IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

    Не, не съм го карал вируса и съм ваксиниран с 2 дози Файзер през лятото когато нямаше никой пред центровете за ваксиниране.
    Не знам защо изпускате най-вероятната възможност?
    Като казваш Не съм го карал, имаш предвид че не си забелязал симптоми у себе си.

    За човек, който не е имал грипободобни симптоми от обявяването на пандемията до сега има само две възможности.

    1. Не се е срещал въобще с вируса.
    2. Срещал го е веднъж или повече пъти, но имунната система е достатъчно добра, за да не може той да се развие и предизвика симптоми то ест болест. Е може някоя хрема, някое леко грипно неразположение прекарано на крак. Аз имах два пъти силна хрема за ден два през миналия студен сезон, и нищо друго.

    Други възможности няма.

    Вероятността на първата възможност е изчезващо малка, освен ако живееш вдън гори тилилейски.
    Вероятността на втората съответно е 100 - (изчезващо малка) = 99,...%. Това са съобщените още в началото 90% от двукраките, който процент после намалиха на 80%. Сега сме далеч от началото, мина повече от година и половина. Сметай...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Засега не смятам да си правя тестове за антитела, но по-нататък може да си променя мнението и да си пусна едни тест

      По разбираеми причини в момента не ми се ходи по такива места, щото има доста хора дето чакат по опашките в малки, закрити помещения.

      Не мисля да си слагам и трета доза.
      Мога само да те поздравя за последните ти 2 поста.
      Въпросът е дали осъзнаваш, че след 6 месеца ще те броят за неваксиниран с всички последици от това ? А тогава е вероятно да има ограничения за неваксинирани по-сериозни от момента. Тогава все още ли ще бъдеш против трета доза, за да ти се поднови сертификата ?

      Без да е препоръка по никакъв начин обмислял ли си, че сега е добър момент да преболедуваш докато ваксината ти е активна с цел да получиш естествен имунитет ?
      Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.09.2021, 10:18.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение


        Tествал ли си за антитела след ваксинирането? Смяташ ли да го правиш по-нататък?
        Засега не смятам да си правя тестове за антитела, но по-нататък може да си променя мнението и да си пусна едни тест

        По разбираеми причини в момента не ми се ходи по такива места, щото има доста хора дето чакат по опашките в малки, закрити помещения.

        Не мисля да си слагам и трета доза.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

          Доста по- назад в темата те бях питал, дали ако беше преболедувал щеше да се ваксинираш. Вярно, че все пак това е хипотеза, в която не си, но ми е интересно да чуя откровеното ти мнение.
          Не, към момента има доста данни че преболедувалите имат доста по-добър имунитет от този придобит чрез ваксина.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
            В Испания 5 вълна на КОВИД 19....
            Необяснимо смъртоносна....
            97 % от смъртните случаи на населението над 70 г са ВАКСИНИРАНИ ......
            Ами сега...?
            Предполагам, че в тази група(70+)почти всички са ваксинирани. Така че е логично процента на умиращите(от каквото и да е) с поставена ваксина да е висок. Притеснително би било, ако се наблюдава повишена смъртност при тях в сравнение с аналогичен период(времеви интервал, епидемиологична обстановка и т.н.) отпреди ваксинацията.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

              2 дози Файзер

              Tествал ли си за антитела след ваксинирането? Смяташ ли да го правиш по-нататък?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Не, не съм го карал вируса и съм ваксиниран с 2 дози Файзер през лятото когато нямаше никой пред центровете за ваксиниране.
                Доста по- назад в темата те бях питал, дали ако беше преболедувал щеше да се ваксинираш. Вярно, че все пак това е хипотеза, в която не си, но ми е интересно да чуя откровеното ти мнение.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                  Може и да си споменавал(не съм сигурен), но беше ли го карал вируса или не?
                  Не, не съм го карал вируса и съм ваксиниран с 2 дози Файзер през лятото когато нямаше никой пред центровете за ваксиниране.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                    В Испания 5 вълна на КОВИД 19....
                    Необяснимо смъртоносна....
                    97 % от смъртните случаи на населението над 70 г са ВАКСИНИРАНИ ......
                    Ами сега...?
                    ако вируса не може да свърши сам работата
                    да повикаме на помощ ваксините
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Именно - темата е за ваксини. Не знам защо започна този спор, след като на всеки му е ясно, че работодателите са си в правото да искат персонала им да бъде ваксиниран, и в това няма нищо противозаконно.
                      Матеев работодателя НЕ е в правото си да казва на работниците какво да правят с телата си

                      Работодателя е в нарушение на закона да ги принуждава да се ваксинират докато това не е станало задължително с решение на съответните органи

                      Айде уволни някой с мотив че не е ваксиниран и ела да ни се похвалиш

                      Коментар


                      • Много интересно...
                        Ако се твърди(като Матеев), че работодателя има право да изисква да са му ваксинирани служителите... Тогава излиза, че друг пък работодател може да изисква да НЕ са му ваксинирани служителите. Защото така го кефи.... Нали така?...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          Нещо и на математика и на Витанов изводите излизат грешни. Облъчването с комюникета и таблици дава резултат. Оставаш с грешни впечатления за надвиснапа опасност и, че някой мисли да те спасява.
                          Никой не те спасява. Само ни набутват, дългосрочно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                            Явно си младеж, под 30г. И Мариакнската падина, ти е до коленете.
                            Грипчето, има инкубационен период 2 седмици. През лятото е намалена активността на вируса, Заради температурите и слънцето.
                            Та изводите ти ,са грешни.
                            Като на онзи Факсър. 2 млрд. Факснати, и всичко е ОК.

                            П.П. Заравих да добавя мишлета. 2 млрд. Факснати мишлета.
                            Кво лято ,кви температури слез от лампата моля , има достатъчно примери с други държави и с друг климат които автоматично и безапелационно обарват глупостите които пишеш . Нищо добро не ни чака .....
                            Last edited by X_Y; 07.09.2021, 10:04.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                              Явно си младеж, под 30г. И Мариакнската падина, ти е до коленете.
                              Грипчето, има инкубационен период 2 седмици. През лятото е намалена активността на вируса, Заради температурите и слънцето.
                              Та изводите ти ,са грешни.
                              Като на онзи Факсър. 2 млрд. Факснати, и всичко е ОК.
                              Нещо и на математика и на Витанов изводите излизат грешни. Облъчването с комюникета и таблици дава резултат. Оставаш с грешни впечатления за надвиснапа опасност и, че някой мисли да те спасява.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                                Явно си младеж, под 30г. И Мариакнската падина, ти е до коленете.
                                Грипчето, има инкубационен период 2 седмици. През лятото е намалена активността на вируса, Заради температурите и слънцето.
                                Та изводите ти ,са грешни.
                                Като на онзи Факсър. 2 млрд. Факснати, и всичко е ОК.
                                Мисля, че в момента е доста по кратък - до 4 дни. По думите на моя приятелка, лекар, която е в болница с ковид отделение.
                                Когато аз го карах (ноември) симптомите се проявиха пак на 3-4 ден. Същото беше и при всички, с които се чувах и се бяха заразили по него време.
                                Last edited by neptun266; 06.09.2021, 22:30.

                                Коментар

                                Working...
                                X