IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Категорично твърдя,че българската нация умира сега и трябва да направим нещо!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
    С две думи ти предлагаш работниците да се съкратят, влаковете да се намалят и народа да се тъпче като говеда заради оредялото разписание.

    Е нема да се съглася.

    Че не сме видели нищо хубаво от приватизацията в България това е вярно но към настоящия момент продажба е правилното решение за БДЖ.

    Целия въпрос е там, че заради дълговете нема да има келепир на Борисов от продажбата на БДЖ и в това е проблема.

    Щом нема келепир, защо да го прави. Ние Борисов добре си го познаваме.
    Така или иначе сме тръгнали всичко да приватизираме,да вземем да си продадем и държавата на некой стратегически инвеститор и да си гледаме кефа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Moesia Разгледай мнение
      Аз пък се питам защо БДЖ не бъде наистина реформирано. И като казвам реформирано нямам предвид да се уволнят няколко служители, които са ощетили БДЖ с няколко хиляди лева или да се уволнят няколкостотин служители поради съкращения на влакове. Имам предвид защо не се реформират шефовете и не се спрат далаверите на високо ниво. Явно е че там се въртят милионите, а не долу при служителите.
      БДЖ е структура с национално значение и е част от националния интерес на държавата евтино да се осигури една от основните ценности на ЕС, нали сме Ес еС-овци вече. Надявам се скоро БДЖ да фалира та наистина да се види с колко голямо значение са железниците и какво ще стане ако спрат напълно. Оттам нататък всеки сам да си представя какво значи железопътната мрежда да е в ръцете на една частна компания, която да коли и беси когато си поиска. Осигури ли се този минимум който иска повече комфорт и пр. благини може да си използва колата, такси, автобус, самолет.
      Не знам защо някой реши че продажба/ приватизация на БДЖ ще осигури невиждани техники по железопътищата ни. Аз не съм усетил особена файда от цялото раздържавяване, та да се раздържавява и БДЖ-то.
      Българина разбира от всичко, включително и от ЖП транспорт. Разсъждава на тема - как в Япония и Германия влаковете се движат с няколкостотин километра в час. И най-странното. Разсъждава на тази тема докато пътува покрай Искъра. Сега чакам да доживея да ми се разсъждава на тази тема докато пътувам между Търново и Южна България.
      По въпроса с инвестициите - чуждите паралии не са благотворително дружество. Когато дойдат тук и си вложат парите те имат едно единствено очакване и то не е хората да се чувстват комфортно, а да си избият тези пари и да излязат на печалба. А печалбата ще дойде от джоба на пътуващите и от никой друг. Пътникопотока в България си е кажи речи една константа. Дори и да се привлекат повече пътници печалбите няма да са кой знае какви. Истината е в товарните превози и е ясно, че един евентуален инвеститор ще се цели там. До колкото знам от соц. време още са се прехвърляли пари от товарните превози към пътническите, защото последните са си нерентабилни и толкова.
      Та чудя се това ли иска българина. Да дойде един германец, чех или който си искаме друг, да ни тапицира вагоните, ние да еректираме над хубавата обстановка, а в същото време чужденеца да печели и да изнася капитал извън държавата. Щото ние не може сами да си вържем гащите, а все чакаме някой друг да ни оправя.
      С две думи ти предлагаш работниците да се съкратят, влаковете да се намалят и народа да се тъпче като говеда заради оредялото разписание.

      Е нема да се съглася.

      Че не сме видели нищо хубаво от приватизацията в България това е вярно но към настоящия момент продажба е правилното решение за БДЖ.

      Целия въпрос е там, че заради дълговете нема да има келепир на Борисов от продажбата на БДЖ и в това е проблема.

      Щом нема келепир, защо да го прави. Ние Борисов добре си го познаваме.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
        Абсолютно съм съгласен, че държавата умира и по-лошо от това Борисов да ни управлява надали има.
        Защо БДЖ не се продаде, защо трябва да бъдат тормозени всичките тези хора там.
        Аз пък се питам защо БДЖ не бъде наистина реформирано. И като казвам реформирано нямам предвид да се уволнят няколко служители, които са ощетили БДЖ с няколко хиляди лева или да се уволнят няколкостотин служители поради съкращения на влакове. Имам предвид защо не се реформират шефовете и не се спрат далаверите на високо ниво. Явно е че там се въртят милионите, а не долу при служителите.
        БДЖ е структура с национално значение и е част от националния интерес на държавата евтино да се осигури една от основните ценности на ЕС, нали сме Ес еС-овци вече. Надявам се скоро БДЖ да фалира та наистина да се види с колко голямо значение са железниците и какво ще стане ако спрат напълно. Оттам нататък всеки сам да си представя какво значи железопътната мрежда да е в ръцете на една частна компания, която да коли и беси когато си поиска. Осигури ли се този минимум който иска повече комфорт и пр. благини може да си използва колата, такси, автобус, самолет.
        Не знам защо някой реши че продажба/ приватизация на БДЖ ще осигури невиждани техники по железопътищата ни. Аз не съм усетил особена файда от цялото раздържавяване, та да се раздържавява и БДЖ-то.
        Българина разбира от всичко, включително и от ЖП транспорт. Разсъждава на тема - как в Япония и Германия влаковете се движат с няколкостотин километра в час. И най-странното. Разсъждава на тази тема докато пътува покрай Искъра. Сега чакам да доживея да ми се разсъждава на тази тема докато пътувам между Търново и Южна България.
        По въпроса с инвестициите - чуждите паралии не са благотворително дружество. Когато дойдат тук и си вложат парите те имат едно единствено очакване и то не е хората да се чувстват комфортно, а да си избият тези пари и да излязат на печалба. А печалбата ще дойде от джоба на пътуващите и от никой друг. Пътникопотока в България си е кажи речи една константа. Дори и да се привлекат повече пътници печалбите няма да са кой знае какви. Истината е в товарните превози и е ясно, че един евентуален инвеститор ще се цели там. До колкото знам от соц. време още са се прехвърляли пари от товарните превози към пътническите, защото последните са си нерентабилни и толкова.
        Та чудя се това ли иска българина. Да дойде един германец, чех или който си искаме друг, да ни тапицира вагоните, ние да еректираме над хубавата обстановка, а в същото време чужденеца да печели и да изнася капитал извън държавата. Щото ние не може сами да си вържем гащите, а все чакаме някой друг да ни оправя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minavast Разгледай мнение
          Това,което ни липсва е взаимното школо по Гражданска отговорност.Няколко дни неплатен отпуск не са вредни в повечето производства
          Да бе мечтай си . Да вземе да придобиеме случайно някакво гражданско самосъзнание . Кое правителство си мислиш, че ще го допусне това :confused

          Коментар


          • Това,което ни липсва е взаимното школо по Гражданска отговорност.Няколко дни неплатен отпуск не са вредни в повечето производства

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
              Прав си, Жей. До едно време мангалите можеха да бъдат озаптени с арести... сега могат да с бой и сълзотворен газ например, но ще дойде време, когато ще могат да бъдат спирани само с картечници и шмайзери и ДОСЕГАШНИТЕ управляващи ще бъдат виновни за това !!!
              Импе, понеже си много деен в тоя "форум" я кажи пиле, на колко протеста против маналите отиде ? Щото аз бях на всичките , когато почина Боби Райнов, бях на всичките в София , когато станаха събитията в Катуница, а ми се чини, че твое императорско височество не видях на тея протести ???

              Коментар


              • Абсолютно съм съгласен, че държавата умира и по-лошо от това Борисов да ни управлява надали има.
                Защо БДЖ не се продаде, защо трябва да бъдат тормозени всичките тези хора там.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Прав си, Жей. До едно време мангалите можеха да бъдат озаптени с арести... сега могат да с бой и сълзотворен газ например, но ще дойде време, когато ще могат да бъдат спирани само с картечници и шмайзери и ДОСЕГАШНИТЕ управляващи ще бъдат виновни за това !!!
                  Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                  Коментар


                  • Изнасилиха и убиха майката на софийски полицай http://pravda.bg/%D0%B8%D0%B7%D0%BD%...9%D1%81%D0%BA/

                    68-годишна жена бе изнасилена и наръгана смъртоносно с нож в софийския квартал “Люлин”.

                    Точно за това ви говорих назад. Като свърши плячката в селата и малките градчета шайките цигани ще почнат да нападат по-крайните квартали на София и да убиват и плячкосват там. Тия случаи не само ще продължат, но и ще зачестяват, като циганите ще се организират на все по-големи и силни банди и ще започнат атаки и над по-отдалечени жилищни комплекси. Винаги в историята на света, когато централната власт отслабва и е корумпирана се появяват разбойнически шайки. В момента ситуацията в страната е почти като късната османска империя която с разлагането си предизвиква появата на кърджалиите. В момента ситуацията е същата. Има цели области унищожени и плячкосани.

                    Силно се надявам на това ченге този случай да му е обица на ухото когато следващия път клетвопрестъпникът и лумпен от Банкя - Бойко Курвата го прати да бие ученици, протестиращи против Цар Киро и неговите приятели във властта. Защото ако беше мъж той и колегите му и вместо да бият 15 г. ученички по улиците, бяха обърнали оръжията си и обесили тия които им дават тази заповед, майка му щеше да още е жива!
                    Last edited by Jay Gould; 24.11.2011, 11:30.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Българските мозъци ще изтичат все по-бързо, нацията ще застарява все повече, в страната ще навлизат пришълци от Третия свят, а градовете ще се латиноамериканизират. Това не е сценарий за филм на ужасите, това е бъдещето. http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15437118,00.html
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                        Не знам, ама аз като гледах всички бяха - хвани единия, удари другия. Май само магарето ставаше
                        Абсолютно
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Днес по БТВ - кадърът на ДС, СДС, ДПС, БСП и ГЕРБ - Кирчо Йорданов, бе неотразим.
                          Боядисан като Миро от Каризма в главата, с прическа като на софийски ватман, стегнат в горещото септемврийско утро със закопчано сакенце и мятащ боженствен гняв от очите си, при всеки неудобен за него въпрос, Кирчо е най-достойния кандидат който някоя партия въобще някога е излъчвала.
                          Най-веселото е, че партиите от София застават зад най-големите боклуци в този град
                          Не знам, ама аз като гледах всички бяха - хвани единия, удари другия. Май само магарето ставаше

                          Коментар


                          • Днес по БТВ - кадърът на ДС, СДС, ДПС, БСП и ГЕРБ - Кирчо Йорданов, бе неотразим.
                            Боядисан като Миро от Каризма в главата, с прическа като на софийски ватман, стегнат в горещото септемврийско утро със закопчано сакенце и мятащ боженствен гняв от очите си, при всеки неудобен за него въпрос, Кирчо е най-достойния кандидат който някоя партия въобще някога е излъчвала.
                            Най-веселото е, че партиите от София застават зад най-големите боклуци в този град
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                              И магистрала "Хемус" отпада: http://zavarna.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2...B0/20443/all-1

                              София, партиите които я представляват и правителствата и, очевидно мразят Варна в червата! Какво ще правим? Ако има някакъв шанс за Изтока и Варна, това е да се раздели със София. Kонфедерация или федерация, като в Швейцария или поне като в Германия. Ако не желаят - развод като Словения и Хърватска с Белград. Друг изход за решаване на проблемите няма.
                              Е това една хубава варненска кауза! Спокойно можеш да спечелиш избори с нея...
                              Като в Латинска Америка: Достатъчно е да извикаш "Смърт на гринго" и тълпата тръгва подире ти...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                                Ще ми трябва ли виза като си ходя да видя мама и тате или ще е безвизов режима
                                Виза само за политическата сволач. Нали ще си инвеститор в Камчия каква виза
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X