стане част от заплащането за неизбежните неудобства, свързани с падането на цените на петрола.
Напълно е възможно и в скоро време може да се очакват и други стъпки от страна на САЩ в подкрепа на Саудитска Арабия в замяна за повишаването на добива на петрол от кралството.
Припомняме, че в партньорството си със Саудитска Арабия американците вече са прибягвали до подобно въздействие върху Съветския съюз. Сривайки световните цени на петрола през 80-те години на 20 век, те успяха максимално да изострят вътрешните икономически и политически противоречия в СССР, което доведе до неговия крах.
Тогава един от главните аргументи на САЩ по отношение на саудитците стана твърдението, че падането на цените на петрола за 2-3 години за дълго ще забави развитието на алтернативни източници на енергия, преди всичко руския газ, който ще отиде в Европа. Това напълно устройваше саудитския монарх.
Кралството рязко увеличи добива на петрол: от 2 млн. до 6 млн. барела на ден в края на 1985 г., а след това и 10 милиона. В началото на 1986 г. петролът падна от $32 на $10 за барел. Пазарът се оказа пренаситен, което принуди СССР да продава партиди на още по-ниска цена – около $6 за барел. При това Саудитска Арабия нищо не изгуби: при падане на цената 3,5 пъти добивът нарасна около пет пъти.
За СССР последиците се оказаха фатални. Оказал се в тежка криза, с икономика, неспособна да произвежда необходимото количество потребителски стоки и без валута за внос на такива, след пет години СССР прекрати съществуването си.
Какво ще се случи с Русия в случай на организиран срив на световните цени на петрола, не е ясно. Съвременната руска икономика не е точно копие на съветската и това има и плюсове, и минуси. Минусите са, че делът на вноса е значително по-висок, като става дума не само за стоки, но и за технологии, части и цели производства. Това означава, че в случай на намаляване на притока на валута могат да дръпнат дори производства, които днес изглеждат чисто руски.
Плюсът в ситуацията е, че през последните години в Русия се зародиха основите на пазарната икономика. Има надежда, че в критична ситуация това ще й позволи да реагира бързо на променящите се условия и да се приспособи към промените – подобно нещо вече се случи след кризата през 1998 г. В инертната и регулирана икономика на СССР нямаше такива възможности.
http://utroruse.com/article/112522/Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!
Коментар
Коментар