IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение
    Защо си мислиш, че ако не живея в павликени или рибново, не съм българин или се срамувам от това?
    Защо мислиш, че не обичаме България?
    Това, че за мен е несъвместимо да живея с определени индивиди (изобилстват за съжаление и в този форум), както и по правилата на говедата по върховете на държавата в момента, е съвсем отделен въпрос.
    Защото съм ходил много в чужбина, точно като бае ти Ганя - това Гюргево, Турну Магуреле, Галац, Браила, всичкото съм го изръшнал и отлично знам, че голямата част от българите в чужбина не се чувстват българи и се срамуват от този факт, И макар тези като теб, които са интелигентни и не са направили избора си поради финансови причини (такива са и сестра ми, и на жената брат ѝ) да не са се отрекли и за секунда от България, то децата или най-късно внуците им ще се претопят и ще са небългари - елементарно е и е ежедневие. Тук дори няма да споменавам колко много губи България ор липсата ви, защото това е друга тема. Бъди здрав и дано се върнеш - принципно за себе си си прав, но ние не сме просто самовлюбени индивиди, а съвкупност от такива, наречена народ
    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

    Коментар


    • Защо си мислиш, че ако не живея в павликени или рибново, не съм българин или се срамувам от това?
      Защо мислиш, че не обичаме България?
      Това, че за мен е несъвместимо да живея с определени индивиди (изобилстват за съжаление и в този форум), както и по правилата на говедата по върховете на държавата в момента, е съвсем отделен въпрос.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 4ervenasgan Разгледай мнение

        +++

        Както бях казал и преди време на Груйо - прекалено много гледа назад....., но пък и темата "История" си гледане назад.
        Ето още един човек, чието мнение уважавам - и той си има неговите оправдания, неговите мисли и страсти, че е избягал. А на мен ми е болно, че хора като него не са вече тук и тая нездравата надежда, че може би нещо ще се промени в него и ще се върне.

        И понеже темата е история, то да ви кажа как сме оцелели - било е ПРЕСТИЖНО да си българин, много престижно - първите царе, втори в протокола след Ромейския император, признат канонично от тях самите, първата самостоятелна патриаршия след началните 5, пак призната от всички, покорители на множество племена и етноси, велики носители на словото на "вси словене" и т.н. Сега не е престижно да си българин, не сме притегателн център и толкова - нищо ново под слънцето.

        И пак, понеже темата е история, то нека си спомним Паисий и неговото черно време - обезверена нация от диви селяни, вярващи в разни окултни дивотии, безпросветни, нямащи елит, а всеки, който прояви малко напредък и изникне над тълпата, или му режат главата, или сам почва да се гърчее, защото е виждал в елинизма възможност да се откаже от простия си селски произход, Явява се Паисий с едно дребно книжле (почти изцяло копи/пейст) и този народ се вдига го ниво хегемон на Балканския полуостров в началото на 20-ти век, като дори власите като Питу Гули са се писали българи. Е, сега е друго, просто давам сравнение, нищо повече, а България е една!
        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
          Хич не ме интересува дали българските племена са успяли да се заселят на тази територия 449 или 681 г...Едната вълна се е стопила, другата оцеляля и създала държава..Били сме силни, велики, имали сме държава с която са се съобразявали 700 г в Европа....Да бяхме китайци, да бяхме оцеляли...
          Дошли са по- многобройни, по-гладни, по-жестоки и са ни претопили....
          Минали години, пак сме се появили на картата...Зародиша на държавата е оцелял..Велики битки и велики крошения..Като в цяла Европа...
          И какво от това - германци срещу французи са дали по 3 млн загинали в 20 век...Сега са първи дружки... За руснаци и т.н. не ми се пише....

          Историята трябва да се знае и помни, но тя няма място в съвремието....Приоритетите са други..Сега става въпрос за оцеляване...
          Майната ѝ на стара Европа...В България е страшно....Хората ги няма, държавата е няма...Има олигарси, политически пиявици и огромен процент маргинали ( и цигани, и българи ...)

          МЛАДИТЕ ТАКА СИ МРАЗЯТ БИТИЕТО И ДЪРЖАВАТА, ЧЕ ДАЖЕ И ДЕЦА НЕ ИСКАТ ДА РАЖДАТ ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА !!!
          Прочетох го вчера и аха да напиша веднага отговор, но се спрях - от респект към Чичо и позицията му. Реших да преспя и тогава да пиша, обаче нищо не се промени, мнението ми отново е същото.

          Болно, болно, много болно ми стана, като прочетох тези мисли на Чичо, особено щом идват от него, когото, смея да твърдя, познавам виртуално, защото това са мислите на прекършения човек, човекът без вяра. И щом Чичо звучи така, човек, като него, който се е борил и е потигнал нещо, на хубава възраст за равносметка е, преживял е какво ли не, дал е немалко на "тази държава", то направо да дърпаме шалтера и да чакаме новия "освободител"!!!

          Тъжно ми е да чета подобно нещо - не, не че не е вярно, но е прекалено в черни краски. И да, това е финалният етап на прекършеният български дух, които или ще се възроди по някакъв начин (историята, славното минало е едно от нещата, около които можем да се обединим), или просто ще умрем като народ. Да, това е прекършеният дух на лева балкански, който крушира през 1913 и 1918, за да бъде бит, но не и сломен, а след това бе под руски ярем 45 години и пак не беше смазан, но 30-те години мутродемокрация просто го счушиха. Засега - счупеното, казват, носи щастие...

          Не познавам друг толкова смачкан и обезверен народ - питайте който и да е българин и 999/1000 ще ви кажат поне едно от следните неща - кой, сърбите ли, супер си живеят те, велик народ; кой, румънците ли, ехееее, ние да бяхме като румънците, велик народ; кой, гърците ли - малеее, ние да бяхме като тях, велик народ; кой, турците ли - Ердоган е номер, всичко им е евтино и са супер, велик народ....
          И един сал Грую, като същий Мунчо ще каже - Българите сме велик народ, може да ни мачкат, но ние пак се изправяме, претопили сме над 30 етноса в нашия етногенезис, преживяли сме 700 години робство/присъствие/владичество на най-невралгичната точка в Европа и пак сме тук, пак ни има, още се зовем българи и сме горди от този факт!

          Оф, отплеснах се - не съм фен на Вапцаров, но неговата "Вяра" е настолна творба - прочетете я!

          Ето – аз дишам,
          работя,
          живея
          и стихове пиша
          (тъй както умея).
          С живота под вежди
          се гледаме строго
          и боря се с него,
          доколкото мога.

          С живота сме в разпра,
          но ти не разбирай,
          че мразя живота.
          Напротив, напротив! –
          Дори да умирам,
          живота със грубите
          лапи челични
          аз пак ще обичам!
          Аз пак ще обичам!

          Да кажем, сега ми окачат
          въжето
          и питат:
          "Как, искаш ли час да живееш?"
          Веднага ще кресна:
          "Свалете!
          Свалете!
          По-скоро свалете
          въжето, злодеи!"

          За него – Живота –
          направил бих всичко. –
          Летял бих
          със пробна машина в небето,
          бих влезнал във взривна
          ракета, самичък,
          бих търсил
          в простора
          далечна
          планета.

          Но все пак ще чувствам
          приятния гъдел,
          да гледам как
          горе
          небето синее.
          Все пак ще чувствам
          приятния гъдел,
          че още живея,
          че още ще бъда.

          Но ето, да кажем,
          вий вземете, колко? –
          пшеничено зърно
          от моята вера,
          бих ревнал тогава,
          бих ревнал от болка
          като ранена
          в сърцето пантера.

          Какво ще остане
          от мене тогава? –
          Миг след грабежа
          ще бъда разнищен.
          И още по-ясно,
          и още по-право –
          миг след грабежа
          ще бъда аз нищо.

          Може би искате
          да я сразите
          моята вяра
          във дните честити,
          моята вяра,
          че утре ще бъде
          живота по-хубав,
          живота по-мъдър?

          А как ще щурмувате, моля?
          С куршуми?
          Не! Неуместно!
          Ресто! – Не струва! –
          Тя е бронирана
          здраво в гърдите
          и бронебойни патрони
          за нея
          няма открити!
          Няма открити!


          П.С. А децата ни са произведния на самите нас, моделирани по нашите собствени недъзи, терзания, страсти и амбиции, те не са виновни, че масата идиоти, населяващи прекасната ни територия, са ги учили, че тук е "кочина", че са "роби" и че всички други са "най", а те са просто "придатък, пионка в ръцете на великите сили". Обичайте си държавата, защото друга нямаме!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            Хич не ме интересува дали българските племена са успяли да се заселят на тази територия 449 или 681 г...Едната вълна се е стопила, другата оцеляля и създала държава..Били сме силни, велики, имали сме държава с която са се съобразявали 700 г в Европа....Да бяхме китайци, да бяхме оцеляли...
            Дошли са по- многобройни, по-гладни, по-жестоки и са ни претопили....
            Минали години, пак сме се появили на картата...Зародиша на държавата е оцелял..Велики битки и велики крошения..Като в цяла Европа...
            И какво от това - германци срещу французи са дали по 3 млн загинали в 20 век...Сега са първи дружки... За руснаци и т.н. не ми се пише....

            Историята трябва да се знае и помни, но тя няма място в съвремието....Приоритетите са други..Сега става въпрос за оцеляване...
            Майната ѝ на стара Европа...В България е страшно....Хората ги няма, държавата е няма...Има олигарси, политически пиявици и огромен процент маргинали ( и цигани, и българи ...)

            МЛАДИТЕ ТАКА СИ МРАЗЯТ БИТИЕТО И ДЪРЖАВАТА, ЧЕ ДАЖЕ И ДЕЦА НЕ ИСКАТ ДА РАЖДАТ ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА !!!
            +++

            Както бях казал и преди време на Груйо - прекалено много гледа назад....., но пък и темата "История" си гледане назад.

            Коментар


            • Историята е някаква част от живота ни. Определено не бива да бъде най-важната, по-важна от настоящето и бъдещето ни. Но то сега да съкратим уроците по история ли обаче? Я опитай.

              Ти какво предлагаш за да се измъкнем от сегашната действителност? Аз освен сами да се измъкнем, чрез разумно, логическо и научно мислене друго не виждам. Вместо това се задръстваме все повече с конспирации, история която е смешна, противоречива и объркваща дори и за тийнейджъри и всякакви измами и фалшификации къде ли не. Някои го оценяват това дори като смешно и забавно и че сме си много добре така.

              Коментар


              • Хич не ме интересува дали българските племена са успяли да се заселят на тази територия 449 или 681 г...Едната вълна се е стопила, другата оцеляля и създала държава..Били сме силни, велики, имали сме държава с която са се съобразявали 700 г в Европа....Да бяхме китайци, да бяхме оцеляли...
                Дошли са по- многобройни, по-гладни, по-жестоки и са ни претопили....
                Минали години, пак сме се появили на картата...Зародиша на държавата е оцелял..Велики битки и велики крошения..Като в цяла Европа...
                И какво от това - германци срещу французи са дали по 3 млн загинали в 20 век...Сега са първи дружки... За руснаци и т.н. не ми се пише....

                Историята трябва да се знае и помни, но тя няма място в съвремието....Приоритетите са други..Сега става въпрос за оцеляване...
                Майната ѝ на стара Европа...В България е страшно....Хората ги няма, държавата е няма...Има олигарси, политически пиявици и огромен процент маргинали ( и цигани, и българи ...)

                МЛАДИТЕ ТАКА СИ МРАЗЯТ БИТИЕТО И ДЪРЖАВАТА, ЧЕ ДАЖЕ И ДЕЦА НЕ ИСКАТ ДА РАЖДАТ ЗА ТАЗИ ДЪРЖАВА !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от KrumE Разгледай мнение
                  Вложих известно време да прегледам линка и бих вложил още ако имаш интерес да го дискутираме. Кое точно те кара да считаш, че това е доказателство, че тези хора са българи? Не успях да видя такова. Няма и една дума на арабски. Ако намериш точната спорна дума на арабски, не че разбирам арабски, но имам приятел дето му е роден език - баща арабин и майка българка, та ще ми я изясни подробно. Лошо е и че на сайта не знам могат ли да се сложат арабски букви, с латинския е по-лесно. Та ако може да ме улесниш и насочиш още.

                  Ибн Фадлан, Пътешествие до Волжска България, (Л.-М. Бораджиева, превод от арабски Г. Наумов, ИК "Аргес", София, 1992)
                  Значи ли, че това е оригиналното заглавие или г-жа Бораджиева го е праснала така със всичките думи за славяни и българи и твърди, че това е "много точно и научно"? А тя не знае ли арабски, та друг е превеждал? Тя задължително трябва да знае арабски в този случай.

                  Значи Ибн Фадлан е пътувал там 921 година. Колко достоверна може да му е информацията за българи били се с Византия през 499г. Това са 422 години разлика! Този човек за някакъв съвременник на онези събития ли трябва да го приемем? При това ние си имаме надеждни летописи от Римската империя за българите тук. Онези българи от небето ли са паднали като наши братя и защо не приличат по нищо на нас? Забележи, че преди 921г те са нямали и една дума писменост и първото историческо сведение за тях е едва от 921г. Много хора знаещи арабски казват, че манипулациите в преводите са жестоки поради което трябва да се види оригинала. Редно е г-жа Бораджиева или който я защитава 14 години по-късно да публикува и арабския текст с превода но такова няма. Има само твърдения и заклинания, че това бил най-точния превод във Вселената.



                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                    Добър ден!
                    Има една книга - " Българите в Северното Причерноморие".
                    Относно историята ... Това е наука, която е по-скоро субективна, отколкото обективна.
                    Добър ден!
                    Кога е издадена тази книга? 2006г ли? Да не ми кажеш само, че това може да бъде някакъв първоизточник? Знаеш ли колко книги е издал Панславинизма? Сигурно на няколко влакови композиции не може да ги натоварим. И пак не са успели да сътворят и един жив славянин.

                    Какво означава, че историята е субективна наука? Че всеки може да си има собствена история в главата и тя е да е вярна? Че защо изобщо трябва да учим история тогава. Децата в часовете по история биха могли да си поиграят на "лъженица" и би им било много по-приятно.

                    Няма как през 499г и да е имало война между българи и ромеи и да е нямало. Или е имало или е нямало. Или се е случило във времето и пространството или не. Независимо от мене и тебе и който и каквото да си мисли сега.

                    Мисля, че днес всеки трябва да умее да прави лесно разлика между наука и измама и фалшификации, тъй като вече живеем много на гъсто и динамично и измамите около нас са ежедневие. Всеки ден чуваме как хвърчат някакви пачки от балконите. Една пък се опряла на "научните" способности на врачките и гледам олекнала с 1 милион лева (дошли от мъжа й естестествено, а не от акъла й) и после пита защо полицията не може да си свърши работата за а я защити. Тази година щели да ни докарат меча на Кубрат. Вече ни подготвят колко скъпо и ценно е това събитие. Някой може да прибере и милион от данъкоплатците, сумата ще я крият до последно. Как си представяш това да е меча на Кубрат след като до него са намерени заровени и предмети от 8-ми век? Може би това е някакво антично съкровище на което няма да видим и истинския оригинал в София но ще си платим като за оригинал. А с тези пари има какво да правим.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      Това е чудесно. Но трябва да се причисли към раздел литература, фантастика, митове, легенди и символика. Нека оставим историята в раздел наука, където да изучаваме неща които са могли и са се случили в реалността. Иначе учениците загубват отрано връзка между възможно, невъзможно и реалност, объркват се тотално и спират да мислят. В историята няма как да се случват неща които не могат да се случат според физиката. Навъдиха се вече една камара шарлатани, конспиратори, астролози, уфолози, знахари, врачки и какви ли не и оцапаха науката жестоко. После се сърдим, че заплатите ни малки и сме станали малко луди, не може да се разбираме помежду защото всеки се занимава с някаква паранормалност която си е избрал и т.н.
                      Добър ден!

                      Има една книга - " Българите в Северното Причерноморие". Признавам си, че когато преди години я четох /тя е многотомна/, не съм си правила труда да проследя източниците на автора.

                      Имах колега татарин /много ми се разсърди когато го нарекох турчин и се наложи да се образовам/, с него сме коментирали написаното в книгата. Там членовете на рода са упоменати като "чингизиди", т.е. с принадлежност към рода на Чингиз хан. Вероятно това твърдение може да бъде подкрепено с някакви доказателства в нета, но аз съм мързелив човек и не ми се занимава ровичкане във виртуала.

                      Относно историята ... Това е наука, която е по-скоро субективна, отколкото обективна. Защото описаните в древните хроники събития носят субективизма на авторите си, техния поглед, мироглед и културна принадлежност. На второ място идва субективния прочит на тези, които по-късно ги цитират в своите трудове и ги донасят чрез превод до нас. След това идваме ние като субект, който на база собствените си знания и умения да прави анализ, си създава собствена картина на случилото се преди векове. В историята обективната истина е в твърде ограничени количества. За тази наука в пълна сила важи твърдението, че често терминологията се разминава с фактологията.

                      П.П. Според мен не си достатъчно запознат с някои неща, които нямат научно обяснение. Аз също принадлежа към стар род и въпреки образованието си, практикувам ритуали от преди стотици години. Почитам огъня, водата, росата, билките, камъните, пълнолунието и новолунието ... И това никога не ми е пречило да се разбирам с другите.

                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от KrumE Разгледай мнение

                        "В Италия пристигнали Мартин и Валериан, които водели хиляда и шестотин конници. Повечето от тях били хуни, славяни и анти, които живеели отвъд реката Истър, недалеч от нейния бряг. Велизарий се зарадвал, че пристигнали и сметнал, че вече те могат да започнат военните действия срещу неприятелите."

                        Прокопий Кесарийски, съвременник на Велизарий, из "История на войните"
                        Виж сега. Видиш ли че някой твърди, че ти дава оригиналния документ или точен превод и там се мъдри думата "славяни" може да бъдеш 100% сигурен, че става дума за фалшификат, защото тази дума не съществува в нито един документ в света преди 17ти век, ами той решил, че "това е правилния и смислен превод". Искай да видиш с очите си точната дума и текст в оригинал. Да не говорим, че историята ни е пълна и с фалшификации от вида да се дописва текст върху абсолютно празно и изтрито от времето място какъвто е случая с думата "Тангра". И тази колона стои в центъра на София до БНБ пред очите на всички ни - но там няма никаква дума Тангра. Всеки с една проста разходка до центъра на София и билетче за археологическия музей може да види с очите си, че това което казвам е вярно.

                        Аз ти дадох оригинален текст за войната от 499г. Вярно че е копие, но е още от 6-ти век и се пази в библиотеката в Оксфорд.
                        6th cent T Codex Tilianus: Oxford, Bodleian Library, Auct. T. 11.26

                        Всеки може да види, че там пише точно това
                        оригинал: VII IOHANNTS GII3BI SOLIVS:
                        Aristus Illyricianae ductor militiac cum quindecim milibus armatorum et cum quingentis viginti plaustris arnils ad proeliandum necessariis oneratis contra Bulgares Thraciam devastantes profectus est. bellum iuxta Tzurtam fluvium consertum, ubi plus quam quattuor milia nostrorum aut in fuga aut in praecipitio ripae fiwninis interempta sunt. ibique illyriciana virtus miitum periit, Nicostrato, Innocentio, Tanco et Aquilino comitibus interfectis.


                        Виждаш, че думата е точно "Българи", годината е 499г и са разбили тотално елитната армия на Константинопол.
                        Обясни ми сега как може да стане това физически според официалната ни история?

                        Ще разгледам твърденията ти и за онзи арабски географ. Но там веднага виждам думата "славяни". "Морето от славяни" у нас е било създадено най-вече с такива "точни преводи" след което се оказа, че у нас не е имало и един славянин или поне прашинка останала от славянин. Каква е точната дума при тези "точни" преводачи? Най-вероятно е "сакалиби" което няма ама абсолютно нищо общо с думата при Прокопий, която някои превеждат също така "точно" като славяни.
                        Last edited by fon; 19.01.2019, 17:10.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                          Нека пак аз да кажа, защото знам отговора. Защото не са българи. Фалшификацията е базирана на това, че георгафа Мохамад Ибн Фадлан някъде чак 10-ти век нарича на саудитски хората там Ал БАЛкарийа защото събират пчелен мед пък БАЛ значи сладък и мед на арабски. Та понеже панславинистите са от най-големите кретени и до днес, думата Ал Балкарийа им се е привидяла като България и са ги писали всичките хора там българи, без абсолютно никаква друга поддръжка на летописи, археология и здрав разум.
                          Ибн Фалдан пътешества до Волжка България и описва подробно всички народи по пътя си.
                          Нарича българите както българи, така и славяни, а царя им - както "цар на славяните", така и "цар на българите".
                          Самото си посещение в Волжка България описва като - При славяните, глава трета от пътешествията си.

                          Пътешествията са преведени и на български, давам линк за да ги прочете който има желание.

                          Пътешествие до Волжска България
                          (Л.-М. Бораджиева, превод от арабски Г. Наумов, ИК "Аргес", София, 1992)

                          I. УВОДНА ЧАСТ НА КНИГАТА

                          II. НЕАРАБИ И ТЮРКИ

                          III. ПРИ СЛАВЯНИТЕ

                          IV. ПРИ РУСИТЕ

                          V. ПРИ ХАЗАРИТЕ

                          https://sites.google.com/site/hazars...lgaria-10-2004

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Всъщност при похода му до Италия Велизарий е искал подкрепление от българи. Ти как си го обясняваш ако ги е изгонил всичките "отвъд Дунава
                            "В Италия пристигнали Мартин и Валериан, които водели хиляда и шестотин конници. Повечето от тях били хуни, славяни и анти, които живеели отвъд реката Истър, недалеч от нейния бряг. Велизарий се зарадвал, че пристигнали и сметнал, че вече те могат да започнат военните действия срещу неприятелите."

                            Прокопий Кесарийски, съвременник на Велизарий, из "История на войните"

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Това е чудесно. Но трябва да се причисли към раздел литература, фантастика, митове, легенди и символика. Нека оставим историята в раздел наука, където да изучаваме неща които са могли и са се случили в реалността. Иначе учениците загубват отрано връзка между възможно, невъзможно и реалност, объркват се тотално и спират да мислят. В историята няма как да се случват неща които не могат да се случат според физиката. Навъдиха се вече една камара шарлатани, конспиратори, астролози, уфолози, знахари, врачки и какви ли не и оцапаха науката жестоко. После се сърдим, че заплатите ни малки и сме станали малко луди, не може да се разбираме помежду защото всеки се занимава с някаква паранормалност която си е избрал и т.н.
                              Това филмче може би ще внесе по-голяма яснотаhttps://www.youtube.com/watch?v=dkUxEgs-a7o

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение
                                Родът Герай /в България се изговаря по този начин/ води своето начало от самият Чингиз хан, мисля, от първородният му син. Те изключително много се гордеят с това си потекло. "Герай" е прозвище и означава "достоен".
                                Това е чудесно. Но трябва да се причисли към раздел литература, фантастика, митове, легенди и символика. Нека оставим историята в раздел наука, където да изучаваме неща които са могли и са се случили в реалността. Иначе учениците загубват отрано връзка между възможно, невъзможно и реалност, объркват се тотално и спират да мислят. В историята няма как да се случват неща които не могат да се случат според физиката. Навъдиха се вече една камара шарлатани, конспиратори, астролози, уфолози, знахари, врачки и какви ли не и оцапаха науката жестоко. После се сърдим, че заплатите ни малки и сме станали малко луди, не може да се разбираме помежду защото всеки се занимава с някаква паранормалност която си е избрал и т.н.

                                Коментар

                                Working...
                                X