IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

410 000 души без работа откакто ГЕРБ е на власт ?????

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Cave Man швеция също е с много нисък бюджетен дефицит другите са
    Естония
    Германия
    Унгария
    Люксембург
    България
    Финландия
    Швеция
    Малта

    сега вземи виж и кои са с най бързо растящ БВП и ми кажи случайно дали не съвпадат с горните или не

    Коментар


    • Добре като пишеш малко разсъждения влагаш ли въобще? Естония била с най голям спад и затова сега била с най голям ръст - що за глупост си писал ми то по тая логика сега Гърция що не расте? По тоя логика щом като инфлацията в зимбабве беше най голяма сега трябва да е най малка? И ти ми говориш че си чел икономисти? Ами китай като растя толкова години с бесни темпове сега трябваше да е със спад по твойта логика? Има една подробност - растежа на Естония се получи СЛЕД орязването на дефицита им и ако не бяха го направили сега щяха да си спадат още както и ние ако Дянков не беше орязал разходите.

      Първоначално изпратено от Cave Man Разгледай мнение
      Роджърс, ти наясно ли си, че Швеция има растеж от над 6% за последната година. Германия не е расла с такава скорост от поне 30 години насам, ако не и от световната война...и т.н. Естония беше на едно от първите места по спад на БВП през кризата, пак по памет - над 15% в един момент след пика през 2007. Не мислиш, че е нормално сега да оглавят и положителната класация за малко? Само, че там има дисциплинирано гражданско общество за разлика оттук. Управлението на Дянков предполага всичко, но не и развитие на ангажирано гражданско общество. Дянков не е гарант на нищо освен празнословие и нищоправене. Ще ми развява CDS графики и ще се хвали - ми кредитния рейтинг на България и CDS-а на България бяха много по-добре по-време на тройната ламя, това по плоската логика на Дянков какво означава?!?! Каква е фискалната политика на правителството, аптеката от 35 кв м на майка ми финансира фиска с над 40 000 лв в даден момент през 2009 г. и беше пред затваряне....защото Дянков не знае разликата между касова и начислена основа на бюджетния баланс? Ми колко стотици като майка ми не издържаха и затвориха, ми това са само аптеките - а другите бизнеси?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
        Блаженни са вярващите и тяхно е царството ... небесно.

        Ако си изкарате главите от булевардните учебници по икономика писани от пишман икономисти не надраскали и една фактура в живота си щяхте да сте на ясно, колко наивна и смешна е тази ви надежда.

        По тази логика Бангладеш щеше да е с най-ниската безработица в света, но не е.

        Една от най-ниските е в Германия където разходите за заплати са огромни. Тоест те играят сравнително малка роля, поне за тия икономисти и бизнесмени които са в час.

        Явно и никога не сте виждали дори шевна машина щом мислите, че може да се хване някой от улицата да му се даде една заплата и да започне да произвежда. Дори на някой от вас ако дам чук и 10 пирона, сигурно няма да забиете и 5 и ще си насините поне 1-2 пръста, а ако ви дам 100 пирона сигурно на 90-тия ще счупите чука, пък какво остава за работа с каква да е машина.
        + 111111
        това за ниските работни заплати е може би най-големия мит и заблуда!!!
        Разбрах го още преди 10 години
        в себестойноста на продукта (повечето) - часта за заплата е много малък процент и дали тази част е 100 или 1000 единици - не дава голямо отражение на крайната цена!
        На ВСИЧКИ големи фирми за индустриално оборудване - най-големите референции са им в Китай!!!
        Китайците се усетиха много отдавна и почнаха да инвестират/копират нови технологии в т.ч. и енергоспестяващи.
        А да се върнем на "нашата мила родна картинка" - тук икономията на енергия е нещо по-лошо и от анатема .......
        работя и в тази област и личното ми впечатление е че нещата са УЖАСНО зле!
        А най-лошото е че никой и не си помисля за нещо по-различно ......
        Колкото и ниски да са заплатите - с големи енергийни (и не само) разходи за производство на единица продукт - НИКОГА НЯМА ДА БЪДЕМ КОНКУРЕНТНО СПОСОБНИ!!!
        remember remember the fifth of november

        Коментар


        • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
          Ох другарЮ престани да ме занимаваш с комунистическите си брътвежи ,че губя равновесие вече.....
          И къде виждаш нещо комунистическо в това което съм писал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
            Знам ви че по природа се с тоталитарна нагласа, то човек ако е демократ по природа няма как да харесва авторитарна партия. Но все пак България се предполага да е демократична страна, т.е. и правителството да управлява в полза на мнозинството, а не на олигархични структури. Разбира се за Бат Бойко, а очевидно и за мнозинството гербери мнозинството е просто един ЛОШ МАТЕРИАЛ.

            Материал който пречи, отново по думите на премиера ви. Нещо като отношението на Хитлер към еврейте, само където Бойко не използва газови камери, а просто ги държи в бедност, без здравеопазване и без перспектива.

            А това мнозинство в същността си включва и цигани, турци и червени бабички. Които всъщност всичките са български граждани.
            Ох другарЮ престани да ме занимаваш с комунистическите си брътвежи ,че губя равновесие вече.....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
              така е ... само че като включим циганите , турците и червените бабички....вероятно сте повече , също така знаем , че сте "на всеки километър" и всичите сте майордеяновци.....
              Знам ви че по природа се с тоталитарна нагласа, то човек ако е демократ по природа няма как да харесва авторитарна партия. Но все пак България се предполага да е демократична страна, т.е. и правителството да управлява в полза на мнозинството, а не на олигархични структури. Разбира се за Бат Бойко, а очевидно и за мнозинството гербери мнозинството е просто един ЛОШ МАТЕРИАЛ.

              Материал който пречи, отново по думите на премиера ви. Нещо като отношението на Хитлер към еврейте, само където Бойко не използва газови камери, а просто ги държи в бедност, без здравеопазване и без перспектива.

              А това мнозинство в същността си включва и цигани, турци и червени бабички. Които всъщност всичките са български граждани.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                ей всичко знае това момче , от всичко разбира, ..... бравос..... уникат.....
                Бангладеш , Германия , чукове и пирони, пишман икономисти, шевни машини ... и всичко това в една амалгама достойно за научно звание.....
                И няма човек във форума който да не наругал.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                  Оптимисти. Наистина трезвомислещи сме повече само където привържениците на Герб не са между тях.
                  така е ... само че като включим циганите , турците и червените бабички....вероятно сте повече , също така знаем , че сте "на всеки километър" и всичите сте майордеяновци.....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от unsworth Разгледай мнение
                    +1. Поне за сега трезвомислещите сме повече. На есен пак ще се преброим де...
                    Оптимисти. Наистина трезвомислещи сме повече само където привържениците на Герб не са между тях.

                    На есен ще се види че царя е гол. Имате да преодоляване на 410 хиляди сигурни нови гласа срещу вас. И още поне толкова несигурни. С тези максимум 300 хиляди гласа които ще вземете в най-добрия случай ще сте втора сила. И всякакви надежди за бъдещето на уанаби политически кариеристи просто ще се стопят като ланския сняг.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pavlin Разгледай мнение
                      Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                      разбирам "болката" ти за бизнеса на майка ти , но Дянков направи това , което всеки фин.министър би трябвало да направи ... да затегне кранчетата..... това е.....

                      естествено това не се харесва на хората...
                      Ами това е истината, и той самият /Дянков/ знае, че колкото повече го плюят, значи толкова по-добре си върши работата!

                      И му дреме, че го наричат как ли не....или пък как изглеждал, хахха ......той да не е манекен

                      П.С. Супер си е момчето, стискам му палци!
                      +1. Поне за сега трезвомислещите сме повече. На есен пак ще се преброим де...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от йосиф Разгледай мнение
                        .............., но Дянков направи това , което всеки фин.министър би трябвало да направи ... да затегне кранчетата..... това е.....

                        естествено това не се харесва на хората...
                        Ами това е истината, и той самият /Дянков/ знае, че колкото повече го плюят, значи толкова по-добре си върши работата!

                        И му дреме, че го наричат как ли не....или пък как изглеждал, хахха ......той да не е манекен

                        П.С. Супер си е момчето, стискам му палци!
                        Нищо не препоръчвам на никого, нали всеки си има глава над рамената.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Блаженни са вярващите и тяхно е царството ... небесно.

                          Ако си изкарате главите от булевардните учебници по икономика писани от пишман икономисти не надраскали и една фактура в живота си щяхте да сте на ясно, колко наивна и смешна е тази ви надежда.

                          По тази логика Бангладеш щеше да е с най-ниската безработица в света, но не е.

                          Една от най-ниските е в Германия където разходите за заплати са огромни. Тоест те играят сравнително малка роля, поне за тия икономисти и бизнесмени които са в час.

                          Явно и никога не сте виждали дори шевна машина щом мислите, че може да се хване някой от улицата да му се даде една заплата и да започне да произвежда. Дори на някой от вас ако дам чук и 10 пирона, сигурно няма да забиете и 5 и ще си насините поне 1-2 пръста, а ако ви дам 100 пирона сигурно на 90-тия ще счупите чука, пък какво остава за работа с каква да е машина.
                          ей всичко знае това момче , от всичко разбира, ..... бравос..... уникат.....
                          Бангладеш , Германия , чукове и пирони, пишман икономисти, шевни машини ... и всичко това в една амалгама достойно за научно звание.....
                          Last edited by йосиф; 02.06.2011, 11:56.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Cave Man Разгледай мнение
                            Просто мога научен труд да напиша по темата Дянков вече....просто урагана Катрина ряпа да яде пред урагана Дянков.
                            разбирам "болката" ти за бизнеса на майка ти , но Дянков направи това , което всеки фин.министър би трябвало да направи ... да затегне кранчетата..... това е.....

                            естествено това не се харесва на хората...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от rogers Разгледай мнение
                              Хахахах отдавна те подозирам че си комунде - няма други толкова тъпи хора освен тези с леви разбирания - жалко че имам и други познати икономисти с такива. Ако ГЕРБ спечели изборите ще се признаеш ли за тъпо парче? Щото в икономическите прогнози една нямаш вярна - да видим в политическите как си, става ли? Ако искаш може ди са обзаложим за пари? Не че ще ми ги платиш, но поне ще ти го напомням като пишеш глупости.
                              Нищо не каза за примера с Естония - и там ли фин министър задуши икономиката - хахахаха. Ето ти още един факт - страната с най бързо растящ БВП в европа е Естония - тя е и единствената с бюджетен излишък - хахаха, не нисък дефицит а излишък - докато дянков две години се опитва да намали дефицита всякакви лумпени го плюха - виждате ли се колко ви е акъла сега че имате наглостта да продължавате да плюете - то всъщност може би ви е трудно да асимилирате примера с Естония - хахахаха
                              Роджърс, ти наясно ли си, че Швеция има растеж от над 6% за последната година. Германия не е расла с такава скорост от поне 30 години насам, ако не и от световната война...и т.н. Всички икономисти, които съм чел смятат, че това се дължи на връщане към нормално състояние след 2008 и 2009 година. Съвсем скоро тези страни ще се върнат към един темп на дългосрочен постоянен растеж от около 1.5%-2%. Един пример по памет - Волво камиони през едно тримесечие на 2008 година беше спаднал до около 500-600 поръчки за нови камиони, при нормален темп от над 40 000. Сега когато достигнат до 40 000 отново, едва ли изведнъж ще скочат на 80 000, нали? Естония беше на едно от първите места по спад на БВП през кризата, пак по памет - над 15% в един момент след пика през 2007. Не мислиш, че е нормално сега да оглавят и положителната класация за малко? Само, че там има дисциплинирано гражданско общество за разлика оттук. Управлението на Дянков предполага всичко, но не и развитие на ангажирано гражданско общество. Дянков не е гарант на нищо освен празнословие и нищоправене. Ще ми развява CDS графики и ще се хвали - ми кредитния рейтинг на България и CDS-а на България бяха много по-добре по-време на тройната ламя, това по плоската логика на Дянков какво означава?!?! Каква е фискалната политика на правителството, аптеката от 35 кв м на майка ми финансира фиска с над 40 000 лв в даден момент през 2009 г. и беше пред затваряне....защото Дянков не знае разликата между касова и начислена основа на бюджетния баланс? Ми колко стотици като майка ми не издържаха и затвориха, ми това са само аптеките - а другите бизнеси? А през това време онзи ми ходи на вояжчета из Китай и САЩ с приятна компания на държавна издръжка. Просто мога научен труд да напиша по темата Дянков вече....просто урагана Катрина ряпа да яде пред урагана Дянков.
                              Last edited by Cave Man; 02.06.2011, 07:55.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                                Е как няма да се случва, като Китай започва да ни изпреварва по показател средна заплата. Тука наемният труд става по-евтин отколкото в Китай и затова текстилните и обувни ишлемета стават по-доходни за чужденците...
                                Блаженни са вярващите и тяхно е царството ... небесно.

                                Ако си изкарате главите от булевардните учебници по икономика писани от пишман икономисти не надраскали и една фактура в живота си щяхте да сте на ясно, колко наивна и смешна е тази ви надежда.

                                По тази логика Бангладеш щеше да е с най-ниската безработица в света, но не е.

                                Една от най-ниските е в Германия където разходите за заплати са огромни. Тоест те играят сравнително малка роля, поне за тия икономисти и бизнесмени които са в час.

                                Явно и никога не сте виждали дори шевна машина щом мислите, че може да се хване някой от улицата да му се даде една заплата и да започне да произвежда. Дори на някой от вас ако дам чук и 10 пирона, сигурно няма да забиете и 5 и ще си насините поне 1-2 пръста, а ако ви дам 100 пирона сигурно на 90-тия ще счупите чука, пък какво остава за работа с каква да е машина.
                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X