IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Живота, Мисията и Делото на Кинг Симеон и неговата династия!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Преди известно време група интелектуалци поискаха връщането на Симеон Сакскобургготски в българската политика. Отговор на въпроса връща ли се той на политическата сцена у нас, както и коментарът му за това може ли да се търси скрит смисъл за решението на Светия синод да споменава в богослуженията си Симеон Втори като цар на българите – чуйте ексклузивно в първия коментар на бившия премиер пред Ася Методиева за “Денят започва”.

    В интервюто ще научите още кой търси конспирации и политически игри зад решението на Светия синод?

    Пред БНТ Симеон Сакскобургготски отговаря защо е против наложените от Запада санкции срещу Русия.

    За НДСВ и политиците, които роди царският проект и оценка за работата на кабинета. За имотите на Симеон Сакскобургготски и имиджа на България на международната сцена.

    Има ли промяна в чипа на българите и какво се промени 10 години след кабинета „Сакскобургготски“? Вижте отговора на всички тези въпроси във видеото.

    http://bnt.bg/part-of-show/simeon-sa...enyat-zapochva
    Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

    Коментар


    • Да си върнем ЦАРЯ , Вярата , Родината и Обединеният Народ.

      Моля, харесайте страницата ни.


      https://www.facebook.com/pages/%D0%9...age_fan_invite
      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от padre Bonaventura Разгледай мнение
        Докторе, какво означава това, под линията долу - Купи го, продай го, обичай го. Какво да обичаш, след като си го продал вече? Нали трябва да заобичаш новозакупеното, а продаденото - какво повече да се занимаваш с него??
        Хората, например, като си продадат хартиите и ги намразват и започват да ги оплюват дори - поне това сме видели на практика и във форума.
        Каква е тази идея, някаква бизнес иновация ли, ирония ли или поредната шмекерия-индулгенция обещаваща райските селения ?
        Това е иновационен бизнес продукт, пиши ми на личен и ще те поканя в Кемпински на представяне на продукта.
        Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
          Господа, внимавайте какво пишете всички които разпространявате непотвърдена информация, попадате под подолните членове на закона които съм публикувал официално. И не си мислете че през секратариата в лицето на Галя Дичева, на негово превъзходителство не следи темата!
          Докторе, какво означава това, под линията долу - Купи го, продай го, обичай го. Какво да обичаш, след като си го продал вече? Нали трябва да заобичаш новозакупеното, а продаденото - какво повече да се занимаваш с него??
          Хората, например, като си продадат хартиите и ги намразват и започват да ги оплюват дори - поне това сме видели на практика и във форума.
          Каква е тази идея, някаква бизнес иновация ли, ирония ли или поредната шмекерия-индулгенция обещаваща райските селения ?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
            Господа, внимавайте какво пишете всички които разпространявате непотвърдена информация, попадате под подолните членове на закона които съм публикувал официално. И не си мислете че през секратариата в лицето на Галя Дичева, на негово превъзходителство не следи темата!
            Кралят е гол!!!!

            Коментар


            • Господа, внимавайте какво пишете всички които разпространявате непотвърдена информация, попадате под подолните членове на закона които съм публикувал официално. И не си мислете че през секратариата в лицето на Галя Дичева, на негово превъзходителство не следи темата!
              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Наивник Разгледай мнение
                Тоя сдухан бастун последно, цар ли е или крал?
                Май по-скоро е "крал", ама това не е титла, а спрежение на глагол.

                Коментар


                • Тоя сдухан бастун последно, цар ли е или крал?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Черкезов Разгледай мнение
                    ЗАСЛУЖАВАШ ДА ТЕ ОСЪДИ - И ДА СИ ПЛАТИШ ЗА ПРОСТОТИЯТА

                    Чл. 9. (1) Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.

                    Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За обида:
                    1. нанесена публично;
                    2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

                    2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета , от която са настъпили тежки последици, наказанието е глоба от пет хиляди лева до петнадесет хиляди лева и обществено порицание.
                    http://www.razkritia.com/34087/%D1%8...%D0%B5-%D0%B8/ да почва от тук.да проверим как се съди
                    Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                      Тоя нещастен комарджия доказа че комунистите са били прави когато с референдум са го натирили.Тоя нещастник завинаги погреба идеята за монархия в България.
                      ЗАСЛУЖАВАШ ДА ТЕ ОСЪДИ - И ДА СИ ПЛАТИШ ЗА ПРОСТОТИЯТА

                      Чл. 9. (1) Престъпление е това общественоопасно деяние (действие или бездействие), което е извършено виновно и е обявено от закона за наказуемо.

                      Чл. 148. (1) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г.) За обида:
                      1. нанесена публично;
                      2. разпространена чрез печатно произведение или по друг начин;

                      2) (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., в сила от 01.07.1982 г., изм. - ДВ, бр. 21 от 2000 г.) За клевета, извършена при условията на предходната алинея, както и за клевета , от която са настъпили тежки последици, наказанието е глоба от пет хиляди лева до петнадесет хиляди лева и обществено порицание.
                      Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                        Тоя нещастен комарджия доказа че комунистите са били прави когато с референдум са го натирили.Тоя нещастник завинаги погреба идеята за монархия в България.
                        +1024
                        Има стари трейдъри има и смели трейдъри, но старите и смели трейдъри са само няколко

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Бате Пешо Разгледай мнение
                          Тоя нещастен комарджия доказа че комунистите са били прави когато с референдум са го натирили.Тоя нещастник завинаги погреба идеята за монархия в България.
                          С....., гледай по-долу и внимавай в картинката.
                          КОНСТИТУЦИЯ
                          Чл. 32. (1) Личният живот на гражданите е неприкосновен. Всеки има право на защита срещу незаконна намеса в личния и семейния му живот и срещу посегателство върху неговата чест, достойнство и добро име.

                          http://www.online.bg/law/const/const2_b.htm
                          Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                          Коментар


                          • Тоя нещастен комарджия доказа че комунистите са били прави когато с референдум са го натирили.Тоя нещастник завинаги погреба идеята за монархия в България.

                            Коментар


                            • Негово Височество Цар на българите Симеон II:

                              Изключително напоителна порция мъдрост и съчувствие струи от словата и поученията, от може би най-големия държавник който е имала страната ни през последните 100-150г.

                              Жалко че този голям държавник не е активен участник в политиката, заради напредналата си възрост.

                              Наблюдавайки със загриженост събитията, които се случват в страната напоследък, смятам, че е особено важно да съдим за тях обективно, без да се нагнетява изкуствено напрежение, защото то не води до нищо добро за обществото ни.
                              Многото картини от протестите, които виждаме напоследък, представляват отделни моменти на действия от страна на отделни групи граждани, но едва ли може да се вадят генерални заключения за мнозинството наши сънародници. Нека не забравяме, че обществото ни все още е твърде податливо на това, което му се представя и повтаря, и става манипулируемо. Ето от какво трябва да се пазим днес. Ние сякаш сме своеобразни рекордьори по митове и невероятни полуистини, които се разпространяват ежедневно.
                              Отново държа да повторя моето вътрешно убеждение, че онова, което след пет години няма да има значение, то и днес е без значение. Затова нека имаме мъдростта да отсеем важното за години напред от временното. Емоцията, от която се водят много от нашите протестиращи сънародници, е оправдана и ги разбирам, но надали тя може да се приложи в управлението и да доведе до практически резултат. Разумът е по-добър съветник от емоциите.
                              Протестите, като един възприет демократичен подход, постигат желания резултат. Сега е време да оставим настрана емоциите и да потърсим това, което ни сближава, отколкото да се акцентира на онова, което ни дели. Лично аз съм минал през безброй несгоди и на моите години вече съм видял много, затова разсъждавам по този начин. Смятам, че всички трябва в днешните дни на изпитания да си поставим една единствена цел – България! Крайно време е хората да се отърсят от мита, че главната цел на всяко правителство е умишлено да навреди на обществото, което проличава от изказвания на някои от участниците в протестите. Истината е, че да управляваш е тежка отговорност и е съвсем погрешно хората, които са се заели с тази задача систематично да бъдат порицавани.
                              Нека разделим възможното от невъзможното, невероятното от вероятното, приемливото за болшинството спрямо неприемливото. Нека енергията, която видяхме на улицата, да се насочи към позитивното мислене и към доброто, което може да се постигне, вместо да се хвърлят усилия в безполезното и безсмислено хулене. Да не се делим на „ние” и „те” и приоритет да бъде кое е добро за мнозинството. Най-вече за младите, защото настоящето е за тях, а не само бъдещето. Да сме наясно , че живеем в 21-ви век, а не в 18-ти и сме част от европейското семейство, в което има ясни правила и параметри. Чухме гласа на протестиращите хора, но нека оставим сега милионите избиратели да кажат думата си на 12 май. Това е истинската и ефективна демократична процедура. В този ред на мисли отново ще призова всички към висока избирателна активност. Това е начинът да изкажем мнението си, за да не се стига после до нови улични протести. Погрешно е да не гласуваш, а после да недоволстваш и критикуваш резултатите. Именно масовото участие в избори гарантира на гражданското общество решаваща роля. Колкото повече се гласува на този ден, толкова по-легитимни ще бъдат и изборите!
                              Демокрацията е активност и участие. Нека не позволяваме да ни обзема отчаяние и чувство на обреченост.
                              Не забравяйте, че просперитетът в голяма част е в нашите ръце. Всички знаем,че нещата няма да се оправят с магическа пръчка или чрез псевдо пророци и глашатаи на омразата. Носталгията или отживели идеи в политиката не са добра почва за развитие.
                              По- важно е да се огледаме какво се случва в други държави, да черпим поука от предишни грешки в историята и най-вече да търсим решение на проблемите, а не само да ги изброяваме, а още по-малко и сами да си ги създаваме. Нека обществената енергия тече в посока намиране на примери за решения, вместо да се опитваме да откриваме нещо ново, и то като го правим прибързано и нерационално. Има модели в преуспелите общества, които да ни послужат. Настоящата Конституция и нашите закони са добри, стига да се прилагат. Разумното, работещото, може да ни изведе от създалата се ситуация, едва ли празните лозунги. Нека се постараем да видим истинското, същественото.
                              Апелирам за разум и родолюбие като противовес на злобата, на радикалното и отживелия национализъм. Отечеството е намирало изход и в далеч по-сложни времена, защо и днес да не го постигнем?
                              За мен бъдещето не е абстрактно понятие. То е такова, каквото ние сами си го изградим. Това е обединяващата идея днес. Неведнъж съм призовавал и за респект към институциите. Дори да не одобряваме личностите, които временно ги олицетворяват, трябва да показваме уважение, за да има държавност, а чрез нея и национално самочувствие. Нека се простим с обичая вечно да търсим виновници. От полза за всички ни е от време на време да се „оглеждаме в огледалото”. Днес аз съм дълбоко загрижен за Родината, най-вече за нейния имидж и авторитет, от което зависят и чуждестранните инвестиции, а оттам и работните места и развитието на икономиката. България отдавна не е изолирана в Европа и трябва винаги да имаме едно наум, че нашите партньори ни наблюдават.
                              Президентът, в изпълнение на своите конституционни задължения, назначи служебно правителство и трябва да го подкрепим в един такъв сложен период, имайки предвид, че този кабинет може да не е само за два месеца, а докато се състави нов, след парламентарните избори. Новите министри поемат своите задължения в момент на сериозни очаквания към тях от страна на обществото и следва да им дадем възможност за спорна работа. Едно е да се управлява, да се намират решения на проблемите, друго е да се стои отстрани и да се критикува. Ако се върнем назад в близката история, като сравним и с другите държави, ще видим, че има безброй примери как при определени политически условия се сформират служебни или програмни правителства. Затова не бива да се драматизира излишно.
                              Нека мислим свободно, независимо, да не позволяваме да ни манипулират и ръководят с шаблони. Мотивацията на усилията на обществото да бъде насочена към подобряване на живота, а не да се впускаме в исторически ревизионизъм.
                              Знаете, че цял живот съм работил и милеел за България и нашия народ - по силата на историческите обстоятелства още от 6 -годишната си възраст! Именно за това считам, че имам династическото и моралното право да апелирам към моите сънародници за трезво мислене и градивни действия!

                              http://www.kingsimeon.bg/accents/show/id/208

                              Поклон, Ваше Величество!
                              Attached Files
                              Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                              Коментар


                              • Сега не съм способен една пъстърва да уловя, защото ми е жал. Не знам какво стана, но ..
                                Това откъс от интервюота на един голям човек, изпълнен със съчувствие към животните, който за жалост го подведоха да се включи в политиката и го оцапаха незаслужено.

                                28.01.2013



                                Интервю на Негово Величество за в."Самоков 365". Автори: Любомир Николов и Мария Галчева:
                                Осем млади художници се наредиха за снимка със Симеон Сакскобургготски и съпругата му Доня Маргарита в двореца в Царска Бистрица. Преди това те представиха свои картини в галерията там по покана на бившия премиер. С експозицията се постави началото на инициатива за подкрепа на млади български таланти в областта на изкуството. Това беше конкретният повод за среща с Негово Величество. Ние поставихме въпроси, които са свързани със сегашния му живот, с политиката, с еволюцията на българина въобще.
                                Следите ли как върви животът в Самоков? Виждаме Ви често на службите в Митрополитската църква по Коледа и Великден и сте сред хората.
                                Ами, да, за мен е голямо удоволствие да съм сред хората, второ, наблюдавам как вървят нещата и много се радвам, когато видя нещо вече направено. В Самоков, например, има нови магазини. Има и други неща, които ми се виждат нови в града, пък и по селата. Нарочно минавам по различни маршрути, за да се поогледам. Имам доста ангажименти, но чрез вестниците съм информиран какво става. Аз се надявах, че вече с друг статут, след мандата, бих имал повече време, но се оказа друго - цял ден срещи, кореспонденция, интервюта.
                                Очевидно Вие продължавате да водите динамичен начин на живот, въпреки че официално не ви виждаме на политическата сцена.
                                Да, даже прекалено активен. На една среща с либералите от Европейския съюз една депутатка от шведския парламент ме попита коя е била основната ми грешка като премиер. И се замислих, че това е може би, че прекалено дълго, с часове, съм стоял да работя затворен в кабинета си, без да излизам, вместо да съм навън, да използвам телевизията.
                                Колко европейска е България? Предстоят референдум, избор на Патриарх, парламентарни избори. Научиха ли нещо българите от западняците?
                                Ами да, разбира се, минаха 20 години от промените. Хората имат достъп до чужбина и чужденците имат поглед към нас. Това има един бих казал реципрочен ефект. А референдумът е най-директната последица от демокрацията. Едно време в древните времена в Атина така са гласували и това е абсолютно валидно за една демокрация. В Швейцария, например, се свикват референдуми по най-невероятни неща и то много често. Аз няма да забравя преди години, трябваше да гласуват чрез референдум за предпазните колани в колите, защото държавата и застрахователните дружества настоявали. Но един адвокат излезе с тезата, че колата е като дома – неприкосновена. Следователно няма кой да те задължи и те стигнаха до национален референдум, за да се одобри коланът. Ето това е пряката демокрация. В нашия случай дали въпросът е поставен коректно или не, дали ни допада или не, факт е, че имаме тази привилегия след толкова години, когато не е било възможно. Това, мисля, че е ключово. И аз лично ще гласувам, защото намирам, че това е един от начините да покажем, че сме европейци и че тези неща ги практикуваме и прилагаме не само на теория.
                                Вашата политическа прогноза за предстоящите избори?
                                О, забравил съм да си донеса тук кристалното кълбо! Ще бъде интересно, но важното е да няма пак апатия. Да гласуват всички по възможност. Аз съм го повтарял и ще го казвам и занапред, че това е демокрацията. Като участваме всички. Не можем да стоим настрана и да се тюхкаме, ако изходът от изборите е друг. По отношение на резултатите - ако се стигне дотам, че трябва да има коалиция.... Аз съм изцяло за коалиционното мислене, защото то гарантира едно много по-широко ветрило, а това също е демокрация.
                                Когато си идвате тук в Боровец, от какво си почивате, какво ви носи курортът?
                                Природата е уникална. Най-вече тя, макар че и тук си нося „домашно” и работя. Идвам тук поне два пъти в месеца, но не ми остава много време. Би ми направило по-голямо удоволствие, ако живея тук, а не във Врана. Боровец е свързан със спомените ми от детството – тук бяха ваканциите, нямаше уроци, нямаше адютанти, тренировка по едно, по друго.
                                Можете ли да ни разкажете някоя интересна история за двореца Царска Бистрица или за Саръгльол, която хората не знаят?
                                Самата къща ни впечатляваше. Баща ми нали тогава е ловувал и понякога при връщане от лов показваха глигани или някой див петел като трофеи. Помня лятно време разбира се и излетите до Широка поляна, до Шумнатица, Соковец, Саръгльол.
                                Обичате ли лова, знаем, че това е традиционна черта за Вашата фамилия?
                                Бил съм ловец и аз, и жена ми до 82-ра година. В сезона 82-83 година почина крал Умберто, вуйчо ми, и аз станах изпълнител на наследството и завещанието. Тогава два сезона просто не ми остана друго време, защото имах и работа в частния сектор. Трябваше да се справя с тази много трудна и неблагодарна задача. Тогава Калина беше пораснала малко и започна да ме увещава да оставя животинките на мира. Липсват ми местностите, където сме ловували, както и приятелите. Сега не съм способен една пъстърва да уловя, защото ми е жал. Не знам какво стана, но ..
                                Вярвате ли в българина?
                                Абсолютно. Вярвал съм от момента, в който съм дошъл на този свят. Начинът, по който ни възпитаваха - с такъв ентусиазъм, за всичко българско. Майка ми, като „чужденка”, като бяхме в изгнание, все повтаряше, че българите са един трудолюбив, пестелив и честен народ. Така, че като си дойдох тук, бях зареден с всички тези добродетели. Докато бях в емиграция, с малкото хора, с които се виждахме - имаше стари емигранти или бежанци, хора от лагерите, имаше тази нагласа „Един ден, като се освободи България...”
                                Но да бъдем реалисти. Тук заварих един друг тип общество. И не знам дали такъв огромен ентусиазъм за работа срещнах. Срещнах известни белези от управление, което се е „грижило” за всичко, без да има инициатива на човека или лична отговорност. И така две поколения, докато се изличи това.
                                Сега виждам друго в нашите младите хора, които излизат в чужбина, виждат за какво става въпрос и запретват ръкави.
                                Няма как. Няма да ни спасят нито китайци, нито американци, ако ние не се захванем. Ние сме талантливи и като гледам българите, в Испания конкретно, но и на други места, те са нещо феноменално. С какъв хъс работят и как се справят. Някой път, хора с диплома започват чисто физическа работа, но после си намират мястото.
                                А тук има хора, които гледат на всичко песимистично, критикуват и са отчаяни. Считат, че държавата не прави нищо. Но ще използвам фразата на Линкълн, който казва, че трябва да видим какво ние можем да направим за държавата, а не тя за нас. Невинаги трябва да чакаме някой там отгоре. Защо да сме различни от останалите европейци, които напредват? Предпоставките са в нас!

                                http://www.kingsimeon.bg/archive/viewcategory/id/184
                                Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                                Коментар

                                Working...
                                X