IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Назрява най-големият ВЕИ скандал за последните двеста години, хиляди хора ще фалират!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Една - единствена забележка: Някой->някоЯ->някоЕ->НякоИ. Мн.ч. е САМО "някоИ".
    Няма "Й". Така написана думата, прави изречението нелепо.
    Тодоракис, ти като върл противник на дотирането, защо искаш да точиш от Европейските пари, които всъщност са от данъкоплатците в България, тоест и ти искаш да бъдеш дотиран като ВЕИ бизнеса.
    Същото се отнася и за Пешо, вие сте банда лицемери които срамят България в този форум пред чеждунците и посланниците които го четат.
    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
      Vinkel, нещо не ти схващам логиката. Първо мрънкаш че не можеш да си сложиш панели на покрива, понеже някой те спирал и не искал да те присъедини в НН. После след като ти обясних че единствената пречка са икономическите показатели и непредвидимост на бизнес средата, започна да се измъкваш като мокра връв и да ме пращаш да броя по колко покриви има наредени панели, след това сигурно ще искаш да знаеш и бройката на панелите, а защо не и модела.
      Казвам ти го за последен път и с това приключвам ако искаш да слагаш панели върху покрива си или в индустриална зона никой не те спира, като на покрива ти, процедурата е доста облекчена. От това по-ясно няма как да ти го кажа
      Ако е толкова облекчена процедурата , защо има откази за присъединяване и защо няма присъединени такива инсталации ?!?!

      Кое не можеш да схванеш ?!?!

      Аз казвам че закона е написан за да прави инженеринг на ВЕИ проекти Прокопиев и сие , и че създава административна преграда към малките , мобилни и лесно управляеми и балансирани покривни инсталации .

      Ако това не не можеш да схванеш и аз не разбирам какво плещиш .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
        Бате Пешо, някой хора биха казали същото и за субсидиите на земеделците, но за тях не мрънкаш .
        Съгласен съм с теб, че субсидиите изкривяват пазара, но просто няма свободен пазар в енергетиката. Досети се сам каква е причината. Уверявам че в зелената енергия възможностите за кражби и далавери са най малки. И ако управляващите наистина искат да премахнат далаверите в енергетиката , нека да обяснят на обществото защо ЕСО се отказа да е оператор на енергийната борса
        Една - единствена забележка: Някой->някоЯ->някоЕ->НякоИ. Мн.ч. е САМО "някоИ".
        Няма "Й". Така написана думата, прави изречението нелепо.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
          Не не ми е топло на душицата.Данъка трябва да е такъв че да съответствува на цена максимум 120 -130 кинта за мегават а не 700 както е вмомента.Освен това желанието ми е не да лапнат перката а да глътнат вода и да ги няма.Лакомията тарикатлъка и далаверата трябва да свършва по този начин.А банките да лапат бахура директно.Да не са финансирали тарикати.Мястото на перкопанелите е на свободния пазар там хем е европейско хем пазарно.Ама не искат искат по комунистически.Ако не съм достатъчно ясен да повторя АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПЛАЩАМ ТАКИВА ЦЕНИ НА ТОКА.
          Бате Пешо, някои хора биха казали същото и за субсидиите на земеделците, но за тях не мрънкаш .
          Съгласен съм с теб, че субсидиите изкривяват пазара, но просто няма свободен пазар в енергетиката. Досети се сам каква е причината. Уверявам че в зелената енергия възможностите за кражби и далавери са най малки. И ако управляващите наистина искат да премахнат далаверите в енергетиката , нека да обяснят на обществото защо ЕСО се отказа да е оператор на енергийната борса
          Last edited by NOK; 02.12.2013, 21:14.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от vinkel Разгледай мнение
            Пак не ми отговори на конкретния въпрос . Явно се правиш на нормален !
            Vinkel, нещо не ти схващам логиката. Първо мрънкаш че не можеш да си сложиш панели на покрива, понеже някой те спирал и не искал да те присъедини в НН. После след като ти обясних че единствената пречка са икономическите показатели и непредвидимост на бизнес средата, започна да се измъкваш като мокра връв и да ме пращаш да броя по колко покриви има наредени панели, след това сигурно ще искаш да знаеш и бройката на панелите, а защо не и модела.
            Казвам ти го за последен път и с това приключвам ако искаш да слагаш панели върху покрива си или в индустриална зона никой не те спира, като на покрива ти, процедурата е доста облекчена. От това по-ясно няма как да ти го кажа

            Коментар


            • Бате Пешо

              Трябва наистина тока от такива източници да не се дотира известно време и ще стане ясно реално колко са инсталираните мощности, аз мисля че инсталираните мощности са в много пъти по малко и всичко е измама и крадене на пари.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Черкезов

                Не може да се събори събореното !
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Само 20%? Малко им е, от познати съм чувал за големи измами. Пак храним мутри със сметките си.
                  Мнението изразява лична позиция, не е препоръка или съвет.

                  Коментар


                  • Този скандал щесъбори правителството, дано не се пролее невинна кръв.
                    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Не не ми е топло на душицата.Данъка трябва да е такъв че да съответствува на цена максимум 120 -130 кинта за мегават а не 700 както е вмомента.Освен това желанието ми е не да лапнат перката а да глътнат вода и да ги няма.Лакомията тарикатлъка и далаверата трябва да свършва по този начин.А банките да лапат бахура директно.Да не са финансирали тарикати.Мястото на перкопанелите е на свободния пазар там хем е европейско хем пазарно.Ама не искат искат по комунистически.Ако не съм достатъчно ясен да повторя АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПЛАЩАМ ТАКИВА ЦЕНИ НА ТОКА.
                      Това е ясно. Приеми, че по-ниски цени няма да плащаш.... Приеми и, че маржовете им са толкова високи, че тези 20% няма да ги изкарат от бизнеса. За съжаление в този случай тарикатлъка няма да приключи с гълтане на вода, а просто малко страдане...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Не не ми е топло на душицата.Данъка трябва да е такъв че да съответствува на цена максимум 120 -130 кинта за мегават а не 700 както е вмомента.Освен това желанието ми е не да лапнат перката а да глътнат вода и да ги няма.Лакомията тарикатлъка и далаверата трябва да свършва по този начин.А банките да лапат бахура директно.Да не са финансирали тарикати.Мястото на перкопанелите е на свободния пазар там хем е европейско хем пазарно.Ама не искат искат по комунистически.Ако не съм достатъчно ясен да повторя АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПЛАЩАМ ТАКИВА ЦЕНИ НА ТОКА.
                        Е, споко де, ти и сега не плащаш.
                        Иначе, да: На пазара.
                        С тази разлика, че, оттук насетне. Щом досега сме си ги /някак/ избирали, отговорността за текущото състояние е и наша. Не, че горя от желание, ала трябва да имаме и гражданската доблест да си носим последиците от грешните избори.
                        Съжалявам.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от VP Разгледай мнение
                          На доста хора сега им е топло на душицата като гледат как едни модерни бизнесмени и инвеститори за милиарди левове лапат перката. Като ти е топло на душата не ти пречи студът навън и сметките падат

                          Половината от тези вкарваха нормален ток и го препродаваха като зелен с тлъст марж. Никакъв жал за тези тарикати... но защо няма един журналист да им го каже това...
                          Не не ми е топло на душицата.Данъка трябва да е такъв че да съответствува на цена максимум 120 -130 кинта за мегават а не 700 както е вмомента.Освен това желанието ми е не да лапнат перката а да глътнат вода и да ги няма.Лакомията тарикатлъка и далаверата трябва да свършва по този начин.А банките да лапат бахура директно.Да не са финансирали тарикати.Мястото на перкопанелите е на свободния пазар там хем е европейско хем пазарно.Ама не искат искат по комунистически.Ако не съм достатъчно ясен да повторя АЗ НЕ ЖЕЛАЯ ДА ПЛАЩАМ ТАКИВА ЦЕНИ НА ТОКА.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
                            На луд ли се правиш или наистина не разбираш. Причината да намалее интереса към солари на покрива не е в тромавата процедура, а в икономическата и политическа обстановка. Всеки, който иска може да си сложи солари на покрива. Прави проект, одобрява се и ЕРП-то го включва в НН. В момента процедурата е максимално облекчена и опростена. Не говори с клишета за подкупи, връзки и тем подобни. Това че никой не го прави е защото икономическите параметри не излизат, а не че някой го спъва. Административните рестрикции са са при големите паркове извън индустриалните зони, а не при дребни производители
                            Пак не ми отговори на конкретния въпрос . Явно се правиш на нормален !

                            Коментар


                            • Flanker

                              Петрола трябва да стане много съп и потреблението му да падне, винаги съм бил на това мнение от доста време. Проблема е че като се изгори и не може да се възтанови като суровина пък и ще се изтровим.Обаче важна е печалбата !
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
                                Това са дребни душици, затова такива новини ги топлят. Широка душа не можеш да я сгрееш със злоба
                                Широката душа ако се е разширила от много интимно взаимодействие с такъв тип инвеститори и тя ще се сгрее

                                Коментар

                                Working...
                                X