IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
    Всички са луди по мИня, бря - чек, че бера душа с проекто

    Язвата от нерви е станала, не е от винцето.
    :Мозе, мозе, то и тогава имаше такива като тебя да нервират хората с разни интелектуални хватки "За едно говорим, пък за друго та засичам".
    А ти глей да не вкараш много народ после тебя...... в Карлуково.... по пещерите.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение
      Къде си, бе, Маранди! Затъжил се бях за теб. Аз за златото знам още от соцвреме. Тогава беше публична тайна в осведомените среди. Ама ти пак изместваш темата. Аааа, обучавали са те някъде на тоя прийом. Гъвкав си в кръста като Тошето, който злато дава, ма властта не сдава.
      Всички са луди по мИня, бря - чек, че бера душа с проекто

      Язвата от нерви е станала, не е от винцето.

      Коментар


      • Маранди :
        Тия пещерняци, които не са виждали кока-кола през живота си - те ли не са ни харесвали вината, бре? - хаха

        Ами, нека пият сега грузински или абхазки. Ние нашите вина си ги продаваме без проблем и дори няма западняр, който да не ги харесва в средния сегмент качество/цена.


        Не си пил ти Мирандито "Меча кръв" от 80-те и други подобни. Бая ги бяха осрали с химия. Язвата ми разшириха. Оттогава полека-лека ивече четвърт век не мога да пия винце. А много обичах.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от marandi Разгледай мнение
          Офф ... тракащият с лебеди пак се появи. Две кила чаршафи, за добрите монголци и лошите бг-ейци.

          Фактите са, че златото е изнесено ( откраднато ) - точка.

          П.П. Поне да беше чел Г.Марков и данните, които дава като очевидец с интелектуалния елит в Масква, когато на една сбирка на писатели, артисти, певци - домакинът предупредил с благосмирение, че вечерта ще има огромна изненада.

          И тогава пред 20 души изкарал една бутилка кока-кола като им сипал по една капачка, за да има за всички.

          Тия пещерняци, които не са виждали кока-кола през живота си - те ли не са ни харесвали вината, бре? - хаха

          Ами, нека пият сега грузински или абхазки. Ние нашите вина си ги продаваме без проблем и дори няма западняр, който да не ги харесва в средния сегмент качество/цена.
          Къде си, бе, Маранди! Затъжил се бях за теб. Аз за златото знам още от соцвреме. Тогава беше публична тайна в осведомените среди. Ама ти пак изместваш темата. Аааа, обучавали са те някъде на тоя прийом. Гъвкав си в кръста като Тошето, който злато дава, ма властта не сдава.

          Коментар


          • Офф ... тракащият с лебеди пак се появи. Две кила чаршафи, за добрите монголци и лошите бг-ейци.

            Фактите са, че златото е изнесено ( откраднато ) - точка.

            П.П. Поне да беше чел Г.Марков и данните, които дава като очевидец с интелектуалния елит в Масква, когато на една сбирка на писатели, артисти, певци - домакинът предупредил с благосмирение, че вечерта ще има огромна изненада.

            И тогава пред 20 души изкарал една бутилка кока-кола като им сипал по една капачка, за да има за всички.

            Тия пещерняци, които не са виждали кока-кола през живота си - те ли не са ни харесвали вината, бре? - хаха

            Ами, нека пият сега грузински или абхазки. Ние нашите вина си ги продаваме без проблем и дори няма западняр, който да не ги харесва в средния сегмент качество/цена.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от коки Разгледай мнение
              Тези факти са известни, но е добре да се публикуват по-често в този вид .
              Как Брежнев "надари" НРБ.Защо „плановата“ икономика на НРБ за 30 години три пъти стигна до фалит? И как „братската“ помощ на Съветската империя увисна като воденичен камък на шията на преданата й БКП,четете на :
              http://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0...%B1/a-18651845
              Аз пък знам от първа ръка друга версия за дотациите от 400 млн. пр. р. на допълнително заложената (свръхпроизведена) аграрна и хранителна продукция. До края на 70-те българската селскостопанска стока и производни от нея се изнасят предимно за СССР. Възможно е 1978 да са ни обещали дотации, но не са ги дали. Едва през 1980, когато СССР е в продоволствена криза, особено заради московската олимпиада, българска делегация спешно посещава Москва. От нея се иска да се предоставят допълнителни количества аграрни стоки над дотогава изнасяните. Българската страна изготвя предложение с три завишения на износа - с 30 %, с 40 % и с 50 %, срещу което свръхнапрежение на българския аграрен сектор СССР трябва да заплати допълнителни дотации. Съветската страна приема вариантът 40 %, в резултат на което 1981-1985 Бг получава 2 млрд. пр. р. в повече, което несъмнено закрепва режима, особено при не съвсем кадърното управление на тотавашния премиер Гриеша Филипов. 1986 г. Гроби отказва да плаща допълнително за огромната аграрна продукция, чието качество междувременно се влошава поради свръхнапрежението (през първата половина на 80-те има неблагоприятни климатични години - суша, киша и пр.) и се ориентира към маджарска продукция. България хлътва с двата крака в кризата. 1985 пък почва антиалкохолна кампания, СССР намалява вноса на боклучавите ни вина, а нашите бунаци на следващата година почват да изкореняват лозята, вместо да подобрят качеството и да намерят нови пазари.
              През времето когато изнасяме в повече храни, вина и цигари у нас има недостиг и социалното напрежение се повишава. Тогава за борба с дефицита започва масово раздаване на земи за продоволствено самозадоволяване, но само с право на ползване, без собственост върху тях. Като дойде СДС на власт насра законодателството и хората от градовете, които си бяха изградили лични стопанства, ги напуснаха, наместо да уредят собствеността над тях. Много идиот... в тази страна. И продължава да е така.

              Коментар


              • Тези факти са известни, но е добре да се публикуват по-често в този вид .
                Как Брежнев "надари" НРБ.Защо „плановата“ икономика на НРБ за 30 години три пъти стигна до фалит? И как „братската“ помощ на Съветската империя увисна като воденичен камък на шията на преданата й БКП,четете на :
                http://www.dw.com/bg/%D0%BA%D0%B0%D0...%B1/a-18651845
                Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

                Коментар


                • ''От 2005 г. медицинското съсловие у нас отбелязва Деня на медиците, загинали при изпълнение на служебния си дълг.
                  Той се чества на 15 август. На 15 август 1963 г. младият лекар на с. Стрелец, Великотърновско д-р Стефан Черкезов отива на служебно съвещание в окръжния център с разхлопан претъпкан автобус. Той обаче се блъска в камион и избухва в пламъци. Д-р Черкезов, който тогава е пътувал прав на стъпалата, е изхвърлен от взривната вълна навън, в канавката, и му няма нищо, но веднага, без колебание, се връща, влиза в огнения ад и започва да вади горящите хора
                  Пламва му косата; изгасва я с ръце и продължава да ги спасява. Облечен е в бяла найлонова риза, която се стопява по тялото му и му причинява дълбоки обширни изгаряния, които сигурно не би получил, ако се бе сетил да я съблече. Изважда навън десетки пътници – 30 или 40. Пристигат линейките от Велико Търново и Горна Оряховица; и той – най-пострадалият! – започва да ги пренася с носилките до тях и отказва да бъде транспортиран. Накрая остава съвсем сам и тръгва под жаркото слънце пеша към по-близкия град, Горна Оряховица. По пътя го пресреща върнала се за него линейка и го качва, вече колабирал.
                  Това не е всичко за този безумно смел и самоотвержен човек и лекар! Пристигнал в хирургичното отделение на болницата, той отпраща втурналите се към него лекари с безсмъртните по своето себеотрицание и героизъм думи: “Колеги, оставете ме, аз бездруго ще умра. Гледайте другите пациенти!”
                  Рано сутринта на другия ден, 16 август, издъхва в адски мъки и в пълно съзнание. Край леглото му ридае младата му жена Лидия. Последните му думи към нея също са изумителни по своя самопожертвувателен романтизъм:

                  “Кажи на татко, че не е харчил напразно парите си, за да ме изучи; и нека да бъде горд с мене - показах се като истински лекар...”
                  http://milom.blog.bg/

                  Коментар


                  • Това не го бях чувал, добро е

                    Коментар


                    • Аферата с лук, която разплака мнозина http://newsline.bg/read_more.php?post=15466
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Министърът популяризирал картофите и икономическите свободи http://investments.dir.bg/_wm/librar...eskite-svobodi
                        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от kriza64 Разгледай мнение
                          Знаете ли, че на днешната дата през 1882 г. е издигнат Руски паметник в София?...
                          Обаче защо?
                          М.... . ш..... ..й.о!

                          Коментар


                          • Знаете ли, че на днешната дата през 1882 г. е издигнат Руски паметник в София?...

                            Коментар


                            • Това преживяхме.... А как се кефя като видя нашето знаме над съветското!
                              http://vbox7.com/play:6309f5e298

                              Коментар


                              • Патриоти, извинете!

                                Антонина Желязкова: Манипулацията "Време разделно" навършва 30 години
                                http://www.dnevnik.bg/intervju/2015/...?ref=interview

                                ПП Моля Гиговчо да не се изказва, а Амстердамчето да не ме трие!

                                Коментар

                                Working...
                                X