IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение

    Траки, това беше една от типичните за мен словесни закачки.
    Нормално е човек д апропусне някой емотикон и да се заблуди за вложения смисъл.
    Не съм напълно сигурен, че си ми разбрал посланието и се чувствам задължен да го изкажа директно.
    Публикуват се само и единствено неща, които са в интерес на публикуващия. Всичко останало се крие.

    Може и да ти е известно и досадно, но в неделя имаше размисли точно по тази тема. Проф. Лизбет Любенова беше на гости на Петров - "Операция история". Аз чух интересни неща. По повод на отваряне на материали, публикации и политиката по отношение на допуск до архивите.

    Още по-интересно беше, че буквално тези дни се очаква излизане на нова книга, която хвърля нова светлина върху съдбата (и личността) на Левски.
    Допълнително сподели нови за мен подробности за съдбата на четата на Хаджи Димитър. Тук по-скоро няма новина за историците.
    И др.
    Понеже май не съм споменавал, да те светна, щото в недалечната младост и архивист съм бил. Та поназнайвам туй-онуй за криенето на архивите. То си е нормално. Нашата история ще излезе след поне 150-200 години.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak Разгледай мнение

      Неведоми са руските архиви!
      Траки, това беше една от типичните за мен словесни закачки.
      Нормално е човек д апропусне някой емотикон и да се заблуди за вложения смисъл.
      Не съм напълно сигурен, че си ми разбрал посланието и се чувствам задължен да го изкажа директно.
      Публикуват се само и единствено неща, които са в интерес на публикуващия. Всичко останало се крие.

      Може и да ти е известно и досадно, но в неделя имаше размисли точно по тази тема. Проф. Лизбет Любенова беше на гости на Петров - "Операция история". Аз чух интересни неща. По повод на отваряне на материали, публикации и политиката по отношение на допуск до архивите.

      Още по-интересно беше, че буквално тези дни се очаква излизане на нова книга, която хвърля нова светлина върху съдбата (и личността) на Левски.
      Допълнително сподели нови за мен подробности за съдбата на четата на Хаджи Димитър. Тук по-скоро няма новина за историците.
      И др.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
        Днес се отбелязва годишнина от конференцията в Ялта.
        Ялта, 1945

        Руското Външно ще публикува подбрани документи от конференцията в Ялта от 1945 г.

        Не мога да разбера, защо им е на руснаците да публикуват документи, които са в интерес н а САЩ и Британия. Помогнете!
        Неведоми са руските архиви!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
          Днес се отбелязва годишнина от конференцията в Ялта.
          Ялта, 1945

          Руското Външно ще публикува подбрани документи от конференцията в Ялта от 1945 г.

          Не мога да разбера, защо им е на руснаците да публикуват документи, които са в интерес н а САЩ и Британия. Помогнете!
          Западняците си изпукаха пропагандните патрони по темата отдавна, че взеха и да се повтарят като развалена плоча вече в последните 20-ина години - до втръсване.

          Руснакът, като по-търпелив, може би е оставил два-три коза в ръкава още?

          Коментар


          • Днес се отбелязва годишнина от конференцията в Ялта.
            Ялта, 1945

            Руското Външно ще публикува подбрани документи от конференцията в Ялта от 1945 г.

            Не мога да разбера, защо им е на руснаците да публикуват документи, които са в интерес н а САЩ и Британия. Помогнете!

            Коментар




            • Класически пример за прословутата лаконичност на спартанците е отговорът на посланието, изпратено от македонския цар Филип II :
              „Съветвам ви веднага да се предадете, защото ако армията ми влезе в земите ви, ще унищожа вашите градини, ще поробя хората и ще разруша града.”
              На което спартанските ефори отговорили:

              „Ако”

              Коментар




              • 22.01.1879г., зулусите разбиват англичаните при Исандлуана

                Единадесет дни след като британците започват своето настъпление, армия от 20 000 зулуси, въоръжена главно с железни копия и кожени щитове се изправя срещу част от основната британска колона, състояща се от британци и туземци, около 1200-2000 души, въоръжени с модерните тогава пушки Мартини-Хенри и артилерия. Въпреки огромната разлика във въоръжението, превъзхождащите числено зулуси смазват небрежно разгърнатите британци, убивайки около 1300 от тях, включително всички от огневата линия. Зулусите губят около 1000 убити. Битката е непосредствено последвана от сражение при Роркс Дрифт, спечелено от британците.

                При Исандлуана британците претърпяват едно от най-тежките си поражения от туземен враг. Битката е решителна тактическа победа за зулусите и първоначално води до стратегическо рухване на британското нашествие. В крайна сметка обаче войната завършва с голям стратегически провал на зулусите, тъй като поражението при Исандлуана подтиква британците към много по-агресивен подход към войната, което не позволява на крал Клечуайо да постигне договорен мир.

                Коментар


                • Колкото до Арияна в древността така са наричали Иран,земя на арийците.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                    Поляците, бате, запри се, унгарците, на които начело е Ягело, ако и той да е поляк, ма така се е получило, че застанал начело на Унгария Тези работи следва да ги знаеш, нали. А Ариана си е само бира и нищо повече, пък аз не обичам особено бирата.
                    П.С. Дори има не една теория, че сарматите и българите сме с общи корени (че нкои смятам, че сме едно и също дори) в причерноморската степ, ма аз лично нямам категорично мнение - прекалено малко свидетелства има, а още повече са скрити или унищожени волно или неволно...
                    Спориш и приказваш щото те сърби езикът,не че знаеш нещо и можеш да свържеш траки,българи,скити,сармати,печенеги и кипчаците.Като се
                    установи тази връзка ще стане ясно какви са румънците,поляците,украинците,турците,белорусите,х ърватите и русите.Има си учени да ходят
                    в Иран,Таджикистан и Китай и да изкарат всичко което пише за нас българите и сродните им племена.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                      Връзката трябва да се търси в древна Арияна/Персия/.Иначе българи и сърмати винаги са били съюзници и са си помагали.Когато ни завладяват
                      турците първи които тръгват да ни освободят са поляците с техният крал Владислав.Хърватите са сърмати,но много омешани с българите.
                      Поляците, бате, запри се, унгарците, на които начело е Ягело, ако и той да е поляк, ма така се е получило, че застанал начело на Унгария Тези работи следва да ги знаеш, нали. А Ариана си е само бира и нищо повече, пък аз не обичам особено бирата.
                      П.С. Дори има не една теория, че сарматите и българите сме с общи корени (че нкои смятам, че сме едно и също дори) в причерноморската степ, ма аз лично нямам категорично мнение - прекалено малко свидетелства има, а още повече са скрити или унищожени волно или неволно...
                      Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                        Връзката трябва да се търси в древна Арияна/Персия/.Иначе българи и сърмати винаги са били съюзници и са си помагали.Когато ни завладяват
                        турците първи които тръгват да ни освободят са поляците с техният крал Владислав.Хърватите са сърмати,но много омешани с българите.

                        Коментар


                        • http://www.protobulgarians.com/Stati...20paraleli.htm

                          ИНТЕРЕСНИ ТЕОРИИ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                            https://www.24chasa.bg/sport/article...gL-rHX7mEMezsM


                            Ново 20! Хърватите са българи
                            Хърватите както и поляците произлизат от сарматите,ираноезично племе сродно на българите.Във битките срещу Рим съдбата на българи
                            и сърмати е тясно свързана http://www.protobulgarians.com/Stati...20paraleli.htm

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                              Затова ли са такова гадно племе...?
                              На фона на србе на врбе са си китка, а и са естествен наш съюзник, въпреки безкрайната им надменност, така че за мен са позитивен народ
                              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                                https://www.24chasa.bg/sport/article...gL-rHX7mEMezsM


                                Ново 20! Хърватите са българи
                                Затова ли са такова гадно племе...?

                                Коментар

                                Working...
                                X