IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ще има ли Гражданска война в Гърция ???

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Съни, засто ме предизвикваш, да те покана в офиса си на кафе?

    Коментар


    • откъс от един сериозен поглед...
      ...
      Напоследък хората в България реагират изненадващо рязко на случващото се в Гърция. Имате ли такива впечатления и как ги обяснявате?

      Аз разбирам българите. Гърците, които ходеха в България, независимо дали говорим за туристи, студенти или бизнесмени носеха със себе си надмеността на новобогаташа. На онзи, който се е озовал на едно много по-високо ниво от това на съседа си, без да положи особени усилия. Гърците се държаха така не само в България, но и във всички останали страни от Източна Европа. Между другото, ако можем да отделим нещо позитивно от днешното състояние на Гърция то е, че ще намалее тази надменност, която не съответстваше на постиженията на държавата и тези нейни граждани.

      От друга страна това, което се случва сега в България е също една крайнодясна позиция спрямо съседа. Тя е: „Сега ти, който ми се подиграваше трябва да платиш или да дойдеш на моето ниво”. А хората трябва да разберат, че интересите на балканските страни са общи и са нужни общи усилия, надменността да бъде наказана, но държавите да не се сринат, защото това положение ще се пренесе и в България. Надменният север няма да спре в упадащата Гърция, ще отиде и там, и в Румъния и т.н.

      Разбирам реакциите на българските граждани. Аз също съм чувствал ярост от поведението на сънародниците си спрямо други народи и не само към българския. Виковете, показността, тонът на „висшестоящия” към „низшестоящия” дразнеха и мен. Но не съм привърженик на логиката, че за всичко трябва да се плати сега. Първо, защото това не помага на народите да си сътрудничат и второ фалитът на Гърция няма да е от полза нито на българския, нито на който и да е друг народ на Балканите. Дори от гледна точка на изгодата.

      Пак казвам, че поведението на гърците в България беше унизително и евентуално някои трябва да се извинят за това. Въпреки това общественото мнение в България винаги беше приятелски настроено към гръцките граждани. Сега обаче чувам, че съществува една антипатия и задоволство за хода на събитията в Гърция. Това не е добро нито за нас, нито за България. Не зная до какво може да доведе това. Но трябва много скоро силита на логиката и здравия разум и в двете страни да се противопоставят на тази тенденция. Опасенията ми са, че България ще премине към едно състояние на националистически популизъм. Има опасност от времето, в което се боготвореше всяка гръцка глупост, от всяка глупава песен или начин на живот да се стигне дотам, че да се отрече цяла Гърция и гръцката култура. А това също няма да бъде добро.
      http://www.grreporter.info/Kabinett_...enizelos/10587

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mouroutis Разгледай мнение
        Като дойдат военните, запада сте се стресне и сте ни опрости "дълговете".
        Ако зивеем пестеливо, кой ще ви създава брутен вътрешен продукт?
        Кой ще ви наема на работа?
        Кой сте ви осигурява ефтина поцивка?
        Кой сте ви осигурява елитни банки да ви финансират и обслужват?
        Просто се молете да сме зиви и здрави, за да мозе да ви подкрепяме, като хора и бизнес!
        Абе айде стига бе!
        Молим се да сте живи и здрави, обаче си напънете малко дебелите задници, щото само с лъжи не става. От така разсъждаващи страда истинския ви бизнес, ама един такъв тарикат остана вече без къща, защото искаше да съм му благодарен че ми е давал с години бизнес и реши, че може да спре да плаща. Ай сиктир ефтина поцифка ми давал. Пътувам си с портфейла и ако ми е кеф стоя - ако не има хиляди други места

        Коментар


        • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
          Аз като гледам нещата отиват наистина натам - Гърция, Португалия, Испания няма да си платят дълговете - в такъв момент съжалявам е и ние не сме харчили
          що
          някои изобщо не спират да харчат - погледни само официалните бонуси на богоизбраните в правителството ви

          Коментар


          • Аз като гледам нещата отиват наистина натам - Гърция, Португалия, Испания няма да си платят дълговете - в такъв момент съжалявам е и ние не сме харчили

            Коментар


            • Не може ли на нас да дават кредити без да ги връщаме пък ние да ви осигуряваме ефтина почивка, ще ви наемаме на работа и т.н.



              Първоначално изпратено от Mouroutis Разгледай мнение
              Като дойдат военните, запада сте се стресне и сте ни опрости "дълговете".
              Ако зивеем пестеливо, кой ще ви създава брутен вътрешен продукт?
              Кой ще ви наема на работа?
              Кой сте ви осигурява ефтина поцивка?
              Кой сте ви осигурява елитни банки да ви финансират и обслужват?
              Просто се молете да сме зиви и здрави, за да мозе да ви подкрепяме, като хора и бизнес!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mouroutis Разгледай мнение
                ...

                Много се преекспонира таси криза в медиите. Не е толкова зле полозението.
                ако влязат истински гърци в темата ще се ти се наложи да посрещнеш сериозни словесни престрелки
                включително и за медиите - там също е зле положението, познай защо

                Коментар


                • Не знам. Зависи и от нас, как ще договорим с "кредиторите".
                  Щом още даваме работа на българите значи и сега сме добре, единствено тези които не им се работи са сле.
                  Много се преекспонира таси криза в медиите. Не е толкова зле полозението.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                    Марутис кажи за колко време смяташ че Гърция ще си върне старото положение- имате и голям спад в икономиката. Хубаво е , че помагаш на бедните и църквата

                    И аз им помагам,

                    викам им добрутро и добър ден и им вдигам самочувствието
                    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                    Коментар


                    • Марутис кажи за колко време смяташ че Гърция ще си върне старото положение- имате и голям спад в икономиката. Хубаво е , че помагаш на бедните и църквата

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                        Какъв ти е бизнеса, ако не е търговска тайна ще споделиш ли ?
                        Мисля че лесно може да разберес, но това не е тема за разговор тук.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
                          Какъв ти е бизнеса, ако не е търговска тайна ще споделиш ли ?
                          А на кмета рушвета заработил ли си...?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mouroutis Разгледай мнение
                            Всичко се правим, каквото си решим. Не мога да говоря за гърците глобално, ас си гледам бизнеса ми да върви и да погам на хората, на църкви, храна гладните и тн.
                            Какъв ти е бизнеса, ако не е търговска тайна ще споделиш ли ?
                            Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              МАРУТИС И СЕГА щЕ ПРАВИТЕ ЛИ ИКОНОМИИ ИЛИ НЕ. Ами то ако искате да печате пари върнете се към драхмата и ще можете
                              Всичко се правим, каквото си решим. Не мога да говоря за гърците глобално, ас си гледам бизнеса ми да върви и да погам на хората, на църкви, храна гладните и тн.

                              Коментар


                              • МАРУТИС И СЕГА щЕ ПРАВИТЕ ЛИ ИКОНОМИИ ИЛИ НЕ. Ами то ако искате да печате пари върнете се към драхмата и ще можете

                                Коментар

                                Working...
                                X