IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За някои български туроператори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vascoss
    Здравейте на всички и от мен.
    Бяхме в турция в Мармарис този текст започнах да го пиша в ден четвърти в чакане с нетърпение полета обратно за София.
    Тук съм със своето семейство, смело мога да напиша следните редове не само от мое име, но и от името на почти всички българи, които срещнах в Мармарис, както и от разговори с англичани.
    Хотелите са били хубави, но в тях вече не се инвестира и същите са силно амортизирани - стаите са започнали да се разпадат навярно биха издържали още един сезон най-много с пряко сили (да не се впускам в подробности - изпокъсани кърпи стари чаршафи, мръсен мокет, изпочупени санитарни възли и т.н.).
    Прословутия all inclusive не си го представяйте и не го гледайте от брошурите - ама въобще не е това, което си мислите: има по няколко вида салати, които почти винаги са вкиснати заради жегата, и които винаги остават почти непокътнати; има и по няколко плата нещо забъркано от порядъка на грах с боб, боб с грах или нещо такова което не става за ядене и следователно се прибира за следващото зареждане; разбира се има и картофено пюре и пържени картофи и ако искайте вярвайте, днес за вечеря имаше едно плато забъркано от вкиснати домати с пържени картофи от обяда???; идва ред и на месото там е голямата борба и пред това плато стои главния готвач, който те гледа лошо и ти подава едно малко парченце в чинията и ако му направиш знак за още ти изроптава нещо на турски и ти става ясно, че трябва да си вземеш от макароните (много са популярни по all инклузивите). Та за месото редува се пилешко, телешко и два пъти агнешко - реално погледаното, няма какво друго да се яде от all инкузива защото другото не става за ядене или рискуваш от рядкото щастие - и там какво борба става в първите 20 мин. докато свършат двете плата, разбира се борбата е с руснаците те са основния контингент. Българите които сме малко около 10 % просто стоим и ги наблюдаваме.
    Студените напитки от мокрия бар, който работи с по двама души и там има други сърдитковци които също гледат лошо и имаш избор между: Танг - три вида, кола и спрайт ама местно производство, които са много ама много по различни от това, което познаваме; БИРАТА също е местна и ти се подава в малки пластмасови чашки - отвратителна е; Джин и тоник - не се притеснявайте не можете да се напиете от тях имам подозрение че са с мнооого ниски градуси.
    Мога да описвам още много за чакълестия плаж, за хлора в басейна, от който ти почервеняват очите и всички стават като вампири, за владеенето на езици, за различните видове забрани като например на закуска, обед и вечеря не се допускат лица, които не са облечени (примерно утиваш към чакълестия плаж и искаш да изядеш две яйца едно пържено едно печено, да печено - и си има фейшън контрол, които ти показва една снимка от която става ясно че при 35 градуса сутрин трябва да си облечен поне с тениска и бермуди) и какви ли не тъпотии.
    Какво ли отприщи яда в мен, сина ми на 2,7 год. първите два дни дигна висока температура от климата мнооого е жега и съответно ние си стояхме в стаята и на терсата докато се аклиматизира - разбира се в такива моменти ама въобще не ти е до ядене. На третия ден отивам да взема нещо за обядване от прословутия all инклузив. искам да си взема една чиния за стаята с храна, но фейшън контрола ми казва на чист руски че не мога да изнасям от ресторанта чинии. ОК. Връщам се аз в ресторанта и си взимам в една питка две парченца пилешко и малко пържени картофи тръгвам да излизам усмихвам се вежливо на строгия чичко и тръгвам на два метра от ресторанта същия дойде и ми изтръгна грубо от ръцете сандвича. АЗ ИЗБЕСНЯХ исках да говоря с шефа на хотела – не можело говорих с едно момиче от рецепцията някакси си ме разбра говори по тел. с Хасан и би трябвало всичко да е ок, да ама не отивам пак в ресторанта Хасан се беше събрал с още четирима които ми казаха да говоря с Гюнай - боса и т.н.
    Знам го това със звездите затова бяхме и в 4* хотел, но от разговора ми с другите българи разбрах, че навсякаде положението в Мармарис се втасало от тази година, защото курорта е бил построен основно от англичани преди 10 –на год. Върху турска земя на концесия и сега турчилята си взимат хотелите и вкарват турски мениджмънт. Е да по ресторантите са много любезни ама там една малка пица кола и бира са ти 25 лв., а пил. Пържола с гарнитура е към 30 лв. – дюнер 8 кинта.
    Интересно е да се види част от ориента но не става определено за почивка със семейство.
    Това е от мен всеки сам си решава.
    Еее как може така в Турция всичко е мед и масло забранени са такива работи )

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ANDREI
      ПРИВЕТ ОТ КРАСАВИЦАТА К.К. АЛБЕНА !

      РЕАЛНОСТТА СЪПОСТАВЕНА НА ВАШТЕ ГНИЛОЧИ .

      СТАРА ТРЪПКА МИ Е К.К. АЛБЕНА. ЧУДНО МЯСТО ЗА ПОЧИВКА И ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕНЕРГИЯ . НО ,
      ПРАЗНА Е , ПРАЗНА Е. НЕ Е ПИК СЕЗОНА , НО ДРУГИ ГОДИНИ Е БИЛО ПО НАСЕЛЕНО ИМАЛО Е ГЛЪЧ , ПЕСНИ ГОТИНО Е БИЛО . СЕГА СМЕ ПОЧТИ САМИ , ТУК ТАМЕ ЗАБЛУДЕНИ БАБИ ГЛЕДАТ ДЕЦАТА НИ ДАЛИ СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ. НЯМА ГИ МАМАЛИГАРИТЕ НИТО ГОТИНИТЕ РУСКИНИ.
      УЖАСНО СКЪПО Е . ЦЕНИ НЯМА ДА ПИША. ВСИЧКО ИЗВЪН ОЛИНКЛУЗИВ Е ГАДНО И НЕРЕАЛНО СКЪПО . ВСЕ ПАК ЖИВЕЯ В СФ И МАМ ПРЕДСТАВА ЗА ЦЕНИ . ПРЕДИ БАЛЧИК ИМА СГУШЕНИ КВАРТАЛЧЕАТА , МОЛЯТ ТЕ ПО 20 ЛВ , ЗА СТАЯ С ДВЕ ЛЕГЛА И САМОСТОЯТЕЛНИ САН .ВЪЗЛИ И ТЕРАСИ.
      тОВА СА ФАКТИТЕ , ДРУГОТО ВИЕ ЩЕ ГО ОМАСКАРИТЕ.
      2008Г. ТУРИЗМА НА КЪДЕ !!!!
      НА КЪДЕ МОЖЕ БИ СИ ТРЪГНАЛ ТИ !

      иМЕНЯЦИ ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !
      Е ТИ СЕГА ПЪЛНИ ГЛУПОСТИ НАПИСА, АЛБЕНА СЕ ПРЪСКА ПО ШЕВОВЕТЕ ОТ РУСНАЦИ, ЧЕ ЧАК НЕМОГАТ ДА СВАРЯТ ТУРОПЕРАТОРИТЕ.

      Коментар


      • Здравейте на всички и от мен.
        Бяхме в турция в Мармарис този текст започнах да го пиша в ден четвърти в чакане с нетърпение полета обратно за София.
        Тук съм със своето семейство, смело мога да напиша следните редове не само от мое име, но и от името на почти всички българи, които срещнах в Мармарис, както и от разговори с англичани.
        Хотелите са били хубави, но в тях вече не се инвестира и същите са силно амортизирани - стаите са започнали да се разпадат навярно биха издържали още един сезон най-много с пряко сили (да не се впускам в подробности - изпокъсани кърпи стари чаршафи, мръсен мокет, изпочупени санитарни възли и т.н.).
        Прословутия all inclusive не си го представяйте и не го гледайте от брошурите - ама въобще не е това, което си мислите: има по няколко вида салати, които почти винаги са вкиснати заради жегата, и които винаги остават почти непокътнати; има и по няколко плата нещо забъркано от порядъка на грах с боб, боб с грах или нещо такова което не става за ядене и следователно се прибира за следващото зареждане; разбира се има и картофено пюре и пържени картофи и ако искайте вярвайте, днес за вечеря имаше едно плато забъркано от вкиснати домати с пържени картофи от обяда???; идва ред и на месото там е голямата борба и пред това плато стои главния готвач, който те гледа лошо и ти подава едно малко парченце в чинията и ако му направиш знак за още ти изроптава нещо на турски и ти става ясно, че трябва да си вземеш от макароните (много са популярни по all инклузивите). Та за месото редува се пилешко, телешко и два пъти агнешко - реално погледаното, няма какво друго да се яде от all инкузива защото другото не става за ядене или рискуваш от рядкото щастие - и там какво борба става в първите 20 мин. докато свършат двете плата, разбира се борбата е с руснаците те са основния контингент. Българите които сме малко около 10 % просто стоим и ги наблюдаваме.
        Студените напитки от мокрия бар, който работи с по двама души и там има други сърдитковци които също гледат лошо и имаш избор между: Танг - три вида, кола и спрайт ама местно производство, които са много ама много по различни от това, което познаваме; БИРАТА също е местна и ти се подава в малки пластмасови чашки - отвратителна е; Джин и тоник - не се притеснявайте не можете да се напиете от тях имам подозрение че са с мнооого ниски градуси.
        Мога да описвам още много за чакълестия плаж, за хлора в басейна, от който ти почервеняват очите и всички стават като вампири, за владеенето на езици, за различните видове забрани като например на закуска, обед и вечеря не се допускат лица, които не са облечени (примерно утиваш към чакълестия плаж и искаш да изядеш две яйца едно пържено едно печено, да печено - и си има фейшън контрол, които ти показва една снимка от която става ясно че при 35 градуса сутрин трябва да си облечен поне с тениска и бермуди) и какви ли не тъпотии.
        Какво ли отприщи яда в мен, сина ми на 2,7 год. първите два дни дигна висока температура от климата мнооого е жега и съответно ние си стояхме в стаята и на терсата докато се аклиматизира - разбира се в такива моменти ама въобще не ти е до ядене. На третия ден отивам да взема нещо за обядване от прословутия all инклузив. искам да си взема една чиния за стаята с храна, но фейшън контрола ми казва на чист руски че не мога да изнасям от ресторанта чинии. ОК. Връщам се аз в ресторанта и си взимам в една питка две парченца пилешко и малко пържени картофи тръгвам да излизам усмихвам се вежливо на строгия чичко и тръгвам на два метра от ресторанта същия дойде и ми изтръгна грубо от ръцете сандвича. АЗ ИЗБЕСНЯХ исках да говоря с шефа на хотела – не можело говорих с едно момиче от рецепцията някакси си ме разбра говори по тел. с Хасан и би трябвало всичко да е ок, да ама не отивам пак в ресторанта Хасан се беше събрал с още четирима които ми казаха да говоря с Гюнай - боса и т.н.
        Знам го това със звездите затова бяхме и в 4* хотел, но от разговора ми с другите българи разбрах, че навсякаде положението в Мармарис се втасало от тази година, защото курорта е бил построен основно от англичани преди 10 –на год. Върху турска земя на концесия и сега турчилята си взимат хотелите и вкарват турски мениджмънт. Е да по ресторантите са много любезни ама там една малка пица кола и бира са ти 25 лв., а пил. Пържола с гарнитура е към 30 лв. – дюнер 8 кинта.
        Интересно е да се види част от ориента но не става определено за почивка със семейство.
        Това е от мен всеки сам си решава.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ANDREI
          ПРИВЕТ ОТ КРАСАВИЦАТА К.К. АЛБЕНА !

          РЕАЛНОСТТА СЪПОСТАВЕНА НА ВАШТЕ ГНИЛОЧИ .

          СТАРА ТРЪПКА МИ Е К.К. АЛБЕНА. ЧУДНО МЯСТО ЗА ПОЧИВКА И ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕНЕРГИЯ . НО ,
          ПРАЗНА Е , ПРАЗНА Е. НЕ Е ПИК СЕЗОНА , НО ДРУГИ ГОДИНИ Е БИЛО ПО НАСЕЛЕНО ИМАЛО Е ГЛЪЧ , ПЕСНИ ГОТИНО Е БИЛО . СЕГА СМЕ ПОЧТИ САМИ , ТУК ТАМЕ ЗАБЛУДЕНИ БАБИ ГЛЕДАТ ДЕЦАТА НИ ДАЛИ СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ. НЯМА ГИ МАМАЛИГАРИТЕ НИТО ГОТИНИТЕ РУСКИНИ.
          УЖАСНО СКЪПО Е . ЦЕНИ НЯМА ДА ПИША. ВСИЧКО ИЗВЪН ОЛИНКЛУЗИВ Е ГАДНО И НЕРЕАЛНО СКЪПО . ВСЕ ПАК ЖИВЕЯ В СФ И МАМ ПРЕДСТАВА ЗА ЦЕНИ . ПРЕДИ БАЛЧИК ИМА СГУШЕНИ КВАРТАЛЧЕАТА , МОЛЯТ ТЕ ПО 20 ЛВ , ЗА СТАЯ С ДВЕ ЛЕГЛА И САМОСТОЯТЕЛНИ САН .ВЪЗЛИ И ТЕРАСИ.
          тОВА СА ФАКТИТЕ , ДРУГОТО ВИЕ ЩЕ ГО ОМАСКАРИТЕ.
          2008Г. ТУРИЗМА НА КЪДЕ !!!!
          НА КЪДЕ МОЖЕ БИ СИ ТРЪГНАЛ ТИ !

          иМЕНЯЦИ ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !
          Харесва ми поетичната ти нагласа. Готино е когато някой се кефи! Създава позитивни настроения у другите. :-)

          Аз не съм алчен. Всичко което искам са 30% фалирали хотелиери по черноморието. След това нещата ще си дойдат на мястото и може би и аз ще се върна да почивам там. Дотогава ще кажа: Сбогом роден плаж пълен с грозни чадъри за по пет лева. Сбогом сервитьоре, взимал за последно душ през балканската война. Сбогом плажно капанче с миризма на цаца на възрастта на Неси и опържена в олио, несменяно от последната баня на сервитьора. Сбогом хотелска стая, миришеща на мухъл и чаршафи, по които можеш да прочетеш историята на фертилната еволюция. СБОГОМ!

          И в същия поетичен стил на колегата от предишния пост искам да завърша с едно двустишие:

          ХОРОШО В КРАЮ РОДНОМ
          ПАХНЕТ СЕНОМ И ГОВНОМ
          При главоболие не се дава Но-Шпа, въпреки че при много хора главата е кух орган с гладка мускулатура

          Коментар


          • ПРИВЕТ ОТ КРАСАВИЦАТА К.К. АЛБЕНА !

            РЕАЛНОСТТА СЪПОСТАВЕНА НА ВАШТЕ ГНИЛОЧИ .

            СТАРА ТРЪПКА МИ Е К.К. АЛБЕНА. ЧУДНО МЯСТО ЗА ПОЧИВКА И ЗАРЕЖДАНЕ НА ЕНЕРГИЯ . НО ,
            ПРАЗНА Е , ПРАЗНА Е. НЕ Е ПИК СЕЗОНА , НО ДРУГИ ГОДИНИ Е БИЛО ПО НАСЕЛЕНО ИМАЛО Е ГЛЪЧ , ПЕСНИ ГОТИНО Е БИЛО . СЕГА СМЕ ПОЧТИ САМИ , ТУК ТАМЕ ЗАБЛУДЕНИ БАБИ ГЛЕДАТ ДЕЦАТА НИ ДАЛИ СМЕ ИЗВЪНЗЕМНИ. НЯМА ГИ МАМАЛИГАРИТЕ НИТО ГОТИНИТЕ РУСКИНИ.
            УЖАСНО СКЪПО Е . ЦЕНИ НЯМА ДА ПИША. ВСИЧКО ИЗВЪН ОЛИНКЛУЗИВ Е ГАДНО И НЕРЕАЛНО СКЪПО . ВСЕ ПАК ЖИВЕЯ В СФ И МАМ ПРЕДСТАВА ЗА ЦЕНИ . ПРЕДИ БАЛЧИК ИМА СГУШЕНИ КВАРТАЛЧЕАТА , МОЛЯТ ТЕ ПО 20 ЛВ , ЗА СТАЯ С ДВЕ ЛЕГЛА И САМОСТОЯТЕЛНИ САН .ВЪЗЛИ И ТЕРАСИ.
            тОВА СА ФАКТИТЕ , ДРУГОТО ВИЕ ЩЕ ГО ОМАСКАРИТЕ.
            2008Г. ТУРИЗМА НА КЪДЕ !!!!
            НА КЪДЕ МОЖЕ БИ СИ ТРЪГНАЛ ТИ !

            иМЕНЯЦИ ДА СТЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ !
            Tova e BFB , zasega e taka !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 1anti
              класически български хотелиер - проЗД и всезнаещ .. Като няма какво да каже и опитва да избива на еФтин национализъм и криворазбрани ценности...стой си в бетоновата клетка и чекай български туристи, които да не са наркомани и/или алкохолици, да се радват на шабленското езеро и на уюта от приятното общуване с високоспециализирания персонал и учтивия и усмихнат управител.. Ще продавате скоро и под 400 евро обзаведени , ама дали ще има кои да купува не е ясно .
              Неизбежно е - веднага ме разконспирира - какъвто си умен и интелигентен и така нататък.
              ПС Не съм чул някой да ЧЕКА туристи , надявам се и теб не те ЧЕКАТ с нещо като ходиш където там ходиш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Jay Gould
                Наистина туризма тук си има проблеми, но той ги има и в Гърция и в Турция.

                За съжаление част от хората в бизнеса тук оплескаха нещата.
                Ниските заплати за персонала гонят персонала, а от там много пада и качеството на обслужването.
                Храната в България често е зле и като количество и като качество, при много предплатени почивки, а в заведенията по принцип е зле.

                По едно време (1999-2006) бизнеса ми бе свързан с доста ресторанти във Варна и на Златните (Все още любимия ми комплекс).
                Забелязах едно. В някой тълпите се редят на опашка да се хранят, а в 90% от заведенията не.
                Защо, бе първия въпрос който си зададох и извода бе логично ясен. Заради собствениците!
                Там където те държаха на персонала си и той работеше с удоволствие, нещата бяха наред, а там където хората не се задържат, дори нещата да тръгнат, то се съсипват в съвсем скоро време.

                Същото положение е и при хотелите, където пристига Мунчо от София ли от на майната си, прави хотел с някакви пари които даже не се знае негови ли са или не и чака да завалят пачки, ама нъцки.
                Прекаленото много заведения с дървени маси завзели плажа, картонени хотели, прекалено малко мотивиран персонал и малко инфраструктура. Там са ни проблемите.

                Като обслужване поставям Турция на 1 място (Не случайно тази страна стана дестинация номер 4 в света) . Както лукс малко куцука поне Средиземноморието и егейското крайбрежие.
                Като плажове обаче, все още някой оцелели пясъчни ивици в България са ми номер едно.
                За съжаление българина е тъп и не съзнава, че не бетона, паркингите и заведения с дървени маси привличат туристите, а пясъчните плажове, гората зад тях, добрите не много скъпи ресторанти, казината и нощните клубове (стига да са добре направени).

                Без чистите ни пясъчни плажове, зеленина, качествена храна на прилични цени (както е в Турция), канализация, инфраструктура, ред, работеща полиция и съдилища, туризма тук е загубен.

                По нова година бях в Кемер до Анталия. Какво ми направи добро впечатление. Бяхме в най-добрия им хотел "Orange County" - http://www.channels.nl/86486.html (5 звезди по турски, или иначе казано 3 по нашенски ), но обслужването бе безупречно, а храната и алкохола в индустриални количества) Всичко за 500 Евро като вътре е и самолетния билет в двете посоки.

                Модерна Анталия, град само на 25 години със своите 1.5 милиона жители докарва по 25 милиарда Евро годишно! А няма кой знае какво там. Море (чисто), един плаж доста по-лош от нашия (но чист) и отзад голи, черни чукари, понякога покрити със сняг.
                Лукс няма, но е чисто, обслужването добро има ред и бизнеса е като мелница.
                В хотела "смелваха" по 1500 туристи всяка седмица.
                Вярно, там сезона е почти цялата година, но финансовите резултати тук при по-добро усилие смятам, че могат да бъдат поне половината, стига да си пазим морето чисто, природата запазена и малко усилие от страна на държавата и бизнеса (Време е някой хора да разберат че туризма не е Клондайк, а по-скоро добре смазана и вървяща на плавни, но бързи обороти бизнес машина, като в Гърция, Турция, Испания, Италия и Франция)

                Много си харесвам България, но си мисля, че басейните не могат да заменят морето (ако искам басейн, мога да отида навсякъде), подстриганата трева истинската природа, а момичето което отбива сезона, като работи за някой дребен лев, дори да знае 5 езика, не може да замени някого за когото това е професия.
                +1

                Коментар


                • Re: за някои български туроператори

                  Първоначално изпратено от Kosto
                  Първоначално изпратено от nns
                  Точно идеята да не се работи с големи отстъпки а с по-ниски цени ще попречи двама да плащат различно за едно и също нещо. 50% не е ясно как и за кого се разпределят като има една твърда цена и 10% за оператора който продава много ще прави много пари. А да даваш различни цени за различни пазари освен забранено от закона си е пълна тъпотия.
                  Факт е че чужденците са свикнали на отстъпки. По лесно би било с ниски цени.
                  50% се събират по следния начин: Хотелът дава (туроператорът по веригата също..) -20% за записвания напр. до 31.януари. Отделно например през май важи: ползваш 14 дни плащаш 10 кумулиращо се с -20%. Или: 10/14 *0.8 = 0.57 от начаlната цена. Туроператорът слага своето върху нея, пак пропорционално. Те хотелиерите виждат дали цената е предадена към крайния клиент. Това не е проблем. Хотелиерът дава различни цени като го обяснява със: голям клиент, води хора в крилата на сезона етс...и никой не може да му забрани да се договаря... Но че е глупост и дискриминация да даваш различни цени според националността съм напълно съгласен. Записва българин през немски интернет сайт и идва с ваучер в хотела и наши "видни хотелиери" не ги пускат да влязат. Ето това е Върхът на ...И тук се изтарикатиха нашите и мога да обясня как се заобикаля "проблемът", но не ми се коментира вече... Хайде чао сега!
                  Стига де, чак такива гъдулки да сме ?! Ако ми се случи на мен, такъв панаир ще види въпросният хотелиер, че ще се проклина, защо от самото начало не е дал президентският.

                  Представи си един германец, англичанин, французин етс да му се случи подобно нещо в родината му....

                  Коментар


                  • Re: за някои български туроператори

                    Първоначално изпратено от nns
                    Точно идеята да не се работи с големи отстъпки а с по-ниски цени ще попречи двама да плащат различно за едно и също нещо. 50% не е ясно как и за кого се разпределят като има една твърда цена и 10% за оператора който продава много ще прави много пари. А да даваш различни цени за различни пазари освен забранено от закона си е пълна тъпотия.
                    Факт е че чужденците са свикнали на отстъпки. По лесно би било с ниски цени.
                    50% се събират по следния начин: Хотелът дава (туроператорът по веригата също..) -20% за записвания напр. до 31.януари. Отделно например през май важи: ползваш 14 дни плащаш 10 кумулиращо се с -20%. Или: 10/14 *0.8 = 0.57 от начаlната цена. Туроператорът слага своето върху нея, пак пропорционално. Те хотелиерите виждат дали цената е предадена към крайния клиент. Това не е проблем. Хотелиерът дава различни цени като го обяснява със: голям клиент, води хора в крилата на сезона етс...и никой не може да му забрани да се договаря... Но че е глупост и дискриминация да даваш различни цени според националността съм напълно съгласен. Записва българин през немски интернет сайт и идва с ваучер в хотела и наши "видни хотелиери" не ги пускат да влязат. Ето това е Върхът на ...И тук се изтарикатиха нашите и мога да обясня как се заобикаля "проблемът", но не ми се коментира вече... Хайде чао сега!

                    Коментар


                    • Наистина туризма тук си има проблеми, но той ги има и в Гърция и в Турция.

                      За съжаление част от хората в бизнеса тук оплескаха нещата.
                      Ниските заплати за персонала гонят персонала, а от там много пада и качеството на обслужването.
                      Храната в България често е зле и като количество и като качество, при много предплатени почивки, а в заведенията по принцип е зле.

                      По едно време (1999-2006) бизнеса ми бе свързан с доста ресторанти във Варна и на Златните (Все още любимия ми комплекс).
                      Забелязах едно. В някой тълпите се редят на опашка да се хранят, а в 90% от заведенията не.
                      Защо, бе първия въпрос който си зададох и извода бе логично ясен. Заради собствениците!
                      Там където те държаха на персонала си и той работеше с удоволствие, нещата бяха наред, а там където хората не се задържат, дори нещата да тръгнат, то се съсипват в съвсем скоро време.

                      Същото положение е и при хотелите, където пристига Мунчо от София ли от на майната си, прави хотел с някакви пари които даже не се знае негови ли са или не и чака да завалят пачки, ама нъцки.
                      Прекаленото много заведения с дървени маси завзели плажа, картонени хотели, прекалено малко мотивиран персонал и малко инфраструктура. Там са ни проблемите.

                      Като обслужване поставям Турция на 1 място (Не случайно тази страна стана дестинация номер 4 в света) . Както лукс малко куцука поне Средиземноморието и егейското крайбрежие.
                      Като плажове обаче, все още някой оцелели пясъчни ивици в България са ми номер едно.
                      За съжаление българина е тъп и не съзнава, че не бетона, паркингите и заведения с дървени маси привличат туристите, а пясъчните плажове, гората зад тях, добрите не много скъпи ресторанти, казината и нощните клубове (стига да са добре направени).

                      Без чистите ни пясъчни плажове, зеленина, качествена храна на прилични цени (както е в Турция), канализация, инфраструктура, ред, работеща полиция и съдилища, туризма тук е загубен.

                      По нова година бях в Кемер до Анталия. Какво ми направи добро впечатление. Бяхме в най-добрия им хотел "Orange County" - http://www.channels.nl/86486.html (5 звезди по турски, или иначе казано 3 по нашенски ), но обслужването бе безупречно, а храната и алкохола в индустриални количества) Всичко за 500 Евро като вътре е и самолетния билет в двете посоки.

                      Модерна Анталия, град само на 25 години със своите 1.5 милиона жители докарва по 25 милиарда Евро годишно! А няма кой знае какво там. Море (чисто), един плаж доста по-лош от нашия (но чист) и отзад голи, черни чукари, понякога покрити със сняг.
                      Лукс няма, но е чисто, обслужването добро има ред и бизнеса е като мелница.
                      В хотела "смелваха" по 1500 туристи всяка седмица.
                      Вярно, там сезона е почти цялата година, но финансовите резултати тук при по-добро усилие смятам, че могат да бъдат поне половината, стига да си пазим морето чисто, природата запазена и малко усилие от страна на държавата и бизнеса (Време е някой хора да разберат че туризма не е Клондайк, а по-скоро добре смазана и вървяща на плавни, но бързи обороти бизнес машина, като в Гърция, Турция, Испания, Италия и Франция)

                      Много си харесвам България, но си мисля, че басейните не могат да заменят морето (ако искам басейн, мога да отида навсякъде), подстриганата трева истинската природа, а момичето което отбива сезона, като работи за някой дребен лев, дори да знае 5 езика, не може да замени някого за когото това е професия.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • класически български хотелиер - проЗД и всезнаещ .. Като няма какво да каже и опитва да избива на еФтин национализъм и криворазбрани ценности...стой си в бетоновата клетка и чекай български туристи, които да не са наркомани и/или алкохолици, да се радват на шабленското езеро и на уюта от приятното общуване с високоспециализирания персонал и учтивия и усмихнат управител.. Ще продавате скоро и под 400 евро обзаведени , ама дали ще има кои да купува не е ясно .

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 1anti
                          С тези аргументи ще привлечеш български туристи да идат на почивка в България вместо в гърци, турция или другаде? Аз бях до тук. Приятен ден и успех, макар че мисията е невъзможна за мен, но аз явно не оценявам по достойнство манталитета на българските хотелиери и персонал преди всичко, както и качеството на обслужване и отношението към туристите Явно през последните 2 години нещата са се променили и не те гледат като някои които трябва да прецакат намакс , защото е там само за 10 дни и след това ще дойде друг , пък и догодина ще работят на друго място, ако въобще мислят за това, така, че няма значение че туристът ще се почувства зле там
                          Милааа Турцийооо тииии сиии земен рааааййй.Айде сайонара

                          Коментар


                          • Re: за някои български туроператори

                            Първоначално изпратено от Kosto

                            Туроператорът си има свои разходи и рискове. Персонал, реклама, затова и у него отива малка част от стойността на нощувката. Отстъпката -50% НЕ ОСТАВА у туоператора а се предава на клиента. Нали това е целта? Но не затова иде реч. А отговорността и подвеждането под такава е проблем на правосъдната ни система и ОГРАМОТЯВАНЕТО на клиентите, че като му кажат в хотела "ми ни рабони климатика и ни знайм кога ши го опраят" може да изисква конкретен! и бърз отговор заедно с мерки по въпроса и обезщетение!! Аванс може да се даде и трябва дори, като знак на ангажираност (съгласен), но кой дава аванс на хотелиер, освен ако не е супер-продукт, който туроператорът е сигурен че ще продаде? В същото време хотелите масово пазят контингент за дойчовци на -50% цени, без гаранция! колкото и да са слаби записванията, с единствения шанс да намалят контингента напролет на ИТБ но и тогава е често късно, защото не може да се даде на друг вече със същите намаления? Повтарям същината на този иск е да са при равни условия българските и чужди туоператори. Единствената логика това да не се прави досега е, че българинът видиш ли е "по-шматка" и защо да му вземаме по-малко пари, като можем да му вземем повече (успешна стратегия на румънски пазар, руски етс ...Как да има българинът навик да планира рано (та да може и хотелиерът), като не бива стимулиран? А може спокойно да му се вземе % от ранните и като не пълни да му се ореже контингента (малък)- точно както на големите западни туроператори. Но всеки хотелиер да решава сам...
                            Точно идеята да не се работи с големи отстъпки а с по-ниски цени ще попречи двама да плащат различно за едно и също нещо. 50% не е ясно как и за кого се разпределят като има една твърда цена и 10% за оператора който продава много ще прави много пари. А да даваш различни цени за различни пазари освен забранено от закона си е пълна тъпотия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AfterDark
                              С риск отново да те засегна, понеже явно не можеш или не искаш да ме разбереш, ще ти го обясня по трети начин ...

                              Изцяло съм несъгласен с тезата ти "Във всяко стадо си има мърша" ... БГ черноморието е един мега-кенеф ... и изключенията (така наречените 20 добри места) само потвърждават правилото ...

                              И най-важното ... в БГ на морето на изключително много места си даваш парите с отвращение, къде поради лошо качество, къде поради лош сървиз ...

                              А самото Черно Море е просто една полумряла сероводородна мега-локва ... пълна с водорасли, планктони, фекалии и гадости (на някои места дори застрашава живота ти) ...

                              Кое било работа на туроператорите? Те да проверяват?

                              хаха

                              Да ходят да мерят колибактериите във водата ли? Или да уволнят 3/4 от некадърните нископлатени сервитьори? Кво трябва да направят?

                              8)
                              За голяма моя радост "хора" като теб не могат да ме засегнат...

                              Коментар


                              • С тези аргументи ще привлечеш български туристи да идат на почивка в България вместо в гърци, турция или другаде? Аз бях до тук. Приятен ден и успех, макар че мисията е невъзможна за мен, но аз явно не оценявам по достойнство манталитета на българските хотелиери и персонал преди всичко, както и качеството на обслужване и отношението към туристите Явно през последните 2 години нещата са се променили и не те гледат като някои които трябва да прецакат намакс , защото е там само за 10 дни и след това ще дойде друг , пък и догодина ще работят на друго място, ако въобще мислят за това, така, че няма значение че туристът ще се почувства зле там

                                Коментар

                                Working...
                                X