IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

История

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Груев, пиши протокол!
    (Юрист си, пък и си много по-млад!)
    Страните се събраха и изложиха вижданията си по повдигнатите въпроси.
    По националния въпрос страните постигнаха пълно единство на вижданията.
    По еврейския въпрос бяха изложени две мнения и до края на преговорите си останаха две.
    Всички опити за вадене на дивиденти от разликата във вижданията бяха пресечени решително и от корен и страните се договориха да пият приятелски по няколко питиета в "кръчмата".

    Коментар


    • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

      Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
      Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
      Питам Арахната дали е истина или легенда.
      То малко като твойта работа - наредила си списъка с там Чиче, Анонимко и не знам кой още, пък не си свършила работата. Това с шинелите някъф бъзик. Може такава да е била кройката да се спестят или откраднат средства.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
        Анджък, колко правилно си го казал - те това се опитвам да кажа и на Начев, но той е запецнал и само не, та не, много бЕл бил Бай Хъ, същинска Бела Златка. За чий следва да се извиняваме предварително за нещо, за което никой не ни обвинява или поне никой важен. С визитата си той легитимира всичко - и "македонския народ" от 1943, и евентуални претенции, и наше "участие" Бахти олигофрена, честно (за Бай Хъ иде реч, че сега Начев пак ще се засегне). Малко като оня лаф - аз не съм я ев@л, той братовчеда беше, аз само гледах, щото иначе мен щяха да ме евн@т, ама ако има нещо, извинявайте - пълен олигофрен, ама пълен.

        Те затова много се дразня, когато интелигентни хора като Начев скачат в подкрепа на подобна мега глупост, виж да беше поличиеска писарушка, щях да му тегля директно една, ма то наш Начев, дето му се кефя и с радост чета дългите писания. Уф, пак се ядосах, а днес бая задачи имам още, че и на фитнес ще ида накрая, да си избия простотията от главата.
        Именно защото проблемът е комплексен, не трябва да се решава с на час по лъжичка. 1940-1944 много простотии са свършени спрямо други етноси, поданици на Н. В., а някои така и не получили поданство. Вместо да чакаме да ни ръгат в ребрата от всички страни, с една обща декларация на покаяние можеше да признаем дискриминационните практики. Само че някои искат да изкарат, че тогава са ни управлявали светци и мозъци, та бягат по допирателната. Тогавашната (отпреди 9.09.1944) кадесарщина още ни преследва, преляла се в следващите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

          Мдъъ, на снимките имат ръб.
          След края на войната дядо си е дошъл с шинел и медали вкъщи. Медалите останали, но се наложило да продаде шинела си, защото на синът на баба от първия й брак му трябвали рапидографи. Учел за инженер. Годините били бедни, хората продавали и най-ценното си.
          Сега тези рапидографи Рихтер са семейна реликва и аз, макар и инженер, имах правото само да им се любувам отдалеч.
          Хубаво нещо са семейните традиции - то и у нас има едни немски инструменти на 100+ години - не са мръднали. Затова и така подскачам на всеки, който по някакъв начин хвърли каквото и да е петно над онези истински мъже, които защитаваха Родината си!
          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kubrat Разгледай мнение

            Бен Хур си е епичен герой, Бени Хил ми се струва по-намясто

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Без да съм категоричен и с увереността на лаик, но това си е жива легенда, тип мит
              Ето снимка от големите царски маневрите край Попово през 1937 - да виждап непоръбен шинел на нея (вярно, че това не е и шинел, де, ама да не изпадаме в подробности)

              ето и още едни от същия период - тук дори отлично се вижда, че шинелът е поръбен. Вторият седмал отляво е футболистът на Левски и първата жива торпила, вдъхновила японските камикадзета - Димитър Списаревски. Поклон пред героя!
              Мдъъ, на снимките имат ръб.
              След края на войната дядо си е дошъл с шинел и медали вкъщи. Медалите останали, но се наложило да продаде шинела си, защото на синът на баба от първия й брак му трябвали рапидографи. Учел за инженер. Годините били бедни, хората продавали и най-ценното си.
              Сега тези рапидографи Рихтер са семейна реликва и аз, макар и инженер, имах правото само да им се любувам отдалеч.
              Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
              Мечо

              Коментар


              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
                Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
                Питам Арахната дали е истина или легенда.
                Без да съм категоричен и с увереността на лаик, но това си е жива легенда, тип мит
                Ето снимка от големите царски маневрите край Попово през 1937 - да виждап непоръбен шинел на нея (вярно, че това не е и шинел, де, ама да не изпадаме в подробности)

                ето и още едни от същия период - тук дори отлично се вижда, че шинелът е поръбен. Вторият седмал отляво е футболистът на Левски и първата жива торпила, вдъхновила японските камикадзета - Димитър Списаревски. Поклон пред героя!
                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                  Въпросът не е към мен, но за какви шинели иде реч?
                  Нищо, ти пък нали си любител историк на свободна практика
                  Чела съм някъде, че след Първата Световна война, войнишките шинели не били поръбени отдолу. Така било така, защото нашата армия имала недовършена работа - не всички български земи били присъединени към Отечеството.
                  Питам Арахната дали е истина или легенда.
                  Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                  Мечо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                    Чувай, Арахна! Искането на прошка изисквало сила на духа, а даването на прошка - било висша добродетел.
                    Предполагам, че на единият от любимите ти политици не му е коствало голямо усилие да направи тази крачка. Все пак дистанцията на времето си е свършила своята работа и озлоблението, дори да го е имало е било незначително.
                    Сега остава да видим комшиите как са с висшата добродетел

                    П.П. Господин историк, вярно ли е това за шинелите на българската армия?
                    Въпросът не е към мен, но за какви шинели иде реч?

                    Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                      Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.
                      Чувай, Арахна! Искането на прошка изисквало сила на духа, а даването на прошка - било висша добродетел.
                      Предполагам, че на единият от любимите ти политици не му е коствало голямо усилие да направи тази крачка. Все пак дистанцията на времето си е свършила своята работа и озлоблението, дори да го е имало е било незначително.
                      Сега остава да видим комшиите как са с висшата добродетел

                      П.П. Господин историк, вярно ли е това за шинелите на българската армия?
                      Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
                      Мечо

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                        Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.
                        Анджък, колко правилно си го казал - те това се опитвам да кажа и на Начев, но той е запецнал и само не, та не, много бЕл бил Бай Хъ, същинска Бела Златка. За чий следва да се извиняваме предварително за нещо, за което никой не ни обвинява или поне никой важен. С визитата си той легитимира всичко - и "македонския народ" от 1943, и евентуални претенции, и наше "участие" Бахти олигофрена, честно (за Бай Хъ иде реч, че сега Начев пак ще се засегне). Малко като оня лаф - аз не съм я ев@л, той братовчеда беше, аз само гледах, щото иначе мен щяха да ме евн@т, ама ако има нещо, извинявайте - пълен олигофрен, ама пълен.

                        Те затова много се дразня, когато интелигентни хора като Начев скачат в подкрепа на подобна мега глупост, виж да беше поличиеска писарушка, щях да му тегля директно една, ма то наш Начев, дето му се кефя и с радост чета дългите писания. Уф, пак се ядосах, а днес бая задачи имам още, че и на фитнес ще ида накрая, да си избия простотията от главата.

                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Trakatrak' Разгледай мнение

                          Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче.
                          Бен Хур си е епичен герой, Бени Хил ми се струва по-намясто

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nachev Разгледай мнение
                            От вчера започнахме някаква дискусия по повод на 75-та Годишнина от депортирането на евреите от Македония.
                            Споделих субективно и неангажиращо мнение, че участието на премиера Борисов беше положителен акт. Многократно съм изразявал негативно отношение към неговата персона, но когато нещо според мен е бяло, то тогава викам, че е бяло.
                            Днес, в сутрешния блок на К1 имаше интересен разговор по темата, в който участваха Коста Филипов и Проф. Елдъров.

                            Видео
                            Характерно е за Бен Хур да върши работите на парче. Сега и в Гърция трябва да ходи да се извинява, после в Белград и накрая в София, вместо с един акт от Дондуков да се извини за старите прегрешения. Но поотделно ще може да се пъчи неколкократно, докато Скопие, Атина и Белград се гаврят какви сме били фашаги в нашенските си земи, които ни откраднаха, пък ние гледахме да ги обединим с отечеството. Да му имам неграмотните съветници. А чуждите агентури и те не си играят.

                            Коментар


                            • От вчера започнахме някаква дискусия по повод на 75-та Годишнина от депортирането на евреите от Македония.
                              Споделих субективно и неангажиращо мнение, че участието на премиера Борисов беше положителен акт. Многократно съм изразявал негативно отношение към неговата персона, но когато нещо според мен е бяло, то тогава викам, че е бяло.
                              Днес, в сутрешния блок на К1 имаше интересен разговор по темата, в който участваха Коста Филипов и Проф. Елдъров.

                              Видео

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Todor Sabev Разгледай мнение
                                Извиняваий пиша бавно , проверавам правописа.

                                Не само криптосите са проблема те се формират като балон в края на цикъла на кредитна експанзия. и са функция от излишната ликвидност и едновременно вероятен противовес , което не задължително да стане веднага или въобще да стане.След спукването балон на Джон Лоу фиатните пари без златен стандарт се налагат масово много по късно . Проблемите са основно два. Свръх дълга в системата . Глобалния дълг е на непознати нива в исторически план 300 процента. В частност дългът на Япония е 500 процента. Само тя е достатъчна да стартира процесите.Втория е не наличието на нова иновация която да създаде достатъчно мащабна нова индустрия , каято да създаде нов растеж. Но тя също ще се нуждае от нов частен дълг .Колко дълг може да понесе глобалната икономика 400 процента 600 процента. Не мисля че криптосите са решение. След тотален финансов крах и изчистване на дълговете. и последствие технологията се възприеме от централните банки или глобална централна банка. Без ключова иновация крито технологията ще доведе дефлациона депресия. Поведението на криптосите дали обуславят бъдещи екстремни процеси и защо мисля така. Уповавам се основно на историята. Имам също нещо предвид относно DJI и GOLD но ще ми трябват няколко месеца.Не се правя на интересен всички тук правим някакви прогнози. Явно имаш афинитет към историята , щом влизаш тук. Историята не ме е вълнувала преди, напоследък чета повече

                                Послепис
                                Дали криптосите са лаккмус. В края на циклите може да имаме няколко балона или само един открояваш се. През 1929 година са акциите и имотите, 2000 година акции и дот ком балона, 2007 имотите и акциите сега криптосите и донякъде акциите ще видим до къде ще стигнат. При лалетата е един открояващ се. Прекалявам с повтарянето тези неща ги знеш.
                                Тодоре, дойде време за отговор на поста ти. Писал си по толкова мащабни и направо епохални въпроси, че забавянето ми не е никак фатално, но все пак искам да те уверя, че нито за миг не съм неглижирал поетия ангажимент да ти отговоря. Така се случи, че националният празник ангажира изцяло вниманието ми, а после се наложи и някакво отсъствие.

                                За съжаление имам лош опит от писането в темите за златото и криптосите и по тази причина ги отбягвам и/или съм вече много внимателен при формиране на тезите си. Констатирал съм, че всички изкушени от тези два актива, развиват една много специфична хиперемоционална обвързаност по отношение на тях и излагането на някакви различни и негативни тези води до формиране на експлозивна смес с разрушителен потенциал.

                                Уточняващият ми въпрос се оказа важен. Неправилно бях възприел тезата ти за криптосите, чието изригване е било евентуален белег за скорошна криза, Явлението криптоси е многопланово. От една страна са специфичен финансов актив, без да са пари. От друга страна са вероятно някакъв експеримент (не задължително съзаклятнически ) за алтернативи в сициално-икономическото инженерство. Модна виртуална джаджа и ... други неща са. Това ти го казвам като човек, който не познава и не разбира блокчейн технологиите и няма никакви претенции да е прав.

                                Пазарното стопанство, което се движи от свободни и назависими индивиди е по дефиниция циклично.
                                Извел си на преден план два основни проблема.
                                Първият е дългът. Тук е важно човек да познава общата теория на парите и тяхната същност и функции. Много помага и осмислянето на тезата, че в нашето съвремие ние участваме в един сложен исторически и финанасово икономически процес на трансформация и замяна на стоковите пари в знаци на кредита.
                                В период от над 10 години по разни поводи съм излагал това твърдение, но никога не съм констатирал, че съм бил разбран. Единствено един колега - ravnovesie, изложи веднъж размисли в тази посока, но доста отдавна не сме се засичали. Пък и, как да ти кажа, излагане на сложни въпроси в писмен вид и във форум е доста съмнително и неблагодарно усилие. Та ravnovesie веднъж каза - не гледайте на съвременните пари като на пари, а като на дълг и всичко си идва на мястото. Дългът на едни е равен на вземане от други. Едната съвкупност е равна на другата съвкупност. Сам по себе си дългът не е проблем, но процесът на изчистване на дълговете е огромен проблем - икономически, финансов, политически, всякакъв.
                                За най-дребния агент в стопанството - физическото лице, ликвидирането на дълга му може да означава практическа невъзможност да поддържа физиологичното си и емоционално просъществуване, а за други агенти уреждането на дълга може да означава само няколко записа в счетоводните им книжа, които никой на практика няма да усети.
                                Е, в общия случай чрез дълга се управлява собствеността, а оттам и властта.

                                Вторият изведен от теб основен проблем е наличието или отсъствието на иновации. Да, вярно е, че при наличието на определени обстоятелства, ловко управление и др. чрез иновациите може да се намали напрежението в системата. Има и други последици, сложна е темата.

                                Исторически се е случвало предимно така, че чистенето на лошия кредит от каналите на системата е ставало в условия на верижни фалити, експлозия на цени на едни активи, пропадане на други и всичко това при обичайно пресъхваща ликвидност. Последната криза я третираха с обилна ликвидност, което видимо видоизмени фазите на цикъла. Цикълът, все пак, не е отменен.
                                Финалният ти пасаж
                                "Не мисля че криптосите са решение. След тотален финансов крах и изчистване на дълговете. и последствие технологията се възприеме от централните банки или глобална централна банка. Без ключова иновация крито технологията ще доведе дефлациона депресия. Поведението на криптосите дали обуславят бъдещи екстремни процеси и защо мисля така. Уповавам се основно на историята. Имам също нещо предвид относно DJI и GOLD но ще ми трябват няколко месеца."
                                има много потенциал, но очевидно се нуждае от доразработка.
                                Поздрави

                                Коментар

                                Working...
                                X