IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво всъщност иска българина

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Скара, бира, плаж, море.... к*рви и бело... и да не работи
    Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
      Винаги се радвам да размея жена майна.
      РазМевай, разМевай, майна - ако имаш предвид нас, двамата, то можеш да си сигурен, че ти си жената - очевидно ти си тая, която няма оня специфичен атрибут, който имат мъжете, а ако си "оная" - с атрибута, сбъркал си адреЗа, майна - на Фелибето имате прекалено специфични критерии за "жената", май...и не се и опитвам да ви разбирам. Ако имаш съмнения, майна - разМял си жената в себе си, единствено, майна...
      If something inspires you, follow it! Henry Ford

      Коментар


      • Скромния ми житейски опит от 50+ години в БГ показва,
        че нашенецът не се е променил много откакто дядо Вазов е писал за него...
        Иска да работи малко, да получава много, да крадне и да чука без пари!!!
        "Инвестирането" в НИ с кредит е "чиста пИчалба" или "отрицателна доходност"!!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
          Майна, хубаво е, че има такива като теб, които да ми отворят очите......., иначе си пропадам така - незнаещ, нито по отношение на това, чии интереси обслужват депутатите, нито друго....

          Ако си толкова любопитен, към коя класа се пречислявам /това мога да определя по моите критерии като чисто женско любопитство ..., но да не обидя сега някоя дама тук - та ти, майна - направо им иззе въпроса от устата/ - пиши ме към класата на клошарите...

          И, дето се вика - нищо човешко не ми е чуждо, майна...
          Винаги се радвам да размея жена майна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Patilan Разгледай мнение
            Не знам към коя класа попадаш, но от опит знам че цигани и пенсионери не коментират тука. Предполагам че си от средната работеща класа.

            Защо започнах така класово ?
            Ключът за бараката е това в червеното. Всъщност политиците си работят много добре и обслужват интересите на избирателите си до колкото позволяват обстоятелствата.
            Проблемът, е че средната класа не е сред избирателите.
            Избирателите са пенсионерите и циганите. Ето защо нито пенсионерите биха били натоварени с данък имот , което би раздвижили пазара на имоти. Нито циганина би бил натоаврен да си плаща сметките за тока.
            Всичко е интереси майна, и българските политици не са много по-различни от западните.
            Проблемът е в мат'ряла, който си въобразява, че трябва да получава нещо от политиците без да гласува.
            На всичкото отгоре има наглостта да протестира.

            Майна, хубаво е, че има такива като теб, които да ми отворят очите......., иначе си пропадам така - незнаещ, нито по отношение на това, чии интереси обслужват депутатите, нито друго....

            Ако си толкова любопитен, към коя класа се пречислявам /това мога да определя по моите критерии като чисто женско любопитство ..., но да не обидя сега някоя дама тук - та ти, майна - направо им иззе въпроса от устата/ - пиши ме към класата на клошарите...

            И, дето се вика - нищо човешко не ми е чуждо, майна...
            If something inspires you, follow it! Henry Ford

            Коментар


            • Първоначално изпратено от зарата Разгледай мнение
              Какво /всъщност/ искаЛ българинът?
              Изобщо не ме интересува, дали масовият българин може да формулира конкретни и реално изпълними свои критерии, обвързани с начина си на живот.
              За мен – като българин – е достатъчно, ако моите избраници /институции, депутати, правителство…/ защитават националните интереси на избирателите си.

              ".
              Не знам към коя класа попадаш, но от опит знам че цигани и пенсионери не коментират тука. Предполагам че си от средната работеща класа.

              Защо започнах така класово ?
              Ключът за бараката е това в червеното. Всъщност политиците си работят много добре и обслужват интересите на избирателите си до колкото позволяват обстоятелствата.
              Проблемът, е че средната класа не е сред избирателите.
              Избирателите са пенсионерите и циганите. Ето защо нито пенсионерите биха били натоварени с данък имот , което би раздвижили пазара на имоти. Нито циганина би бил натоаврен да си плаща сметките за тока.
              Всичко е интереси майна, и българските политици не са много по-различни от западните.
              Проблемът е в мат'ряла, който си въобразява, че трябва да получава нещо от политиците без да гласува.
              На всичкото отгоре има наглостта да протестира.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Belcho Разгледай мнение
                Напротив, иска просто да живее по-добре.
                Просото да води нормален живот!
                Решетки

                Коментар


                • Първоначално изпратено от turandot Разгледай мнение
                  Българинът иска всичко да му е безплатно.
                  Напротив, иска просто да живее по-добре.

                  Коментар


                  • Българинът иска всичко да му е безплатно.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                      Не знам какво иска българина, но ще получи Станишев и Кунева в пакет и след 6 месеца грабене и пореден фалит на държавата вече на улцата ще са не 5 000 (като в момента), а 500 000 и тогава ще стане страшно!

                      Все едно е дали ще е пакет от политици, които грабят и водят към фалит държавата, или това ще правят НЕполитици, които също като политиците ще застанат на възловите постове.

                      Т.е. - "страшно ще стане", ако избраниците - НЕполитици - също не защитават националните интереси, щом хората, които са им гласували доверие - още повече обедняват, ако хал хабер си нямат - след 100-те дни и поредица от неадекватни действия, които затриват обществени интереси за сметка на своето облагодетелстване. Нека и политици, и НЕполитици - си влизат в затвора, точно както съм писал за политиците, ако спечелят бъдещи избори.

                      И щом НЕполитик иска да му гласувам доверие - нека поеме отговорността да потърси сметка от ония, които до сега са опропастявали страната. Лостовете на властта ще са именно затова в ръцете му. Ама - няма не мога! Не мога ще се казва от тия, които не желаят да работят в интерес на хората в тая държава - още в самото начало, иначе "не мога", след като си напълнил гушата е равносилно на "влизам доброволно в затвора". И тогава, нека им е добре и нека става страшно. Кой - каквото е дробил - нека го сърба /в тюрмата/ - политик, НЕполитик - все тая....

                      Властта не е панацея и никой не трябва да се смята недосегаем, ако е влязъл във властта по някакъв начин, както и да не се домогва до високи обществени постове с идеята да търси келепир и облагодетелстването си.
                      If something inspires you, follow it! Henry Ford

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от kokonut28 Разгледай мнение
                        Не знам какво иска българина, но ще получи Станишев и Кунева в пакет и след 6 месеца грабене и пореден фалит на държавата вече на улцата ще са не 5 000 (като в момента), а 500 000 и тогава ще стане страшно!
                        По добре сега отколкото след 6 месеца.
                        Да отрежем тумора. Да става каквото ще...

                        Коментар


                        • Не знам какво иска българина, но ще получи Станишев и Кунева в пакет и след 6 месеца грабене и пореден фалит на държавата вече на улцата ще са не 5 000 (като в момента), а 500 000 и тогава ще стане страшно!
                          podpis

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от emos Разгледай мнение
                            За мен откритието съм го направил преди повече от десет години
                            К'ви 10 - още първия път като взеха БСП-то властта беше ясна работата че българския избирател е недоволен до дупка и всяко правителство ще кара макс по 1 мандат. затова всички политици се научиха да крадат като за последно

                            Коментар


                            • Какво /всъщност/ искаЛ българинът?
                              Изобщо не ме интересува, дали масовият българин може да формулира конкретни и реално изпълними свои критерии, обвързани с начина си на живот.
                              За мен – като българин – е достатъчно, ако моите избраници /институции, депутати, правителство…/ защитават националните интереси на избирателите си.

                              “Благодарение” недалновидна политика в областта на националните интереси, мога да дам два точни примера за провалени политици от прехода /разбира се, не са само те, които са се провалили/:

                              1. Затваряне на 3 и 4 блокове на АЕЦ “Козлодуй”, които повече от десетилетие не произвеждат ел.енергия. Провалът тук се дължи на продажната бивша външна министърка – Надежда Михайлова, директно парафирала договора за спиране на реакторите, независимо от обосновките на водещи международни експерти в ядрената енергетика за възможност да продължи експлоатацията им, повече от десетилетие! Това е ярък пример за потъпкване /продажба!/ на националните интереси.
                              2. В края на октомври 2012 – не по-малко “успешно” беше ликвидирана БЛОКИРАЩАТА КВОТА на държавата, след продажбата от правителството в оставка - на 33% от капитала на ЧЕЗ Разпределение България АД и ЧЕЗ Електро България АД и “успешно” държавата ни се освободи от възможността да блокира решения, предлагани на ОСА на монополстите, вкл. и държавата дебаркира от единствената възможност - да осъществява контрол по съдебен ред, след “приватизацията” на държавните дялове от дружествата на ЕВН, Енерго Про и ЧЕЗ. /за сведение – 50 000 броя акции – и не само те - бяха шътнати в първите часове на аукциона на цени, по над 1600 лв. за акция, с което държавата ни си би за пореден път дузпата и “сне от себе си отговорността”/…
                              Не е ли нормално и по-разумно да се “снема” отговорността, като не се боричкаш за влизане в политиката заради големият кокал? Нека има ясни правила за носене на съдебна отговорност от политиците
                              Националните интереси НЕ се изразяват в това – популистки да махнем с ръка и да констатираме примиренчески, че държавата била лош стопанин, преди да хризаме активи за милиарди на чужди монополи, а последните нямат против да “стопанисват” активи, купени на безценица от продажни български политици, независимо в кой сектор от “прехода” са били позционирани. Но в тая страна сме богове – с прехвърляне на отговорности, особено от политиците…И чуждте монополи много добре отчитат идеята за “демокрацията”, която винаги ще лансира нови политици – достатъчно продажни и лакоми, от които не се търси съдебна отговорност за решения, свързани със сривове в управлението.

                              Е, няма такива, които да не са предавали националните интереси!
                              Какво искал българинът /в заглавието на темата/? Да се постави прецедент: всички, които са предавали националните интереси и са спомогнали за обедняването на масовия българин, за сметка на своето обогатяване през прехода, когато са им гласували доверие – да се поставят при специален режим в предназначените за това обществени заведения /с лишаване от свобода с основание - углавно престъпление към обществото/. Властта е преди всичко отговорност пред избирателите.

                              Какво все пак иска българинът? Едно е достатъчно: всички бъдещи политици да имат реален пример за опандизени техни предшественици на база свои провали в управлението на страната – с два конкретни примера горе. Кои са политиците, които първо ще потърсят отговорност от провалилите се, като всички техни действия ще са подчинени на отговорността, вкл. – да им бъде потърсена съдебна отговорност за решения, които рушат националните интереси.

                              Това иска българинът: когото изберем сега – да потърси отговорност за неправилните управленски решения, като изчисти старите, натрупани през времето на “прехода” – проблеми, успоредно с решаването проблемите на деня, а който не защитава интересите на хората в тая страна и се облагодетелства незаконно от положението си в обществото и високият си общствен пост – дупе да му е яко - по бързата процедура - в тюрмата - минали, настоящи и бъдещи "избраници".
                              If something inspires you, follow it! Henry Ford

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Fiscalist Разгледай мнение
                                Ей сега идват парите от офшорките

                                Аз казвам,че може,а не че ще стане.....
                                „Няма значение, колко пари правиш на пазарите, важното е да успееш да ги запазиш”
                                Джеси Ливърмор

                                Коментар

                                Working...
                                X