IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

    Оф, това беше хипербола, има си някое и друго писание помежду другото, естествено, но ако се хванем за всяка думичка, става страшно
    За гората на споря, може и така да беше - факт е, че това е един от най-силните маркери за етносъзнанието на хората, населяващи тази територия, дето сега от едната страна на границата им викат прави срби, а от другата страна на границата се срамим да ги наречем българи, а в най-добрият случай им викаме торлаци, шопи, измисляме си разни куманско-печенежки терории за произхода им и т.н. Преди беше разбираемо - Сталин, Тито, Ди-ми-тров, марширувай, марширувай - ама сега що го правим, като държим и хляба и ножа за шумадийските копелета и огромното им желание да влязат в ЕС минава през българското "Да"!
    Заяждам се, бре!!! Имам да си връщам за бутилката, дето те черпих в Кръчмата. Още бера душа.

    П.П. Не знам къде са се драли нашите със сърбите по време на Междусъюзническата, но дядо ми хич не ги е долюбвал.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Почва от къде Ниш и приключва около Пазарджик / по спомен, че не ми се рови у нетя./
      Ся, последно - писали ли са или не са писали хроникьорите?
      Оф, това беше хипербола, има си някое и друго писание помежду другото, естествено, но ако се хванем за всяка думичка, става страшно
      За гората на споря, може и така да беше - факт е, че това е един от най-силните маркери за етносъзнанието на хората, населяващи тази територия, дето сега от едната страна на границата им викат прави срби, а от другата страна на границата се срамим да ги наречем българи, а в най-добрият случай им викаме торлаци, шопи, измисляме си разни куманско-печенежки терории за произхода им и т.н. Преди беше разбираемо - Сталин, Тито, Ди-ми-тров, марширувай, марширувай - ама сега що го правим, като държим и хляба и ножа за шумадийските копелета и огромното им желание да влязат в ЕС минава през българското "Да"!
      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

        Туй за Великата българска гора, дето почвала откъм Белград та докъм София го кажи на Тракчето, че да го рече на неговия авер с алтернативните теории, може пък и там някой грант да се снесе, знам ли Пишат основно за разни власи, то даже май по-често за власи, отколкото за българи, а най-често за българи и власи. А топоними колкото щеш - и в Мала Азия има едни Български планини ли бяха, проход ли беше, някъде по Таврийските чукараци
        Почва от къде Ниш и приключва около Пазарджик / по спомен, че не ми се рови у нетя./
        Ся, последно - писали ли са или не са писали хроникьорите?
        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
        Мечо

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Хммм, начи ... Не си праф! Кръстоносците си пишат точно за българите. Ама ти от къде ще знаеш, като не четеш писанията на Зелени Балкани, Прозрачни планини, Да остане природа в България, WWF ... Ако ги беше чел, щеше да знаеш, че кръстоносците са се видели в чудо докато пресекат Magna Silva Bulgarica.
          Туй за Великата българска гора, дето почвала откъм Белград та докъм София го кажи на Тракчето, че да го рече на неговия авер с алтернативните теории, може пък и там някой грант да се снесе, знам ли Пишат основно за разни власи, то даже май по-често за власи, отколкото за българи, а най-често за българи и власи. А топоними колкото щеш - и в Мала Азия има едни Български планини ли бяха, проход ли беше, някъде по Таврийските чукараци
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
            На него като не вярваш на ООН вярваш ли ? http://www.budnaera.com/201701f/17010389.html
            Е, не, братле, ти уби коча с лопатата, честно! Да ми цитираш сайт, който цитира блог, баречен Невероятно.нещо си - стига де, не е сериозно

            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Още докато написах коментаря и знаех, че вляза на кона под краката, ама не очаквах, че толкова бързо ще ми скочиш
              На такава лична кобилка, ат като Грую не може да не скочи.....

              пп като ви предизвиках преди време с мнението, че историята на държавите ( в частност и на България) трябва да спре да се изучава, а само историята на света, очаквах, че поне двама убавци ще ме заклеймят ( или да се пробват да ме почешат дето не ме сърби....)

              Трябва само да се гордеем с историята си и да набиваме на кол всеки, който си позволи да набляга на дребни факти за велики българи...
              Родина, майка, баща - не се избират.....Само мръсни педали могат да плюят по тях....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                Ами не, не и пак НЕ - така няма да се разберем. Имам достатъчно задълбочен прочит върху историята, имам и критично мислене и отлично знам за това, да го наречем погранично население, което почва от Белград и Браничево и свършва към Скопие, както и онова, което почва от Битоля и свършва към Лерин, Костур, Мъглен, че даже и докъм Лариса. И точно тоя бунак, дето ни го даваш за пример, е христоматийна извадка за това, как не следва да се правят нещата. И ще ти обясня за пореден път защо:

                - за сърбите населението около Белград са категорични сърби, нищо че има хиляди податки, че то е българско по същността си, като дори част от него е изселено около Истанбул, щото са били работни, и там сега има една гора, дето и викат Белградската гора. За сърбите това е ясно доказателство за наличието на сърби около Истанбул, но историята е малко по-друга. Та значи те, сърбето си присвояват това население и категорично твърдят, че е сръбско, а ние ще измисляме ново население около Трън, Сурдулица и Ниш и ще му викаме, че не е българско??? Усещаш ли се или да пиша по-бавно?

                - с населението в Македония не е толкова лесно, затова и се измисля нова нация - македонци, а с това по Морава пък е хептен по-сложно, затова и з анего нова нация - те били торлаци

                - при маляките е същото - населението на Северна Гърция, ерго Южна Македония не били българи, ами били славяногласни елини - е, няма такъв смях, честно, но те си го утвърждават като национална доктрина и воала!

                С такива като твоя познат врагове не ни трябват - той е способен да докаже, че българи няма, не е имало и никога няма да има, само за едното грантче от някое евро. Ми що да има българи, ми няма бе - то и хрониситите си пишат - мизи, скити, власи, тук таме някой вулгарин, ама българи в аналите няма и няма. Е, то и славяни няма, има склавус (демек роби), ама това не пречи сАвецката, пък и руската историческа наука да си ги налага тези тези. Обаче то и сърби няма - има серВи (пак демек роби), обаче те си викат, че това било грешка в изписването

                Та така, такива като тоя са @@@@ (разбираш ме) и дори постването на техните пасквили си е омерзително
                Хммм, начи ... Не си праф! Кръстоносците си пишат точно за българите. Ама ти от къде ще знаеш, като не четеш писанията на Зелени Балкани, Прозрачни планини, Да остане природа в България, WWF ... Ако ги беше чел, щеше да знаеш, че кръстоносците са се видели в чудо докато пресекат Magna Silva Bulgarica.
                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                Мечо

                Коментар


                • [QUOTE=Грую Груев;n3405883]

                  Най-малкото с Джафгар Тарахъ, който е почти доказан фалшификат, а е в основата на всичко и се приема за чиста монета, най-малкото защото е препис от 19 век или нещо от сорта, а дори и да не, пак трябва да се чете изключително внимателно. То така трябва да се чете и Паисий, примерно, както и всяка една летопис

                  На него като не вярваш на ООН вярваш ли ? http://www.budnaera.com/201701f/17010389.html

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    И с кое не си съгласен?
                    Най-малкото с Джафгар Тарахъ, който е почти доказан фалшификат, а е в основата на всичко и се приема за чиста монета, най-малкото защото е препис от 19 век или нещо от сорта, а дори и да не, пак трябва да се чете изключително внимателно. То така трябва да се чете и Паисий, примерно, както и всяка една летопис
                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                      Чак пък скочиш, добронамерено само Наздраве!
                      Знам, знам ... Затова ще ти викна едно питие в Кръчмата.
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Абе тея глупсоти не се различават много от писанията на познатия на Трак, само дето тези, дето са ги писали, не са взели пари за тях, ми са ги писали от надута до пръсване псевдопатриотарщина, Именно подобни писания са в основата на осмиването и принизяването на историята ни и думата "патриот" и вредата от тях е по-голяма, отколкото имагинерната полза за събуждане на някакво патриотично чувство в нечия заблудена душа
                        И с кое не си съгласен?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                          Първата Българска държава и империя се е наричала Идел 15000 преди Христа .http://www.budnaera.com/201601f/1601001296.html
                          Абе тея глупсоти не се различават много от писанията на познатия на Трак, само дето тези, дето са ги писали, не са взели пари за тях, ми са ги писали от надута до пръсване псевдопатриотарщина, Именно подобни писания са в основата на осмиването и принизяването на историята ни и думата "патриот" и вредата от тях е по-голяма, отколкото имагинерната полза за събуждане на някакво патриотично чувство в нечия заблудена душа
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                            Още докато написах коментаря и знаех, че вляза на кона под краката, ама не очаквах, че толкова бързо ще ми скочиш
                            Чак пък скочиш, добронамерено само Наздраве!
                            Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение
                              Глей сега, аз не поддържам колебливите му позиции, но осъзнавам, че имат основание. Защото не е много ясно какво представлява народностното съзнание през Средновековието, доколко е разпространено, какъв дял от населението споделя принадлежност към мега общност като народност, а не племенна обособеност. Това е епохата на преход между тях. Но има още няколко голями влекачи на идентичност на население - съпричастност към успешни държави - Византия, България, Маджария; ангажираност с религиозна общност - армено-грегориани, православни християни, богомили; следване на династична традиция - Асеневци, Рюриковичи, наследнициците на Чингис хан. Много са объркани там работите. А българите изскачат неочаквано между другите ту като племена, ту като голям народ, а някои дори предполагат, че е митично почетно название. Сложна работа, ама ти я разрешаваш с един замах. Да не говорим за претопяването на множество други племена, та се чудим кои са северите, шопите, торлаците, капанците, гагаузите и пр. Пак ти казвам, сложна работа.

                              П.п. Този текст е от вчера, но по неясни причини бях блокиран. Ако случайно някоя модистка ме бамнала поради обсъждането на историци, вече покойници, й намеквам на модистката, че становищата на историците се обсъждат по всекое време и те трябва да са особено щастливи, ако ги попрехвърлят насам-натам и след кончината им. Дори критично да ги въртят на шиш. Щото никоя история не е последна, но някои се четат по-дълго. Особено ако са добре измислени.
                              Аз пък отново ти казвам, че подобно ровене е напълно безсмислено, когато се прави само от една страна, щото иначе излиза, като се хванеш за дребния детайл и от него си извадиш супер крива обща картинка, че:
                              - Левски е само един убиец (утрешал е чираче - факт)
                              - Ботев е пройдоха, дето само крънкал богатите за пари (писмо на ЕВлоги или пък беше брат му, че не помня - факт)
                              - Раковски е едно парвеню (киприл се като княз в Белград, ходел с каляски и трошил народна пара - факт)
                              - Яне Сандански е обикновена мутра (буквално се е разпореждал с живота на хората в долното поречие на Струма и Места - факт)
                              - Бенковски е обикновен атентатор, кръволок (напълно неподготвен вдига въстание с ясната мисъл, че десетки хиляди ще бъдат изклани и точно товва е целта му - факт)
                              - Левски и Ботев са джендъри, да не кажа педали (сами в една воденица цяла зима, като сами си свирукали и пеели - факт)
                              - Свети княз Борис не е никакъв светец, защото е избил 52 боили (елитът на нацията) със семействата им - факт
                              - Калоян е абсолютен кръволок (изклал е гарнизонът на Варна по Великден, този в Пловдив пък е побил на кол - все факти)

                              та да не забиваме, че става страшно - от дребен детайл не можеш да извадиш обща картинка, точно както онзи твой познат го прави. А най-глупавото е да прилагаме норми от 21 век към процеси от 9-ти примерно, както точно този твой познат се мъчи да прави, щото да утрепеш мюсюлманин в 10 век не само че не е било наказуемо, ами и награда са ти давали, ама я се опитай да направиш нещо подобно сега?
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                                Визираш вероятно Дунавска България,но след 3 век от Н.Е. българите владеят територии по-големи от тия на Византия.Тогава българите са граничели
                                не с три морета а с три океана.
                                За Дунавска България ми е думата. За другите части на Арахната още не му се е изсяснило народ ли сме, племе ли сме, че какво остава за мен.
                                Last edited by tnm; 15.11.2018, 14:41.
                                Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                                Мечо

                                Коментар

                                Working...
                                X