IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Човекът и Вселената - тайни и загадки

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В Библията най-важното е, че в Старият завет се разрешава на евреите да дават в заем с лихва. Но САМО на чужденци, не на тези от техния народ.
    По всички други свещени книги даването в заем с лихва се забранява. Поради тази простичка причина, "греховният" банкерски занаят, тази "черна" работа, е оставена в ръцете на евреите, за да могат другите да харчат на воля, без да слагат грехове на душите си.
    Изводите нататък може да си направи сам всеки с 3-то завършено отделение.
    Яхве им беше обещал в Стария завет, че ще владеят света и всичко в него. С две изречения го е направил, не със 7000 страници. Всичко гениално е просто.
    Last edited by Kildirim_Bei; 23.01.2021, 10:48.
    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение

      Голямата част от тези твърдения не са в съответствие с Библията, което компрометира целия пасаж.
      Благодаря ти, че си прочел поста ми. Още в първия пост (№ 6) от поредицата казах, че вероятно има грешки и неточности в някои седморности. Ще ти бъда благодарен, ако ми обясниш ясно, точно и конкретно къде съм сбъркал, за да се поправя. Дай твоите аргументи и факти, и се аргументирай конструктивно, а не да хвърляш просто едни думи във форумното пространство

      Коментар


      • Адмирации за трите постинга, Асо Пика. Удоволствие беше да ги прочета, стойностна информация, изпратих ги на мои приятели също. Но не може ли малко по-къси да са постингите?
        Last edited by tani1992; 23.01.2021, 11:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Don 0815 Разгледай мнение
          Голямата част от тези твърдения не са в съответствие с Библията, което компрометира целия пасаж.
          И? Ще промени...фактите?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

            В християнството:
            7 са дните на Сътворението.
            7 смъртни грехове: похотливост, чревоугодничество, скъперничество, леност, гняв, завистничество, горделивост (тщестлавие).
            7 добродетели: целомъдрие, лишение, щедрост, трудолюбие, търпение, добродушие, смирение.
            7 тайнства: Кръщение, Миропомазване, Покаяние или изповед, Евхаристия или причастие, Свещенство, Брак (Венчание), Елеосвещение.
            7 са кръговете на Ада.
            7 дни душата на умрелия прекарва около гроба.
            7 са Архангелите в християнската религия, олицетворяващи 7-те творчески духа на човешкото еволюционно развитие: Воля, Любов, Действие, Хармония, Наука, Упование, Порядък. В „Откровение”, последната и една от най-популярните книги на Библията, се основава на цифровата символика на числото 7 – на 7 печата в „Книгата на Живота”, 7 Ангела със 7 тръби, 7 чаши с „гнева Божий”, 7 гърмове, 7 духове пред престола, 7 златни светилника, „червеният змей със 7 глави и десет рога, а на главите му – 7 корони”, 7 църкви.
            Още - 7 са основните принципи на Розенкройцерите: Съответствие, Ред и Закон, Вибрация, Ритъм, Цикличност, Полярност, Секс.
            Голямата част от тези твърдения не са в съответствие с Библията, което компрометира целия пасаж.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

              Много се изнерви, колега, изнерви се и започна с грубия тон, а имах толкова добро мнение за теб..................
              Аз си пиша разни работи и никой не карам насила да ги чете, не ги чети и ти. А тези мой писания наистина са разни идиотски щуротии и кухи недомислици плод на болен мозък и помрачен разум .............

              Някой ден, когато си в настроение, очаквам да публикуваш нещо и да го коментираме и обсъждаме в дух на взаимно приятелство ......

              Айде лека ти вечер, изпий една ракия и се успокой, живота продължава
              Отивам да си забъркам едно питие.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                Чакай, бе, ти нали всичко знаеш? Сторило му се интересно. Така си чел и Блаватска, само че баба й на Блаватска в писмата й до първо либе. Иначе щеше да имаш някакъв аналитичен апарат, чието отсъствие личи като изчезнал пенсионерски портфейл в Кауфланд. Пиши си и си чети сам щуротиите и им се удивлявай.
                Много се изнерви, колега, изнерви се и започна с грубия тон, а имах толкова добро мнение за теб..................
                Аз си пиша разни работи и никой не карам насила да ги чете, не ги чети и ти. А тези мой писания наистина са разни идиотски щуротии и кухи недомислици плод на болен мозък и помрачен разум .............

                Някой ден, когато си в настроение, очаквам да публикуваш нещо и да го коментираме и обсъждаме в дух на взаимно приятелство ......

                Айде лека ти вечер, изпий една ракия и се успокой, живота продължава
                Last edited by Асо Пика; 22.01.2021, 18:16.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                  Колега, на никакъв не се правя..... не се изнервяй, де ......... Много добре се чувствам със себе си и навсякъде. Но ти каза, че ти се е отворил портал и си направил връзката "портал - квантова механика", и това е нещо ново за мен, проявих интерес и ме заинтригува. Любезно и учтиво те приканих да разясниш по-подробно и в дълбочина твоите прозрения, защото това са много сериозни неща. Затова трибуната е твоя и държа да ми обясниш за тези неща. Както казах, подготви материала добре, не бързай и го постни тука след 3 -4 дни.

                  Прекратявам разговора с теб и безсмисления взаимен спам, и приказки до постването на твоя материал, след което ще го коментираме, аз и другите участници в темата

                  Жив и здрав
                  Чакай, бе, ти нали всичко знаеш? Сторило му се интересно. Така си чел и Блаватска, само че баба й на Блаватска в писмата й до първо либе. Иначе щеше да имаш някакъв аналитичен апарат, чието отсъствие личи като изчезнал пенсионерски портфейл в Кауфланд. Пиши си и си чети сам щуротиите и им се удивлявай.
                  Last edited by pinoccio; 22.01.2021, 18:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                    Сега - какво, започна да се правиш на три и половина ли? Като се навреш, където е тясно, и започваш да твърдиш, че си с трети клас. Чул си ти за Хайзенберг, третокласник такъв. Връх в Алпите.
                    Колега, на никакъв не се правя..... не се изнервяй, де ......... Много добре се чувствам със себе си и навсякъде. Но ти каза, че ти се е отворил портал и си направил връзката "портал - квантова механика", и това е нещо ново за мен, проявих интерес и ме заинтригува. Любезно и учтиво те приканих да разясниш по-подробно и в дълбочина твоите прозрения, защото това са много сериозни неща. Затова трибуната е твоя и държа да ми обясниш за тези неща. Както казах, подготви материала добре, не бързай и го постни тука след 3 -4 дни.

                    Прекратявам разговора с теб и безсмисления взаимен спам, и приказки до постването на твоя материал, след което ще го коментираме, аз и другите участници в темата

                    А относно Хайзенберг то кой не е чувал за него и неговия принцип ??? Всеки е чувал за него, но никой не го е познавал лично

                    Жив и здрав
                    Last edited by Асо Пика; 22.01.2021, 17:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                      Разкажете моля за динозаврите. От всички истории в Библията най-много се кефя на тези с динозаврите. Само не разбирам кога точно са сътворени.За хилядолетие питам, не за ден.
                      Не знам за истории с динозаври в Стария Завет. В Книгата на Йов има нещо в тази насока, но е само един пасаж:

                      „... (Веемот) ... който съм направил както и тебе; Яде трева като вол. Ето сега, силата му е в чреслата му, И якостта му в мускулите на корема му. Клати опашката си като кедър; Жилите на бедрата му са сплотени. Костите му са медни цеви; Ребрата му са като железни лостове...”

                      Не им е отделено специално внимание, но би трябвало да са сътворени заедно с останалите животни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                        Колега, какъв портал, каква квантова механика, какви измерения, къде се отнесе ? Аз съм просто момче, навремето едва завърших 8 клас, че даже 2 пъти го повтарях.... добре че прочетох малко книги, че да се ограмотя .....

                        Но ти отвори дума за портали и прочие, и аз като създател на темата ти давам думата и възможността да ни обясниш и разясниш точно за какъв портал става дума и каква е връзката с квантовата механика. Единствено държа и искам много добре да обясниш връзката между принципа на Хайзенберг с конкретни текстове в Новия завет.

                        И друго, да има реципрочност и баланс,, и равновесие в постовете, щом аз като прост комарджия мога да напиша 12 страници текст и да го публикувам в 3 поста, поради ограничението от 10 000 знака в пост, значи и ти можеш да нааправиш същото. Тоест искам пълен и изчерпателен материал в 3 или поне в 2 поста. Не бързай ....... подготви се добре ..... обмисли нещата ........ да не стане като в народната поговорка: " Бързата работа срам за майстора".. Не ти давам краен срок например утре сабалем до първи петли, но се постарай да га публикуваш поне до 3 - 4 дни. Колко съм толерантен .......
                        Сега - какво, започна да се правиш на три и половина ли? Като се навреш, където е тясно, и започваш да твърдиш, че си с трети клас. Чул си ти за Хайзенберг, третокласник такъв. Връх в Алпите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                          Когато вникнах в дълбочина на Новия завет, отвори ми се портал към разбирането на квантовата механика. Но при теб не се е получило и е останала празнина. Как тогава ще говорим за квантова механика през призмата на християнската доктрина, като ти изобщо даже и не подозираш за такава връзка?
                          Колега, какъв портал, каква квантова механика, какви измерения, къде се отнесе ? Аз съм просто момче, навремето едва завърших 8 клас, че даже 2 пъти го повтарях.... добре че прочетох малко книги, че да се ограмотя .....

                          Но ти отвори дума за портали и прочие, и аз като създател на темата ти давам думата и възможността да ни обясниш и разясниш точно за какъв портал става дума и каква е връзката с квантовата механика. Единствено държа и искам много добре да обясниш връзката между принципа на Хайзенберг с конкретни текстове в Новия завет.

                          И друго, да има реципрочност и баланс,, и равновесие в постовете, щом аз като прост комарджия мога да напиша 12 страници текст и да го публикувам в 3 поста, поради ограничението от 10 000 знака в пост, значи и ти можеш да нааправиш същото. Тоест искам пълен и изчерпателен материал в 3 или поне в 2 поста. Не бързай ....... подготви се добре ..... обмисли нещата ........ да не стане като в народната поговорка: " Бързата работа срам за майстора".. Не ти давам краен срок например утре сабалем до първи петли, но се постарай да га публикуваш поне до 3 - 4 дни. Колко съм толерантен .......
                          Last edited by Асо Пика; 22.01.2021, 16:47.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                            От уикипедия може да съм копнал само известни исторически факти и събития, нищо повече

                            Мислиш, че силата ти е в Светото писание ? Богослов ли си ? За коя част от него искаш да си говорим веднага, тук и сега ? За Стария или за Новия завет ? Новият завет да ти призная не ми е интересен с нищо..... Дай направо на Стария, за еврейската история и култура, и традиции ..... давам ти преднина от две обиколки Между другото като бележка под линия, въпроса не е колко пъти съм чел Светата книга, а колко време ми е отнело да разсъждавам върху текстовете и в каква дълбочина на проникване в същностатта на написаното.

                            Пожелавам ти това, което и на себе си, коригирано с оглед на относителността...........
                            Когато вникнах в дълбочина на Новия завет, отвори ми се портал към разбирането на квантовата механика. Но при теб не се е получило и е останала празнина. Как тогава ще говорим за квантова механика през призмата на християнската доктрина, като ти изобщо даже и не подозираш за такава връзка?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение

                              От уикипедия може да съм копнал само известни исторически факти и събития, нищо повече

                              Мислиш, че силата ти е в Светото писание ? Богослов ли си ? За коя част от него искаш да си говорим веднага, тук и сега ? За Стария или за Новия завет ? Новият завет да ти призная не ми е интересен с нищо..... Дай направо на Стария, за еврейската история и култура, и традиции ..... давам ти преднина от две обиколки Между другото като бележка под линия, въпроса не е колко пъти съм чел Светата книга, а колко време ми е отнело да разсъждавам върху текстовете и в каква дълбочина на проникване в същностатта на написаното.

                              Пожелавам ти това, което и на себе си, коригирано с оглед на относителността...........
                              Започва да ни е страх от вас, българите, казали евреите, след като разбрали, че Делян Добрев плаща наем на майка си с парите, които получава от фабриката на баща си.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Е, ама ти само ни копипействаш уикипедия тук. Освен ние да отидем в уикипедията да пишем, ако се дразниш. Ако беше прочел поне два реда от Светото писание, щеше да знаеш, че който е навсякъде, той е никъде.
                                От уикипедия може да съм копнал само известни исторически факти и събития, нищо повече

                                Мислиш, че силата ти е в Светото писание ? Богослов ли си ? За коя част от него искаш да си говорим веднага, тук и сега ? За Стария или за Новия завет ? Новият завет да ти призная не ми е интересен с нищо..... Дай направо на Стария, за еврейската история и култура, и традиции ..... давам ти преднина от две обиколки Между другото като бележка под линия, въпроса не е колко пъти съм чел Светата книга, а колко време ми е отнело да разсъждавам върху текстовете и в каква дълбочина на проникване в същностатта на написаното.

                                Пожелавам ти това, което и на себе си, коригирано с оглед на относителността...........

                                Коментар

                                Working...
                                X