IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Много хубави предложения чета тука:
    1, Всички ваксинирани пак като се разболеят от вироЗа сами да си плащат лечението.
    2, Всички които са се побъркали покрай тази иЗтерика сами да си плащат на смахнатолога,
    Простак съм Азъ - Непобедим !!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      А на пролет съм сигурен, че в нашите болници ще има повече болни ваксинирани от неваксинирани....:-)

      Аз не съм толкова сигурен, но една от причините за зора всички да са ваксинирани е именно да станат невъможни такива сравнения. Остане ли голяма неваксинирана група, при това в цъфтящо здраве, вярата в системата ще намалее.


      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Но да го прави предварително, преди все още да е пукнал (от простотия, а не от ковид).
        А ваксинираните в интензивното ще плащат ли? Веднъж сме им платили ваксините а после що трябва да им плащаме и лечението.Щото като гледам в Израел повечето в интензивното са ваксинирани.

        Израелското министерство на здравеопазването регистрира в неделя 1 398 новозаразени с COVID-19, като 108 души са в тежко състояние, 20 от които са на командно дишане, а 25 са в критично състояние. Освен това в израелските болници има 199 пациенти с коронавирус.

        Според данните на Министерството на здравеопазването от 108 пациенти, които страдат от тежки симптоми, 75 са били ваксинирани с една или две дози.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Цялата ситуация е леко абсурдна.... Някой взима решение да се ваксинира по някаква си негова причина - било зравословна, възрастова, за да опази близките, професионална, заради туризъм или там каквото е ...така е преценил ок. Никой не му пречи или оспорва това решение/право.
          В същото време малка част от населението по някакви си негови причини / възможно да са малоумни от рода на чипиране и т.н./ решава да не го прави и хоп стават враг номер едно на първите....Защо след като първите са защитени от ваксините ? Защо е тази злоба и омраза към тези които са преценили че ваксината за тях е по-голямо зло от вируса ? С какво ще им помогне на тях това ако неваксинираните се ваксинират ? Ми те пак ще боледуват и разпространяват вируса...И пак могат да ги заразят и убият дори не бих се изненадал да е по-голям риска защото няма да се спазват никакви мерки.....

          Както и да е здраве да им е , така или иначе мисля че нещата как ще се развиват като мерки, принуда и т.н. са разиграни вече на определените места и ние тук само си чешем езиците. Самият факт че се предлага подобна личност за министър на здравеопазването е показателен какво следва.
          Като цяло не само у нас и в развитият свят населението е натрупало доста мазнинки, увъртяло се е в кредити и работни зависимости го е СТРАХ да си отваря устата много, за да не изгуби материалното дето го има. Така че мерките и принуда ще минават навсякъде почти безпроблемно...докато не стане късно. / и такива неща като да те накарат сам да си плащаш лечението дори са меки мерки... може и много по-грубо и директно./ Единственото нещо, което би могло да събуди народа за тва дето се случва е евентуално ако започнат да принуждават да се ваксинират децата...., но и това сигурно не би било достатъчно....То в съвремието къде по-яко е вместо деца да имаш куче, котка, гей приятел, айфон, да защитиш мечка стръвница и т.н.... Вероятността за измъкване от начертаните релси е много , много, много ниска и всяка съпротива пада постепенно....
          Такъв е живота :-)
          Беше въпрос на време ... и мисля, че на всички ни беше ясно.

          Свободни пътувания, селфита в Мадрид и Милано всеки уикенд, пластмаса за еднократна употрба по десет броя дневно, борсите вървят, криптото върви, всеки студент - йорист и економист, чекнеж и лигня от сутрин до вечер ...

          ... те "1984" и "I am legend" са много повече футуризъм, отколкото фантастика.

          Ясно беше, че идва или климатичен локдаун, или нов световен строй - не въм във възторг, защото си харесвам живота сега, но не съм изненадан в никакъв случай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Не принизявай така зелевият сок моля те !
            сок трезве ли ще ми обиждате? особено с цвекло е като розе
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

              Добавям - на Лукашенко му спретнаха пуч, Борката Джъ го разболяха, а Тръмплинчето загуби изборите - Новият ред иде, ама и наш БХ стана колатерал демидж де - поня някаква далавера да имаме и ние от грипчето

              П.С. Дойдоха ни на гости на жената брат ѝ и с неговите деца от Щатите - водим ги на вилата в сандански. И те децата викат - ми то в България явно няма ковид (на 5 и 7 години са) - никой не ходи с маски, заведенията фраш до козирката, по улиците манифестация вечер, че през деня е жега и т.н. Та така
              верно е така, ама са облъчени. Хамериканчето на 11г страни от хората - баба си че може да го зарази че не била факсинирана .... УЖАС. Тя не го е виждала 11 месеца и накрая да бяга от нея унучето .... Надникна в стаята и викам как се казваш и то бяга като 5 годишно пред непознати !?!?!?
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от d333 Разгледай мнение
                Между другото в Исландия:


                "След 4 седмици свобода Исландия върна мерките
                В страната има 355 новазаразени, 75% от тях ваксинирани
                "

                https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...merkite.498292

                Тези ваксини май са точно толкова ефективни, колкото и сока от зеле.
                Но сока от зеле поне няма странични ефекти.
                Не принизявай така зелевият сок моля те !

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                  Аз не мога да твърдя такива неща щото за разлика от габровския глупак не съм специалист по всичко но винаги ще съм против насилието и принудата..
                  Цялата ситуация е леко абсурдна.... Някой взима решение да се ваксинира по някаква си негова причина - било зравословна, възрастова, за да опази близките, професионална, заради туризъм или там каквото е ...така е преценил ок. Никой не му пречи или оспорва това решение/право.
                  В същото време малка част от населението по някакви си негови причини / възможно да са малоумни от рода на чипиране и т.н./ решава да не го прави и хоп стават враг номер едно на първите....Защо след като първите са защитени от ваксините ? Защо е тази злоба и омраза към тези които са преценили че ваксината за тях е по-голямо зло от вируса ? С какво ще им помогне на тях това ако неваксинираните се ваксинират ? Ми те пак ще боледуват и разпространяват вируса...И пак могат да ги заразят и убият дори не бих се изненадал да е по-голям риска защото няма да се спазват никакви мерки.....

                  Както и да е здраве да им е , така или иначе мисля че нещата как ще се развиват като мерки, принуда и т.н. са разиграни вече на определените места и ние тук само си чешем езиците. Самият факт че се предлага подобна личност за министър на здравеопазването е показателен какво следва.
                  Като цяло не само у нас и в развитият свят населението е натрупало доста мазнинки, увъртяло се е в кредити и работни зависимости го е СТРАХ да си отваря устата много, за да не изгуби материалното дето го има. Така че мерките и принуда ще минават навсякъде почти безпроблемно...докато не стане късно. / и такива неща като да те накарат сам да си плащаш лечението дори са меки мерки... може и много по-грубо и директно./ Единственото нещо, което би могло да събуди народа за тва дето се случва е евентуално ако започнат да принуждават да се ваксинират децата...., но и това сигурно не би било достатъчно....То в съвремието къде по-яко е вместо деца да имаш куче, котка, гей приятел, айфон, да защитиш мечка стръвница и т.н.... Вероятността за измъкване от начертаните релси е много , много, много ниска и всяка съпротива пада постепенно....
                  Такъв е живота :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 26.07.2021, 17:18.

                  Коментар


                  • Между другото в Исландия:


                    "След 4 седмици свобода Исландия върна мерките
                    В страната има 355 новазаразени, 75% от тях ваксинирани
                    "

                    https://www.dnes.bg/koronavirus/2021...merkite.498292

                    Тези ваксини май са точно толкова ефективни, колкото и сока от зеле.
                    Но сока от зеле поне няма странични ефекти.
                    Last edited by d333; 26.07.2021, 17:11.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от raydalio Разгледай мнение

                      Не ми отговори на въпроса,защото не ти харесва отговорът.. а относно образованието ми,само ще ти кажа, че в момента карам доцентура.. твоето е като на първолак в сравнението с моите дипломи и квалификации

                      п.п. админе, не троля, а показвам на хората истината
                      Изтрий си онова нещо отзаде с твоите артии.Артии днес може всеки да извади за всичко ама главата ти е празна там с артии не става

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                        Знаете ли какво общо имат Бурунди, Есватини, Tанзания, Бряг на Слоновата Кост и Хаити? Президентите на тези пет страни бяха решително срещу вакснитие. Казвам бяха, защото и петимата бяха убити! Който разбрал - разбрал!
                        Добавям - на Лукашенко му спретнаха пуч, Борката Джъ го разболяха, а Тръмплинчето загуби изборите - Новият ред иде, ама и наш БХ стана колатерал демидж де - поня някаква далавера да имаме и ние от грипчето

                        П.С. Дойдоха ни на гости на жената брат ѝ и с неговите деца от Щатите - водим ги на вилата в сандански. И те децата викат - ми то в България явно няма ковид (на 5 и 7 години са) - никой не ходи с маски, заведенията фраш до козирката, по улиците манифестация вечер, че през деня е жега и т.н. Та така
                        Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                          Нищо просто няма в това, човек да си плаща за решенията, особено за тези които не са в полза и на другите. Има ли избор да не се ваксинира - има.
                          Как така решението да не се ваксинира човек е в ущърб на ваксинираните / другите/ ?
                          Да не би случайно ваксините да не пазят така както обещаваха ? И ваксинираните да пълнят болниците в Израел и Англия ....

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Там е въпроса, че липсата на акъл е дискусионно при кой е....:-)
                            Както на Берти му написах - аз съм против да се лекуват последиците от ваксините с моите вноски още повече че сам всеки се е съгласил, както и болните ваксинирани от Ковид пак с моите вноски - те са си поели риска информирано и да си се лекуват САМИ и също така съм категорично против с моите данъци/вноски да се купуват неработещи ваксини за други....:-)
                            Всяка монета има 2 страни :-) А на пролет съм сигурен, че в нашите болници ще има повече болни ваксинирани от неваксинирани....:-)
                            Аз не мога да твърдя такива неща щото за разлика от габровския не съм специалист по всичко но винаги ще съм против насилието и принудата..
                            Last edited by X_Y; 26.07.2021, 16:52.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Къде па ти бос през лука?Че копат метрото разширението на третия лъч.Камъни че носят по Перловец и Владайската бара...
                              А виж то имало къде веднага :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение

                                Ами да, мисля. Една камара баламурници ако не им бръкнеш в джоба, никога няма да направят нещо правилно. Така че 2 бона за стандартнно лечение и не знам колко там повече взимат за интензивно ще постресне 99% от хората. И не виждам защо да се връщат вноски. Просто ковид отпада от пътеките за здравната каса за неваксинирани, както и много други заболявания, които не се покриват.

                                Като искаш даже може в САЩ да ходиш да се лекуваш за ковид - там сметката за това лечение може да си удари и милион. Твое право си, троши си парите. Не виждам обаче защо от моите здравни вноски да плащам за твоята липса на акъл.
                                Там е въпроса, че липсата на акъл е дискусионно при кой е....:-)
                                Както на Берти му написах - аз съм против да се лекуват последиците от ваксините с моите вноски още повече че сам всеки се е съгласил, както и болните ваксинирани от Ковид пак с моите вноски - те са си поели риска информирано и да си се лекуват САМИ и също така съм категорично против с моите данъци/вноски да се купуват неработещи ваксини за други....:-)
                                Всяка монета има 2 страни :-) А на пролет съм сигурен, че в нашите болници ще има повече болни ваксинирани от неваксинирани....:-)

                                Коментар

                                Working...
                                X