IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

    Най-близките служители, които контактуват с членове на семейството, съм ги предупредил (не задължил) да се ваксинират още преди 2 месеца. Добре че ме сети - утре ще проверя какво са направили.

    Като се разрастне епидемията със сигурност ще им огранича досъпа до семейството, ако не са се ваксинирали, но тогава си задавам въпроса защо са ми такива служители, които не могат да ми служат? Какво - аз ли ще се съобразявам с тях, или те с мене?

    Взаимоотношенията работодател-служител са чисто финансови. Мога във всеки един момент да уволня когото си поискам дори и само защото ме е погледнал накриво, и наказанието ми ще е само една допълнителна негова заплата. Това е малка цена пред алтернативата да плъзне зараза във фирмата и да загинат хора, в това число и близки такива.
    Невярно. Пробвай да уволниш неправомерно някой и ще разбереш, че цената ще ти е около 20к до излизане на съдебното решение заради пропуснати заплати. Това е на 1 човек

    Коментар


    • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
      Да съм казал, че няма продажби? Отговори на въпроса както е зададен, не вади от девет кладенеца вода.
      Това заповед ли е?
      Last edited by X_Y; 06.09.2021, 21:00.

      Коментар


      • Повечето служители на повечето големи и сериозни фирми се набоцкаха още април-май когато ваксините бяха кът, някакви връзки се навързаха и за тях имаше ваксини с предимство докато другите се редяха на залените коридори.

        Повечето колеги дето работят из офиси казват че в техните офиси са на 100% с антитела - или са го прекарали или са набоцкани.


        Така че дилемата почти не стои.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
          Частните фирми не могат да предприемат мерки които противоречат на Конституцията и законите в нашата държава......
          Разбира се че е така, но уволнението на работник не противоречи на законите и конституцията. Просто му плащаш обезщетение една работна заплата и да ходи да си търси работа при друг.

          Какво - да не би да си изненадан, че никой няма да си позволи да губи пари само заради сините ти очи?

          Last edited by Mateev; 06.09.2021, 20:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            А какво да направя - да ги оставя на работа и завода да стане развъдник на вируси, което пак ще спре производството, но ще плащам болнични на стотици хора. Осъзнаваш ли, че разходите за заплати/болнични са по няколко стотин хиляди на месец? Откъде да ги измисля тези пари, ако няма производство и продажби на готова продукция?
            Да съм казал, че няма продажби? Отговори на въпроса както е зададен, не вади от девет кладенеца вода.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              Най-близките служители, които контактуват с членове на семейството, съм ги предупредил (не задължил) да се ваксинират още преди 2 месеца. Добре че ме сети - утре ще проверя какво са направили.

              Като се разрастне епидемията със сигурност ще им огранича досъпа до семейството, ако не са се ваксинирали, но тогава си задавам въпроса защо са ми такива служители, които не могат да ми служат? Какво - аз ли ще се съобразявам с тях, или те с мене?

              Взаимоотношенията работодател-служител са чисто финансови. Мога във всеки един момент да уволня когото си поискам дори и само защото ме е погледнал накриво, и наказанието ми ще е само една допълнителна негова заплата. Това е малка цена пред алтернативата да плъзне зараза във фирмата и да загинат хора, в това число и близки такива.
              Ограничение на достъпа и мерки във фирмата със сигурност са по доброто решение...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                Ако тръгне да работи на загуба, разбира се че ще го закрия или ще го спра например за няколко месеца. Ти какво друго очакваш?

                Не знам дали осъзнаваш, че нещата сега са различни от тези преди една година. Тогава нямаше ваксина и никой нямаше избор. Сега обаче има ваксина и собственият избор вече е наличен - както на работниците, така и на работодателите.
                Какво правиш ако ти дойде работник с Ковид който го кара леко и е ваксиниран?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Не става въпрос за работа на загуба. Ти говориш, че работодателите ще освобождават хора, ако не искат да се ваксинират, аз ти казвам, че няма читави хора да работят без да зюсе поставят условия, а какво остава с поставянето им. И питам отново, ти ще си затвориш ли бизнеса, ако хората ти не искат да се ваксинират, а нямаш други?
                  А какво да направя - да ги оставя на работа и завода да стане развъдник на вируси, което пак ще спре производството, но ще плащам болнични на стотици хора. Осъзнаваш ли, че разходите за заплати/болнични са по няколко стотин хиляди на месец? Откъде да ги измисля тези пари, ако няма производство и продажби на готова продукция?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                    Мерките, които налага държавата, са абсолютният минимум, който трябва да се спазва. Никой обаче не пречи на частните фирми в производството или в услугите да си налагат свои си мерки, в това число и задължителна ваксинация както за своите служители, така и за своите клиенти. Малко вероятно е да се случи това, но при едно разрастване на епидемията може и най-вероятно ще стане масова практика.

                    Затова е хубаво човек да се ваксинира още от сега, за да не се окаже в един момент след 2-3 месеца в изолирано от обществото състояние, в което никой не го иска на работа и има големи ограничения до достъпа на частни обекти (молове, частен транспорт, частна магазинна мрежа, частни заведения и т.н.).
                    Частните фирми не могат да предприемат мерки които противоречат на Конституцията и законите в нашата държава.В молове не ходя нито по кръчми ресторанти кафенета.Коли имам достатъчно не ползвам обществен транспорт..Който е решил да се ваксинира нека се вксинира.Насила не бива.В Лидъл Кауфланд Била Метро ходя изключително рядко може би веднъж годишно.В малките магазинчета никой не носи маска камо ли да ме задължава.У село хората карат четвърта вълна с една и съща маска и никой не ебава глупотевините на би ти ви.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Ако тръгне да работи на загуба, разбира се че ще го закрия или ще го спра например за няколко месеца. Ти какво друго очакваш?

                      Не знам дали осъзнаваш, че нещата сега са различни от тези преди една година. Тогава нямаше ваксина и никой нямаше избор. Сега обаче има ваксина и собственият избор вече е наличен - както на работниците, така и на работодателите.
                      Не става въпрос за работа на загуба. Ти говориш, че работодателите ще освобождават хора, ако не искат да се ваксинират, аз ти казвам, че няма читави хора да работят без да зюсе поставят условия, а какво остава с поставянето им. И питам отново, ти ще си затвориш ли бизнеса, ако хората ти не искат да се ваксинират, а нямаш други?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                        Излагаш се. Сигурен бях че в производствените ви цехове се влиза само с QR код. Както е сега и един заразен служител стига за да напълзи новият щам пастата за зъби. Прави сметка колко хора ще заразиш и убиеш.
                        Именно - има заплаха, и винаги е имало такава дори и преди ковида. Затова в цеховете и лабораториите изискванията за хигиена за завишени, и винаги са си били такива. Хората са с бели престилки, шапки и маски дори и преди ковида, а болни не се допускат в помещенията дори и преди ковида. Ти какво друго очакваше?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          предупредил (не задължил) да се ваксинират
                          Излагаш се. Сигурен бях че в производствените ви цехове се влиза само с QR код. Както е сега и един заразен служител стига за да напълзи новият щам пастата за зъби. Прави сметка колко хора ще заразиш и убиеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                            Ние не сме Франция или Германия, с милиони икономически мигранти щ, които ще заемат РМ на неваксинираните французи или германци. В България това е много трудно приложимо особено, ако работодателя иска да работи. Пак те питам, ще си за криеш ли бизнеса?
                            ​​
                            Ако тръгне да работи на загуба, разбира се че ще го закрия или ще го спра например за няколко месеца. Ти какво друго очакваш?

                            Не знам дали осъзнаваш, че нещата сега са различни от тези преди една година. Тогава нямаше ваксина и никой нямаше избор. Сега обаче има ваксина и собственият избор вече е наличен - както на работниците, така и на работодателите.

                            Коментар


                            • Не знам добра новина или лоша е.

                              В Индия грипа се завръща след като го нямало 18 месеца.

                              Имало доста народ с грипо (ковидо) подобни симптоми, обаче тестовете отчитали под 1% ковид, останалото било грип.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                                Задължил ли си служителите си да се ваксинират за да останат на работа и ако да- всичките ли са ваксинирани или част от тях?
                                Най-близките служители, които контактуват с членове на семейството, съм ги предупредил (не задължил) да се ваксинират още преди 2 месеца. Добре че ме сети - утре ще проверя какво са направили.

                                Като се разрастне епидемията със сигурност ще им огранича досъпа до семейството, ако не са се ваксинирали, но тогава си задавам въпроса защо са ми такива служители, които не могат да ми служат? Какво - аз ли ще се съобразявам с тях, или те с мене?

                                Взаимоотношенията работодател-служител са чисто финансови. Мога във всеки един момент да уволня когото си поискам дори и само защото ме е погледнал накриво, и наказанието ми ще е само една допълнителна негова заплата. Това е малка цена пред алтернативата да плъзне зараза във фирмата и да загинат хора, в това число и близки такива.

                                Коментар

                                Working...
                                X