IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Чужди с/у български инвестиции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
    Стратегическа грешка е също така да обиждаш хората, които очакваш да ти помогнат финансово. Да осмееш някого (който е изкарал повече пари от теб) само защото е избрал различна инвестиционна стратегия от твоята, и после да очакваш пари от него... ама ти си знаеш де.
    Колкото до банките - първо, никой не дава пари "просто така", и второ, не съм чул за бизнес-кредит да се иска заплата.

    Разширяването на кръгозора понякога е полезно. Ако успееш да се поставиш на мястото на потенциалния инвеститор, може и да го убедиш, че проектът е добра възможност.
    Наистина, отскоро си тук и ... и не четеш ВНИМАТЕЛНО.

    Първо, не те осмивам, а споделям гледна точка. Наистина, не бих скочил сред натопорчени конкуренти. Най-малкото, което може да се случи, в такъв момент, е да заседнеш между етажите.Питаш - обяснявам: ТЕ са големите, ТЕ владеят пазара, ТЕ разполагат с повечето стандартни лостове за въздействие и натрупани ресурси. Става нещо като Давид и Голиат но, Давидът-един, Голиати-поне двама, да не са повече. Искаш-бориш се с тях. Аз, като по..."неразумен", просто, избягвам такива ситуации.
    Та, повтарям, не осмивам, а споделям гледна точка. И се придържам към нея, бъди сигурен.
    Ако си спечелил повече пари от мен, искрено се радвам за теб.

    Второ, бизнескредит се взема от функциониращ бизнес, докато аз бях само един мераклия и-нищо зад гърба си. Проектът си движа отдавна но, до преди година и 5 месеца, бях наемен работник, по коледа 2011-та бях съкратен и- на борсата. Съответно, твърдо бях решен да сменя квадранта - и нещата вече се задвижиха, поне по паралелната линия - но, сам разбираш, при това положение, още и бизнескредит на безработен...
    Пояснявам, да не вземе още някой да ми прави "мъдри" заключения, без да знае обстоятелствата.
    Та, така, Snipe. Никой не те заставя да правиш каквото и да е, свободен човек си...
    ...освен, възможно, от собствените си предразсъдъци. Ала от такива, вярвай, никой не е застрахован и измъкването иска определено духовно напрежение.
    Last edited by Pyramid; 06.08.2013, 17:34.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      И, ще ти разкрия една тайна: Стратегическа грешка е да тръгваш в игра с разположени на позиция конкуренти.
      Стратегическа грешка е също така да обиждаш хората, които очакваш да ти помогнат финансово. Да осмееш някого (който е изкарал повече пари от теб) само защото е избрал различна инвестиционна стратегия от твоята, и после да очакваш пари от него... ама ти си знаеш де.
      Колкото до банките - първо, никой не дава пари "просто така", и второ, не съм чул за бизнес-кредит да се иска заплата.
      Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      А, за камбанарията...Засега, разполагам само с тази.
      Разширяването на кръгозора понякога е полезно. Ако успееш да се поставиш на мястото на потенциалния инвеститор, може и да го убедиш, че проектът е добра възможност.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Anton Ker4ev Разгледай мнение
        Колега, трябва да каниш на гости заможни хора а не всеки който има достъп до компютъра на майка му.
        Чувал съм че Пастор Петров подкрепя финансово иновативни начинания, така че опитай с него.
        ...и какви са тези пастори? Още малко, и в някоя секта ще ми предложите да вляза.

        Коментар


        • С/у Крафт и Нестле не се наемам. И, ще ти разкрия една тайна: Стратегическа грешка е да тръгваш в игра с разположени на позиция конкуренти.
          А, за камбанарията...Засега, разполагам само с тази.

          Коментар


          • Темата започна Пирамиде например с един цитат на Мартин Димитров. И аз съм напълно съгласен с него, колкото и да ни са криви някои политици.
            А иначе, не трябва да се чака, но ти май гледаш само от твоята камбанария.
            Опитай да произвеждаш и най-вече да продаваш примерно срещу Крафт или Нестле и ще ме разбереш какво имам предвид. Аз го правя от няколко години и повярвай, никакви инвестиции не могат да ми помогнат.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Всъщност, грешиш.
              Ипотекирах си апартамента и с/у него получих кредит но, това-по проекта, по който спечелих европейско финансиране. Банките НЕ ДАВАТ просто така, а и когато дават, дават процент от стойността на имота, при тройно обезпечение: Заплата, ипотека, и залог в/у средствата по проекта. Този, с 90% подкрепа от ЕС. За друго, банките нямат нито желание, нито капацитет. Може би всички, освен една, че и тя, доста премисля, преди да се реши...частично. Това, което откопчих след като отръсках абсолютно всички банки, обаче, се равнява на 14% от цялата потребна сума. И, повтарям, по това, което ЕС подкрепя. ТОВА стана.
              Или, ще речеш, този ни праща по върбите? Ела ми на гости, ще ти позволя и да докоснеш, не само да видиш, за какво иде реч. Да плямпа може всеки. Да не конкретизирам, че поне едно 10 субекта тутакси ще изреват.
              А на Дан ще препоръчам да прочете отново, с какво започна темата. Излиза, че е обща "болест" да се чака нещо отвън.
              - Така ли е, Златната треска?
              Колега, трябва да каниш на гости заможни хора а не всеки който има достъп до компютъра на майка му.
              Чувал съм че Пастор Петров подкрепя финансово иновативни начинания, така че опитай с него.
              НЕ СЪМ САМО ПЛОЧКИ, УМА МИ Е НЕОБЯТЕН, ВСЕПРОНИКВАЩ И НЕПОДПВЛАСТЕН НА ИЛЮЗОРНОТО СЪЩЕСТВУВАНЕ!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от zlatna treska Разгледай мнение
                щото няма кинти, няма и кво да ипотекира за тея суми, а и иска някой да свърши работата, а от него е акъла.
                Всъщност, грешиш.
                Ипотекирах си апартамента и с/у него получих кредит но, това-по проекта, по който спечелих европейско финансиране. Банките НЕ ДАВАТ просто така, а и когато дават, дават процент от стойността на имота, при тройно обезпечение: Заплата, ипотека, и залог в/у средствата по проекта. Този, с 90% подкрепа от ЕС. За друго, банките нямат нито желание, нито капацитет. Може би всички, освен една, че и тя, доста премисля, преди да се реши...частично. Това, което откопчих след като отръсках абсолютно всички банки, обаче, се равнява на 14% от цялата потребна сума. И, повтарям, по това, което ЕС подкрепя. ТОВА стана.
                Или, ще речеш, този ни праща по върбите? Ела ми на гости, ще ти позволя и да докоснеш, не само да видиш, за какво иде реч. Да плямпа може всеки. Да не конкретизирам, че поне едно 10 субекта тутакси ще изреват.
                А на Дан ще препоръчам да прочете отново, с какво започна темата. Излиза, че е обща "болест" да се чака нещо отвън.
                - Така ли е, Златната треска?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Snipe Разгледай мнение
                  @Pyramid - добре де, щом като ти е толкова обещаващ и печеливш проекта, защо не си го финансираш сам (и да прибереш цялата печалба) или не вземеш заем от банка (и да прибереш "само" 80-90% от печалбата)?
                  щото няма кинти, няма и кво да ипотекира за тея суми, а и иска някой да свърши работата, а от него е акъла.

                  Коментар


                  • @Pyramid - добре де, щом като ти е толкова обещаващ и печеливш проекта, защо не си го финансираш сам (и да прибереш цялата печалба) или не вземеш заем от банка (и да прибереш "само" 80-90% от печалбата)?

                    Коментар


                    • Здравейте и от мен!
                      Трябва да се търсят средства и пътища за привличане на всякакви инвестиции, но някак си се подразбира и е естествено българските инвеститори логично и без затруднения да инвестират на наша територия. Ето защо в периоди, в които всякакви инвестиции са кът, много е важно да се създават предпоставки за привличане на чужди такива. Ето затова съм и аз на мнение, че трябва сериозно да се работи на държавно ниво в тази посока. За жалост май само се говори....
                      Всъщност най-важните положителни черти и преимущества, които виждам в чуждите инвестиции са:
                      1. Осигуряване на сериозен пазар за произведената продукция извън БГ - нашия пазар никакъв го няма, а повечето новопристъпящи родни предприемачи нямат никакви позиции и възможности навън.
                      2. Възможност за изграждане на модерни и високотехнологични предприятия - един вид филиали на световни лидери в отделните браншове.
                      За жалост съм много песимистично настроен, че скоро могат да се случат сериозни чужди инвестиции!! Причини много, не ми се захваща да пиша дори.....

                      Коментар


                      • Ами, аз моя продукт го изтъпАних още 2011-та под № 00801 ето тук - това е онзи, за който съм убеден, че работи, щото работи в дома ми от коледата на 2010-та, а спечелих по № 00924 ето тук и по него работим 5 човека. Бедата е, че не се допуска и не може да се случи отклоняване на средства от това, за което са отпуснати - иначе, може без време да се наложи да връщам и ползвани, и неползвани, и да се блокират и двата проекта, а предприятието ми да иде на боклука. Работим си честно и почтено но, за истинското - това, заради което съм тук, все едно, нищо не се случва. Ако от време на време, и да успявам да спестя и да отделя някой лев от личната си заплата, ОК, ама за това нещо, са безкрайно недостатъчни.
                        И, в същото време, куп умници тук, маса време, ме учеха на акъл или директно, плюваха, като един попо**** трол, да не му споменавам името, че ще цъфне и тук неканен...Как да не те е яд?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Че то аз продукта го имам трета година и горница. Междувременно, спечелих още и /изключително целево и сериозно, няколко стотин К / финансиране по ЕС проект, легитимен съм отвсякъде, ала...ала, връщаме се до ниската инвестиционна култура и овчето мислене. И продуктът си чака, щото си нямаме работа, да му се не види. Милиони мухлясват на масата, и да не мога да ги реализирам.
                          А някои "умни инвестори" са си закопали имането като Пинокио в станата на глупаците...
                          Бесен съм.
                          БЕСЕН СЪМ ! ! !
                          Кофти работа, в този случаи готови пари за инвестиране, който биха подобрили локална стандарта на Хикс броя хора, а и твоя респективно и на крайният потребител, да не почне ей това е и същинският проблем за жалост. А най-гнусното, е че всичко е съзнателно от горе да се движи така ....

                          Знаеш ли, мечтата ми е да дойде някой на власт и така да реже всичко, както никой до сега да влезем в топ 10 на правене на бизнес - ей тогава ще се къпим в капитал. Да ти кажа средният националист, хич няма му пука, че идват от всякъде огромни капитали като всяка година му се вдига стандарта - не съм чул нито Хонг Конг нито Сингапур да реват от капитал

                          Аз съм за свободните пазари и търговия и винаги давам Сингапур за пример винаги е в топ 3 в света а по много критерии и номер едно за бизнес и пазари. Това е може би най-доброто мислене за средният БГ, а не държавата да нац. всичко ......

                          Ей за това аз съм бесен - култура, манталитет, мислене и куп глупости, но най-гадното от една страна се убива систематично частното начинание/инциативността, а от друга страна просто никой няма стимуил дори си мисли за каквато и да инциативност -

                          Ако не е тайна какъв е продукта или от коя индустрия е бизнеса, и що така се влачи при положение, че имаш целово инвестиране от ЕС?
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                            И аз искам, но само се сети, че 90% от собствениците на бизнеса са със средно....
                            Нямаме предприемачески традиции, комунизма едно мерси трябва му кажем за това.
                            Да ти кажа мисля, че такова като фрее пазара в БГ, т.е. в твоя случаи предполагам говориш, че няма тежки изисквания и монополи та, сигурно тези са броят на пръстите на една ми ръка.
                            За мен най-тежкият проблем е съдебната система и ефективността на институциите, после идва тежката администрация, брой да си построиш къща и виж колко години ще ти отнеме всичко преди първата копка, после и бюрокрацията. Ей ти една пирамиднална струткура съда на върха и всичко надолу без контрол.

                            Как да дойде сериозни БГ инвеститор, като това е меко казано химера, и как да дойде при тези условия.....

                            Инак мога ти дам пример имам онлайн бизнесни(сайтове) за две години над 200% доходност но това са чужди пазари, сега разботваме БГ проект да видим до къде ще стигнем - като цяло само там намирам фрее пазар, без държавни намеси.
                            Ако ти имаш такъв продукт и пазар, действах къде е проблема?

                            Кинтиите по банките са важна компонената за стабилен растеж, но всичко изброено по горе от мен спира, ей на и виж какво прави тройната ни нова коалиция - теглим едни пари дето не ни трябват ще ги дадем за неща от който нямаме нужда и най-лошото че не може си ги позволим и тези пари - това вдига и рисковата ни премия => Инвестиции надолу и/или ще искат по-голяма изсукуема доходност, а такива бизнес с голяма дохдност са малко ......
                            Че то аз продукта го имам трета година и горница. Междувременно, спечелих още и /изключително целево и сериозно, няколко стотин К / финансиране по ЕС проект, легитимен съм отвсякъде, ала...ала, връщаме се до ниската инвестиционна култура и овчето мислене. И продуктът си чака, щото си нямаме работа, да му се не види. Милиони мухлясват на масата, и да не мога да ги реализирам.
                            А някои "умни инвестори" са си закопали имането като Пинокио в станата на глупаците...
                            Бесен съм.
                            БЕСЕН СЪМ ! ! !
                            Last edited by Pyramid; 03.08.2013, 16:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Е, не мога да не се съглася. Което е вярно, вярно е. Ще ми се да можехме, с тези наши обсъждания, някак да събудим и родния инвеститор. Не знам, доколко на чуждите пазари размитат за нас но, на родна територия, поне, би трябвало всеки един ресурс да е възтребван. Ето, трупам опит и капацитет, да мога да умножа за две години, поне двойно, определен ресурс но, къде го? Продукт има Пазар има - съвършено свободен. Търсене - измежду тези, към които директно съм се допитал, 75 % го искат...
                              И аз искам, но само се сети, че 90% от собствениците на бизнеса са със средно....
                              Нямаме предприемачески традиции, комунизма едно мерси трябва му кажем за това.
                              Да ти кажа мисля, че такова като фрее пазара в БГ, т.е. в твоя случаи предполагам говориш, че няма тежки изисквания и монополи та, сигурно тези са броят на пръстите на една ми ръка.
                              За мен най-тежкият проблем е съдебната система и ефективността на институциите, после идва тежката администрация, брой да си построиш къща и виж колко години ще ти отнеме всичко преди първата копка, после и бюрокрацията. Ей ти една пирамиднална струткура съда на върха и всичко надолу без контрол.

                              Как да дойде сериозни БГ инвеститор, като това е меко казано химера, и как да дойде при тези условия.....

                              Инак мога ти дам пример имам онлайн бизнесни(сайтове) за две години над 200% доходност но това са чужди пазари, сега разботваме БГ проект да видим до къде ще стигнем - като цяло само там намирам фрее пазар, без държавни намеси.
                              Ако ти имаш такъв продукт и пазар, действах къде е проблема?

                              Кинтиите по банките са важна компонената за стабилен растеж, но всичко изброено по горе от мен спира, ей на и виж какво прави тройната ни нова коалиция - теглим едни пари дето не ни трябват ще ги дадем за неща от който нямаме нужда и най-лошото че не може си ги позволим и тези пари - това вдига и рисковата ни премия => Инвестиции надолу и/или ще искат по-голяма изсукуема доходност, а такива бизнес с голяма дохдност са малко ......
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Е, не мога да не се съглася. Което е вярно, вярно е. Ще ми се да можехме, с тези наши обсъждания, някак да събудим и родния инвеститор. Не знам, доколко на чуждите пазари размитат за нас но, на родна територия, поне, би трябвало всеки един ресурс да е възтребван. Ето, трупам опит и капацитет, да мога да умножа за две години, поне двойно, определен ресурс но, къде го? Продукт има Пазар има - съвършено свободен. Търсене - измежду тези, към които директно съм се допитал, 75 % го искат...

                                Коментар

                                Working...
                                X