IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За някои български туроператори

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 1anti
    Местна природа на бг. черноморие ? без коментар



    Социална среда - виж тука може да поговорим повечко. Какво включваш по-точно в това понятие ? аз се сещам, за 3 неща - сервиз, качествени туристи в комплекса с които да общуваш, приятели - но те си идват с теб така, че тук да приемем че е субективно, защото моите не са на бг. черноморие лятото...
    Ти си тежък случай - Шабленско езеро , нос Калиакра , Ропотамо , Велека , има и други да знаеш - ако се води приличен разговор да не се чувстваш отстранен.

    Не твоята среда ,а средата на мястото което си посетил - с как изглеждат местните хора как се държат , къде се събират да общуват с какво се занимават , характерни храни и напитки , места които са социални центрове - без значени каква е функцията им.

    Коментар


    • Re: за някои български туроператори

      Първоначално изпратено от nns
      И защо само хотелиера да е предприемач?! Тур оператора ако може само парите чисто да му влизат без финансов риск и с 50% отстъпка.
      За отговорност хайде да не се лъжем както я носи оператора към клиента я носи и хотела към оператора и обикновено в повече /да не се прецакаме нещо/ Описаните отстъпки могат да се получат при силен и то финансов ангажимент от страна на оператора и то при цени позволяващи това.
      И като толкова е силен оператора в пласмента какво му пречи да си осигури отстъпка чрез аванс?! Ами просто не иска да е предприемач - като не иска да носи риск ще трябва да работи с по-малка печалба - нормална икономическа логика. Полските ,чешките , немски и тн. оператори могат да предплащат само на нашите "не им влиза в длъжностната характеритика"
      Остава гришата да се е подлъгал по възпаления мозък на кушкова че хотелиерите са много на зор и си умират да му продават нощувки за по 5лв който той да пласира по 55 /щот е най-големия гявол/ за мен като клиент е важна крайната цена а не размера на отстъпката , но това са евтини трикове който все още вървят къде ли не. Свят голям хотели и оператори много , може и Дубай да продава със 70% отстъпка.
      Аз пък мисля че колкото по-непродаваем /не си струва парите/ е един продукт толкова по-голяма комионна се дава на посредника /щото нали толкова по-голяма му е заслугата че е излъгал още един клиент/ - "спестовни" застраховки , херба лайф , цептер , ония с прахосмукачките кви бяха , и тн.
      Туроператорът си има свои разходи и рискове. Персонал, реклама, затова и у него отива малка част от стойността на нощувката. Отстъпката -50% НЕ ОСТАВА у туоператора а се предава на клиента. Нали това е целта? Но не затова иде реч. А отговорността и подвеждането под такава е проблем на правосъдната ни система и ОГРАМОТЯВАНЕТО на клиентите, че като му кажат в хотела "ми ни рабони климатика и ни знайм кога ши го опраят" може да изисква конкретен! и бърз отговор заедно с мерки по въпроса и обезщетение!! Аванс може да се даде и трябва дори, като знак на ангажираност (съгласен), но кой дава аванс на хотелиер, освен ако не е супер-продукт, който туроператорът е сигурен че ще продаде? В същото време хотелите масово пазят контингент за дойчовци на -50% цени, без гаранция! колкото и да са слаби записванията, с единствения шанс да намалят контингента напролет на ИТБ но и тогава е често късно, защото не може да се даде на друг вече със същите намаления? Повтарям същината на този иск е да са при равни условия българските и чужди туоператори. Единствената логика това да не се прави досега е, че българинът видиш ли е "по-шматка" и защо да му вземаме по-малко пари, като можем да му вземем повече (успешна стратегия на румънски пазар, руски етс ...Как да има българинът навик да планира рано (та да може и хотелиерът), като не бива стимулиран? А може спокойно да му се вземе % от ранните и като не пълни да му се ореже контингента (малък)- точно както на големите западни туроператори. Но всеки хотелиер да решава сам...

      Коментар


      • Местна природа на бг. черноморие ? без коментар
        Социална среда - виж тука може да поговорим повечко. Какво включваш по-точно в това понятие ? аз се сещам, за 3 неща - сервиз, качествени туристи в комплекса с които да общуваш, приятели - но те си идват с теб така, че тук да приемем че е субективно, защото моите не са на бг. черноморие лятото...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 1anti
          никои не те кара да гледаш анимации / не гледаш организират ти разни занимания непрекъснато/, но може да си оставиш детето спокоино, а ако искам населени места ще си седя в града . след 23 часа освен че се намаля музиката в комплекса не се чуват чалги или рапове от близките интересни и мноого яки дискотеки, а ако искаш - бусче и на бар стриита ...за мен които ходи на море в бг просто не е ходил никога никъде или е отишъл веднъж с някоя "промоция" за 300 лв и му се е сторило мизерно и негиенично...несравними са условията за мен, и ако в аликанте, ница или ран ремо е малко по-скъпо, то в турция не е, а в тези 133 лв са включени и самолетни билети и други дреболиики като чадъри, шезлонги и т.н. както и да е. чисто икономически се надявам туризмът в бг да работи, но ако не се вземат супер спешни мерки включващи забрани за нови и бутане на стари незаконни хотели ,подобряване на канализация, инфраструктура, зеленина....не виждам кои освен наркомани и пенционерки през април ще идва, а известно време може и румънци , докато не разберат какви условия има другаде...
          Всичко е въпрос на личен избор, за мен туризма е свързан с идеята за местна природа и социална среда , за теб с битови условия.

          Коментар


          • Re: за някои български туроператори

            Първоначално изпратено от Kosto
            Това "за предприемача" се отнася за хотелиера. Туроператорът иска отстъпка, за да може да записва и той по-рано и при сравними условия - КАКТО немци, французи етс..където с кумулиране (ранни записвания + инсентивс 7=5, 14=7 етс...)отстъпките стават наистина понякога -50%!!! Туроператорът носи ОТГОВОРНОСТТА за всичко което е продал на крайният клиент и е описано във ваучера и каталога му. НЕ ХОТЕЛИЕРЪТ!!! Исковете при несъответствие са по регрес. Пласментът струва пари = комисионна.
            Това дали някой предплаща зависи от доста неща. Мога да обясня, но не знам до колко познаваш материята...Но като цяло и тук важи: при празен хотел си "на зор" и си склонен да приемаш условията, при пълен ти ги постявяш...
            И защо само хотелиера да е предприемач?! Тур оператора ако може само парите чисто да му влизат без финансов риск и с 50% отстъпка.
            За отговорност хайде да не се лъжем както я носи оператора към клиента я носи и хотела към оператора и обикновено в повече /да не се прецакаме нещо/ Описаните отстъпки могат да се получат при силен и то финансов ангажимент от страна на оператора и то при цени позволяващи това.
            И като толкова е силен оператора в пласмента какво му пречи да си осигури отстъпка чрез аванс?! Ами просто не иска да е предприемач - като не иска да носи риск ще трябва да работи с по-малка печалба - нормална икономическа логика. Полските ,чешките , немски и тн. оператори могат да предплащат само на нашите "не им влиза в длъжностната характеритика"
            Остава гришата да се е подлъгал по възпаления мозък на кушкова че хотелиерите са много на зор и си умират да му продават нощувки за по 5лв който той да пласира по 55 /щот е най-големия гявол/ за мен като клиент е важна крайната цена а не размера на отстъпката , но това са евтини трикове който все още вървят къде ли не. Свят голям хотели и оператори много , може и Дубай да продава със 70% отстъпка.
            Аз пък мисля че колкото по-непродаваем /не си струва парите/ е един продукт толкова по-голяма комионна се дава на посредника /щото нали толкова по-голяма му е заслугата че е излъгал още един клиент/ - "спестовни" застраховки , херба лайф , цептер , ония с прахосмукачките кви бяха , и тн.

            Коментар


            • кът животинките викаш, може и така да е...само дето там животинките са в парка , а тука в клетката ..на плажа има около 10 пъти по-малко на същото пространство, никои не те кара да гледаш анимации , но може да си оставиш детето спокоино, а ако искам населени места ще си седя в града . след 23 часа освен че се намаля музиката в комплекса не се чуват чалги или рапове от близките интересни и мноого яки дискотеки, а ако искаш - бусче и на бар стриита ...за мен които ходи на море в бг просто не е ходил никога никъде или е отишъл веднъж с някоя "промоция" за 300 лв и му се е сторило мизерно и негиенично...несравними са условията за мен, и ако в аликанте, ница или ран ремо е малко по-скъпо, то в турция не е, а в тези 133 лв са включени и самолетни билети и други дреболиики като чадъри, шезлонги и т.н. както и да е. чисто икономически се надявам туризмът в бг да работи, но ако не се вземат супер спешни мерки включващи забрани за нови и бутане на стари незаконни хотели ,подобряване на канализация, инфраструктура, зеленина....не виждам кои освен наркомани и пенционерки през април ще идва, а известно време може и румънци , докато не разберат какви условия има другаде...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 1anti
                ами не знам ти ми кажи за 6 спанета , отиване и връщане , и ядене и пиене + частен плаж с 2 бара, чадъри , шезлонги и т.н. как ти се струват 800 лв ? ясно че не е без пари,но за тези пари тука пии колкото можеш,яж колкото можеш на 40 метра шведска маса, спи в стая с вана , климатик, плазма и т.н....и реви че няма работа , а спането е само 30 лв, а водката е 3 лв ...както и да е .
                Какво значение има цената след като можеш да си го позволиш? По 133лв. на ден не вярвам да не ти стигнат в който и да е бг хотел / без софийските/ но това е безмислен спор. Щом си доволен ходи си там. На мен не ми харесва "всичко вътре" системата /без значение на море или планина/ малко като към животинки за угояване е отношението - да имат по 6 пъти на ден папкане и пийване и "анимация" /щото нали те не са много умни и не знаят как да се забавляват/ да им запълним времето с организирани събития че да не скучаят и айде на транспорта обратно. Този тип обслужване "всичкото вътре" е наложен от големи фабрики за туризъм разположени извън населени места където пеша няма къде да стигнеш и няма какво да правиш в района извън комплекса. Аз не пътувам много и не мога да се похваля какво съм обиколил ама каквото и да е на фабрика за туризъм не съм се подлагал. За мен не е това смисъла - да отидеш да ядеш и пиеш покрай басейн някъде. Ами те плочките за басейн на всякъде са еднакви - дали си в СПА в мазето на Катарино или си в СПА в мазето на едикакво си в махалата е все едно. Ако ходиш някъде ходи навън - на Боровец януари на Мармарис или там където "всичкото е вътре" през юли и усети атмосферата - плазмата и климатика и у вас са същите.

                Коментар


                • Re: за някои български туроператори

                  Първоначално изпратено от nns
                  ....

                  Ами като е предприемач какво е тръгнал да реве по сайтовете как щели да направят фаталната грешка да го изгонят НЕГО носителя на манната небесна.
                  Чисто търговски и предприемачески - продавал съм всякакви дивотии , но за стока или услуга която нито доставяш , нито сервизираш , нито поддържаш, нито си предплатил - работиш чисто комисионерски да плачеш че не ти дават повече от 10% си е смешно извинявай , ако това иска да ходи да продава "спестовни" застраховки живот там по една от схемите на ДСК и 90% от първата вноска ще му дадат.
                  Това "за предприемача" се отнася за хотелиера. Туроператорът иска отстъпка, за да може да записва и той по-рано и при сравними условия - КАКТО немци, французи етс..където с кумулиране (ранни записвания + инсентивс 7=5, 14=7 етс...)отстъпките стават наистина понякога -50%!!! Туроператорът носи ОТГОВОРНОСТТА за всичко което е продал на крайният клиент и е описано във ваучера и каталога му. НЕ ХОТЕЛИЕРЪТ!!! Исковете при несъответствие са по регрес. Пласментът струва пари = комисионна.
                  Това дали някой предплаща зависи от доста неща. Мога да обясня, но не знам до колко познаваш материята...Но като цяло и тук важи: при празен хотел си "на зор" и си склонен да приемаш условията, при пълен ти ги постявяш...

                  Коментар


                  • ами не знам ти ми кажи за 6 спанета , отиване и връщане , и ядене и пиене + частен плаж с 2 бара, чадъри , шезлонги и т.н. как ти се струват 800 лв ? ясно че не е без пари,но за тези пари тука пии колкото можеш,яж колкото можеш на 40 метра шведска маса, спи в стая с вана , климатик, плазма и т.н....и реви че няма работа , а спането е само 30 лв, а водката е 3 лв ...както и да е .

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 1anti
                      . . . .там е без пари на ал инклузив . .
                      сигурно тур оператора те черпи за красота ти

                      Коментар


                      • Re: за някои български туроператори

                        Първоначално изпратено от Kosto
                        . . .Нали за това е предприемач?!(това са уменията на мениджър продажби). Всеки туроператор има "release time" в зависимост от сезона? Какво толкова странно има тук?
                        Не защитавам Костов или който и да било, но че хотелиерите "от много дървета не виждат гората" им го показва пазарът в момента. Някои от тях се усетиха, че практиките на Балкантурист не са вечни..
                        Ами като е предприемач какво е тръгнал да реве по сайтовете как щели да направят фаталната грешка да го изгонят НЕГО носителя на манната небесна.
                        Чисто търговски и предприемачески - продавал съм всякакви дивотии , но за стока или услуга която нито доставяш , нито сервизираш , нито поддържаш, нито си предплатил - работиш чисто комисионерски да плачеш че не ти дават повече от 10% си е смешно извинявай , ако това иска да ходи да продава "спестовни" застраховки живот там по една от схемите на ДСК и 90% от първата вноска ще му дадат.

                        Коментар


                        • Че бг.туроператорите се правят на хитри на дребно спрямо хотелиерите мен какво ме интересува точно ? А относно нашето черноморие - за съжаление няма да ида там никога вече, след като обиколих френска, италианска и испанска ривиера отидох преди 2 години и на турската - мармарис, фетие, бодрум и кушадъсъ, след което за мен въпросът къде да почивам вече не стой - 5 звезден хотел в мармарис за една седмица на "всичко включено" е най-доброто и след като го намерих не ми се търси друго. Сервиз - 6, стая-6. цена/качество - 6, отношение на местните към мен и към българите като цяло - 6. За какво да ходя на "нашето море" като на Албена на първа линия в подобен хотел е 2-3 пъти по-скъпо и 2-5 пъти по-некачествено ? А за уникалния курорт "слънчев бряг" въобще няма да коментирам . и стига с тези митове че алкохолът тука бил евтин , ако тука е евтин там е без пари на ал инклузив . пии си цял ден ако щеш джин/тоник, водка/ориндж или бира и нито някои ще те погледне на криво, нито ще порвъщаш защото случайно в бутилката савой се е озовало нещо друго от пластмасова бутилка....

                          Коментар


                          • Re: за някои български туроператори

                            Първоначално изпратено от nns

                            По думите му хотелите правят отстъпка за чуждите туроператори до 50%, а за българските – само 10%. Като причина за това той посочва, че хотелите гледат на българите като на туристи „втора ръка“ и резервен вариант....

                            ....
                            Позволявам си да коментирам горната статия поради изумителното безочие на въпросния г-н / и се надявам Инвестор да е изкарал някоя кинта от ПР/
                            1. В този бранш малко или много съм от 1995г.
                            Любима тема БЪЛГАРСКИТЕ ТУР ОПЕРАТОРИ
                            1.Г-н Костов: Да уточним за какво иска отстъпка г-н Костов - български тур оператор продаващ български хотели от офиси в българия - той не ангажира стаи предварително , не организира пътуване , самолет , застраховка ил каквото и да е , Не той иска да му пазите стаи до една седмица преди настъпване на датата без да поеме ни най малка отговорност за заетоста им , ако осигури заетост въпросния г-н иска освен 10% които му дава хотела и още нещо без да покрива риска които поема хотела за краткия срок след отказа му да остане с празни стаи
                            ...И хилядите знайни и незнайни мераклии за пари на чужд гръб дето се и обиждат ако не им дадеш доброволно парите си

                            За информация на г-н Костов и такива като него ОПЕРАТОРИ - последните 2 години най-много резервации ми изпраща онлайн базиран тур оператор , и след това директни клиенти от миниатюрния ми сайт . От 25лв. нощувка мога ти дам 50% отстъпка просто трябва да я заслужаваш - плати авансово 120 дни на пълно-празно и си готов. Преди да си поискаш г-н Костов трябва да се замислиш какво предлагаш срещу това.
                            Айде да му е хайрлия на Г-на в мармарис.
                            - По-малката част oт туроператоритe плащат пълно/празно. А промяна на контингента е възможна И по време на сезона. Може и хотелиера да потърси туроператора за това дори. Нали?
                            -И какъв е проблемът като има ранни записвания заради отстъпките да преведе към определена дата част от парите -"за пазене на стаите"? При неявяване (NO SHOW) се удържа 1-2 нощувки от предварително преведените по ранните записвания...
                            -Ако продава ваучер, трябва и да продава застраховка! Дали туристът идва със самолет или файтон, какво значение има за приходите в хотела? Ненужна спекулация, на база на която се крънкаха отстъпки някога...не сега...
                            - Всеки хотелиер трябва сам да си прецени заетостта и дублажа!! Нали за това е предприемач?!(това са уменията на мениджър продажби). Всеки туроператор има "release time" в зависимост от сезона? Какво толкова странно има тук?
                            Не защитавам Костов или който и да било, но че хотелиерите "от много дървета не виждат гората" им го показва пазарът в момента. Някои от тях се усетиха, че практиките на Балкантурист не са вечни..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AfterDark
                              С риск отново да те засегна, понеже явно не можеш или не искаш да ме разбереш, ще ти го обясня по трети начин ...

                              Изцяло съм несъгласен с тезата ти "Във всяко стадо си има мърша" ... БГ черноморието е един мега-кенеф ... и изключенията (така наречените 20 добри места) само потвърждават правилото ...

                              И най-важното ... в БГ на морето на изключително много места си даваш парите с отвращение, къде поради лошо качество, къде поради лош сървиз ...

                              А самото Черно Море е просто една полумряла сероводородна мега-локва ... пълна с водорасли, планктони, фекалии и гадости (на някои места дори застрашава живота ти) ...

                              Кое било работа на туроператорите? Те да проверяват?

                              хаха

                              Да ходят да мерят колибактериите във водата ли? Или да уволнят 3/4 от некадърните нископлатени сервитьори? Кво трябва да направят?

                              8)
                              О господи нима се спусна при нас от рая зада ни озариш с блаженното си присъствие?!

                              Коментар


                              • Идеята беше да се коментират "работата" и парите които искат за нея тур операторитен. Има цени и цени за мен най-безумните разминавания между цена и качество са били 90ст. за сметанка преди 4г. в обратен сезон в празния боулинг на Пампорово и 3лв. за кафе на самообслужване в картонена чашка в мелето на ситицентър софия , или 13лв. за такси от централна гара до мин. на правосъдието преди 9г. ,но това си е мое впечатление. Че огромна част от хората са на принципа на цитирания по-долу тур оператор "НИЕ СМЕ САМО ЗА БОРБИТЕ ТУКА" си е така, но важното за интелигентния потребител е да има възможност за избор и като на едно място му сервират пълнени чушки от еднорък готвач да отиде на друго. А за поста по-долу не вярвам за цялата почивка по един домат да са изяли само. Така че като приемате оферта където всичко е "пакетна" цена ,пакетирана от тур оператор който мисли само за вас /нали/ помислете дали няма 1 седмица да ядете само чушки пълнени от еднорък готвач. Там разбира се го има чисто психологическия момент че приполучаването на конкретната услуга ти не плащаш /щото си платил добре по-рано/ и си по-непридирчив а и чувството за удовлетвореност си е доста лично и субективно нещо.

                                Коментар

                                Working...
                                X