IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Лъжеш Джей.
    ти грешиш нетуер
    Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Направи проверка, после говори, че лъжа. Дори Дянков само го призна преди няколко месеца. Мен точно това ме втрещи най-много! А ако Дянков лъже и съм се подвел по него.. то това е вече друг въпрос.. Само, че ме съмнява да лъже за това.
      Още - от София и от МФ се определя минимален данък сгради и такса смет за градовете в провинцията! Защо, ако София не прибира тия пари ще определя минимална ставка?

      .... данък сгради..... защото МФ е възприело за минимален размер този за 2007 г......
      то тва още Костов го направи, за да ебе мамата на комунистическите кметове.после на другите им се услади да разпределят те баницата и така си остана
      Тъпкано ще му я върна на РЕДА малката биричка с две големи!!!!!!!!!!!! Някога !!!!!!!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
        Ако щеш вярвай. Питай който и да е счетоводител и ще разбереш, че няма как да стане това.
        Питал съм.. Парите отиват в София за разпределение. За съжаление
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
          Да, ама не.. Събират се, отиват в София и от там уж ги пращат обратно... Ама не всичките..
          Ако щеш вярвай. Питай който и да е счетоводител и ще разбереш, че няма как да стане това.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
            Вероятно става въпрос за други данъци, а не за местните. Няма как да стане с местните. В ЗМДТ пише че местните данъци и такси постъпват в общинския бюджет. Просто няма как да стане.
            Да, ама не.. Събират се, отиват в София и от там уж ги пращат обратно... Ама не всичките..
            Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
            ... от София и от МФ се определя минимален данък сгради и такса смет за градовете в провинцията! Защо, ако София не прибира тия пари ще определя минимална ставка?
            .... данък сгради..... защото МФ е възприело за минимален размер този за 2007 г......
            Кабинетът вдигна горната граница за определяне на данък сгради http://www.nadrb.eu/view_news.php?nid=3
            От къде му влиза в задълженията на кабинета и защо ако няма далавера и не бърка в меда, да определя данък сгради в Каспичан и Варна? Нали уж това са местни данъци?! И проблемът е че вдигат не само горната, а и долната граница, с което качват данъците. Ако от София не прибираха парите защо ще го правят?
            Симеон Дянков каза... По думите му, ще останат заложените в законопроекта за местни данъци и такси по-широки диапазони за определяне на данък "сгради" .... Размерът ще е между 2,5 и 4,5 промила.....

            Да го питаш защо се вълнува Дянков от пари който уж са за общините
            Last edited by Jay Gould; 24.10.2011, 18:33.
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
              Направи проверка, после говори, че лъжа. Дори Дянков само го призна преди няколко месеца. Мен точно това ме втрещи най-много! А ако Дянков лъже и съм се подвел по него.. то това е вече друг въпрос.. Само, че ме съмнява да лъже за това.
              Вероятно става въпрос за други данъци, а не за местните. Няма как да стане с местните. В ЗМДТ пише че местните данъци и такси постъпват в общинския бюджет. Просто няма как да стане.
              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

              Коментар


              • Добре, за какво спорим сега. Дето се вика Битият-бит, ебаният - ебан. Имаме вече даденост. Констанца има страхотен терминал, Варна няма. Е, трябва ли задължително от инат да построим такъв във Варна на 100 мили от Констанца??? И какво по-различно може да се направи във Варна за да наваксаме глупостите сътворени там с години. Аз лично предлагам да се бутне всичко около Варненското езеро и с тези минерални извори в Девня ще се утепем за курорт. Вие какво предлагате?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  Лъжеш Джей.
                  Направи проверка, после говори, че лъжа. Дори Дянков само го призна преди няколко месеца. Мен точно това ме втрещи най-много! А ако Дянков лъже и съм се подвел по него.. то това е вече друг въпрос.. Само, че ме съмнява да лъже за това.
                  Още - от София и от МФ се определя минимален данък сгради и такса смет за градовете в провинцията! Защо, ако София не прибира тия пари ще определя минимална ставка?

                  .... данък сгради..... защото МФ е възприело за минимален размер този за 2007 г......
                  Last edited by Jay Gould; 24.10.2011, 18:23.
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    ............. Най-идиотското е, че местните данък сгради и данък смет отиват в София техния министър да ги "разпределя". ...........
                    Лъжеш Джей.
                    He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                      Джей, за какво е това противопоставяне?!
                      Оттам идват проблемите на Варна и цяла България - че все се търси ... истината, не там където е.

                      Между другото, НЕ София прибира парите на Варна, Бургас, Пловдив, а... бюджета на РБ. От него тръгват и за малките махали, които окончателно биха изчезнали от картата и за един куп други работи.
                      Но не отиват парите от Варна в община София!
                      Питай Дянков къде са.
                      А за омраза на софиянци..., простотията ходи по хората, като няма какво друго да покажеш, показваш жителство....нещо като враждата Варна - Бургас, чак делфинариума ако имаше начин да се събори

                      Истината е, че и София е тъжна гледка, именно от същите управници - сива, кална и мръсна. Добре, че бизнес строжите малко осветиха пейзажа...

                      И още по-важният въпрос е, че управленците ни мислят на парче.
                      Затова се води и другия спор - коя магистрала да е с приоритет.
                      Какви важни артерии свързат различните сектори. Един SWOT поне да беше изваден.
                      Коя има най-голямо значение за ИКОНОМИКАТА НА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!
                      ...не за приказките на маса и кой как искал до морето да стига
                      Съни човек трябва да е почтен.Освен чрез националните фирми София прибира пари и по друг начин.Нали знаеш че проектите не се финансират изцяло от ЕС а има и част от държавния бюджет.А вноската на България в ЕС откъде е?Да не би от Банкя?Или от БАКБ.Или може би от Ипон.И аз искам оковръстен път и нормални пътища без дупки.Не може само в София.От къде накъде например БЕХ ще прибира печалбите на АЕЦ НЕК ЕСО ТЕЦ МИ2 Булгаргаз

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                        Съни, привет, моите уважения!
                        Тука не си права, че парите на Варна, Бургас... не отиват в София. Да, не директно, но индиректно се източват милиарди към София. Поради тежката централизация всички фирми и фирмички са с централи в София. А сега колко ли данъци се плащат за това че имат офиси в София? А колко заплати се плащат на служители, които не е необходимо да са в София, но са там, защото системата е така нарочно устроена, че централите трябва да са в София, за да могат да работят нормално. Много други потоци на пари също има към София.
                        Не е само това. Най-идиотското е, че местните данък сгради и данък смет отиват в София техния министър да ги "разпределя". Не помня за коя година бе точно, но във Варна върнаха само 43 % от това което бяха окрали! Ами да вземем сделките с имоти във Варна от периода 2000-2008 година? Това са милиарди всяка година, който общината ни прибираше като % от всяка сделка. Къде са парите? Кирчо Ментатата откраднал някой милион, ами останалите? Те отидоха в София .......... Само, че като се повдигне тоя въпрос тук във Варна има неловко мълчание. Защото финансистите на общината знаят много добре къде са пратили парите на варненци!
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                          Eeee,

                          тука малко се поизложи

                          Относно контейнерния терминал - борбата беше дали Констанца или Варна да стане черноморки контейнерен хъб. А това е мястото където всички големи контейнерни линии ще разтоварват контейнерите си за черноморския басейн и Източна Европа (Румъния, България, Украйна, Сърбия, Унгария, Австрия) и от хъба с малки фидери ще се разхвърлят контейнерите по по-малките пристанища. Но в общи линии хъба обира лъвския пай.
                          А за борбата - то въобще нямаше борба - румънците си направиха контейнерните терминали в Констанца, а нашите един друг си подливаха вода само и само да не стане, че следващия път да не го изберат на изборите. Но хляб с контейнерите има, но има много работа, а аз не виждам как може да се стигнат румънците, при положение че правят високоскоростна железница от Констанца-Букурещ-Виена, а от там има друга до Амстердам. Та ние си блеем и плюем, румънците строят.
                          Относно зърното - ами какви кораби могат да ходят в Балчик? Дедуейт? Нужно ли е да говорим повече за зърното къде е по-рентабилно - Варна или Балчик? За големи партиди - определено Варна.
                          Само ще вметна, че Константинопол до 2025 година се очаква да чукне 20 милки население, а това си е жива фабрика за лай*а и то всеки ден.

                          Имаше японско финансиране за порт Варна и Бургас, които БаМкоФф, кат' дойде и с прословутите си ревизии на договори - прецака. Ся ще гоним на мамалигите задните части.

                          Аз и затова пернах ребром въпроса: Пример с нормална държава, където Севера е по-изостанал от Юга?

                          Сладко бебе Роджърс ме подкара на лична основа с цел да "разводни" темата. Демек, стратегическите грешки в БГ-стан вече са системни, поради качеството на управляващите от 20 години насам.

                          Нормално е, когато въображението на някого стига само до там, да си обира до шушка собствения народ и да си подлага задника на всеки, който му го поиска. Само да е чужденец - няма значка кой е и от къде е

                          П.П. Балчик не става за терминал по много причини, не се отплесвайте с тъпотии.
                          Last edited by marandi; 24.10.2011, 18:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                            ..нещо като враждата Варна - Бургас..
                            В голяма грешка си ако смяташ, че има вражда между варненци и бургазлии, или между двата града. Това са някакви градски легенди от западната част на страната. Дори е точно обратното..
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение
                              Джей, за какво е това противопоставяне?!
                              Оттам идват проблемите на Варна и цяла България - че все се търси ... истината, не там където е.

                              Между другото, НЕ София прибира парите на Варна, Бургас, Пловдив, а... бюджета на РБ. От него тръгват и за малките махали, които окончателно биха изчезнали от картата и за един куп други работи.
                              Но не отиват парите от Варна в община София!
                              Питай Дянков къде са.
                              А за омраза на софиянци..., простотията ходи по хората, като няма какво друго да покажеш, показваш жителство....нещо като враждата Варна - Бургас, чак делфинариума ако имаше начин да се събори

                              Истината е, че и София е тъжна гледка, именно от същите управници - сива, кална и мръсна. Добре, че бизнес строжите малко осветиха пейзажа...

                              И още по-важният въпрос е, че управленците ни мислят на парче.
                              Затова се води и другия спор - коя магистрала да е с приоритет.
                              Какви важни артерии свързат различните сектори. Един SWOT поне да беше изваден.
                              Коя има най-голямо значение за ИКОНОМИКАТА НА ЦЯЛА БЪЛГАРИЯ!
                              ...не за приказките на маса и кой как искал до морето да стига
                              Съни,

                              привет, моите уважения!

                              Тука не си права, че парите на Варна, Бургас... не отиват в София. Да, не директно, но индиректно се източват милиарди към София. Поради тежката централизация всички фирми и фирмички са с централи в София. А сега колко ли данъци се плащат за това че имат офиси в София? А колко заплати се плащат на служители, които не е необходимо да са в София, но са там, защото системата е така нарочно устроена, че централите трябва да са в София, за да могат да работят нормално. Много други потоци на пари също има към София.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Бъзикам се щот си написал "Не съм казаЛА"
                                Това съм го пропуснал
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X