IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КНИГИТЕ, които четем

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А четете ли non-fiction:

    Freaconomics - Levitt
    Blink на Malcolm Gladwel
    The Black Swan - The impact of the highly improbable - Taleb
    A Demon of Our Own Design - поглед отвътре на финансовата система от ветеран в нея.

    Ако сте като мен, нямате много време за четене. Затова пък голяма част от горните книги ги има като audiobooks по торентитe - сваляте, записвате и после можете да слушате в колата, вместо да си гризете ноктите в задръстванията. Изисква се някакво базово ниво английски, разбира се.

    Коментар


    • Земя за прицел на Свобода Бъчварова-как действа старият Скарлатов във финансовата криза-29г-класика

      Коментар


      • Тайните на Големите играчи
        Григор Лилов

        За мен това е съвременна история на България след 1980 година. След прочитането и въпросите от сорта кой и колко открадна доста намаляха.

        Коментар


        • http://helikon.bg/index.php?act=book...9c05dfb3ee582d -скоро я четох не е лоша.
          Първоначално изпратено от diletant
          има хубави книги за безсмислието на войната има и лоши книги, хвалещи войната (виж българската история, в която според патриотите няма нито една несправедлива война)
          за съжаление на намерих никъде информация за Бомбардировачи от По Бонсън. Може ли малко повече информация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ravnovesie
            Пропадане на Камю - много добра книга
            +1

            Коментар


            • Пропадане на Камю - много добра книга

              Коментар


              • Строители на съвременна България

                Коментар


                • Бог да го прости Любен Дилов!
                  И това ще мине ...

                  Коментар


                  • Като чета вчерашните писания на Bouns & sie към Корк и Джоан в "Оптимизъм на БФБ" та се сещам за Йордан Радичков и "Лазарица".
                    ЛАЗАР. Туй куче наистина е побесняло, иначе защо тъй ожесточено ще се нахвърли върху мене! Като че не съм му никакъв стопанин, а чужденец! Малко, изглежда, съм го възпитавал, повече е трябвало Да го възпитавам, като го бия по главата! Но нали не искам да приличам на Вукадинов, той, щом види куче, ще го замери с камък, а ако кучето е доверчиво и стои наблизо, ще го цапне по челото, за да го запомва за цял живот. То, кучето, с бой се учи, с псувни, с ритници в хълбоците и прочие. Къде ще се намери глупак като мене с думи да учи кучето си и непрекъснато да му навежда примери от живота все с цел да го поучи... Глупости! Кажи му чиба, марш, изритай го или го цапни по мутрата, да видиш как ще се изпълни с подчиненост и с уважение към тебе, а не да ти се качва на главата и щом разбере, че си натясно в крушата, да клекне под крушата отдолу да те облайва. Храни куче - да те лае! Има смисъл в тая поговорка, опарил се е някой с подобен пример, затова и поговорка е измислил... Един ден ще му се върне тъпкано, нека лае... Човек отглежда куче, за да го брани, да му бъде страж, а не за да го лае. Държавата, що е държава, и тя отглежда кучета, околовръст по границите има яки вълкодави, те денонощно са на страж и в пек, и в зной, и в дъжд, и в снежни бури, както казват по радиото, а и телевизията в тоя смисъл се изказва, но тия граничароки кучета ни за миг не си помислят, че могат да изменят, и вместо страж да бъдат на държавата, да клекнат те да я облайват. Възможно ли е държавата да висне ей тъй в крушата. а кучетата й да клекнат отдолу и да я лаят! Че държавата таквиз кучета ще ги хване за ушите, без окото й да мигне, и ще ги прати в кариерите да чукат камъни. Моят пес си въобразява, че държавата ще седне като мене да пуши в крушата, да брои кукането на кукувицата и да води диалог с куче! Из “Лазарица” Йордан Радичков
                    Цитатът няма нищо общо с поговорката “Захранвай форума с интелигентни постинги, че да те…” Просто е за разтоварване на напрежението.

                    Коментар


                    • има хубави книги за безсмислието на войната има и лоши книги, хвалещи войната (виж българската история, в която според патриотите няма нито една несправедлива война)
                      за съжаление на намерих никъде информация за Бомбардировачи от По Бонсън. Може ли малко повече информация.

                      Коментар


                      • Като голям фен на "Параграфа", препоъчвам горещо "Бомбардировачи" от По Бонсън, в стила и във възхвала на "Параграф 22", само че не става въпрос за война а за... финанси. Много увлекателна със страхотно чуство за хумор (на няколко пъти се превивах и падах от смях), много подходяща за разведряване на помръкналия инвестотирски дух!

                        Коментар


                        • Поздрави и от мен по случай Световният Ден на Книгата и Авторското право.


                          Относно

                          Първоначално изпратено от Longin

                          P.S. Бюджолд има невероятните 5(!) награди Хюго, далеч по мастити и известни на всички писатели имат макс. 2-3, само Р.Хейнлайн има също 5, но мисля скоро ще бъде надминат
                          бих желал да внеса малко пояснения и съответно поправки към изказването на Longin.

                          Най-много награди "Хюго" има Кони Уилис (общо 9)
                          Второто място си делят великите Роджър Зелазни и Робърт Хайнлайн с по 6.
                          И едва след това идват Лоис Бюджолд, Върнър Виндж и Айзък Азимов(заедно с Хайнлайн и Кларк считани за "Великата Тройка на научната фантастика) с по 5 награди Хюго.

                          Иначе ако разглеждаме само категорията "Най-добър роман", Бюджолд е на второ място с 4 награди , след великият Хайнлайн (с 5)


                          P.S.
                          Първоначално изпратено от diletant
                          Най-хубавата книга за войната за мен е Параграф 22 на Джоузеф Хелър
                          Най-хубавата книга за войната ????!!! Има ли такова словосъчетание

                          Коментар


                          • Най-хубавата книга за войната за мен е Параграф 22 на Джоузеф Хелър

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pitagor
                              С изненада установявам, че с годините все по-малко ми се чете сериозна, задълбочена, многопластова литература. Лека, занимателна и с тънко чувство за хумор жадувам, но трудно намирам... Много трудно.

                              Та в тази връзка, какво ще кажете за тринадесетте книжки от поредицата "Бараяр" на Бюджолд?
                              Бюджолд - мноо добра!! точно както си написал по горе + стратегически мъдрости и лафове
                              последните 2-3 за Майлс : Дипломатически Имунитет , Цивилна Кампания, Зимния Празник - така и не успях да ги намеря... та ги четох в електронен вариант , и то на телефон всъщност за Дипломатически Имунитет още не съм загубил надежда и продължавам да търся - та да я прочета за десерт както си му е редът - на хартия

                              Pitagor - ако не си ги прочел вече - горещо ти препоръчвам и по-новите 3 книги на ЛМБюджолд/~Шалион/ - и там е надминала себе си! дано да има и 4-та скоро

                              P.S. Бюджолд има невероятните 5(!) награди Хюго, далеч по мастити и известни на всички писатели имат макс. 2-3, само Р.Хейнлайн има също 5, но мисля скоро ще бъде надминат
                              "the trend is your friend until the end..."

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от lolo
                                Лека, занимателна и с тънко чувство за хумор жадувам, но трудно намирам... Много трудно.
                                Тери Пратчет. Разкази от света на диска, много са забавни
                                Голяма лигня, аз лично успях само Посестрими в занаята, Морт и We free men да прочета до край! За да четеш Пратчет са ти нужни по-дълбоки познания за американския живот, за да му разбереш всички намеци и препратки, чиито хумор лесно се губи при превода! Тъй че, ако се занимавате с Тери, само в оригинал! :-)

                                Колкото до Л.М.Бюджолд -> да интересни са и книгите, но не всичките! Това е проблема на писателите пишещи на килограм, не може всичко да им е велико! Освен ако не носят името С.Кинг, разбира се :-)
                                BULL MARKET -- A random market movement causing an investor to mistake himself for a financial geniu

                                Коментар

                                Working...
                                X