IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • След като се разбрахме, няколко бележки извън протокола.

    Тази работа с декларациите се полагаше и беше естествено задължение на монарха-премиер. Той така и никога не абдикира, беше мъжки наследник на властта и короната, а властта за която иде реч е била упражнявана еднолично от баща му.
    При неговото посещение в Скопие всичко живо там го е гледало с надежда да чуе желаното. То не последва по никакъв начин.
    Не забравяйте изтъкнатото от К. Филипов. По тези места нашите братовчеди имат един много особен и дразнещ манталитет - всяко внимание, всеки жест на помощ и отзивчивост те разглеждат и третират като проява на слабост - процес, който е щедро подхранван и поощряван от сръбските тайни служби. А другата срамна истина е, че македонците се сетиха за България едва покрай европейските паспорти, иначе открито се сърбееха.

    Обаче, нещата винаги имат две страни. Не може да идеш в Софийската Синагога, да сложиш кипата и да говориш тежки и затрогващи слова за 50 хил. спасени живота, обилно и грижливо отразявани и разпространявани повсеместно, дори световно, а после да се правиш, че 7 хил. евреи в Македония не ги е имало. А всички го гледаха в устата и чакаха!
    Вариантът-алтернатива беше - мълчание в София, мълчание и в Скопие. Абсолютно неприемлив, направо невъзможен.

    Политиката е изкуството на възможното и на баланса.
    Хуморът и скечовете на Бени Хил ми е чужд, непонятен и отблъскващ, но това не изключва някои попадения.
    Не си кривете душите.
    Аз моята мъчително и грубо я изправих, макар и еднократно, пък взе и ми олекна.

    Коментар


    • Груев, пиши протокол!
      (Юрист си, пък и си много по-млад!)
      Страните се събраха и изложиха вижданията си по повдигнатите въпроси.
      По националния въпрос страните постигнаха пълно единство на вижданията.
      По еврейския въпрос бяха изложени две мнения и до края на преговорите си останаха две.
      Всички опити за вадене на дивиденти от разликата във вижданията бяха пресечени решително и от корен и страните се договориха да пият приятелски по няколко питиета в "кръчмата".

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
        Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
        Питам Арахната дали е истина или легенда.
        То малко като твойта работа - наредила си списъка с там Чиче, Анонимко и не знам кой още, пък не си свършила работата. Това с шинелите някъф бъзик. Може такава да е била кройката да се спестят или откраднат средства.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
          Анджък, колко правилно си го казал - те това се опитвам да кажа и на Начев, но той е запецнал и само не, та не, много бЕл бил Бай Хъ, същинска Бела Златка. За чий следва да се извиняваме предварително за нещо, за което никой не ни обвинява или поне никой важен. С визитата си той легитимира всичко - и "македонския народ" от 1943, и евентуални претенции, и наше "участие" Бахти олигофрена, честно (за Бай Хъ иде реч, че сега Начев пак ще се засегне). Малко като оня лаф - аз не съм я ев@л, той братовчеда беше, аз само гледах, щото иначе мен щяха да ме евн@т, ама ако има нещо, извинявайте - пълен олигофрен, ама пълен.

          Те затова много се дразня, когато интелигентни хора като Начев скачат в подкрепа на подобна мега глупост, виж да беше поличиеска писарушка, щях да му тегля директно една, ма то наш Начев, дето му се кефя и с радост чета дългите писания. Уф, пак се ядосах, а днес бая задачи имам още, че и на фитнес ще ида накрая, да си избия простотията от главата.
          Именно защото проблемът е комплексен, не трябва да се решава с на час по лъжичка. 1940-1944 много простотии са свършени спрямо други етноси, поданици на Н. В., а някои така и не получили поданство. Вместо да чакаме да ни ръгат в ребрата от всички страни, с една обща декларация на покаяние можеше да признаем дискриминационните практики. Само че някои искат да изкарат, че тогава са ни управлявали светци и мозъци, та бягат по допирателната. Тогавашната (отпреди 9.09.1944) кадесарщина още ни преследва, преляла се в следващите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

            Мдъъ, на снимките имат ръб.
            След края на войната дядо си е дошъл с шинел и медали вкъщи. Медалите останали, но се наложило да продаде шинела си, защото на синът на баба от първия й брак му трябвали рапидографи. Учел за инженер. Годините били бедни, хората продавали и най-ценното си.
            Сега тези рапидографи Рихтер са семейна реликва и аз, макар и инженер, имах правото само да им се любувам отдалеч.
            Хубаво нещо са семейните традиции - то и у нас има едни немски инструменти на 100+ години - не са мръднали. Затова и така подскачам на всеки, който по някакъв начин хвърли каквото и да е петно над онези истински мъже, които защитаваха Родината си!
            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

              Бен Хур си е епичен герой, Бени Хил ми се струва по-намясто

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Без да съм категоричен и с увереността на лаик, но това си е жива легенда, тип мит
                Ето снимка от големите царски маневрите край Попово през 1937 - да виждап непоръбен шинел на нея (вярно, че това не е и шинел, де, ама да не изпадаме в подробности)

                ето и още едни от същия период - тук дори отлично се вижда, че шинелът е поръбен. Вторият седмал отляво е футболистът на Левски и първата жива торпила, вдъхновила японските камикадзета - Димитър Списаревски. Поклон пред героя!
                Мдъъ, на снимките имат ръб.
                След края на войната дядо си е дошъл с шинел и медали вкъщи. Медалите останали, но се наложило да продаде шинела си, защото на синът на баба от първия й брак му трябвали рапидографи. Учел за инженер. Годините били бедни, хората продавали и най-ценното си.
                Сега тези рапидографи Рихтер са семейна реликва и аз, макар и инженер, имах правото само да им се любувам отдалеч.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                  Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
                  Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
                  Питам Арахната дали е истина или легенда.
                  Без да съм категоричен и с увереността на лаик, но това си е жива легенда, тип мит
                  Ето снимка от големите царски маневрите край Попово през 1937 - да виждап непоръбен шинел на нея (вярно, че това не е и шинел, де, ама да не изпадаме в подробности)

                  ето и още едни от същия период - тук дори отлично се вижда, че шинелът е поръбен. Вторият седмал отляво е футболистът на Левски и първата жива торпила, вдъхновила японските камикадзета - Димитър Списаревски. Поклон пред героя!
                  Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                    Въпросът не е към мен, но за какви шинели иде реч?
                    Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
                    Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
                    Питам Арахната дали е истина или легенда.
                    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                    Мечо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                      Чувай, Арахна! Искането на прошка изисквало сила на духа, а даването на прошка - било висша добродетел.
                      Предполагам, че на единият от любимите ти политици не му е коствало голямо усилие да направи тази крачка. Все пак дистанцията на времето си е свършила своята работа и озлоблението, дори да го е имало е било незначително.
                      Сега остава да видим комшиите как са с висшата добродетел

                      П.П. Господин историк, вярно ли е това за шинелите на българската армия?
                      Въпросът не е към мен, но за какви шинели иде реч?

                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.
                        Чувай, Арахна! Искането на прошка изисквало сила на духа, а даването на прошка - било висша добродетел.
                        Предполагам, че на единият от любимите ти политици не му е коствало голямо усилие да направи тази крачка. Все пак дистанцията на времето си е свършила своята работа и озлоблението, дори да го е имало е било незначително.
                        Сега остава да видим комшиите как са с висшата добродетел

                        П.П. Господин историк, вярно ли е това за шинелите на българската армия?
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.
                          Анджък, колко правилно си го казал - те това се опитвам да кажа и на Начев, но той е запецнал и само не, та не, много бЕл бил Бай Хъ, същинска Бела Златка. За чий следва да се извиняваме предварително за нещо, за което никой не ни обвинява или поне никой важен. С визитата си той легитимира всичко - и "македонския народ" от 1943, и евентуални претенции, и наше "участие" Бахти олигофрена, честно (за Бай Хъ иде реч, че сега Начев пак ще се засегне). Малко като оня лаф - аз не съм я ев@л, той братовчеда беше, аз само гледах, щото иначе мен щяха да ме евн@т, ама ако има нещо, извинявайте - пълен олигофрен, ама пълен.

                          Те затова много се дразня, когато интелигентни хора като Начев скачат в подкрепа на подобна мега глупост, виж да беше поличиеска писарушка, щях да му тегля директно една, ма то наш Начев, дето му се кефя и с радост чета дългите писания. Уф, пак се ядосах, а днес бая задачи имам още, че и на фитнес ще ида накрая, да си избия простотията от главата.

                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                            Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче.
                            Бен Хур си е епичен герой, Бени Хил ми се струва по-намясто

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                              От вчера започнахме някаква дискусия по повод на 75-та Годишнина от депортирането на евреите от Македония.
                              Споделих субективно и неангажиращо мнение, че участието на премиера Борисов беше положителен акт. Многократно съм изразявал негативно отношение към неговата персона, но когато нещо според мен е бяло, то тогава викам, че е бяло.
                              Днес, в сутрешния блок на К1 имаше интересен разговор по темата, в който участваха Коста Филипов и Проф. Елдъров.

                              Видео
                              Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.

                              Коментар


                              • От вчера започнахме някаква дискусия по повод на 75-та Годишнина от депортирането на евреите от Македония.
                                Споделих субективно и неангажиращо мнение, че участието на премиера Борисов беше положителен акт. Многократно съм изразявал негативно отношение към неговата персона, но когато нещо според мен е бяло, то тогава викам, че е бяло.
                                Днес, в сутрешния блок на К1 имаше интересен разговор по темата, в който участваха Коста Филипов и Проф. Елдъров.

                                Видео

                                Коментар

                                Working...
                                X