IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Президентски избори в България 2011

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
    Може да си "бил", но това е било в миналото, сега има Изборен кодекс и в него пише:
    Чл. 221.
    (4) Гласът е недействителен, когато:
    1. няма поставен знак "Х" с химикал, пишещ със син цвят, в нито едно от квадратчетата за гласуване;


    Та без да се заяждам, считам, че ти трябва да се запознаеш с фактите и закона ....
    А-а-а, няма проблем и да се заяждаш, стига да е "по делу", както казват руснаците.

    Сега... с това ме шашна, та сканирах подробно целия Изборен кодекс и видях разноречието.
    Ти си привел правилата за избор на президент (Чл. 221), а аз говорих за правилата за избор на народни представители, с които съм запознат.
    Това е Чл. 216, по който твърдението, че бялата бюлетина не е невалидна, е вярно ( вж. (4); но за да бъда честен, ще те препратя и към двусмислието в отношение на (2)2 и (2)3... )
    http://www.lex.bg/bg/laws/ldoc/2135715515

    Малко съм изненадан, наистина, от тази разлика, но като се позамислих, видях смисъла в нея.

    Но каквато и да е буквата на закона, бих желал да говоря за духа на закона, който е преди буквата:
    Избираме хора, които да представят личната ни воля вместо нас. Това е така наречената представителна демокрация, в отличие с пряката демокрация, най-силно застъпена в Швейцарско .
    1. При този избор най-важният е дали да гласуваш или не.
    2. Следващият избор е дали ти харесва някой/и субект/и от предложените в списъка или не.
    3. Чак на трето място по важност идва изборът за кого от списъка да гласуваш.

    Няма да влизам в подробности по всяка една от горните точки, защото знам, че ще разбереш мисълта ми и можеш да я продължиш.
    Но.
    Ако си съгласен с така подредените по важност избори, няма къде да ходиш да не се съгласиш, че гласуване с бяла бюлетина не е празна работа, ами е глас по-силен от гласа, избиращ някого от предварително подредените за теб (така де, за твое улеснение, джанъм) списъци.
    Last edited by vmankov; 27.10.2011, 14:26.

    Коментар


    • Много благодарско netware5
      We have no money, therefor we shall have to think...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BattleRoyal Разгледай мнение
        Превет,
        Тва е много тънък въпрос - дали парите за субсидии на партиите са на брой гласове или на процент от гласовете? Щото проучванията ми до момента показват че са на процент от гласовете (аз така бих го направил ако съм партия - да нямат вариант плебеите да ми спират кранчето)...
        Ще е интересно да се намери това дали го има някъде черно на бяло в закон примерно аз засега не съм успял...
        Поздрави и Наздраве
        Общата субсидия за всички партии зависи от броя на ДЕЙСТВИТЕЛНИТЕ гласове на ПОСЛЕДНИТЕ ПАРЛАМЕНТАРНИ ИЗБОРИ и е в размер на 5% от МРЗ, т.е. 13.50 лв на глас. А помежду партиите се разпределя пропорционално на получените гласове, но само на тези партии, които имат повече от 1% от действителните гласове.

        Така че няма смисъл сега от упражнения в негласуване. Има файда само на ПАРЛАМЕНТАРНИ избори.

        Чл. 25. (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2006 г., бр. 6 от 2009 г.) (1) Държавната субсидия се отпуска ежегодно на четири равни транша от централния бюджет за финансиране на политическите партии или коалиции, които са регистрирани в Централната избирателна комисия за участие в избори, участвали са в последните парламентарни избори и имат избрани народни представители.

        (2) Общата сума, предвидена в бюджета, се разпределя пропорционално на получените действителни гласове от всяка партия или коалиция.


        (3) Държавната субсидия, отпускана на всяка коалиция по ал. 1, се разпределя между съставляващите я партии според коалиционно споразумение. При липса на коалиционно споразумение или промяна на членския състав на парламентарните групи на политическите партии или коалициите, образувани в резултат на последните парламентарни избори, държавната субсидия се разпределя, като се предоставя на политически партии, учредени преди парламентарните избори, които имат съдебна регистрация и сформирана парламентарна група, или на политически партии, към които независимите народни представители декларират принадлежност. Министерството на финансите превежда дела от субсидията за всяка партия в посочена от нея сметка.

        Чл. 26. Държавна субсидия се отпуска ежегодно и на партиите, които не са представени в Народното събрание, но са получили не по-малко от едно на сто от всички действителни гласове на последните парламентарни избори.
        Чл. 27. (1) (Изм. - ДВ, бр. 73 от 2006 г., бр. 6 от 2009 г., бр. 99 от 2010 г., в сила от 1.01.2011 г.) Общата сума, предвидена за субсидиране на политическите партии и коалиции, се определя ежегодно в закона за държавния бюджет на Република България в зависимост от броя на получените действителни гласове на последните парламентарни избори, като за един получен глас се предвижда субсидия в размер 5 на сто от минималната работна заплата за страната, определена към 30 септември на предходната година.

        (2) Начинът за предоставянето на средствата за субсидиране на партиите и коалициите се определя от министъра на финансите.
        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          П.П. Най-добрия вариант е да не гласувате. По-малко стинки за партиите и хранилката ще спре от само себе си. Затова ви провокират с въпроси за кого ще гласувате. Отговорът е за никого и кинтите ще им спрат. Така ще изчезнат и платените драскачи, кат' изтънее бюджетЯ за глупости

          Поздрави на бебетата сладки!
          Превет,
          Тва е много тънък въпрос - дали парите за субсидии на партиите са на брой гласове или на процент от гласовете? Щото проучванията ми до момента показват че са на процент от гласовете (аз така бих го направил ако съм партия - да нямат вариант плебеите да ми спират кранчето)...
          Ще е интересно да се намери това дали го има някъде черно на бяло в закон примерно аз засега не съм успял...
          Поздрави и Наздраве
          We have no money, therefor we shall have to think...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
            А, бре ще има ли поне един ден, в който да не чета субекта йосиф-чу? ( риторично )

            Не за друго, но просто се уморявам да чета неграмотни писания, а той във всеки пост прави десетки грешки. Поне да се ограмоти малко и тогава да ми се натрапва през един-два поста.

            П.П. Най-добрия вариант е да не гласувате. По-малко стинки за партиите и хранилката ще спре от само себе си. Затова ви провокират с въпроси за кого ще гласувате. Отговорът е за никого и кинтите ще им спрат. Така ще изчезнат и платените драскачи, кат' изтънее бюджетЯ за глупости

            Поздрави на бебетата сладки!
            Марандиньо, май ще взема тоя път да не гласувам. Умориха ни вече тия, да ни прилъгват и залъгват.
            Не е препоръка

            Коментар


            • А, бре ще има ли поне един ден, в който да не чета субекта йосиф-чу? ( риторично )

              Не за друго, но просто се уморявам да чета неграмотни писания, а той във всеки пост прави десетки грешки. Поне да се ограмоти малко и тогава да ми се натрапва през един-два поста.

              П.П. Най-добрия вариант е да не гласувате. По-малко стинки за партиите и хранилката ще спре от само себе си. Затова ви провокират с въпроси за кого ще гласувате. Отговорът е за никого и кинтите ще им спрат. Така ще изчезнат и платените драскачи, кат' изтънее бюджетЯ за глупости

              Поздрави на бебетата сладки!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от luboil Разгледай мнение
                Онзи ден ходих до Бургас.

                Градчето ми се стори много стегнато, чисто и подредено. Центъра де. Нямаше паркирали коли по улиците, по тротоарите, нямаше графити, нямаше боклуци, градинките нови и поддържани. Наистина останах приятно изненадан. Нямаше го и тежкия трафик по улиците.
                Техния кмет беше един младеж, приятен, говори разбрано и въобще много добра работа е свършил. Браво на него. Той не беше ли от ГЕРБ? Защото ми се мярнаха някакви плакати с него, ама пише че е бил от синята коалиция. И ако е така, защо се е махнал от ГЕРБ?
                Бургаският кмет Димитър Николов си е от ГЕРБ. Очевидно много свестен и способен. И затова беше избран на първи тур с огромно одобрение. Браво на такива!
                Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                  Що въобще се знимаваш с такива като Йосиф, Софиянец80 и Стамболов?
                  Аз отдавна съм ги турил в игнорлистата и не ме интересуват. Само дето ги цитирате та понякога виждам простотиите и злобата им!
                  Ето ти ги и последователите ..един по един се излюпват от дупките си ...
                  Гигов нищо не казваш ...спряха джобните , с какво ще изкараме зимата..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                    не си достоен дори за съжалене
                    както предположих.... Но да ти дам малко куражец ..с повече постоянство , четене на книжки , търсене на полезна информация и твоята главица ще узрее да може сама да мисли ... тогава може и да проведем някой смислен разговор....До тогава ще драскаш клишета и ще се радваш на чужди драсканици..... и аз съм бил 25-6 годишен и ми е ясно .. ако случайно си по възрастен ..ами сори пич ако досега си на нивото на пораснал пубер по голяма е вероятността да си останеш такъв..Което пак не е лошо ..поне ще запазиш младежкия си плам...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                      Ами ГЕРБ е без алтернатива, което крещи от всеки твои пост означава точно това. Поне осмисли добре това което изкуствения ти интелект ти е спуснал отгоре. Не е трудно, по никакъв начин не ви затрудняват с посланията. Очевидно или тяхното ниво е на ниво детска градина, т.е. 2-3 години под нивото на Вожда Ви. Който с усилия достига до употребяването на речник от 1500 думи. Или пък смятат че вашето ниво е на ниво дитска градина, защото същия начин на дебат обикновено се води някъде в тази възраст. Нещо от рода на Моя татко може да бие твоя татко

                      Не мисля че говоря с общи приказки. Разбира се това може да ти е усещането след като през съзнанието ти не минава нищо което противоречи на правоверната линия.

                      Ама теб наистина те е жегнал опита ми за твой профил. Очевидно съм познал. Сори, не си уникална снежинка. Калъпа ти на мислене и действия е част от стандартизиран план с очевидно милиони бройки нискокачествена продукция заляла България.
                      Що въобще се знимаваш с такива като Йосиф, Софиянец80 и Стамболов?
                      Аз отдавна съм ги турил в игнорлистата и не ме интересуват. Само дето ги цитирате та понякога виждам простотиите и злобата им!
                      Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                        Ами ГЕРБ е без алтернатива, което крещи от всеки твои пост означава точно това. Поне осмисли добре това което изкуствения ти интелект ти е спуснал отгоре. Не е трудно, по никакъв начин не ви затрудняват с посланията. Очевидно или тяхното ниво е на ниво детска градина, т.е. 2-3 години под нивото на Вожда Ви. Който с усилия достига до употребяването на речник от 1500 думи. Или пък смятат че вашето ниво е на ниво дитска градина, защото същия начин на дебат обикновено се води някъде в тази възраст. Нещо от рода на Моя татко може да бие твоя татко

                        Не мисля че говоря с общи приказки. Разбира се това може да ти е усещането след като през съзнанието ти не минава нищо което противоречи на правоверната линия.

                        Ама теб наистина те е жегнал опита ми за твой профил. Очевидно съм познал. Сори, не си уникална снежинка. Калъпа ти на мислене и действия е част от стандартизиран план с очевидно милиони бройки нискокачествена продукция заляла България.
                        интерпретацията ти на думите ми е също похват от психологията... добре е че го прилагаш... но
                        първо - мисля ,че си умно момче и умееш да правиш разлика м/у Герб нямат алтернатива и Герб са велики.. ако за тебе това не са две различни неща за мене СА .... огромна е разликата ... иначе добър опит за манипулацийка ...На декс определено ще му хареса , а и не само на него.....
                        второ - не съм много добре запознат с изкуствените интелекти, но очевидно четеш по диагонал та пак ще кажа - Аз пиша това което мисля , сам си правя анализите и сам си вземам решения , всяка рационална и конструктивна мисъл я приемам и осмислям..... та не знам кой интелект какво ми казва , но си се пообъркал....
                        трето - опита ти за психо профил ти казах още в предни постове може да изглежда добър в чуждите очи , но за мен е една вкиснала бозица...и ти казвам не ми пречи да се упражняваш в/у мен щом ти доставя наслада.....
                        ето декс , гигов и монти сигурно ти се радват ...Т.е. ти си човечеца , който търси чуждото одобрение....

                        А относно говоренето ти с факти и доводи очевидно е в друга тема , но явно там не съм влизал още и за това не съм те чел.....Кажи къде си писал , ще почета и ако имам нещо да кажа ще го кажа....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                          нормална тактика..за да избягаме от конкретиката почваме да разводняваме разговора с всякакви измислени тези....

                          Посочи ми къде пиша за да се харесам на някого..посочи ми къде пиша в трето лице мн.число...Тезата ти ГЕРБ СМЕ ВЕЛИКИ къде съм я изразил..... посочи... Общи приказки за малоумници като декс ( човек без собствено мнение ,чакащ някой да му подаде реплика - нали виждаш с каква страст те цитира ) ... за тях си " велик " ..за мене маргинал.. Влюбен незнайно защо в едно минало, не искащ бъдещето защото го е страх от неизвестното , посочваш колко е "компетентен " в някакво си хоби ... резултат дребна маргинална групичка от поддръжници... друго интересно да кажеш.
                          Ами ГЕРБ е без алтернатива, което крещи от всеки твои пост означава точно това. Поне осмисли добре това което изкуствения ти интелект ти е спуснал отгоре. Не е трудно, по никакъв начин не ви затрудняват с посланията. Очевидно или тяхното ниво е на ниво детска градина, т.е. 2-3 години под нивото на Вожда Ви. Който с усилия достига до употребяването на речник от 1500 думи. Или пък смятат че вашето ниво е на ниво дитска градина, защото същия начин на дебат обикновено се води някъде в тази възраст. Нещо от рода на Моя татко може да бие твоя татко

                          Не мисля че говоря с общи приказки. Разбира се това може да ти е усещането след като през съзнанието ти не минава нищо което противоречи на правоверната линия.

                          Ама теб наистина те е жегнал опита ми за твой профил. Очевидно съм познал. Сори, не си уникална снежинка. Калъпа ти на мислене и действия е част от стандартизиран план с очевидно милиони бройки нискокачествена продукция заляла България.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                            всеки твой пост в отговор на моя е стандартен - не виждам смисъл да ти отговарям... страхливкото се крие зад думите защото няма какво да каже , дали поради некомпетентност или други причини , но това се чете от анемичните ти постове ..И все пак за да не изглеждаш като някакво паленце ми цитираш чужди постове ...Ако искаш може и да допълниш ,че съм платен агитатор на Герб..ще бъдеш очарователно оригинален.....
                            не си достоен дори за съжалене

                            Коментар


                            • Онзи ден ходих до Бургас.

                              Градчето ми се стори много стегнато, чисто и подредено. Центъра де. Нямаше паркирали коли по улиците, по тротоарите, нямаше графити, нямаше боклуци, градинките нови и поддържани. Наистина останах приятно изненадан. Нямаше го и тежкия трафик по улиците.
                              Техния кмет беше един младеж, приятен, говори разбрано и въобще много добра работа е свършил. Браво на него. Той не беше ли от ГЕРБ? Защото ми се мярнаха някакви плакати с него, ама пише че е бил от синята коалиция. И ако е така, защо се е махнал от ГЕРБ?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                                не виждам смисъл да си хабя думите с теб, въртиш една и съща плоча. Този ти пост точно е описан от Равновесие по-долу. Прочети трите му точки и ще ги откриеш и трите тук... ще ти ги цитирам, да не се затрудниш в търсенето:
                                всеки твой пост в отговор на моя е стандартен - не виждам смисъл да ти отговарям... страхливкото се крие зад думите защото няма какво да каже , дали поради некомпетентност или други причини , но това се чете от анемичните ти постове ..И все пак за да не изглеждаш като някакво паленце ми цитираш чужди постове ...Ако искаш може и да допълниш ,че съм платен агитатор на Герб..ще бъдеш очарователно оригинален.....

                                Коментар

                                Working...
                                X