IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

WikiLeaks

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от s_LaSH Разгледай мнение
    Мастъре...
    Не измествай същността на спора и не ме упреквай във всевъзможни грехове абсолютно неоснователно!

    Съността е от проста по-проста...

    Ако работиш със секретна информация, подписал си съответната декларация, естествено ще си носиш отговорност ако нарушиш закона! Въпросът обаче е друг!!!!

    Въпросът е, ако някой ти е предоставил доказателства за това, как правителството краде и лъже, трябва ли да ги запазиш са себе или трябва да ги обнародваш? Моето твърдо убеждение е, че ако си мълчиш ти ставаш съучастник в престъпление!!! Това е и смисъла на Първата поправка на Американската Конституция. Следствие от тази поправка е, че един журналист, НЕЗАВИСИМО каква информация публикува, има ПРАВОТО ДА НЕ разкрива източниците си на информация!

    Надявам се сега вече да си разбрал какъв всъщност е въпроса и повече да не използваш смехотворни аргументи от сорта че тази информация била открадната и затова публикуването и е незаконно!
    Last edited by Forex Master; 10.12.2010, 14:15.
    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

    Коментар


    • Относно следващия абзац - че "Нещата в шкафчето са собственост на всички данъкоплатци и те имат право да знаят за какво точно харчи правителството техните пари!" - тука въобще не споря. Да, точно така е!Само че затова хората са измислили
      ГРАЖДАНСКИ КОНТРОЛ, само че тук се превърна в куха, нищо незначеща фраза...защото каксе осъществява на практика - трябва ти демокрация. Тя не ти гарантира по-добрия избор, тя ти гарантира единствено, че тази власт е сменяема, ок ше им изтърпим тъпотиите, но мандата ще изтече.
      трябват ти свободни избори непанипулируеми, не с кебапчета и 20 кинта да можеш да обърнеш вота...така защитаваната от тебе свобода на информацията, свободни и независими медии, а не слугинаж дето е готов свирки да прави само и само..., правосъдна система относително справедлива
      Всичките тез неща са присъщи на нормалните държави, и затова при тях е възможна въобще появата на Wikileaks. А при нас, както писа Jay, пунта мара Balkan Izmama. Айде че се отплеснах на много философск тема...Да се върнем на свободата наинформацията - кой е притежател на информацията?
      Тъй наречения "народ", данъкоплатеца ли е собственик на информацията? Имам ли право да знам всичко? Или признавам, че за да може да функционира правителството, военните, банката, борсата имат право на тайна, на известно забавяне в оповестяването? Имам ли нужда да знам
      как са протекли преговорите с Иран за ядрената им програма? А преговорите които ти водиш с контрагент и от които ще извлечеш печалба? А мога ли да се намеся, ако ги знам и ти отмъкна сделакта под носа А ако имам доклада на IBM, който ще излезе след два дена и го отиграя - тябва ли
      да скъсат гъза за инсайдерска търговия или не трябва? Ей такива простички неща питам, ти ми говориш високопарни глупости "култовия образ" Глобалния Че Гевара на интернет, бясно преследвания, световния копой...ай да си изпозваме главите по предназначение, не само да си крепим шапката

      Коментар


      • Мастъре, ти като всеки анархо-комунисто-левичар поставяш каручката пред коня Много добре разбирам какво прави Wikileaks и затова го подкрепям като идея - зашото рано или късно трябваше да се предизвика подобен дебат. Много въпроси, сериозни въпроси и то за нормалните страни,
        а не за наште балкански чекиджии...Защото това, което ти ми казваш е, че имаш ПРАВОТО И ЗАДЪЛЖЕНИЕТО да ровиш по шкафчетата само защото се явяваш собственик и си назначил някой, който да ти изкарва пари...Преди около две години мисля
        имаше подобен скандал с един собственик в голяма фирма, който беше монтирал подслушвателни устройства по кабинеттие, камери на местата за почивка и дори в дамската тоалетнаОт твоята теза, че имаш ПРАВО, произтича точно тва ЗАДЪЛЖЕНИЕ - тотално да следиш подчинените си, защото
        по презумпция те смятат за идиот и ще те лъжат и крадат. По подразбиране ги смяташ за крадци и сигурно точно затва не си собственик(ако си и наистина имаш подчинени - Извинявай!Просто не им завиждам на тия хора...)

        Коментар


        • Първоначално изпратено от s_LaSH Разгледай мнение
          По друг начин- предстви си, че си имаш шкафче, или чекмедже, или сандък затворен със седем ключа. В него си държиш някакви твои си неща - "мило ми дневниче", неизгоряла свещ, снимка с любимия на Бали, окървавен чаршаф или каквото се сетиш...Аз съм касоразбивач и мога да отварям всякакви сеифове. Отварям ти шкафчето, нищо нв взимам, само се запознавам със съдържанието, много подробно се запознавам и пак го затваря...Дали ще ти е приятно???
          Аз не зная какви са тези глупави аналогии с това което прави Уикилийкс? Толкова ли не си давате сметка, че давате примери с частни лица - физически или юридически. Едно правителство обаче никога, ама никога не трябва да бъде частно? То трябва да е публично, защото е собственост на същата тази публика.

          Ти все едно ми казваш, че ако аз съм наел на работа един служител то този служител има право да държи в тайна от мен /собственика/ фирмени дела /не лични/ и да ги държи заключени в шкафчето си? Ами тогава има 2 варианти. Или той ме лъже или ме смята за идиот който ако знае истината от идиотщина ще навреди с действията си на фирмата?! Очевидно е, че и 2-та варианта са неприемвливи!

          Нещата в шкафчето са собственост на всички данъкоплатци и те имат право да знаят за какво точно харчи правителството техните пари! ОСОБЕНО когато правителството твърди, че в шкафчето има едни неща пък те се оказват съвсем други или просто липсват!!!
          Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

          Коментар


          • а еволюция. Според мен в момента един от многото важните въпроси, които се поставя е: Какво може и какво не трябва, къде е грницата на обществения инерес и личното пространство? На мен също ми е много любопитно да разбреа какво си говоря някои високопоставени на маса с кристални съдове, но това по никакъв начин не касае общественото благо Или по друг начин формулирано: вие сте инвестори ( или поня някои са с реални позиции на борсата) и всички са се сблъсквали със забавянето в обявяване на отчети, или новини или прочее информация, касаеща рални сделки, индекси, реални загуби или печалби.Знаете за наличието на такова забавяне в някои борсови платформи, с всички произтичащи от това последици...просто на мащаба е друг. Ако за едните позвлоеното забавяне е 1-2 минути или дена, то за тия другите обсъждани институции срока е 30 години(за особени случаи 50 г) и след изтичане на срока тези материали стават публични, unclassified, достъпни за всеки който се интересува, работи на воля...По друг начин- предстви си, че си имаш шкафче, или чекмедже, или сандък затворен със седем ключа. В него си държиш някакви твои си неща - "мило ми дневниче", неизгоряла свещ, снимка с любимия на Бали, окървавен чаршаф или каквото се сетиш...Аз съм касоразбивач и мога да отварям всякакви сеифове. Отварям ти шкафчето, нищо нв взимам, само се запознавам със съдържанието, много подробно се запознавам и пак го затваря...Дали ще ти е приятно???

            Коментар


            • Ако Фейсбук направят глупостта да ги закрият, то това ще е край и за тях, а все някой конкурент ще ги приюти.
              Всичко е бизнес.
              Доколкото разбрах,вчера или оня ден и Twitter i facebook са забранили страниците на Operation Payback, т.е. на Wikileaks. Дали разковничето не е във "Всичко е бизнес" - представи си, че си компаиня с техните размери, или размерите на Visa. Дали няма да имаш поне 100 топ юриста и външна кантора с име, и одиторска фирма(която косвено е свързана с юридическите проблеми), и департамент Безопасност...отделно колко сътрудника търчат да им носят папки със справки!? Все си мисля, че когато се вземат подобни решения се изхожда не от позиция на общото благо, а от позиция личния на компанията интерес и евентуалните загуби, които би претърпяла от въвличнето в подобно "шумно" дело. Дело продължаващо неизвестно колко дълго и с абсолютно непредвидим изход... Донякъде съм съгласен с Maq7 "т.е. връщането на световните тайни при всички хора е само въпрос на време", само че нито е революция, нитое психоаналитична...обикновена еволюция. Според мен в момента един от многото важните въпроси, които се поставя е: Какво може и какво не трябва, къде е грницата на обществения инерес и личното пространство? На мен също ми е много любопитно да разбреа какво си говоря някои високопоставени на маса с кристални съдове, но това по никакъв начин не касае общественото благо Или по друг начин формулирано: вие сте инвестори ( или поня някои са с реални позиции на борсата) и всички са се сблъсквали със забавянето в обявяване на отчети, или новини или прочее информация, касаеща рални сделки, индекси, реални загуби или печалби.Знаете за наличието на такова забавяне в някои борсови платформи, с всички произтичащи от това последици...просто на мащаба е друг. Ако за едните позвлоеното забавяне е 1-2 минути или дена, то за тия другите обсъждани институции срока е 30 години(за особени случаи 50 г) и след изтичане на срока тези материали стават публични, unclassified, достъпни за всеки който се интересува, работи на воля...По друг начин- предстви си, че си имаш шкафче, или чекмедже, или сандък затворен със седем ключа. В него си държиш някакви твои си неща - "мило ми дневниче", неизгоряла свещ, снимка с любимия на Бали, окървавен чаршаф или каквото се сетиш...Аз съм касоразбивач и мога да отварям всякакви сеифове. Отварям ти шкафчето, нищо нв взимам, само се запознавам със съдържанието, много подробно се запознавам и пак го затваря...Дали ще ти е приятно???

              Коментар


              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                Абсолютно вярно. Въобще не си губете времето да го търсите "българския уикилийкс". Публикували стенограмата на простотиите на Ваньо Танов пред комисията на Минчо Спасов от предния парламент. Абе хора... Аз това го четох преди две-три години. Нищо секретно. Освен дето се вижда колко прост милиционер е Ваньо Танов.
                От къде на къде и защо медиите ни, така мудни иначе и така пресяващи всяко инфо, изведнъж налетяха вкупом на сайт регистриран вчера и почнаха да го цитират с такова вдъхновение: http://borsi.blog.bg/novini/2010/12/...-izmama.648338 ?
                Last edited by Jay Gould; 10.12.2010, 02:56.
                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                Коментар


                • Първоначално изпратено от netware5 Разгледай мнение
                  То каквато държавата - такъв ни и уикилийкс-а. Пълен т**ак е тоя сайт, всичко там е отдавна публикувано и е притоплена манджа. А и няма никакви секретни документи. За сведение на хората, които не са виждали такива, разяснявам:
                  Абсолютно вярно. Въобще не си губете времето да го търсите "българския уикилийкс". Публикували стенограмата на простотиите на Ваньо Танов пред комисията на Минчо Спасов от предния парламент. Абе хора... Аз това го четох преди две-три години. Нищо секретно. Освен дето се вижда колко прост милиционер е Ваньо Танов.
                  Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Forex Master Разгледай мнение
                    Преди няколко дни Амазон спря хостига на Уикилийкс на техните сървари. Завчера Виза и Мастъркард спряха да приемат плащания на дарения през техните карти. Днес можете да влезете в Амазон и да си закупите документите публикувани в Уикилийкс отпечатани на книжка като си платите за това чрез Виза или Мастъркард... Някои хора открито се подиграват на системата, като при това печелят луди пари!
                    Няма лошо да печелят, но според мен компании като Амазон, "Виза" и "Мастъркард" сами си вредят с това, че клекнаха пред властите. Бизнеса им ще пострада. Много хора не биха станали клиенти или биха се отказали от компания, която зависи от кефа на властите. Няма гаранция за парите им, щом политиците ги командват, пък и просто от инат. Срещу ръжен не се рита, а ако имаш двама врагове удари по-глупавия, правителството, а не клиентите си. Лоялност е златното правило в бизнеса с много клиенти.
                    Само преди дни в групата на WikiLeaks : http://www.facebook.com/wikileaks имаше 400 000, днес са 1 177 799 . Това са 1 милион потребители по света, а групата им ще расте още. Ако Фейсбук направят глупостта да ги закрият, то това ще е край и за тях, а все някой конкурент ще ги приюти.
                    Всичко е бизнес.
                    http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                    Коментар


                    • Преди няколко дни Амазон спря хостига на Уикилийкс на техните сървари. Завчера Виза и Мастъркард спряха да приемат плащания на дарения през техните карти.

                      Днес можете да влезете в Амазон и да си закупите документите публикувани в Уикилийкс отпечатани на книжка като си платите за това чрез Виза или Мастъркард... Някои хора открито се подиграват на системата, като при това печелят луди пари!
                      Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Джулиан Асандж има последователи в България.

                        Сайт Balkanleaks публикува български секретни документи
                        То каквато държавата - такъв ни и уикилийкс-а. Пълен т**ак е тоя сайт, всичко там е отдавна публикувано и е притоплена манджа. А и няма никакви секретни документи. За сведение на хората, които не са виждали такива, разяснявам:

                        Първата отличителна черта на документ, представляващ класифицирана информация е грифът за класификация. Той стои горе вдясно на всяка страница и може да бъде "СТРОГО СЕКРЕТНО, "СЕКРЕТНО", "ПОВЕРИТЕЛНО" или "ЗА СЛУЖЕБНО ПОЛЗВАНЕ". Втората черта е номерът на регистратурата, където е създаден документа - винаги започва с латинските букви RB и следва номер. Има още много отличителни черти. Оформянето на тези документи трябва да отговаря на точно определени изисквания, описани в ЗЗКИ и правилника за неговото приложение. А в оня набеден сайт няма такива документи.

                        Абе т**ак работа .....
                        Last edited by Eti_; 09.12.2010, 22:37.
                        He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                        Коментар


                        • Е то се намери кой да ме подкрепи No offense Черкезов
                          Every passing minute is another chance to turn it all around

                          Коментар


                          • Подкрепям те напълно Майче и съм плътно зад теб.
                            Дайте да съберем пари и да помогнем и ние на човека.
                            Да се поучим от п-р Петров, да прегърнем дори и враговете си за да живеем в мир и разбирателство.

                            Коментар


                            • Според мен световната психоаналитична революция - т.е. връщането на световните тайни при всички хора е само въпрос на време. Рано или късно световните структури, посветили дейността си на изтласкването, на потисканенто на едни истини - каквито са ЦРУ, КГБ, НАТО, Пентагонът и другите подобни военно-полицейски институции, ще бъдат разрушени от световната компютърба мрежа. Всички опити за цензура ще бъдат обречени на неуспех, защото както казват древните индуси "истината крепи света", а "тайната го разрушава". Институциите, които са посветили своите усилия на тайните, рано или късно ще отидат в миналото, ако хората осъзнаят собствените си сили. Военните и разузнавателните служби ще трябва или да унищожат всички компютри, или да направят световната електронна мрежа нввъзможна - и едното, и другото обаче е абсурдно и невъзможно, защото няма такава сила все още и много се надявам никога да не се създаде. Както книгите съхраниха своя живот в много по-голяма степен от структурите, които бяха заети с тяхното унищожаване, или ограничаване, така и компютрите ще съхранят своя живот, докато има хора, които се нуждаят от тях.
                              Огромната сила, която набира скорост и от която днешните консервативни структури обединяват своите законодателни и всевъзможни репресивни и манипулативни сили, се нарича ЧОВЕШКО ЛЮБОПИТСТВО. Няма такъв закон, който да може да забрани или унищожи тази сила. Човешката жажда за узнаване на нещо ново е безгранична. И възможностите за действително утоляване на тази жажда растат.
                              Every passing minute is another chance to turn it all around

                              Коментар


                              • Джулиан Асандж има последователи в България.

                                Сайт Balkanleaks публикува български секретни документи

                                Коментар

                                Working...
                                X