IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от AfterDark

    Така е ... немците, а не италианците са владели по голямата част от Гърция ... особено до 1943г. ...

    Историята ти е силната страна ...

    А при драмското въстание са въстанали българи срещу българи, защото там други не са живели ...

    На Балканите много хора са били прогонвани от къщите си, били са убивани и изнасилвани, прегазвани и т.н. и така е от хилядолетия ...

    И това не променя факта, че град като Пловдив много по-малко време е бил български, отколкото в рамките на друга държава/империя и че Борис 3 не е никакъв обединител, а просто един недалновиден владетел вкарал родината в комунистическата кочина ...

    8)

    П.П. Предполагам, че само Атон е бил за БГ, защото и той е исконна БГ територия ...

    8)

    P.S. Между другото само човек, който не е виждал проектокартата на БГ от Сан-Стефано, в която Солун и Халкидики са екслав на Гърция в БГ територия може да твърди че имало някакви основателни претенции ... но дори и на тази карта не са имали нахалството да вкарат Самотраки и Тасос ... това после му е хрумнало на Борис 3 ... сигурно са се напили заедно с Хитлерчо ...

    И колко ли % от БВП е вкарвала Османската Империя в строеж на пътища, ЖП линии и поддържане на администрация и ред за 500г. в БГ?

    8)
    Неуважаеми Афтъре,
    хубаво е да оборваш до дупка, но още по-хубаво е когато го правиш да имаш ясни и точни доводи. Сега понеже съм добър българин, историк и колега-форумец, ще ти посоча всичките глупости и ще ти позадам няколко въпросчета:
    1. Бай Афтъре, немците действително владеят по-голяма част от това, което сега е в пределите на Гърция, от България и тъй като ти много обичаш Викито ето ти една снимка точно от там - http://en.wikipedia.org/wiki/Image:T..._of_Greece.png
    Image:Triple Occupation of Greece.png - Wikipedia, the free encyclopedia
    та там може нагледно да видиш неверността на твърдението си
    2. Т.нар. Драмско въстание е вдигането на едни шумкари в Гръчко (нали знаеш, че там има по-диви комунисти и от БГ-то), та дигнали се едни 200-300 човека диви селяндури от Драмско и се окопали около селата си - минала българската авиация, метнала 2-3 тона бомби, запалили се 3 села и айде гръчките педери ми говорят за десетки хиляди убити - ми че то в Драма не е имало толкова народ, бе. Ама нали е трябвало да се искат компенсации след войната, пък Германия далеко, а в Италия са братята хамериканци, та кой да ги даде - българо-татарите и к'ъв е повода - ми избили цяла Драмска околия - това маляките са царе от нищо пари да цоцат, само еврейците са по-добри от тях, то всъщност това е и основната причина да не скърбят особено за депортирането им. Е, след войната е голям рев за техните близки приятели еврейците, но питам аз, що не се дигнаха да ги защитят тогава, а?
    3. Всъщност Пловдив (поне в последните 1300 години) по-дълго време е бил по-дълго време турски отколкото Византийски (нали правиш разлика между древна Елада, Източна Римска Империя /Византия/ и днешна Гърция). Да ти задам контра въпрос - Белград, както и Косово са били по-дълго време български отколкото сръбски, значи ли това, че сега трябва да си ги поискаме от сърболята? Да не се отклонявам от темата - маляки е имало само в района на Мелник, Станимака, а не Пловдив, както ти неуместно отбелязваш и част от черноморските градчета - пренебрежимо малко, на фона на българите в Беломорска Тракия и Македония.
    4. За човеколюбието и добротата на маляките ще ти дам само 3 примера (мога да ти дам и 300, ако ти ми извадиш поне наполовина в обратната посока):
    - знаеш ли зашо се казва "македонска кървава сватба" - предполагам, че не знаеш, та ще ти кажа - има едно село Загоричане се казва (не зная какво е маляшкото му име), намира се до Лерин (Флорина както му викат маляките) и Костур (или педерастичното Кастория, ако ти е по-удобно), та там гръцките андарти (нали знаеш какво е андарти) съвсем случайно посещават една българска сватба (селото е 100% българско) и тъй като сватбарите не пожелали да се пишат гърци, ги избили всичките - над 100 човека (мъже, жени, деца и старци) - невъоръжени, прости селски сватбари, не предизвикали никого с нищо!!!
    - чувал ли си за Кукуш (или гейското Килкис) - цветущ изцяло български град (всъщност такива са всички градове в 1912 в сегашните предели на гръцка Македония), изпепелен и сравнен със земята от редовната, забележи редовната, гръцка армия и то след като българската войска се изтегля изцяло от града и в него не остава дори и един български войник. Защо, ами защото са българин и трябва дас е следва доктрината - българин да не остане
    - и последен пример - пускам ти един официален гръцки военен плакат, раздаван свободно на населението за повдигането на духа - http://www.kroraina.com/knigi/karnegi/glava2_3.html
    Глава 2. - 3. Плаката се казва Булгарофагос - Българоядецът, а докладът, който пускам към него е на международната Карнегиева анкета (най-безпристрастния съдник на зверствата от онези години) - попрочети малко Афтъре и се вгледай в плаката, той за сетен път ще те убеди, че сегашните гръцки маляки, нямат нищо общо високообразованите елини, нешо което и Байрон се е убедил сам, когато тръгвайки да освобождава Гърция през 19 век, бива позорно обран и съблечен до голо от същите тези "елини". Всъщност, извинявай, имат нещо общо - и едните, и другите са издигали педерастията в култ
    5. И последно, Афтъре - явно никога не си виждал карта на Санстефанска България, защото ако беше видял такава щеше да знаеш, че анклавите около Солун са турски, а гръчките педери никой не ги е бръснал за слива именно в този договор.
    Лека и умната Афтъре и чети преди да пишеш - това не са панелките, дето всеки втори селяндур е дилър или мениджър, тук трябва да попрочетеш преди да се засилиш да викаш на мегдана, защото за твое съжаление това е форум и колкото и да се пънеш само с викане не става - трябват и аргументи.
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • И 5 страници да изпишеш за моята неграмотност и да описваш подробно всичките врътки вихрили се в онези години има едно нещо, което е факт и това е крайният резултат, който пък е трагичен ...

      А кой колко е неграмотен и неподготвен, и какви дипломатически усилия са полагани, е съвсем друг въпрос ...

      И този краен резултат е пряко следствие от провежданата тогава политика от страна на БГ с основен участник Борис 3, който на практика не е оставил и минимален шанс на БГ да се измъкне суха от кашата ...

      Та малко се получава така ... много добре тичахме, ама се пребихме и си счупихме главата преди финала, после 50г. - кома, после 50г. рехабилитация ...

      8)

      П.П. Горното го пиша със съжаление като потърпевш, а не с радост както явно си мислите ...

      Ама нямам сили да се самозаблуждавам ... как ние сме най-готините, ама всички ни прецакват ...

      Коментар


      • Афтър преди да се изказваш по някои неща първо вземи се поограмоти,това първо
        второ- не измествай дискусията в друга плоскост(националистическа) ,когато не си уверен.
        Сега по темата:Първо да подчертая че не съм фен на кобургите.
        За да оценим ролята на Борис и правителството на Филов и преди него на Кьосиванов трябва да сме наясно със ситуацията в Европа 37-40год.А тя се мени много динамично довчерашни врагове стават съюзници и обратно.Трябва ли да се припомняме дипломатическия ход с трите делегации ,в Англия с Малинов ,в Русия със Златарски и в Германия с Филов .Тук джей и питагор са го казали простичко и разбрано ,няма нужда да се повтарят нещата.Просто при Добруджа успяваме за пръв и последен път да се проявим като дипломати и да се възползваме от ситуацията, тук само ще допълня джей ,че гаранти на крайовската спогодба са и страните от западната антанта.
        А за влизането ни в оста какво трябваше да се направи -като сърбите??!! където след акция на британските спецслужби проанглийските военни кръгове извършиха преврат и предизвикаха окупация
        (междувпрочем и тук е правен опит за такъв преврат от д. велчев и звенарите умело "ръководени " от английските служби),Или както ни призоваваше от Москва Димитров 41.год да изкараме току що възстановената си армия на границата и да видим как и за колко време ще ни прегазят немските дивизии ??!!
        Още един любопитен факт -и след 22 юни 1941 ние запазваме дипломатически отношения със СССР -чрез нашия дипломатически представител в Москва Сталин прави постъпки за преустановяване на военните действия пред Германия.За съветската окупация и процентите на влияние в Ялта няма какво да говорим-България като хинтерланд на проливите винаги е присъствала трайно в зоната на руските интереси (още повече ,че Рузвелт стремейки се да привлече като съюзник Сталин в тихоокеанската война буквално оставя цяла източна европа в ръцете му-Чърчил е оставен сам да се оправя).


        Междувпрочем срока на Крайовската спогодба изтече още по време
        на социализъма.

        Коментар


        • Ами границите се определят от силните на деня/месеца/годината/декадата/века ...

          И тях изобщо не ги интересуват етносите и езиците ...

          8)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от AfterDark
            Съветите и с него и без него са щели да ни глътнат след войната. Тях не ги е вълнувало съюзник или не сме били на Германия (Примери Чехословакия и Полша).
            Въпреки, че историята е нещо субективно, горното изказване ми звучи прекалено категорично и несериозно, пример - Гърция, Югославия ...
            Каква страна бе Югославия? Вярно не бе членка на Варшавкия договор, но не бяха и Китай, Северна Корея, Куба ....
            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • Иронията ти е неуместна. И от позицията, от която я употребяваш само ще настроиш четящите срещу теб.

              Никъде не съм казал, по какъв принцип се определят границите. С картата съм илюстрирал лакомията и антибългаризма на гръцката държава. Но победителите във войните винаги са били арогантни.

              Не държа да се впускам в пререкания по исторически въпроси. Смятам че проектът Обединена Европа е единственото решение на проблемите от миналото. Но и не смятам да си мълча, ако възникне спор и се отправят исторически обвинения.
              http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

              Коментар


              • Разбира се, че логиката ти е непоклатима ...

                Те границите се определят по езиков и етнически принцип ...

                8)

                Коментар


                • Чул съм бе, драги, просто ми е смешен евфемизмът с който следварително е наречено голямото насилствено прогонване на милиони хора.
                  http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                  Коментар


                  • Не приемам гледната ти точка за обективна. Борис III е върнал български територии, не е загубил. Това е очевидната истина. Алтернативата на неприсъединяването към оста е била германска окупация и огромни жертви (напомням ти - 1 600 000 жертви в Югославия, въпреки че не германците са отговорни за повечето) и разбира се никаква Южна Добруджа.

                    Нямам териториални претенции и логиката ми е непоклатима. По времето на заемането на Беломорието и Македония от Гърция, там е преобладавало българското население. Виж картата от предишния ми пост. Така че за каква логика говорим?
                    http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                    Коментар


                    • Питагоре,

                      Явно не си чувал за това ...

                      http://en.wikipedia.org/wiki/Populat...ece_and_Turkey

                      Това е една от най-големите размяни на население в света ...

                      Изобщо не съм имал предвид опожаряването на Смирна, а крайният резултат ...

                      И айде да не се изпитваме за Ялта ...

                      П.П. Точните цифри за българи/гърци не ги знам ... но според мен са изселени повече българи от Гърция отколкото гърци от БГ ... това не пречи да имам приятел, на който баба му и дядо му са бягали от БГ ... и не намалява и тяхната човешка драма ...

                      Тя и цифрата 1млн. турци е спорна ... обикновено се пише за по-малко ... но така или иначе страшно много хора са били прогонвани от домовете си ...

                      8)

                      Коментар


                      • Впрочем интересна трактовка на опожаряването на Смирна даде... Голяма размяна...

                        А за Ялтенските договорки си замълча.

                        Още едно впрочем, знаеш ли колко българи са изселени от Гърция и колко гърци от България?
                        http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pitagor
                          Просто ти обърнах внимание на твои незнания или премълчавания, защото ти си позволяваш за обвиняваш:
                          "трепането на хора в Кавала и по други места и смъртта на още 10ки хиляди от глад в Северна Гърция"

                          Какво очакваш? Че ще си траем, както при комунизма?

                          Не съм ревльо, на който всички са му криви. Но антибългарската политика на Гърция с уникалните "Славофонни елини" е очевидна.
                          На теб някой в България казал ли ти е "гръкофонен българин"?
                          Pitagore,

                          АнтиСъседска политика е провеждана в Европа от всяка една държава спрямо някоя друга от съседните и държави в определен период от време и продължава да се провежда и в момента и то точно от Гърция ...

                          И ако ме питаш мен, никой няма право да трепе хора ...

                          Но да смяташ, че само БГ винаги е била права, а после винаги е била най-потърпевша е несериозно ... но напълно отговаря на манталитета на средностатистическия българин ...

                          Опитах се да обърна внимание върху някои неща, които съм сигурен, че не ги пише в учебниците, по които децата учат в училище ...

                          А Борис 3 може и да е бил обичан, но това не променя факта, че той е вкарал държавата в окончателната и последната Катастрофа от гледна точка на териториалните и претенции и бъдещето й за следващите 100г. ...

                          Най-лесно е обаче да кажеш ... а те другите са виновни ... винаги другите ... някъде надалеч ... големите ... винаги те са виновни за всичко ...

                          За мен проблемът е в едностранчивия поглед върху нещата ...

                          Ето чети го Грухчо ... били построени пътища ... а това, че тези пътища са били строени от изцяло меркантилни съображения за да се използват максимално бързо новите пристанища се пропуска ... явно тези пътища са строени от алтруизъм ...

                          По отношение на вашата логика за териториалните претенции ... а ми по тази логика Гърция и Италия могат да имат претенции към цялото Средиземноморие ... а Испания, Португалия и Англия към Северна и Южна Америка ...

                          8)

                          Коментар


                          • Просто ти обърнах внимание на твои незнания или премълчавания, защото ти си позволяваш за обвиняваш:
                            "трепането на хора в Кавала и по други места и смъртта на още 10ки хиляди от глад в Северна Гърция"

                            Какво очакваш? Че ще си траем, както при комунизма?

                            Не съм ревльо, на който всички са му криви. Но антибългарската политика на Гърция с уникалните "Славофонни елини" е очевидна.
                            На теб някой в България казал ли ти е "гръкофонен българин"?
                            http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pitagor
                              Първоначално изпратено от AfterDark
                              Въпреки, че историята е нещо субективно, горното изказване ми звучи прекалено категорично и несериозно, пример - Гърция, Югославия ...
                              Звучи ти както си искаш, защото не познаваш историята. Оставянето на България в съветската зона на влияние е спазарено от тримата големи в Ялта и никой не ни е питал.

                              За зверствата на гърците върху българите 1911-1919 г. въобще не си спомняш. По-вероятно да не желаеш да знаеш за това. А точно те са причината за последвалата омраза. Защото преди това българи са се борили за свободата на Гърция и Сърбия. Сигурно не си чувал лозунга "Българи да не останат"?

                              Така Гърция от лакомия за територии, населени преобладаващо с българи, загуби приятел и съюзник срещу Турция и получи възмездие - Турция през 1922г. изхвърли 1.5 милиона гърци от Мала Азия.
                              Първо, виж какво съм написал тук:

                              На Балканите много хора са били прогонвани от къщите си, били са убивани и изнасилвани, прегазвани и т.н. и така е от хилядолетия ...
                              Ако смяташ, че БГ е най-потърпевша винаги и във всичко това е твое право, но пак е несериозно ...

                              Второ, историята на Голямата Размяна и нейната реципрочност пак не са ти ясни ... защото пък над 1млн. турци са били прокудени от домовете си ... и повечето от тях са отишли в Истанбул (а повечето гърци в Солун) ...

                              8)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от AfterDark
                                Въпреки, че историята е нещо субективно, горното изказване ми звучи прекалено категорично и несериозно, пример - Гърция, Югославия ...
                                Звучи ти както си искаш, защото не познаваш историята. Оставянето на България в съветската зона на влияние е спазарено от тримата големи в Ялта и никой не ни е питал.

                                За зверствата на гърците върху българите 1911-1919 г. въобще не си спомняш. По-вероятно да не желаеш да знаеш за това. А точно те са причината за последвалата омраза. Защото преди това българи са се борили за свободата на Гърция и Сърбия. Сигурно не си чувал лозунга "Българи да не останат"?

                                Така Гърция от лакомия за територии, населени преобладаващо с българи, загуби приятел и съюзник срещу Турция и получи възмездие - Турция през 1922г. изхвърли 1.5 милиона гърци от Мала Азия.
                                http://photo-forum.net/joro/emoticon...conTheWave.gif

                                Коментар

                                Working...
                                X