IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

    Колега, грипните вируси са различни, а не е един и същ, а тука имаш конкретен коронавирус! Това е едната разлика!
    Втората разлика е, че коронавируса, не е грип!
    Третата разлика е,че има съществени предположения, че този вирус е "баран" от човек(изкуствено моделиран), а хората не са Бог и създаденото от тях като генни модификации обикновено се скапват бързо във времето! Човек е СУБЕКТ на Сътворението, а не ОБЕКТ на същото! Именно за това човекът като създател е пълен ташак!

    Да и грипа и короната са вируси, но сравнение помежду им е като сравнение между домат и картоф, само защото са зеленчуци!
    Дори да е един, както респираторно-синцитиалния вирус не може да ваксинираш цялата планета, още от сега ти е ясно. И него си го има и си циркулира. При имуносупресирани болни прави тежки пневмонии. Та дори да приемем че се намери супер ваксина с дълготраен имунитет. Има държави дето поради политически и военни режими не мож стъпи, камо ли да ваксинираш. А и вирусът мутира, докато ваксинираш на следващата година вече е друг. Ваксината се прави за него и така. И с грипа е така - грипните вируси са А, Б и С и всяка година мутират, а ваксина се прави срещу този който се предполага че ще се разпространи през сезона. Тоест има и сезонност, при Ковида май няма такава.
    Може да е ,,баран", но вече е барнат и е по целия свят. Никакво значение няма.
    И още, при грипа източник на инфекцията е болния човек, тук при Ковида има безсимптомни заразоносители и предавачи на инфекцията.
    мисли повечко, по-малко пиши.
    Last edited by bulgarian lev; 16.11.2020, 23:26.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

      Спокойно не мисли толкова черногледо! Така или иначе, ако ще се сбъдва най-жестокия от към поробване сценарий, защо ти е да си жив?
      Просто избираш да се рестартираш в друг живот, като същевременно рестартираш няколко и от малоумните слуги на злото, заедно с теб...
      Това ми харесва.Подкрепям го с двете ръце.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

        За жалост Майк след един определен процент на заблудени овце които доброволно ще се ваксинират нас няма да ни питат........Днес направиха задължителен теста за контактните........Утре така ще стане и с ваксините.Разбирасе че ще има твърдо против .Когато му дойде времето ще ги нарекат вредни за обществото........Може и терористи да ги нарекат.........тумбака дето ни е министър на отбраната вече направи поръчка за 150 бронирани машини-щели да са нужни при борба с тероризма..........напред някъде в бъдещето.........това се готви под носа на цялото общество.Все пак аз съм оптимист че не малка част от хората до последно ще бранят себе си и децата си от ваксинирането.
        Спокойно не мисли толкова черногледо! Така или иначе, ако ще се сбъдва най-жестокия от към поробване сценарий, защо ти е да си жив?
        Просто избираш да се рестартираш в друг живот, като същевременно рестартираш няколко и от малоумните слуги на злото, заедно с теб...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Ти, колега заяждаш ли се или си пословично неграмотен? Грипните вируси си ги има и циркулират, морбилозните вируси също, всеки респираторен вирус остава и си циркулира, но няма да предизвиква мащабни проблеми когато се прекъсне масовата възприемчивост. Как ще изчезне, с твоята магическа пръчка ли? Само Вариолата е изчезнала...уж...преди години е имунизоюирано цялото население на планетата, а вирусът се пази в три лаборатории по света за да произведат ваксини ако се наложи.
          Не е нужни да си шаман, за да знаеш основни неща. Не пишете глупости, излагате се. Когатп нещо не ти е ясно се опитай да се информираш, недей говори ангро, това е признак на невежество.
          Колега, грипните вируси са различни, а не е един и същ, а тука имаш конкретен коронавирус! Това е едната разлика!
          Втората разлика е, че коронавируса, не е грип!
          Третата разлика е,че има съществени предположения, че този вирус е "баран" от човек(изкуствено моделиран), а хората не са Бог и създаденото от тях като генни модификации обикновено се скапват бързо във времето! Човек е СУБЕКТ на Сътворението, а не ОБЕКТ на същото! Именно за това човекът като създател е пълен ташак!

          Да и грипа и короната са вируси, но сравнение помежду им е като сравнение между домат и картоф, само защото са зеленчуци!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

            Аз предлагам тези, които искат да се ваксинират, просто да си набият по 7-8 ваксини през месец. Така няма да има никакъв "зян", а и ще могат да са психически по-спокойни!

            Аз като данъкоплатец ако ми се полага такава я ПРЕОСТЪПВАМ, на който иска, защото аз ваксини не мога да си слагам, защото е против религиозните ми убеждения!
            За жалост Майк след един определен процент на заблудени овце които доброволно ще се ваксинират нас няма да ни питат........Днес направиха задължителен теста за контактните........Утре така ще стане и с ваксините.Разбирасе че ще има твърдо против .Когато му дойде времето ще ги нарекат вредни за обществото........Може и терористи да ги нарекат.........тумбака дето ни е министър на отбраната вече направи поръчка за 150 бронирани машини-щели да са нужни при борба с тероризма..........напред някъде в бъдещето.........това се готви под носа на цялото общество.Все пак аз съм оптимист че не малка част от хората до последно ще бранят себе си и децата си от ваксинирането.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

              Ми тогава за чий у............... ще ни ваксинират....Откачалките от Брюксел са предвидили поне по 4 пъти да ни боднат .......
              Аз предлагам тези, които искат да се ваксинират, просто да си набият по 7-8 ваксини през месец. Така няма да има никакъв "зян", а и ще могат да са психически по-спокойни!

              Аз като данъкоплатец ако ми се полага такава я ПРЕОСТЪПВАМ, на който иска, защото аз ваксини не мога да си слагам, защото е против религиозните ми убеждения!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                Ти да нямаш кристална топка или да си шаман някакъв? Какво значи ще остане завинаги? Как може да говориш толкова убедено за нещо, за което никой няма никаква яснота? Може да остане, може и да не остане!

                С оглед на това, че няма масово РЕзаразяване, явно има имунитет! Това, че има пълни ташаци, които си чешат езиците, че този имунитет НЕ държал, е абсолютно нелепо като твърдение! Те още не знаят дали антителата или клетъчния имунитет пази на световно ниво наука, тука разни ташунковци веднага бързат да се изкажат, че нямало траен имунитет! Ей сиктир от такива разбирачи!

                Същото е и с нелепата глупост, че щял вируса завинаги да остане! Значи 3 неща:

                1. Не знаят какъв е имунитета и колко държи
                2. Не знаят възможен ли е стаден такъв
                3. Не знаят самия вирус ако е бил устойчив вече 12-18 месеца, дали би бил такъв и за 24-36 месеца

                Но това, кеото някои "експерти" знаят е, че щял да остане "ЗАВИНАГИ"!

                Освен ако не си екстрасент, няма как да правиш подобни прогнози, просто защото не е сериозно!

                Иначе за епидемия в момента няма такава по дефиниция, още повече, че това е стандартен ТОРС вирус, а не нещо неизвестно и паднало от космоса!
                Ти, колега заяждаш ли се или си пословично неграмотен? Грипните вируси си ги има и циркулират, морбилозните вируси също, всеки респираторен вирус остава и си циркулира, но няма да предизвиква мащабни проблеми когато се прекъсне масовата възприемчивост. Как ще изчезне, с твоята магическа пръчка ли? Само Вариолата е изчезнала...уж...преди години е имунизирано цялото население на планетата, а вирусът се пази в три лаборатории по света за да произведат ваксини ако се наложи.
                Не е нужни да си шаман, за да знаеш основни неща. Не пишете глупости, излагате се. Когато нещо не ти е ясно се опитай да се информираш, недей говори ангро, това е признак на невежество.
                На острова например - UK няма бяс. Затова са изключително стриктни при вноса на животни.
                В Африка има Вариола по маймуните, ако мутира вируса и човек се вре дет не му е мястото ще стане кофти. Затуй се пази вируса.
                Онази английска дама която живееше години наред при горилите и ги изучаваше, дори я бяха приели в семейството без Сребърния гръб да и види сметката се е подлагала на тестове да не принесе човешки вируси на горилите.
                Островът с човекоядците и примитивни създания - малък остров южно от Бангладеш е населен с малка популация диваци които убиват и обсипват със стрели с отрова всеки дръзнал да ги посети. Под Индийска юрисдикция е острова. Забранено е да отиват дори войници екипирани да ги изледват, нямат никакъв имунитет и среща с външния свят. Обикновен вирус може да ги убие всичките.
                Last edited by bulgarian lev; 16.11.2020, 23:03.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                  Ти да нямаш кристална топка или да си шаман някакъв? Какво значи ще остане завинаги? Как може да говориш толкова убедено за нещо, за което никой няма никаква яснота? Може да остане, може и да не остане!

                  С оглед на това, че няма масово РЕзаразяване, явно има имунитет! Това, че има пълни ташаци, които си чешат езиците, че този имунитет НЕ държал, е абсолютно нелепо като твърдение! Те още не знаят дали антителата или клетъчния имунитет пази на световно ниво наука, тука разни ташунковци
                  Няма. Ама аз ще продам гриповите препарати преди това. Поне така се надявам.
                  А МРНА нехнологията вероятно би предизвикала редица масови автоимунни заболявания след години, не случайно не е разрешетна нито една ваксина базирана на тази технология.

                  Ама бях сигурн, че янките ще изпреварят Коопродукцията на Файцера и тарикатите на Райха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    След време като се пребори света с Ковида ще има обичайна заболеваемост. Всичко над нея в определена област ще се приема за епидемичен взрив. За голяма област или държава - епидемия, за света - пандемия. Ще видим (дано да имаме възможност да видим, разбира се), колко ще бъде константната обичайна заболеваемост. Нали ти е ясно че вирусът няма да изчезне, а ще остане завинаги сред популацията.
                    Ти да нямаш кристална топка или да си шаман някакъв? Какво значи ще остане завинаги? Как може да говориш толкова убедено за нещо, за което никой няма никаква яснота? Може да остане, може и да не остане!

                    С оглед на това, че няма масово РЕзаразяване, явно има имунитет! Това, че има пълни ташаци, които си чешат езиците, че този имунитет НЕ държал, е абсолютно нелепо като твърдение! Те още не знаят дали антителата или клетъчния имунитет пази на световно ниво наука, тука разни ташунковци веднага бързат да се изкажат, че нямало траен имунитет! Ей сиктир от такива разбирачи!

                    Същото е и с нелепата глупост, че щял вируса завинаги да остане! Значи 3 неща:

                    1. Не знаят какъв е имунитета и колко държи
                    2. Не знаят възможен ли е стаден такъв
                    3. Не знаят самия вирус ако е бил устойчив вече 12-18 месеца, дали би бил такъв и за 24-36 месеца

                    Но това, кеото някои "експерти" знаят е, че щял да остане "ЗАВИНАГИ"!

                    Освен ако не си екстрасент, няма как да правиш подобни прогнози, просто защото не е сериозно!

                    Иначе за епидемия в момента няма такава по дефиниция, още повече, че това е стандартен ТОРС вирус, а не нещо неизвестно и паднало от космоса!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение


                      Не знам как ги броят но тея на Модерна и на Бионтеч (немската там както се пише и работи с Пфайзер) се слагат две ваксини през определен период. Ама сега тези 12 мил комплекта ли са (демек по 2) или отделни.
                      Байонтек се чете (Biontech)..не знам и аз. Предполагам отделни. И ако има реваксинация...трябва да видим схемата, а и не знам рекомбинантна ваксина ли ще е или убита, жива....последните две са нищожна вероятност да са.
                      Last edited by bulgarian lev; 16.11.2020, 22:46.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Не, сега говорих с жена ми, 12 млн ваксини са теърде много за нас. Предполагам ще има бизнес и ,,продажба" на трети страни.

                        Не знам как ги броят но тея на Модерна и на Бионтеч (немската там както се пише и работи с Пфайзер) се слагат две ваксини през определен период. Ама сега тези 12 мил комплекта ли са (демек по 2) или отделни.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Hermes73 Разгледай мнение

                          Ми тогава за чий у............... ще ни ваксинират....Откачалките от Брюксел са предвидили поне по 4 пъти да ни боднат .......
                          Не, сега говорих с жена ми, 12 млн ваксини са теърде много за нас. Предполагам ще има бизнес и ,,продажба" на трети страни.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            След време като се пребори света с Ковида ще има обичайна заболеваемост. Всичко над нея в определена област ще се приема за епидемичен взрив. За голяма област или държава - епидемия, за света - пандемия. Ще видим (дано да имаме възможност да видим, разбира се), колко ще бъде константната обичайна заболеваемост. Нали ти е ясно че вирусът няма да изчезне, а ще остане завинаги сред популацията.
                            Ми тогава за чий у............... ще ни ваксинират....Откачалките от Брюксел са предвидили поне по 4 пъти да ни боднат .......

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mike Florida Разгледай мнение

                              По дефиниция няма към момента "епидемия"! Заболеваемостта е твърде малка!
                              След време като се пребори света с Ковида ще има обичайна заболеваемост. Всичко над нея в определена област ще се приема за епидемичен взрив. За голяма област или държава - епидемия, за света - пандемия. Ще видим (дано да имаме възможност да видим, разбира се), колко ще бъде константната обичайна заболеваемост. Нали ти е ясно че вирусът няма да изчезне, а ще остане завинаги сред популацията.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от tnm Разгледай мнение

                                Прав си. Навсякъде го отчитат на 100 000.
                                https://covid.tobel.bg/#map=7/2844607.5/5269612/0

                                В твоят хабитат положението е сравнително добре - 450 на 100 000. В моят гоним хилядарката.
                                В Плевен ли? Да, толкова са 454 на 100 хил. Това нищо не означава, малка територия сме и нещата може бързо да се променят.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X