IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    Ще ме прощаваш, ама баш си го омаловажаваш Това, че една част от западните олигофрени, които обаче са си запазили книжнината, щото не са имали монголско, турско или гръчко културно унищожение (ок, на някои места са си имали Инквизиция), чак тогава са разбрали за нас, понеже чак тогава сме им набили тимбериците, не значи, че тогава сме имали империя от местно ниво, ама никак!

    Напротив, точно обратното е - онова, което имаме като Империя (нали знаеш, че само ние му викаме Първо българско царство, навсякъде в Европа му викат First Bulgarian Empire, ама нали да не разсърдим един голям източен братушка, че когато ние сме имали империя, те са били само и единствено роби за робските пазари и пушечно месо) след Крум та чак до края през 1018, когато пада и последната надежда в Срем - знаеш го къде е, нали, на Запад от Белград, дето уж бил изконно сръбски, и Томор, дето сега е изконно албански, е несравнимо с полувизантийската мърша, дето и викаме Втора българска империя. Онова е било величаво, истинско, другото е малко или много един Калоян и един калитар, наречен Иван Асен 2, както и предводителят на първото "антифеодално" въЗстание, както ни учеха по комунизма, плюс един грък - Кукузел, едно църкве в Бояна и един неизгорял по някакъв чудодеен начин Четвероевангелски летопис, плюс малко бляък при Михаил Шишман. Толкоз.

    Имаме Гестата през периода, Фулденските летописи, папски писма, една торба монашески писания - ма то си ги пише в ЛИБИ, да не ги изреждам. Дори има сериозна "нота" на представителя на Немското кралство, дето се бил барнал по последна мода, ама го турили на по-ниско място от "вмирисания български кожогрижец, дето мязал на езичник с бръснатата си глава" при посещението им в Константинопол за някакъв пир при императора на Източния Рим. Мда, бая ще да сме ги респектирали тогава, та все ще да са чували за нас

    П.С. Иначе има едни хипотези, че при Ванко Асеня 2 сме имали и парче земя в Мала Азия за кратко, някъде около обсадата на Лампсак, та сме били империя на 2 континента, което си е сериозно постижения, но дали е било така или е поредната патриотарщина?
    Първата Българска държава и империя се е наричала Идел 15000 преди Христа .http://www.budnaera.com/201601f/1601001296.html

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
      Ще ме прощаваш, ама баш си го омаловажаваш Това, че една част от западните олигофрени, които обаче са си запазили книжнината, щото не са имали монголско, турско или гръчко културно унищожение (ок, на някои места са си имали Инквизиция), чак тогава са разбрали за нас, понеже чак тогава сме им набили тимбериците, не значи, че тогава сме имали империя от местно ниво, ама никак!

      Напротив, точно обратното е - онова, което имаме като Империя (нали знаеш, че само ние му викаме Първо българско царство, навсякъде в Европа му викат First Bulgarian Empire, ама нали да не разсърдим един голям източен братушка, че когато ние сме имали империя, те са били само и единствено роби за робските пазари и пушечно месо) след Крум та чак до края през 1018, когато пада и последната надежда в Срем - знаеш го къде е, нали, на Запад от Белград, дето уж бил изконно сръбски, и Томор, дето сега е изконно албански, е несравнимо с полувизантийската мърша, дето и викаме Втора българска империя. Онова е било величаво, истинско, другото е малко или много един Калоян и един калитар, наречен Иван Асен 2, както и предводителят на първото "антифеодално" въЗстание, както ни учеха по комунизма, плюс един грък - Кукузел, едно църкве в Бояна и един неизгорял по някакъв чудодеен начин Четвероевангелски летопис, плюс малко бляък при Михаил Шишман. Толкоз.

      Имаме Гестата през периода, Фулденските летописи, папски писма, една торба монашески писания - ма то си ги пише в ЛИБИ, да не ги изреждам. Дори има сериозна "нота" на представителя на Немското кралство, дето се бил барнал по последна мода, ама го турили на по-ниско място от "вмирисания български кожогрижец, дето мязал на езичник с бръснатата си глава" при посещението им в Константинопол за някакъв пир при императора на Източния Рим. Мда, бая ще да сме ги респектирали тогава, та все ще да са чували за нас

      П.С. Иначе има едни хипотези, че при Ванко Асеня 2 сме имали и парче земя в Мала Азия за кратко, някъде около обсадата на Лампсак, та сме били империя на 2 континента, което си е сериозно постижения, но дали е било така или е поредната патриотарщина?
      Още докато написах коментаря и знаех, че вляза на кона под краката, ама не очаквах, че толкова бързо ще ми скочиш
      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
      Мечо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

        Хайде, холан! Не си чак толку значим, че с теб да се занимава уважаемата модература. Сайтът се беше потрошил вчера. Всички бяхме блокирани.

        П.П. Без да омаловажавам постигнатото от нашите царе по времето на Първото Българско Царство, по тяхно време сме били империя от регионален характер. Едва по време на кръстоносните походи за нас започва да се говори на ниво Европа.
        Ще ме прощаваш, ама баш си го омаловажаваш Това, че една част от западните олигофрени, които обаче са си запазили книжнината, щото не са имали монголско, турско или гръчко културно унищожение (ок, на някои места са си имали Инквизиция), чак тогава са разбрали за нас, понеже чак тогава сме им набили тимбериците, не значи, че тогава сме имали империя от местно ниво, ама никак!

        Напротив, точно обратното е - онова, което имаме като Империя (нали знаеш, че само ние му викаме Първо българско царство, навсякъде в Европа му викат First Bulgarian Empire, ама нали да не разсърдим един голям източен братушка, че когато ние сме имали империя, те са били само и единствено роби за робските пазари и пушечно месо) след Крум та чак до края през 1018, когато пада и последната надежда в Срем - знаеш го къде е, нали, на Запад от Белград, дето уж бил изконно сръбски, и Томор, дето сега е изконно албански, е несравнимо с полувизантийската мърша, дето и викаме Втора българска империя. Онова е било величаво, истинско, другото е малко или много един Калоян и един калитар, наречен Иван Асен 2, както и предводителят на първото "антифеодално" въЗстание, както ни учеха по комунизма, плюс един грък - Кукузел, едно църкве в Бояна и един неизгорял по някакъв чудодеен начин Четвероевангелски летопис, плюс малко бляък при Михаил Шишман. Толкоз.

        Имаме Гестата през периода, Фулденските летописи, папски писма, една торба монашески писания - ма то си ги пише в ЛИБИ, да не ги изреждам. Дори има сериозна "нота" на представителя на Немското кралство, дето се бил барнал по последна мода, ама го турили на по-ниско място от "вмирисания български кожогрижец, дето мязал на езичник с бръснатата си глава" при посещението им в Константинопол за някакъв пир при императора на Източния Рим. Мда, бая ще да сме ги респектирали тогава, та все ще да са чували за нас

        П.С. Иначе има едни хипотези, че при Ванко Асеня 2 сме имали и парче земя в Мала Азия за кратко, някъде около обсадата на Лампсак, та сме били империя на 2 континента, което си е сериозно постижения, но дали е било така или е поредната патриотарщина?

        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Хайде, холан! Не си чак толку значим, че с теб да се занимава уважаемата модература. Сайтът се беше потрошил вчера. Всички бяхме блокирани.

          П.П. Без да омаловажавам постигнатото от нашите царе по времето на Първото Българско Царство, по тяхно време сме били империя от регионален характер. Едва по време на кръстоносните походи за нас започва да се говори на ниво Европа.
          Визираш вероятно Дунавска България,но след 3 век от Н.Е. българите владеят територии по-големи от тия на Византия.Тогава българите са граничели
          не с три морета а с три океана.

          Коментар


          • http://delcevodenes.mk/%d0%b8-%d0%bd...J4CrcbDXpFCV8s
            И Никола Груевски станал Бугарин – со бугарски пасош побегнал во Унгарија

            КОЙ ЛЪЖЕ..БОРИСОВ И ШАЙКАТА МУ ИЛИ ОРБАН И ГРУЕВСКИ..

            Коментар


            • Всички медии, които критикуват България, са собственост на Виктор Орбан Любчо Нешков: Груевски и Орбан удариха България, както не е удряна 30 години

              http://epicenter.bg/article/Lyubcho-...6oaEsOPAZmsPlc

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                Глей сега, аз не поддържам колебливите му позиции, но осъзнавам, че имат основание. Защото не е много ясно какво представлява народностното съзнание през Средновековието, доколко е разпространено, какъв дял от населението споделя принадлежност към мега общност като народност, а не племенна обособеност. Това е епохата на преход между тях. Но има още няколко голями влекачи на идентичност на население - съпричастност към успешни държави - Византия, България, Маджария; ангажираност с религиозна общност - армено-грегориани, православни християни, богомили; следване на династична традиция - Асеневци, Рюриковичи, наследнициците на Чингис хан. Много са объркани там работите. А българите изскачат неочаквано между другите ту като племена, ту като голям народ, а някои дори предполагат, че е митично почетно название. Сложна работа, ама ти я разрешаваш с един замах. Да не говорим за претопяването на множество други племена, та се чудим кои са северите, шопите, торлаците, капанците, гагаузите и пр. Пак ти казвам, сложна работа.

                П.п. Този текст е от вчера, но по неясни причини бях блокиран. Ако случайно някоя модистка ме бамнала поради обсъждането на историци, вече покойници, й намеквам на модистката, че становищата на историците се обсъждат по всекое време и те трябва да са особено щастливи, ако ги попрехвърлят насам-натам и след кончината им. Дори критично да ги въртят на шиш. Щото никоя история не е последна, но някои се четат по-дълго. Особено ако са добре измислени.
                Хайде, холан! Не си чак толку значим, че с теб да се занимава уважаемата модература. Сайтът се беше потрошил вчера. Всички бяхме блокирани.

                П.П. Без да омаловажавам постигнатото от нашите царе по времето на Първото Българско Царство, по тяхно време сме били империя от регионален характер. Едва по време на кръстоносните походи за нас започва да се говори на ниво Европа.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • Глей сега, аз не поддържам колебливите му позиции, но осъзнавам, че имат основание. Защото не е много ясно какво представлява народностното съзнание през Средновековието, доколко е разпространено, какъв дял от населението споделя принадлежност към мега общност като народност, а не племенна обособеност. Това е епохата на преход между тях. Но има още няколко голями влекачи на идентичност на население - съпричастност към успешни държави - Византия, България, Маджария; ангажираност с религиозна общност - армено-грегориани, православни християни, богомили; следване на династична традиция - Асеневци, Рюриковичи, наследнициците на Чингис хан. Много са объркани там работите. А българите изскачат неочаквано между другите ту като племена, ту като голям народ, а някои дори предполагат, че е митично почетно название. Сложна работа, ама ти я разрешаваш с един замах. Да не говорим за претопяването на множество други племена, та се чудим кои са северите, шопите, торлаците, капанците, гагаузите и пр. Пак ти казвам, сложна работа.

                  П.п. Този текст е от вчера, но по неясни причини бях блокиран. Ако случайно някоя модистка ме бамнала поради обсъждането на историци, вече покойници, й намеквам на модистката, че становищата на историците се обсъждат по всекое време и те трябва да са особено щастливи, ако ги попрехвърлят насам-натам и след кончината им. Дори критично да ги въртят на шиш. Щото никоя история не е последна, но някои се четат по-дълго. Особено ако са добре измислени.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                    Е, има разлика. Аз твърдя, че не бива ги съдим строго, за де се посърбили. А ти четеш текста на Дечев като общественик-патриот без да си навътре в темите. Затова ти изглежда лигаво и хлъзгаво, но аз се чудя откъде кураж да се изправи срещу почти цялата казионно мнозинство от гилдията. Особено пък сръгвайки тракологията, коментирайки друг покойник - А. Фол, за чиито увлечения по фантазиране всички сме наясно, но малко са се опитвали на фантасмагориите му. Та твоят поглед е твърде ограничен, преднамерен и не може да откриеш това, което за мен представлява интерес. Между другото той и има и други остро сюжетни статии като например за сърбеенето на западните българи, дето си ги дефинираме като българи, ала те не щат да са

                    Ами не, не и пак НЕ - така няма да се разберем. Имам достатъчно задълбочен прочит върху историята, имам и критично мислене и отлично знам за това, да го наречем погранично население, което почва от Белград и Браничево и свършва към Скопие, както и онова, което почва от Битоля и свършва към Лерин, Костур, Мъглен, че даже и докъм Лариса. И точно тоя бунак, дето ни го даваш за пример, е христоматийна извадка за това, как не следва да се правят нещата. И ще ти обясня за пореден път защо:

                    - за сърбите населението около Белград са категорични сърби, нищо че има хиляди податки, че то е българско по същността си, като дори част от него е изселено около Истанбул, щото са били работни, и там сега има една гора, дето и викат Белградската гора. За сърбите това е ясно доказателство за наличието на сърби около Истанбул, но историята е малко по-друга. Та значи те, сърбето си присвояват това население и категорично твърдят, че е сръбско, а ние ще измисляме ново население около Трън, Сурдулица и Ниш и ще му викаме, че не е българско??? Усещаш ли се или да пиша по-бавно?

                    - с населението в Македония не е толкова лесно, затова и се измисля нова нация - македонци, а с това по Морава пък е хептен по-сложно, затова и з анего нова нация - те били торлаци

                    - при маляките е същото - населението на Северна Гърция, ерго Южна Македония не били българи, ами били славяногласни елини - е, няма такъв смях, честно, но те си го утвърждават като национална доктрина и воала!

                    С такива като твоя познат врагове не ни трябват - той е способен да докаже, че българи няма, не е имало и никога няма да има, само за едното грантче от някое евро. Ми що да има българи, ми няма бе - то и хрониситите си пишат - мизи, скити, власи, тук таме някой вулгарин, ама българи в аналите няма и няма. Е, то и славяни няма, има склавус (демек роби), ама това не пречи сАвецката, пък и руската историческа наука да си ги налага тези тези. Обаче то и сърби няма - има серВи (пак демек роби), обаче те си викат, че това било грешка в изписването

                    Та така, такива като тоя са @@@@ (разбираш ме) и дори постването на техните пасквили си е омерзително
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Trak, ама ти изобщо не четеш какво пиша или пък аз нямам дар слово да се изразявам, та съм се омотал в писанията ми и звучат двусмислено? Ами нали точно това казвам - ние на българите от Поморавието и Македония няма какво да им кажем - те са дали жесток кръвен дан за това, да се наричат българи и ние, като държава им дължим много. Но като народ сме дали също много - и жертви, и златна земя в Добруджа и Тракия, все заради пустите чукараци на запад и югозапад от София. И ние трябва д апомним тези жертви и да не се гаврим с паметта им, защото те са умрели, за да могат да се зоват българи родом!

                      Виж твоят човек, той е долен манипулатор-грантаджия, от онези, които ползват един измекяр като Бялата златка, слагат един #kletamajkabalgaria и заклеймяват всички патриоти, слагайки ги на едно ниво с Бялата Златка, Шкембе войвода или Татар Симеонов. То и твоят грантаджия го играе по същата схема - взема един безспорен факт, че БД е чалга историк, което едва ли някой нормален човек отрича, и на базата на него почва едни инсинуации, с които да докаже, че българи в Македония няма, а щом онези се самоопределят в момента като македонци, значи са македонци и точка. Между него и автохтонците или Йоло Денев разликата е 0, всъщност не е нула, а е няколко хиляди евро, взети за поредното пасквилче. Мен ме беше гнус, докато го четях, ти го харесваш - всеки с вкусовете си. Айде, ще те черпя едно отстреща, че стана много нАучно тук
                      Е, има разлика. Аз твърдя, че не бива ги съдим строго, за де се посърбили. А ти четеш текста на Дечев като общественик-патриот без да си навътре в темите. Затова ти изглежда лигаво и хлъзгаво, но аз се чудя откъде кураж да се изправи срещу почти цялата казионно мнозинство от гилдията. Особено пък сръгвайки тракологията, коментирайки друг покойник - А. Фол, за чиито увлечения по фантазиране всички сме наясно, но малко са се опитвали на фантасмагориите му. Та твоят поглед е твърде ограничен, преднамерен и не може да откриеш това, което за мен представлява интерес. Между другото той и има и други остро сюжетни статии като например за сърбеенето на западните българи, дето си ги дефинираме като българи, ала те не щат да са


                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Абе, Грую, там у Ниш кога влизаме 1915 г. много местни се изявяват като българи. Но след три години повечето са избити. Трябва да сме внимателни когато говорим за това население, защото то дава кървава дан от нашата държавни1еска некадърност. А макетата колко жертви са дали, само с уважения трябва да говорим за тях. Лесно е да се пънеш отстрани и отдалеко
                        Trak, ама ти изобщо не четеш какво пиша или пък аз нямам дар слово да се изразявам, та съм се омотал в писанията ми и звучат двусмислено? Ами нали точно това казвам - ние на българите от Поморавието и Македония няма какво да им кажем - те са дали жесток кръвен дан за това, да се наричат българи и ние, като държава им дължим много. Но като народ сме дали също много - и жертви, и златна земя в Добруджа и Тракия, все заради пустите чукараци на запад и югозапад от София. И ние трябва д апомним тези жертви и да не се гаврим с паметта им, защото те са умрели, за да могат да се зоват българи родом!

                        Виж твоят човек, той е долен манипулатор-грантаджия, от онези, които ползват един измекяр като Бялата златка, слагат един #kletamajkabalgaria и заклеймяват всички патриоти, слагайки ги на едно ниво с Бялата Златка, Шкембе войвода или Татар Симеонов. То и твоят грантаджия го играе по същата схема - взема един безспорен факт, че БД е чалга историк, което едва ли някой нормален човек отрича, и на базата на него почва едни инсинуации, с които да докаже, че българи в Македония няма, а щом онези се самоопределят в момента като македонци, значи са македонци и точка. Между него и автохтонците или Йоло Денев разликата е 0, всъщност не е нула, а е няколко хиляди евро, взети за поредното пасквилче. Мен ме беше гнус, докато го четях, ти го харесваш - всеки с вкусовете си. Айде, ще те черпя едно отстреща, че стана много нАучно тук
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                          Мда, требе си нежна намеса в спора, че иначе ще извадим калъчките с Тракчето и ... абе поне мезе ще има за виното
                          За мен винаги е важно да се мери с еднакъв аршин - няма как в Поморавието да ми правят чествания на 100 години от "клането на 20 000 прави сърби", когато в цялата обалст няма толкова население, а отговорът на брачата е, че "они бугарете ги карале люгете от сите части на Србия, па ги клале у Сурдулица", а ти да викаш - ми то ние сме виновни, там нямало българи, според едно изказване в нашия си, бългрския Парламент (не му помня името на депутата), та той бил рекъл, че жителите на Поморавието не били на 100% българи и били попрекъснали връзката с България, та ни се мръщели, не ни дледали като освободители. Е, на лъжата винаги се отговаря с премерена доза истина!

                          Или пък "макетата", като им кажеш, че племенникът на Самуил изрично се е написал, че е българин родом и цар на българите, те ти викат, че то било така, ама за пред другите, иначе "у срце си е исти македонец", а приел титлата "цар на българите", щото тя била вакантна, та да не се валяла така самотна из аналите на историята.

                          Лъжите трябва да бъдат рязани из основи, а не с посипване на главата с пепел как "ама то и ние сме били виновни" - не, режеш ги до дъно и това. Все още, колкото и национал-шовинистично да звучи това, ние сме най-онеправдания народ на Балканите и то точно заради либералните ни възгледи!
                          Абе, Грую, там у Ниш кога влизаме 1915 г. много местни се изявяват като българи. Но след три години повечето са избити. Трябва да сме внимателни когато говорим за това население, защото то дава кървава дан от нашата държавни1еска некадърност. А макетата колко жертви са дали, само с уважения трябва да говорим за тях. Лесно е да се пънеш отстрани и отдалеко

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Арахна, мисля, че разбирам червена нишка на коментара ти /замисъла му/. Грую, както винаги, пали от четвърт. Само че в случая, като се абстрахираме от твоя замисъл /ДС, субективен прочит на минали събития и прочие/, той е прав.

                            Мен пък ме подразни нещо друго. Защо този твой колега реши да упражни "правото си на глас", когато за главното действащо лице се говори в минало време!? Смелост ли му е липсвала преди?
                            Не, просто сега прави обобщение. Иначе той ще понесе повече негативи в момента, откилкото навремето. Срещу него вече бяха проведени хайки. А пък преди него и други бяха говорили и писали за чалгата в историческото познание, включая ректора Илчев. Но покрай патриотичните изблици на Бужу, Стефчо поставя кардинални въпроси за характера на етничността, на народностния състав, народностното съзнание и държавните етноними през Средновековието. Защото ние се гордеем, че името българин е от хилядолетия, но не знаем какво означава, как и защо се пренася през вековете. И хич не е осъдително да се ровиш около тези неща, па и противно да е на казионните фактори и тези.

                            Коментар


                            • Ха..Хаа..Интересен спор..Четох Дечев и е прав за Б.Димитров и не е прав за другите неща..За мен всичко което тегли към съседни национални каузи на балканите е силно подозрително..Знам , че винаги политиката влияе, но трябва да е с мярка.. Нали си спомняте какви са изкарвани българите според расовата теория и като ортаци на Тртият Райх.. А после как станахме най- близки братя с руснаците..Аз затова много вярвам на генетиката вече в тези безконечни спорове....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Арахна, мисля, че разбирам червена нишка на коментара ти /замисъла му/. Грую, както винаги, пали от четвърт. Само че в случая, като се абстрахираме от твоя замисъл /ДС, субективен прочит на минали събития и прочие/, той е прав.

                                Мен пък ме подразни нещо друго. Защо този твой колега реши да упражни "правото си на глас", когато за главното действащо лице се говори в минало време!? Смелост ли му е липсвала преди?
                                Мда, требе си нежна намеса в спора, че иначе ще извадим калъчките с Тракчето и ... абе поне мезе ще има за виното
                                За мен винаги е важно да се мери с еднакъв аршин - няма как в Поморавието да ми правят чествания на 100 години от "клането на 20 000 прави сърби", когато в цялата обалст няма толкова население, а отговорът на брачата е, че "они бугарете ги карале люгете от сите части на Србия, па ги клале у Сурдулица", а ти да викаш - ми то ние сме виновни, там нямало българи, според едно изказване в нашия си, бългрския Парламент (не му помня името на депутата), та той бил рекъл, че жителите на Поморавието не били на 100% българи и били попрекъснали връзката с България, та ни се мръщели, не ни дледали като освободители. Е, на лъжата винаги се отговаря с премерена доза истина!

                                Или пък "макетата", като им кажеш, че племенникът на Самуил изрично се е написал, че е българин родом и цар на българите, те ти викат, че то било така, ама за пред другите, иначе "у срце си е исти македонец", а приел титлата "цар на българите", щото тя била вакантна, та да не се валяла така самотна из аналите на историята.

                                Лъжите трябва да бъдат рязани из основи, а не с посипване на главата с пепел как "ама то и ние сме били виновни" - не, режеш ги до дъно и това. Все още, колкото и национал-шовинистично да звучи това, ние сме най-онеправдания народ на Балканите и то точно заради либералните ни възгледи!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X