IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Назрява най-големият ВЕИ скандал за последните двеста години, хиляди хора ще фалират!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Това не е данък. Просто им намаляват преференциалната цена с 20%.
    Но според мен правителството трябва да отиде по-напред и да променят Закона за ВЕИ, като запишат, че независимо какви преференциални цени определя ДКЕВР, държавата си запазва правото да въвежда допълнителни такси, колкото и когато поиска. Така в бъдеще, никой няма да има повод да протестира.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
      Мисълта ми е че голяма част от собствениците на фотоволтаични инсталации нямат разходи защото ас строени с безвъзмездна помощ по мярка 312 а същевременон искат бомбастична възращаемост от 30 %, недостижима за нормален бизнес
      чух че в Гърция данъкът бил по-голям и от 20%
      Не е препоръка... !!!
      "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

      Коментар


      • Мисълта ми е че голяма част от собствениците на фотоволтаични инсталации нямат разходи защото ас строени с безвъзмездна помощ по мярка 312 а същевременон искат бомбастична възращаемост от 30 %, недостижима за нормален бизнес
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Д-р Черкезов, кога очакваш фалитите ?
          Не е препоръка... !!!
          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

          Коментар


          • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
            Субсидията си е субсидия независимо дали е в земеделие, енергетика или текстилна промишленост. Нека не сравняваме субсидирането между различни отрасли, тъй като земенелието е най яркият пример за неефективност в тази област.
            Както написах и по-долу - далаверите в енергетиката не ги търси във ВЕИ, хранилката е на други места
            Това с фотоволтаиците не е субсидия.Субсидия ще е ако раздават на всички производители на ток.Да не бъркаме нещата.Не съм икономист за да преценявам но знам едно няма сила на Земята която да ме накара да губя.Произвеждам слагам печалба и търся пазар.Като няма колкото искам догодина бурени и чао Гергино не съм длъжен да хрантутя никой

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Някъде през 2009 бях се навил и аз много да правя фотоволтаичан инсталация.
              Успях да осъществя контакт с най големите по това време в България занимаващи се с проектиране изграждане и узаконяване на такава инсталация.

              Та те ми предложиха следната схема.
              Правят ми проект без пари , с него кандидатствам по мярка 312 за евро финансиране в размер до 200 хил евро. Те така са подготвили нещата че удобряването на проекта е гарантирано След одобрението тяхна банка ме финансира , като залагам цялото предприятие като гаранция.
              Разбира се те изграждат инсталацията. След отпускането не финансирането по мярка 312 на три транша - авансово , междинно и окончателно плащане заема към банката се възстановява.

              На мен фотоволтаичната инсталация ми излиза без пари , нищо не мога да загубя и чекем евентуална печалба от субсидираните цени.

              Фирмата изграждаща инсталацията печели добре защото първо сметката на инсталацията е надута и второ междувременно цените на панелите са паднали драстично.....напрактика наполовина че и повече.

              Общо взето далаверата изглеждаше желязна и точно това ме отказа. Рекох си че при тези условия ще станем много маймуни на клона и ще го счупим.
              То така и стана впоследствие. Въпреки това познавам няколко човека които завършиха инсталациите по описаната схема.

              През 2009та и аз проучвах тази възможност. Чудехме се къде да вложим няколко стотин хиляди евра.
              И при финансиране по Мярката за развитие на селските райони щеше де е супер инвестиция. Изплаща се за 5-7 години, а после само лапаш.
              Ама се отказахме. Щото трябваше и политическа протекция. При това-сериозна.
              Междувременно се промениха и някои условия...
              Та се отказахме.
              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Някъде през 2009 бях се навил и аз много да правя фотоволтаичан инсталация.
                Успях да осъществя контакт с най големите по това време в България занимаващи се с проектиране изграждане и узаконяване на такава инсталация.

                Та те ми предложиха следната схема.
                Правят ми проект без пари , с него кандидатствам по мярка 312 за евро финансиране в размер до 200 хил евро. Те така са подготвили нещата че удобряването на проекта е гарантирано След одобрението тяхна банка ме финансира , като залагам цялото предприятие като гаранция.
                Разбира се те изграждат инсталацията. След отпускането не финансирането по мярка 312 на три транша - авансово , междинно и окончателно плащане заема към банката се възстановява.

                На мен фотоволтаичната инсталация ми излиза без пари , нищо не мога да загубя и чекем евентуална печалба от субсидираните цени.

                Фирмата изграждаща инсталацията печели добре защото първо сметката на инсталацията е надута и второ междувременно цените на панелите са паднали драстично.....напрактика наполовина че и повече.

                Общо взето далаверата изглеждаше желязна и точно това ме отказа. Рекох си че при тези условия ще станем много маймуни на клона и ще го счупим.
                То така и стана впоследствие. Въпреки това познавам няколко човека които завършиха инсталациите по описаната схема.
                Last edited by markov; 03.12.2013, 00:21.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                  Субсидиите в земеделието са едно а далаверите в енергетиката съвсем друго.Да не би моето жито да го изкупуват на 2000 лева тона а твоето за 200?Така че двете неща са несравними.Да към момента няма свободен пазар щото едни демократи подписаха едни договори с едни американски централи а едни мутри с перкопанелите.По едно време в НЕК-а имаше 13000 мегавата заявени мощности.Кьораво куцо и сакато се беше юрнало да се уреди в далаверата...Никой не слушаше професионалистите за края на далаверата.....Та от какъв зор ЕСО да е оператор на борсата?ЕСО първо трябва да се отдели от НЕК и да получи мрежата.когато това стане ще се мисли и за борса.Не мога да разбера само какво ще промени борсата?
                  Субсидията си е субсидия независимо дали е в земеделие, енергетика или текстилна промишленост. Нека не сравняваме субсидирането между различни отрасли, тъй като земенелието е най яркият пример за неефективност в тази област.
                  Както написах и по-долу - далаверите в енергетиката не ги търси във ВЕИ, хранилката е на други места

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                    Лъжеш се.
                    Възможно е и да се лъжа.
                    Ама все пак дай няколко довода.
                    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от novak li sam Разгледай мнение
                      Колкото чрез СФБ изгонихме манипулаторите. Всеки с достатъчно капитал манипулира цената на акциите както му харесва. Еле Я.
                      СФБ е за майтап

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                        То всъщност само чрез борса за ток може да изгоним перкопанелите. Защото ако бъде създадена такава, ще отпаднат задълженията, и то дългосрочните задължения...
                        Колкото чрез СФБ изгонихме манипулаторите. Всеки с достатъчно капитал манипулира цената на акциите както му харесва. Еле Я.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                          То всъщност само чрез борса за ток може да изгоним перкопанелите. Защото ако бъде създадена такава, ще отпаднат задълженията, и то дългосрочните задължения, подписани в договорите с ВЕИтата. Тогава всеки оператор на борсата ще се стреми да купува възможно най-голямо количество от най-евтиния ток. Разбирай АЕЦ и по-евтините ТЕЦ. А ВЕИтата и хамериканските ТЕЦове ще го духат!
                          Лъжеш се.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                            Тодоракис, ти като върл противник на дотирането, защо искаш да точиш от Европейските пари, които всъщност са от данъкоплатците в България, тоест и ти искаш да бъдеш дотиран като ВЕИ бизнеса.
                            Същото се отнася и за Пешо, вие сте банда лицемери които срамят България в този форум пред чеждунците и посланниците които го четат.
                            Когато не просто говориш, а пишеш нещо, би трябвало да можеш да посочиш какво имаш предвид. Та, Дохтуре, ще бъдеш ли така добър, да обясниш какво визираш? Ти, който не срамиш, а разсмиваш България? Хайде де, "ДжадаЙ!".

                            П.П.
                            А, ако страдаш, че не ти си спечелил каквото си искал, се замисли: А какво си искал ти?
                            - "ДЖАДАЙ".
                            Last edited by Pyramid; 02.12.2013, 22:21.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                              Субсидиите в земеделието са едно а далаверите в енергетиката съвсем друго.Да не би моето жито да го изкупуват на 2000 лева тона а твоето за 200?Така че двете неща са несравними.Да към момента няма свободен пазар щото едни демократи подписаха едни договори с едни американски централи а едни мутри с перкопанелите.По едно време в НЕК-а имаше 13000 мегавата заявени мощности.Кьораво куцо и сакато се беше юрнало да се уреди в далаверата...Никой не слушаше професионалистите за края на далаверата.....Та от какъв зор ЕСО да е оператор на борсата?ЕСО първо трябва да се отдели от НЕК и да получи мрежата.когато това стане ще се мисли и за борса.Не мога да разбера само какво ще промени борсата?
                              То всъщност само чрез борса за ток може да изгоним перкопанелите. Защото ако бъде създадена такава, ще отпаднат задълженията, и то дългосрочните задължения, подписани в договорите с ВЕИтата. Тогава всеки оператор на борсата ще се стреми да купува възможно най-голямо количество от най-евтиния ток. Разбирай АЕЦ и по-евтините ТЕЦ. А ВЕИтата и хамериканските ТЕЦове ще го духат!
                              Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NOK Разгледай мнение
                                Бате Пешо, някои хора биха казали същото и за субсидиите на земеделците, но за тях не мрънкаш .
                                Съгласен съм с теб, че субсидиите изкривяват пазара, но просто няма свободен пазар в енергетиката. Досети се сам каква е причината. Уверявам че в зелената енергия възможностите за кражби и далавери са най малки. И ако управляващите наистина искат да премахнат далаверите в енергетиката , нека да обяснят на обществото защо ЕСО се отказа да е оператор на енергийната борса
                                Субсидиите в земеделието са едно а далаверите в енергетиката съвсем друго.Да не би моето жито да го изкупуват на 2000 лева тона а твоето за 200?Така че двете неща са несравними.Да към момента няма свободен пазар щото едни демократи подписаха едни договори с едни американски централи а едни мутри с перкопанелите.По едно време в НЕК-а имаше 13000 мегавата заявени мощности.Кьораво куцо и сакато се беше юрнало да се уреди в далаверата...Никой не слушаше професионалистите за края на далаверата.....Та от какъв зор ЕСО да е оператор на борсата?ЕСО първо трябва да се отдели от НЕК и да получи мрежата.когато това стане ще се мисли и за борса.Не мога да разбера само какво ще промени борсата?

                                Коментар

                                Working...
                                X