IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Назрява най-големият ВЕИ скандал за последните двеста години, хиляди хора ще фалират!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
    Ми като фалират перкопанелите няма да произвеждат и няма да има какво да им се плаща.Перкопанели над 300 мегавата са излишни.
    Като фалират собствениците банките ще влезнат във владение и ще продължат да произвеждат. Но май точно това е идеята - някой да се сдобие с едни "перкопанели" на много добри цени, а после току виж таксата отпаднала...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
      Тоя не е неграмотен той е болен и то сериозно.Така че към болните трябва да има уважение
      Или снизхождение.
      Щото с помощта на АЕЦ скрито се дотира де що има, вкл. безбожно ентиният /за чужденците!/ износ на енергия и се пълнят едни други ДЖОБОВЕ. АМА ДЖОБОВЕ ДА ВИДИШ. БЕЗДЪННИ.
      За които, сега е закрижен а държавата /пардон, техните "леви" лобисти/ и, за които, няма делник-няма празник-няма високи цени или глад и студ, ТЕ винаги са с на работата лекото и на баницата-мекото.
      Съответно, се бяга от мито на експорта, за 5-10 фирми, а че икономиката била се разпадала - много важно, вълци я яли.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Чичо Уорън Разгледай мнение
        Три пъти питам вече в тази тема и отговоря няма, та Пантера да те питам и теб:
        Как въвеждането на тази такса ще доведе до понижаването на цената на тока???
        Ми като фалират перкопанелите няма да произвеждат и няма да има какво да им се плаща.Перкопанели над 300 мегавата са излишни.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
          А ДЪРЖАВАТА ДА МЕ Е ПИТАЛА ИСКАМ ЛИ ТОК НА ЦЕНИ В ПЪТИ НАД ТЕЦ И АЕЦ.ТО С ТАЗИ ЛОГИКА УТРЕ ЩЕ ДАДАТ НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО ПО 3000 ЕВРО НО СЛЕД ИНВЕСТИЦИЯ СПЕЦИАЛЕН НОЖ ЗА 400 000 ЕВРО НА НОЖ И СЛЕД ТОВА КОЛЯЧИТЕ ДА ГИ СЪЖАЛЯВАМЕ ЧЕ ИМ ПРОПАДНАЛА ИНВЕСТИЦИЯТА.Я ПО СПОКО БЕ ВИЕ СЪВСЕМ ИЗТРЕЩЯХТЕ
          Три пъти питам вече в тази тема и отговоря няма, та Пантера да те питам и теб:
          Как въвеждането на тази такса ще доведе до понижаването на цената на тока???

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vinkel Разгледай мнение
            Объркал си се !

            Не държавата определя условията и правилата , а лобистите на т.нар. инвеститори !

            По-долу съм постнал един такъв инвеститор , който между първо и второ четене на закона за енергетикаата хапваше с другия инвеститор Прокопиев в ресторант Грозд .

            ЗУТа си е ЗУТ . Промените в закона не разрешиха присъединяване на покривните панели към мрежа НН .

            Запазено само за " ИНВЕСТИТОРИ " !
            Нека да не говорим с махленски приказки. Правилата в този бизнес се определят от държавата в лицето на ДКЕВР, МИЕ, както и НС, като законодателен орган. Инвеститорите са ДЛЪЖНИ да се съобразяват с нормативната уредба и правилата определени от горните три органа. Ако си убеден, че в България законите се приемат само под лобистки натиск, каква е гаранцията, че и в момента това не е лобистки закон ...
            Пак ти казвам поставянето на панели върху покрив до 30КВ е 6-та категория по ЗУТ. Не е имало ограничение за такива инсталации, и никой не те спира ако ти стиска да си сложиш панели върху покрива. Ограниченията са единствено върху земеделски земи. Ако ще водим дискусия нека да е компетентна, а не махленски разговор.
            Един въпрос: С колко беше намалена сметката ти за тока миналата година, след като беше въведена такса достъп?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Flanker Разгледай мнение
              баси неграмотника
              Тоя не е неграмотен той е болен и то сериозно.Така че към болните трябва да има уважение

              Коментар


              • Втората част от темата

                Лошото е, че е вярна втотрата част от темата:
                "хиляди хора ще фалират"!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Споко бе Пантера.
                  Аз винаги съм бил ПРОТИВ ВЕИтата. И винаги съм бил за АЕЦ. Питай хората дето четат форума.
                  Само казвам, че държавата не бива така да постъпва.
                  Ама не биваше и да разрешава такива "инвестиции". Това не са инвестиции, това е пладнешки грабеж!

                  Всъщност не съм против ВЕИ по принцип. Против съм да се дотират. Против съм да имат преференциални цени на изкупуване на енергията.
                  Изобщо не съм изтрещял.

                  Всъщност ти Пантера, нали едно време беше яростен поддръжник на Бойко? Беше, беше. Та именно Бойко ни натресе тези безбройни перкопанели.
                  Не че и тези преди него нямат заслуга. И тях да ги....
                  на едно мнение сме подкрепям те

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                    Армията, и тока от АЕЦ и ТЕЦ се субсидира също, ама за това никой не говори а ти никой не мисли. А за раковите заболявания, това не е важно, важното е за ракия да има.
                    баси неграмотника

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
                      Винкел, ти бъркаш! Поставянето на панели на покрива е 6-та категория по ЗУТ, и е като да си остъклиш терасата, така че не това е пречката за да го направиш. Проблема е че не ти стиска, тъй като не знаеш следващия малоумник, който дойде във властта каква простотия ще измисли.
                      Условията и регулациите в този бизнес не са създадени от инвеститорите, а от държавата, така че държавата най-малко може да претендира, че има свръх печалба, след като тя определя правилата.
                      Точно преди една година отново всички бяха много щастливи, когато се въведе такса мощност и "алчните" инвеститори бяха поставени на място. Какъв е резултата? Таксата беше отменена от ВАС като незаконна и сега ще трябва да се връщат милиони. А кой ще ги връща ли? Със сигурност няма да са нито бате ви Бойко, нито Семерджиев, нито някое чиновническо недоразумение.
                      Объркал си се !

                      Не държавата определя условията и правилата , а лобистите на т.нар. инвеститори !

                      По-долу съм постнал един такъв инвеститор , който между първо и второ четене на закона за енергетикаата хапваше с другия инвеститор Прокопиев в ресторант Грозд .

                      ЗУТа си е ЗУТ . Промените в закона не разрешиха присъединяване на покривните панели към мрежа НН .

                      Запазено само за " ИНВЕСТИТОРИ " !

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        Споко бе Пантера.
                        Аз винаги съм бил ПРОТИВ ВЕИтата. И винаги съм бил за АЕЦ. Питай хората дето четат форума.
                        Само казвам, че държавата не бива така да постъпва.
                        Ама не биваше и да разрешава такива "инвестиции". Това не са инвестиции, това е пладнешки грабеж!

                        Всъщност не съм против ВЕИ по принцип. Против съм да се дотират. Против съм да имат преференциални цени на изкупуване на енергията.
                        Изобщо не съм изтрещял.

                        Всъщност ти Пантера, нали едно време беше яростен поддръжник на Бойко? Беше, беше. Та именно Бойко ни натресе тези безбройни перкопанели.
                        Не че и тези преди него нямат заслуга. И тях да ги....
                        Гигов ти не знаеш за какво безумие става дума.По едно време заявките в НЕК-а бяха стигнали 13000 мегавата перкопанели.Кръстниците ми един ден дойдоха да водят бизнес разговор с мен по тая тема.Хората са архитекти понаправили парици от строителния бум ирешили да ги загубят.Обясних им за какво става дума те малко се поразсърдиха щото бяха много навити и може би са си мислели че ги лъжа знам ли.Сега са ми много благодарни щото си имат парички а не проблеми.Та кьораво куцо и сакато се беше юрнало по едно време да стават производители на ток

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vinkel Разгледай мнение
                          Бъркаш . Обикновения човек не може да си сложи на покрива панел и да продава на преференциална цена .
                          За разлика от белите държави !
                          Винкел, ти бъркаш! Поставянето на панели на покрива е 6-та категория по ЗУТ, и е като да си остъклиш терасата, така че не това е пречката за да го направиш. Проблема е че не ти стиска, тъй като не знаеш следващия малоумник, който дойде във властта каква простотия ще измисли.
                          Условията и регулациите в този бизнес не са създадени от инвеститорите, а от държавата, така че държавата най-малко може да претендира, че има свръх печалба, след като тя определя правилата.
                          Точно преди една година отново всички бяха много щастливи, когато се въведе такса мощност и "алчните" инвеститори бяха поставени на място. Какъв е резултата? Таксата беше отменена от ВАС като незаконна и сега ще трябва да се връщат милиони. А кой ще ги връща ли? Със сигурност няма да са нито бате ви Бойко, нито Семерджиев, нито някое чиновническо недоразумение.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от panterata na pop folka Разгледай мнение
                            А ДЪРЖАВАТА ДА МЕ Е ПИТАЛА ИСКАМ ЛИ ТОК НА ЦЕНИ В ПЪТИ НАД ТЕЦ И АЕЦ.ТО С ТАЗИ ЛОГИКА УТРЕ ЩЕ ДАДАТ НА ГЛАВА ОТ НАСЕЛЕНИЕТО ПО 3000 ЕВРО НО СЛЕД ИНВЕСТИЦИЯ СПЕЦИАЛЕН НОЖ ЗА 400 000 ЕВРО НА НОЖ И СЛЕД ТОВА КОЛЯЧИТЕ ДА ГИ СЪЖАЛЯВАМЕ ЧЕ ИМ ПРОПАДНАЛА ИНВЕСТИЦИЯТА.Я ПО СПОКО БЕ ВИЕ СЪВСЕМ ИЗТРЕЩЯХТЕ

                            Споко бе Пантера.
                            Аз винаги съм бил ПРОТИВ ВЕИтата. И винаги съм бил за АЕЦ. Питай хората дето четат форума.
                            Само казвам, че държавата не бива така да постъпва.
                            Ама не биваше и да разрешава такива "инвестиции". Това не са инвестиции, това е пладнешки грабеж!

                            Всъщност не съм против ВЕИ по принцип. Против съм да се дотират. Против съм да имат преференциални цени на изкупуване на енергията.
                            Изобщо не съм изтрещял.

                            Всъщност ти Пантера, нали едно време беше яростен поддръжник на Бойко? Беше, беше. Та именно Бойко ни натресе тези безбройни перкопанели.
                            Не че и тези преди него нямат заслуга. И тях да ги....
                            Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • http://personi.dir.bg/person.php?id=2639

                              Черкезов , този инвеститор във ВЕИ дали ще фалира , как мислиш ?
                              Last edited by vinkel; 02.12.2013, 13:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Ми не може. То ако можеше всеки щеше да си тури по няколко панела. И тайничко да си ги върже за мрежата. И черпиш евтин ток от мрежата, а го продаваш на скъпите цени.

                                Напълно подкрепям Бай Пешо. Като са толкова изгодни и е такава инвестиция, да излязат на пазара. И да се конкурират с ТЕЦа и АЕЦа. Ако могат.

                                .
                                Армията, и тока от АЕЦ и ТЕЦ се субсидира също, ама за това никой не говори а ти никой не мисли. А за раковите заболявания, това не е важно, важното е за ракия да има.
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X