IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
    Вие в Добричстан не сте ли чувствителни на тия важни теми?
    На въпросът отговарям с въпрос - кои са това "вие в Добричстан"? Щото аз въобще не се вписвам точно в таз географска област. Естествено, ако въпросът ти е отправен към мен.
    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
      Българската свобода и Русия

      Прочети още на: https://www.bgonair.bg/video/suvorov...zhkite-balgari


      Късното качване на това видео преизвика непоправими щети, но в живота понякога и това се случва!
      Не че нещо, но ще си позволя пак да се намеся, щото Начев, в неговата софистицираност, не ми тегли една майна, та затова ще си кажа пак мнението - не съм изгледал видеото, но прочетох резюмето в днес.бг. Та там въпросната госпожа, дето се иma за специалист, твърдеше следното, цитирам:


      "България трябва да е щастлива, че не се е случило разделение по вертикала, защото е имало и такива планове - Дунав, Плевен, Търново и надолу до Бяло море. Тогава руската зона е щяла да бъде източната, а всички земи на запад са щели да отидат в Сърбия", обясни историкът.

      Прочети още на: https://www.dnes.bg/obshtestvo/2019/...te-sili.403749


      Е, личи си сАвеЦката школа от километри - да говорим глупости, за да подчертавам индириктно как следва да лижем г@за на мадър Раша. Ми точно обратното е ма, Лизбет, точно обратното - тоя Източен вилает е създаден така, че да включва в себе си многобройни небългарски елементи (основно турски, но и маляшки по морето и в големите градове на Тракия), като противовес точно на руските попълзновения към Босфора и дарданелите. В Западния вилает пък е включено доста сериозно турско и арнаутско население около Косово, пак с тази цел. А още по-готиното е, че Западна България и Босна имат обща граница и става шнур за шумадийците, които вече нямат обща граница с Османската империя. Обаче това русофилистиците не могат да го преглътнат (да не се бъркат с русофилите, както и Начев да не се сбърка с тази определено всяваща гадни инсинуации Лизбет, защото гаранция не е тъпа и го знае това, дето го казвам), та затова и плюят яко против Цариградската конференция и нейните резултати. Ама то затова си има карти - ето една - онази България е дори по-голяма от Сан Стефано...

      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

      Коментар


      • Вие в Добричстан не сте ли чувствителни на тия важни теми?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Запозната съм с твойте мераци, ама не знам що реши, че ще те улеснявам по отношение на килотите?
          А относно произнасянето ми, кой за какво е прав - Грую, де нарича Турция стратегически партньор на България или Grosss, дето се чувства разчустван!?
          Ами наистина се разчуствах ,даже сълзи пророних.Едва не умрях от сърцебиене.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

            Пак се изказваш от казаня. Излез, изцеди се, освести се от парите и тогава се произнеси къдя са ти килотите. Че май останаха в казаня. Като добавка. Санитарна. Политиката ти явно отгорна тема.
            Запозната съм с твойте мераци, ама не знам що реши, че ще те улеснявам по отношение на килотите?
            А относно произнасянето ми, кой за какво е прав - Грую, де нарича Турция стратегически партньор на България или Grosss, дето се чувства разчустван!?
            Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
            Мечо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

              Не се научи да четеш коментари и да си вадиш заключения, а толку години вече спамиш и тролиш у Инвестора
              Пак се изказваш от казаня. Излез, изцеди се, освести се от парите и тогава се произнеси къдя са ти килотите. Че май останаха в казаня. Като добавка. Санитарна. Политиката ти явно отгорна тема.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение

                Едни империи падат, други се появят. Текучество. Ключовата дума е постоянството и да си оцелял срещу тях. Византия е била империя и сме й били съседи, къде е сега византия, бог да я прости. (Гърците не са никакви византийци а само са изплагиатствали но умело са могли да го направят)
                И величието на българите и загубено.Били сме империя а сега малко искат да бъдат българи https://www.youtube.com/watch?v=2MPEFLZAl8Q https://www.youtube.com/watch?v=-6VqFS6kG4w
                Last edited by Grosss; 06.03.2019, 18:46.

                Коментар



                • Българската свобода и Русия

                  Прочети още на: https://www.bgonair.bg/video/suvorov...zhkite-balgari


                  Късното качване на това видео преизвика непоправими щети, но в живота понякога и това се случва!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                    Държавите и общностите са в състава на империи и цивилизации , или разкъсвани между такива или пък те самите са империи и цивилизации . България отдавна не от последното изброеното независимо от мераците, Бъдещото позициониране няма да е никак лесно както и за нас така и за други независимо дали са малки и големи /
                    Едни империи падат, други се появят. Текучество. Ключовата дума е постоянството и да си оцелял срещу тях. Византия е била империя и сме й били съседи, къде е сега византия, бог да я прости. (Гърците не са никакви византийци а само са изплагиатствали но умело са могли да го направят)

                    Коментар


                    • Държавите и общностите са в състава на империи и цивилизации , или разкъсвани между такива или пък те самите са империи и цивилизации . България отдавна не от последното изброеното независимо от мераците, Бъдещото позициониране няма да е никак лесно както и за нас така и за други независимо дали са малки и големи /

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

                        Немаш си на представа колко си прав.
                        Не се научи да четеш коментари и да си вадиш заключения, а толку години вече спамиш и тролиш у Инвестора
                        Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                        Мечо

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение
                          а България, поне в последните 100 години, стратегическият партньор на Балканите е само един и аз ще го кажа гласно, въпреки всички обвинения, които ще последват -Турция.
                          Пази боже,караш ме да се разчуствам!!!
                          Немаш си на представа колко си прав.

                          Коментар


                          • а България, поне в последните 100 години, стратегическият партньор на Балканите е само един и аз ще го кажа гласно, въпреки всички обвинения, които ще последват -Турция.
                            Пази боже,караш ме да се разчуствам!!!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение
                              Начев, Русия, каквато и имперска политика да е водила до освобождението, в крайна сметка ни е освободила. По това никой нищо не може да каже. Веднага след това обаче Русия се превръща в последователен враг на България/далеч съм от мисълта, че е някакво лично отношение, просто си следва същите имперски интереси/, забележи Русия е враг на България, а не България на Русия- то няма и как да стане, аз може да се мисля за Дан Колов, но не мога да се боря със слон. И дотам сме се докарали, че век и половина след освобождението още не можем да се освободим от освободителите и постоянно ни заливат пропагандните им тъпотии. Крайно време е да разберете, че те не са универсални за всички българии и на мнозина не им се цъка с език на пропагандата на една враждебна на нас държава. Забележи не казвам нищо за хората, аз в човешки план руснак враг нямам- нито един..
                              Като ми напишеш повече от два ред, чувствам се много специален. Това го казвам без ирония!

                              Любовта и омразата са свойства и характеристики на организмите с душа.
                              Държавите нямат душа. Те имат интереси.
                              То не изключва и твоята правота в един по-общ исторически и социален план.

                              Големите държави са арогантни и безогледни. Те говорят с нас (по-малките) чрез официалните си представители при използване на символи и кодове, маскирани като приятни за чуване думи: признателност, любов и ценности, от една страна ... а от друга страна и неприятни, под формата на по-добре или по-зле маскирани заплахи.
                              Неприятната истина, която възрастните и зрели индивиди неизбежно осъзнават е, че нашата съдба им е безразлична, а в съдържателн план кодовите думи издават настояването им да им се подчиняваме и да респектираме техния интерес.
                              Аз май изчерпах темата.

                              Коментар


                              • Тук повечето са отгвоорили на колегата Начев вместо мен, за което им благодаря, но ще взема и аз да го направя.

                                Начев, точно защото те уважавам, си позволявам да напиша подобно нещо, с което нито искам да те обидя, нито да извадя думите ти от контекста, нито да те принизя - ценен и важен участник си, а такива в този форум са единици! та след това обяснително слово, надявам се, че няма пак да изригнеш с тирада тип "громим врага с партиен билет" - и това с доза хумор го казвам, но ако ти е омерзителен моят хумор, кажи, ще спра да го правя (отново го казвам с уважение).

                                Ся, отново - никой, никога и по никакъв повод не отрича фактите, а те са, че Руско-Турската война през 1878 се явява освободителна за част от България, с епилог 19 февруари (3 март нов стил) 1878 с един прелиминарен договор, който после самата Русия денонсира до степен, че лично първият им дипломат Горчаков (или май беше лелеяния и славославен боклук граф Игнатиев) пледират да се даде Ниш на Сърбия за сметка на България. Толкоз за Сан Стефано - вечна слава на незнайните герои, дали костите си по бранните полета на родината - апропо, само две вметки - нарочно не ти писах на "твоя" празник в "твоята родина", а на 05.03, и второ - българите, избити по време на войната от 1877/78 са много повече от руските жертви, дадени основно в малоумните щурмове на Плевен, особено третия, направен в чест на имения ден на престолонаследника. Само факти - историята все още е наука и на фактите.

                                Личното ми и неангажиращо мнение е, че един прелиминарен договор като санстефанския не следва да е национален празник, такъв следва да е Съединението или Независимостта - изцяло български дела. 03.03 е едно голямо нищо, много по-ценно за Русия, връщащо и ролята на покровителка на славяните - титла, с която тя незаслужено се кичи, отколкото за България. По същата логика да честваме и Брест-Литовкия мир, за който 95% от населението на страната не е чувало, който ни дава дори една още -по-голяма и обединена България, под формата на химера, че дори е издържал и по-дълго във времето с 2 месеца и половина....

                                Фактите, Начев, са затова, за да се напомнят. Съжалявам, и това е вече критика, но ти си русофил в лошия смисъл на думата (аз също съм русофил - обичам руския народ, но не и имперското им поведение) - ти обичаш Русия като матушка. Не казвам, че не обичаш България - о, не, напротив, но докато аз съм 100% българофил и 0% русофил -в този смисъл ти си може би 80/20 - прости моята личностна забежка. И то си личи от словото ти към Турция - сега ще бъда обвинен в туркофилия - за България, поне в последните 100 години, стратегическият партньор на Балканите е само един и аз ще го кажа гласно, въпреки всички обвинения, които ще последват -Турция.

                                Ама Батак не се забравя, не се забравя и Стара Загора, Чипровци, Карпош, Търново, разорението на тракийските българи - не, не се забравят и не трябва да се забравят. Никога! Странно обаче как се забравят разорението на българщината в Македония и Егея, обезбългаряването на Поморавието и Северна Добруджа, зверствата в Загоричане, Охрид, Дебър, Дойран - странно нещо е избирателната памет. Странно.

                                България не дължи никому вечна благодарност, заради това, че случайно интересите ни са съвпаднали с техните имперски амбиции - нито на Сашко през 1877/78, нито на ингилизите през 1885 за Съединението, нито Хитлер и Сталин през 1940 за връщането на Южна Добруджа. Ние сме дали много и много, и много - благородният не изисква покорство и лизане на ботуш. Това поне прогресивните руснаци са го осъзнали дори в онази епоха - мога да цитирам, но ще стане дълго. Страннно е, че съвременните българи с претенции за начетеност все още не могат да го осъзнаят - робски манталитет е това - първо към султана, после към казашкия ботуш, сега към евроджендърите...

                                П.С. Отново подчертавам, че пиша всичко това с респект към теб, Начев, знанията и уменията ти - ако не ти е приятно, само казваш и спирам, но ще го направя не като примадона, а от отново от уважение към особата ти. Бъди здрав и българин в сърцето!
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X