IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение

    Смъртните случаи са след неваксинирани… Не ми се иска да ходя на погребвния…
    Ти му пишеш, че страничните ефекти ще почната масово да се проявяват след 18 месеца, на него на погребения не му се ходили, абе пич ти след 18 месеца може да не излезеш от гробището с тия разсъждения. Това е смешен вирус и целта са ваксините, ти си целта.

    Коментар


    • Очаквате ли нова вълна наесен и нови локдауни. Като гледам темпа на ваксинация и приемем, че са го изкарали повече от официалните данни...пак остават достатъчно много хора, които да се заразят и да стане тежко за здравната система.
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение

        Има време очакванията са около 18 месец да се появят страничните ефекти.. ти на кой си 1, 2 шматарок
        Смъртните случаи са след неваксинирани… Не ми се иска да ходя на погребвния…

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение

          И? Едно, нали. Но дори днес има 50 мъртви от вируса, а се продължава с упортството и мнението че водката е най-добрата ваксина…
          Има време очакванията са около 18 месец да се появят страничните ефекти.. ти на кой си 1, 2 шматарок

          Коментар


          • Първоначално изпратено от al4en Разгледай мнение



            Едно момиче, Devin Warren, на 26, написа на 11 юни:

            "Ваксинирах се с Модерна преди 3 седмици. Болки в краката веднага след това. Ставаше все по-зле докато не останах на легло за 9 дни. Бях 4 пъти по спешност в болницата и 3 дена стационарно. Диагнозата е Рабдомиолиза. Казаха ми да пия 5 литра вода на ден или бъбреците ми ще откажат. Нивото на креатин е над 55 000. Бях си супер преди ваксината. Все още не мога да ходя без ужасни болки в краката и падания. Никоя ваксина не бива да причинява това. Мамка му на 26 години съм."
            И? Едно, нали. Но дори днес има 50 мъртви от вируса, а се продължава с упортството и мнението че водката е най-добрата ваксина…

            Коментар


            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

              Как именно допринасяш?
              Просто виж дефиницията за колективен имунитет и не задавай подобни въпроси… Първоначално смятаха нужда от 70%, в момента заради делта по-скоро трябва 95%…
              А ти да не си безсмъртен и вируса да не те лови?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                Гледам Англия - 50000 заразени, по-малко от 50
                мъртви. А в България при десетки пъти по-малко заразени имаше случаи на двойно повече мъртви… И както по-долу се цитира водим по смъртност…. Просто статистика… Ваксинитв работят, ама ще дадете хиляди левове за лечение и тестове, включително и за антитла вместо да си сложите безплатна за вас ваксина…
                Дори само заради свободното пътуване си заслужава…
                Или дори заради това, че допринасяш за колективния имунитет…
                В САЩ ако не се ваксинираш, застрахователната компания не плаща лечението ти. Тук само при намек за това ….


                Едно момиче, Devin Warren, на 26, написа на 11 юни:

                "Ваксинирах се с Модерна преди 3 седмици. Болки в краката веднага след това. Ставаше все по-зле докато не останах на легло за 9 дни. Бях 4 пъти по спешност в болницата и 3 дена стационарно. Диагнозата е Рабдомиолиза. Казаха ми да пия 5 литра вода на ден или бъбреците ми ще откажат. Нивото на креатин е над 55 000. Бях си супер преди ваксината. Все още не мога да ходя без ужасни болки в краката и падания. Никоя ваксина не бива да причинява това. Мамка му на 26 години съм."

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dreamer Разгледай мнение
                  Или дори заради това, че допринасяш за колективния имунитет…
                  Как именно допринасяш?

                  Коментар


                  • Гледам Англия - 50000 заразени, по-малко от 50
                    мъртви. А в България при десетки пъти по-малко заразени имаше случаи на двойно повече мъртви… И както по-долу се цитира водим по смъртност…. Просто статистика… Ваксинитв работят, ама ще дадете хиляди левове за лечение и тестове, включително и за антитла вместо да си сложите безплатна за вас ваксина…
                    Дори само заради свободното пътуване си заслужава…
                    Или дори заради това, че допринасяш за колективния имунитет…
                    В САЩ ако не се ваксинираш, застрахователната компания не плаща лечението ти. Тук само при намек за това ….

                    Коментар


                    • (1) Странични ефекти от Файзер - YouTube

                      Коментар


                      • Странични ефекти от Астра Зенека - YouTube

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                          .... Познавам десетки боледували, от които нито един не се е записал в официалната статистика.
                          Като ще се надлъгваме, аз познавам 73846 преболедували (водя си тефтер), и всеки един от тях се е записал в официалната статистика.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            А ти какво виждаш?
                            Същото виждам но го тълкувам различно. Малка разлика в смъртността. Заразените е безпредметно да се гледат тъй като в БГ просто няма достоверни данни. Познавам десетки боледували, от които нито един не се е записал в официалната статистика.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                              Здравеопазването в България е на ниво трети свят.
                              Толкова малка разлика в смъртността с Франция е шокираща.
                              Но какво отношение има това към ваксинирането?
                              За момента то има нищожен принос.
                              Ако искаш да забележиш ефекта почвай да броиш от предишния месец, а не от началото на пандемията.
                              Хареса ми предложението ти. Ето го резултата
                              Дата Държава Заразени Растеж заразени Умряли Растеж умряли Заразени / 1М Умряли / 1М Население
                              17/06/2021 Bulgaria 420,859 17,981 61,011 2,606 6,898,236
                              France 5,749,691 110,634 87,901 1,691 65,411,863
                              17/07/2021 Bulgaria 422,931 0,49% 18,169 1,05% 61,348 2,635 6,893,973
                              France 5,855,198 1,84% 111,467 0,75% 89,497 1,704 65,423,667

                              Аз виждам, че благодарение на масовата ваксинация във Франция
                              расте броят на заразените неваксинирани,
                              но намалява нарастването на броят на умрялите (рисковите групи вече са ваксинирани).
                              Виждам точно обратното в България.

                              А ти какво виждаш?

                              П.П. Още по-страшна промяна виждам в броя на населението само за 1 месец !!!
                              https://web.archive.org/web/*/https:...o/coronavirus/
                              Last edited by barbaron; 18.07.2021, 16:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                "Умнико", а как ще коментираш тази табличка:
                                Ще се опитам да преодолея изкушението и да ти отговоря без да те обиждам

                                Здравеопазването в България е на ниво трети свят. Толкова малка разлика в смъртността с Франция е шокираща.

                                Но какво отношение има това към ваксинирането? За момента то има нищожен принос. Ако искаш да забележиш ефекта почвай да броиш от предишния месец, а не от началото на пандемията.

                                Както се вижда от таблицата броят критични в БГ и Фр в момента е изравнен, къде е ефектът от ваксините?

                                Коментар

                                Working...
                                X