IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли Гражданска война в Гърция ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Обаче какво искаш да кажеш? Че спасяването на банки е полезно? Ами ако е така посочи ми един случай в световната история в който това да е имало положителен ефект. За обратен знам и то не един, но е предмет на цяла лекция...Банките трябва да могат да си фалират като всички останали. Иначе няма доверие. А кажи на грък или българин, пък дори на немец - Дай тука да ти качим данъците, че да спасим едни банкери Никой няма да пляска с ръце, а всеки ще си каже "бах ги у наглите и ще скрие парите под дюшека за да не може държавата да му ги докопа"
    това казвам, че не знам за какво спасяване говориш
    Проблемът с дълга не тръгва от банките!
    Преди 2 години, ситуацията беше такава...или банките, трябваше да си получат парите на падежа...или те да фалират държавата, накратко
    А доколкото знам и от налятите пари пак ги накараха някои да се включат в един от аукционите, от който пък трябваше на външни вложители да се плати
    Мътна история

    това за сосиетето беше в контекста на гръцкия дълг и сегашните приказки за рефинансирането на дълга от европейския фонд
    Last edited by съни(тя); 21.10.2011, 01:27.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
      положението на юробанк беше подобно на сосиете или дойче...с тази разлика, че тук и по политическа линия са я натискали да купува бондове, за да има държавата кеш за заплати и други простотии
      но при невъзможност да се изплатят на падеж....се наливат пари от ецб-то
      та, пресилено е да се говори ей така за фалити. По-сериозното е, че сегашната им данъчна политика, сътворена от военен е просто...убиец, буквално.
      За данъците да. Всяко покачване на какви да е данъци и ставки е лошо за икономиката.

      Обаче какво искаш да кажеш? Че спасяването на банки е полезно? Ами ако е така посочи ми един случай в световната история в който това да е имало положителен ефект. За обратен знам и то не един, но е предмет на цяла лекция...Банките трябва да могат да си фалират като всички останали. Иначе няма доверие. А кажи на грък или българин, пък дори на немец - Дай тука да ти качим данъците, че да спасим едни банкери Никой няма да пляска с ръце, а всеки ще си каже "бах ги у наглите и ще скрие парите под дюшека за да не може държавата да му ги докопа"

      А това за Сосиете не го казвай.. Недей.. Сосиете бълха я ухапала дори с ония 6 милиарда които дилърчето и пропиля. Дойче също не бе въобще зле. Може би бе помниш, но ако тя някога е била зле това беше по времето на дотком балона когато загуби около 22 милиарда само на Уолстрийт и доста се бе декапитализрала и бе останала само с някакви си мизерни 2.5 милиарда капитал

      50-те най-големи - 2010 http://borsi.blog.bg/novini/2011/09/...i-banki.815807
      Last edited by Jay Gould; 21.10.2011, 01:20.
      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Не малко ликвидност, а доста Ако се сещаш какво направиха с майката на Пощенска Банка например. Имай предвид и че това което ние виждаме в медиите е само върха на айсберга. Тоест блестящите отчети на коя да банка в света не значат нищо и нямат нищо общо със състоянието и с дълговете и. Кой как е помагал не се знае. Няма и да се знае... Но това не значи, че някоя банка не може да е в добро положение, а друга в реален фалит въпреки, че на вид няма проблеми.
        Няма нито една държава, която да е помагала на закъсали банки и да не е имала после проблеми.
        На това отгоре Гърция няма бюджетен излишък, а дългове. Тоест, за какво да е спасяване са нужни заеми, а с тях натежават лихвите, защото се трупат върху старите заеми.
        И какво като има банкова криза? Да нямало паника. Ами сега има ли паника? Има. Зъб се вади като е развален, а не се крепи защото ще гангреняса още повече и накрая ще разнесе гангрената към мозъка. И се вади наведнъж, а не по малко.
        Във фалита няма нищо страшно освен една временна, но кратка паника, а дори без нея може ако държавата си знае мястото. Ако обаче спасяваш едни (банките), а оставяш други да фалират (бизнеса - ако ще това да е последната сергия с портокали на улицата) се руши доверието, а с него данъчната система, кредитирането на самата държава и нещата стават все по-зле. Тия лафове - прекалено е голям за да фалира, са от времето на социализма и доказано никога не са работили! Малки и големи - условията трябва да са еднакви - иначе доверие йок, а като няма доверие парите стават все по скъпи и редки.
        положението на юробанк беше подобно на сосиете или дойче...с тази разлика, че тук и по политическа линия са я натискали да купува бондове, за да има държавата кеш за заплати и други простотии
        но при невъзможност да се изплатят на падеж....се наливат пари от ецб-то
        та, пресилено е да се говори ей така за фалити

        По-сериозното е, че сегашната им данъчна политика, сътворена от военен е просто...убиец, буквално.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          ... Убеден съм че банкерите под масата при покупка на ДЦК са получавали част от кеша по сделката..
          Имам такива подозрения и аз ..
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Никой няма да иска да купи фалиралите им банки , пък и не им вярвам че не държат по 90% дълг. Те така са се подготвили , източиха си банките. Убеден съм че банкерите под масата при покупка на ДЦК са получавали част от кеша по сделката..
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
              ...
              Не малко ликвидност, а доста Ако се сещаш какво направиха с майката на Пощенска Банка например. Имай предвид и че това което ние виждаме в медиите е само върха на айсберга. Тоест блестящите отчети на коя да банка в света не значат нищо и нямат нищо общо със състоянието и с дълговете и. Кой как е помагал не се знае. Няма и да се знае... Но това не значи, че някоя банка не може да е в добро положение, а друга в реален фалит въпреки, че на вид няма проблеми.
              Няма нито една държава, която да е помагала на закъсали банки и да не е имала после проблеми.
              На това отгоре Гърция няма бюджетен излишък, а дългове. Тоест, за какво да е спасяване са нужни заеми, а с тях натежават лихвите, защото се трупат върху старите заеми.
              И какво като има банкова криза? Да нямало паника. Ами сега има ли паника? Има. Зъб се вади като е развален, а не се крепи защото ще гангреняса още повече и накрая ще разнесе гангрената към мозъка. И се вади наведнъж, а не по малко.
              Във фалита няма нищо страшно освен една временна, но кратка паника, а дори без нея може ако държавата си знае мястото. Ако обаче спасяваш едни (банките), а оставяш други да фалират (бизнеса - ако ще това да е последната сергия с портокали на улицата) се руши доверието, а с него данъчната система, кредитирането на самата държава и нещата стават все по-зле. Тия лафове - прекалено е голям за да фалира, са от времето на социализма и доказано никога не са работили! Малки и големи - условията трябва да са еднакви - иначе доверие йок, а като няма доверие парите стават все по скъпи и редки.
              Last edited by Jay Gould; 21.10.2011, 00:44.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Според мен с банките нещата ще се развият така.
                1. Като отпишат дълг ще им трябва доста капитал
                2. Държавата ще национализира най-обатачените (поне половината банки) ще ги окрупни и слее в няколко банки.
                3. Понеже самата държава е фалирала и няма кеш ще продаде така организираните банки на чужди банки.. един вид компенсация за Саркозито и Меркел
                4. Гръцките банки ще престанат да са фактор на Балканите за сметка на Франция и Германия.


                Война няма да има.
                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                Коментар


                • Джей, понеже за втори път те чета да пишеш за спасяване на фалирали банки в Гърция преди 2 години, да те питам...какво имаш предвид?
                  Гръцките банки имат проблем със спасяването на държавата си, не обратното
                  Някои бяха закъсали, покрай големите си експозиции с бондове и тогава им наляха малко ликвидност

                  И всъщност, сега един от проблемите в самата ПАСОК е, че една голяма част от икономистите не одобряват ножицата, за която се бори Меркел и Саркози - за 50% от дълга.
                  Противно на схващането, че само това чакат - опрощаване...
                  И едната причина е тази, например, ако не греша, но някъде около 35% от активите на най-голямата им днешна банка е гръцки дълг

                  а за тази...Протонбанк, няма какво да се говори, малка е и целта беше да се избяга от думата "фалит" и паниране на и без друго наплашеното население
                  още нещо се сетих за собственика на Протон - мисля, миналата седмица пред шпалир от прокурори връща една голяма част от завлечените пари, някъде около 50млн, отделно всичките му имоти и авоари са запорирани, защото същият имал и бизнес с държавните болници за лекарства, но и там се е олял
                  Last edited by съни(тя); 21.10.2011, 00:24.

                  Коментар


                  • Няма да има. Приватизация също ще има, но не като в България. А и няма да се приватизира повече от 10-20 %, а не като тук всички. Част от демонстрациите са истински, от наистина вбесени гърци, но част са си сценарий от гръцките служби, които разиграват малко театър пред света по правителствена поръчка, за да се мине по-тънко сметката. Че те няма да са гърци ако не се пазарят до дупка и не разиграят някоя сцена. Не забравяйте, че след евреите и арменците тия са третата търговска нация.
                    Политиците им обаче не са от най-умните. Ако например не бяха качили данъците преди 1-2 години, до сега кризата в Гърция щеше да е минала. Простотията обаче че заразна болест в политиката, а чиновникът освен да качва данъци рядко може да измисли нещо друго и по-полезно.
                    ПС: и всички гледат Европа, но реално съдбата на Гърция се решава най-вече в САЩ, където Гърция има след Израел най-силното лоби. Проблемите в Гърция макар и не така официално се разглеждат там, защото касаят и самите САЩ много по-силно отколкото Европа.

                    Основната им грешка бе, че спасиха банките си в 2008-2009 година, вместо да оставят някой от тях да фалират, за това колабираха. Това което Германия или САЩ може би могат да си позволят (и пак не е сигурно) малка страна като Гърция въпреки, че има БВП 350 милиарда долара, не може да си позволи. Исландия като най-малка го направи и фалира за дни. Гърция като много по-голяма се гърчи стана 2 години. Дори САЩ преболедуват спасяването на банкерите.
                    Някъде бях правил една проста сметка - Затрил съм я, но средния грък има да кажем по 20 000 евро спестени в банка. Значи ако фалират 5 банки плащаш на вложителите тия пари от фонда за гарантиране на влоговете, в рамките на 1-2 г. плащаш на средната категория до 50 000 (както бе) или по 100 000 както е сега и пак ще е по-евтино отколкото да платиш цяла фалирала банка + същите тези депозити.
                    Сега за да платят банките потънаха до уши в заеми, а депозитите пак се теглят и пак има риск да се платят накрая и тя. И частния сектор (основния данъкоплатец) с право е бесен и не иска да плаща данъци. Защото излиза той може да фалира, а сега го скубят за да спасяват някакви си банки. От там ида проблема.
                    Last edited by Jay Gould; 20.10.2011, 23:37.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Платени циркаджии ! Няма да им дадат още пари , колкото и да им се ще далаверата да продължи , защото фонда който възнамеряват да правят от страх за собствената си камбанария Германия и Франция е невъзможно да бъде напълнен без парите ЕЦБ да ги напечата и подари.Всичко зависи от новия шеф на банката и политиката му по въпроса ..и да си кажа право ще напечатат но гърците ще ги фалират по непредпазливост ..ще бъде нещастен случай , за там ги готвят.
                      циркаджиите сме ние - най -бедната и ограбена държава в ЕС
                      не знам кой наричаш циркаджия - БАНТУСТАНА Е ЦИРКА

                      Коментар


                      • ГЪРЦИТЕ не са глупаци за разлика от нас - българинът предпочита тихо и кротко да го до убият икономически а той да седи и да гледа - НЕ НАРОД А МЪРША

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ТАТО Разгледай мнение
                          Благодаря ама не успокои дъртия ми задник щот тез циркаджии са съседна държава и са няколкостотин км. от дъртия ми задник и ако рекат да пуцат на воля и маляшката армия и полиция да стои и само да гледа как гречки анархисти се трепат с гречки комунисти ......... ше се заразим от таз зараза и ние
                          съгласна съм
                          Има сериозна причина за притеснение, но то не идва от пушкалата на гърците, а от това, което им готви Тройката
                          Но С.Дянков е категоричен, че няма място за притеснение, разберете се по царедворски

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Тата, Тато, толкоз години управлява, толкова цаливки отнесе от гръчки държавници и пак не хвана каква е играта - маляките скачат защото са в сценарий: вече договориха кинтата, сега трябва да направят поносимо за западните си партньори опрощаването на стария дълг. Люлката на демокрацията е в опасност, какво тук значат некви си 300 милиарда хартия
                            ++++++300 милиарда

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Ако търсиш успокоение - имаш го.
                              Не мисля, че ще стигнат до гражданска война.
                              Интересите са много различни, за да има обединение
                              Но изпадане в политически колапс, вероятно

                              ето ти един линк, за малко по-реалистично инфо
                              www.grreporter.info
                              Благодаря ама не успокои дъртия ми задник щот тез циркаджии са съседна държава и са няколкостотин км. от дъртия ми задник и ако рекат да пуцат на воля и маляшката армия и полиция да стои и само да гледа как гречки анархисти се трепат с гречки комунисти ......... ше се заразим от таз зараза и ние
                              Това което аз построих , вие не може даже да го боядисате

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
                                Но, от друга страна не избраха правилната страна
                                за експеримента
                                точно!

                                Коментар

                                Working...
                                X