IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Дали е ваксиниран или не - няма значение, щом има ковид или симптоми се седи у дома, няма да ходи да ръси заразата я.
    Аз не питам какво препоръчваш а какво правиш след като не иска да си стои у дома.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
      Темата не е за трудовия кодекс, а за ваксини. Моля да се придържате към нея.
      Именно - темата е за ваксини. Не знам защо започна този спор, след като на всеки му е ясно, че работодателите са си в правото да искат персонала им да бъде ваксиниран, и в това няма нищо противозаконно.

      Коментар


      • Три пъти спамите с един и същи въпрос. Длъжен ли е човекът да ви отговаря, форумната полиция ли сте? Държите заповеднически тон, какво очаквате?
        रादोस्त

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Да си стои в къщи, докато му мине. Тука обаче говорим само за 3-4 дена, като предполагам знаеш, че първите няколко дена от болничния се поемат от държавата, и чак след това останалите се поемат от работодателя.
          Нещо се обърка обратно е и дните са три.Въпроса ми е как ще го принудиш да си стои в къщи.Човека не си е взел болничен и не иска киха кашля от време на време сополи влачи и ти казва ама аз съм ваксиниран.

          Коментар


          • В Испания 5 вълна на КОВИД 19....
            Необяснимо смъртоносна....
            97 % от смъртните случаи на населението над 70 г са ВАКСИНИРАНИ ......
            Ами сега...?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Какво правиш ако ти дойде работник с Ковид който го кара леко и е ваксиниран?
              Дали е ваксиниран или не - няма значение, щом има ковид или симптоми се седи у дома, няма да ходи да ръси заразата я.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                ....
                А това не ви ли прилича на заяждане?
                Last edited by X_Y; 06.09.2021, 20:59.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  Какво правиш ако ти дойде работник с Ковид който го кара леко и е ваксиниран?
                  Да си стои в къщи, докато му мине. Тука обаче говорим само за 3-4 дена, като предполагам знаеш, че първите няколко дена от болничния се поемат от държавата, и чак след това останалите се поемат от работодателя.

                  Коментар


                  • Темата не е за трудовия кодекс, а за ваксини. Моля да се придържате към нея.
                    रादोस्त

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                      Разбира се че е така, но уволнението на работник не противоречи на законите и конституцията. Просто му плащаш обезщетение една работна заплата и да ходи да си търси работа при друг.

                      Ами ало го уволниш законно е така ама че те погледнал накриво или че не споделя мнението ти по даден въпрос няма как да стане..Ще бъдеш осъден веднага и ще си платиш като поп

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Най-близките служители, които контактуват с членове на семейството, съм ги предупредил (не задължил) да се ваксинират още преди 2 месеца. Добре че ме сети - утре ще проверя какво са направили.

                        Като се разрастне епидемията със сигурност ще им огранича досъпа до семейството, ако не са се ваксинирали, но тогава си задавам въпроса защо са ми такива служители, които не могат да ми служат? Какво - аз ли ще се съобразявам с тях, или те с мене?

                        Взаимоотношенията работодател-служител са чисто финансови. Мога във всеки един момент да уволня когото си поискам дори и само защото ме е погледнал накриво, и наказанието ми ще е само една допълнителна негова заплата. Това е малка цена пред алтернативата да плъзне зараза във фирмата и да загинат хора, в това число и близки такива.
                        Невярно. Пробвай да уволниш неправомерно някой и ще разбереш, че цената ще ти е около 20к до излизане на съдебното решение заради пропуснати заплати. Това е на 1 човек

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                          Да съм казал, че няма продажби? Отговори на въпроса както е зададен, не вади от девет кладенеца вода.
                          Това заповед ли е?
                          Last edited by X_Y; 06.09.2021, 21:00.

                          Коментар


                          • Повечето служители на повечето големи и сериозни фирми се набоцкаха още април-май когато ваксините бяха кът, някакви връзки се навързаха и за тях имаше ваксини с предимство докато другите се редяха на залените коридори.

                            Повечето колеги дето работят из офиси казват че в техните офиси са на 100% с антитела - или са го прекарали или са набоцкани.


                            Така че дилемата почти не стои.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                              Частните фирми не могат да предприемат мерки които противоречат на Конституцията и законите в нашата държава......
                              Разбира се че е така, но уволнението на работник не противоречи на законите и конституцията. Просто му плащаш обезщетение една работна заплата и да ходи да си търси работа при друг.

                              Какво - да не би да си изненадан, че никой няма да си позволи да губи пари само заради сините ти очи?

                              Last edited by Mateev; 06.09.2021, 20:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                                А какво да направя - да ги оставя на работа и завода да стане развъдник на вируси, което пак ще спре производството, но ще плащам болнични на стотици хора. Осъзнаваш ли, че разходите за заплати/болнични са по няколко стотин хиляди на месец? Откъде да ги измисля тези пари, ако няма производство и продажби на готова продукция?
                                Да съм казал, че няма продажби? Отговори на въпроса както е зададен, не вади от девет кладенеца вода.

                                Коментар

                                Working...
                                X