IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts


  • От самолет е видно че статистиката в БГ куца и реално много повече хора в БГ са го прекарали без да ги е хванала статистиката за сметка на това починалите са лесно преброими макар и там да има преигрване


    Точно!
    Втория път като го карах, описах тука някъде, се заразихме масово, броих ги до към 30 тина човека.
    Не по- вече от 5-6 влязоха в официалнатта статистика, от тях две деца, щото майките държаха да им направят ПСР.
    Сам двама бяха в болница.
    Но в интерес на истината от 6 тима ваксани, само една приятелка се разболя, другите нищо.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


      В коя държава имаме на "терен" 100% ваксинирано население?!

      За да се получи тази цифра, трябва да се сравнят две държави една с всички ваксинирани и една със 100% антиваксъри. Само така ще се види истинската ефективност на ваксината.


      Израел са добри за сравнение с нас, защото там имат отминаваща вълна но заразените им в момента са 2 пъти повече от нашите, а смъртноста 10 пъти по-ниска.

      Някой ще каже, че в България това били понеделнишки данни... самия факт, че имаме такива "понеделнишки данни" говори, че имаме проблем със статистиката, което говори още по зле в наша полза... т.е. спокойно могат да бъдат взети тия "понеделнишки данни" и да се счита все едно са през цялата седмица такива.


      Съвсем друг е въпроса, че дори ваксината да е по-слабо ефективна от обявените 95%... не виждам какво ни "топли" това. При положение, че голяма част от антиваксърите смятат, че вируса е измислица или е подобен на грип. Разбирам ако антиваксърите бяха за други мерки, но те са срещу всякакви мерки и срещу ваксините.... т.е. те до голяма степен отричат сериозноста на вируса. Тази им тяхна позиция обрича на смърт много невинни хора (дори ваксинираните). Реално по време на вълна всеки който не е в перфектно здраве е застрашен от Ковид, дори самите антиваксъри, но те не мислят за утре и не мислят за никого около себе си, те са просто 100% егоисти, които същевременно не виждат по-далеч от носа си.

      Цялата ни цивлизация в момента се крепи на ниската смъртност, ако тази смъртност, се качи и стане като през средните векове, няма държава която да издържи на подобен "натиск".

      Всеки си мисли, че пандемията е на път да си "ходи", но това не се подкрепя от данните, ако си затворим очите пред тези данни, ако тези данни са изкривени по някаква причина и тн. положението ни не се подобрява, напротив, влошава се. В България хората и политиците почти 30 години игнорират чудовищно високата смъртност, сега се опитват да игнорират и Ковид... съвсем сериозно задавам въпроса, до кога си мислите, че ще продължава това "незабелязано". и без последствия?! Вярвате, че като измре населението в България, ще се върнат тия от чужбина ли... ще дойдат Африканци... или изобщо какво ще се случи?!

      Мислите ли изобщо за последствията. 30 години минаха от криворазбраната ни демокрация виждате до какво доведоха... колко години мислите, че ще минат преди сбърканото ни население да претърпи необратими последствия от Ковид.

      За съжаление справянето с Ковид, не е само лична отговорност, а обществена такава. Ако има много заразени наоколо в един момент става невъзможно да се опазиш, дори ваксиниран. То имам чувството, че това им е целта на някои хора... "всички да го изкараме и да се свършва". Не драги ми смехурковци... Ковид още не ни е започнал... камоли да се готви да си "отива". Каквото и да е Ковид, за тези почти 2 години, ни показа, че е дошъл тук за да остане. Наша задача е да търсим цивилизован метод да се справим с него. Естествения подбор е не само най-нецивилизования метод за борба с Ковид, но и най-глупавия. Иначе сте готови да събирате по 50 - 100 хиляди лв. за някой болен от рак, но същия тоя човек без проблем го хвъргате в "устата на Ковид", що за малоумно мислене. Неговия живот мигом ли загуби всякаква стойност за вас?! Ами то по-добре изобщо да се откажем от медицината, за какво ни е... тъкмо ще спестим някой лев... на който му е "писано", просто ще си мре и толкова.
      Много писане много плява

      Няма да има държава с 100% ваксинирано население защото на фирмите не им оттърва да ваксинират 100%

      Не случайно в Израел и УСА няма повече от 75% в рисковите групи

      Останалите 25% не са само антиваксари а са предимно хора с тежки заболявания които те предпочитат да не ги ваксинират щото рязко ще им влошат статистиката на починалите след ваксинация

      Тоест ваксинират 75% от по читавите и оставят неваксинирани 25% от тези в тежко състояние - Не е трудно да се сетиш после каква ще е смъртността на ваксинирани спрямо не ваксинирани

      Също така на първата вълна в Израел са починали 0.6% от регистрираните заболели в БГ 4.2% в съседна Сърбия пак около 0.6%

      От самолет е видно че статистиката в БГ куца и реално много повече хора в БГ са го прекарали без да ги е хванала статистиката за сметка на това починалите са лесно преброими макар и там да има преигрване

      Одеве го написах според броя на починалите в БГ би трябвало да са го прекарали около 2.8 милиона и в следващите 6 месеца ще го прекарат още окло 1.5 милиона и ще минем 60% и вероятно ще постигнем стаден имунитет, а останалите държави ще продължи да ги тресе поредната вълна и ще се бодат до припадане с 6-ти бустър

      Коментар


      • От по големите мисля О.А.Е. е с най-висок %
        80.4% напълно ваксинирани
        91.2% поне 1 доза, като останалия процент до 100 са деца, за които няма разрешително да се прилага.

        P.S. Сега видях това за там:
        The ministry on Tuesday further noted that the vaccine approved for children aged 3 to 11 years is Sinopharm, while children aged 12 to 15 years can take either Sinopharm or Pfizer-BioNTech.

        Тея си боцкат 3 годишните с китайската Синофарм...
        Last edited by Etihad; 21.09.2021, 19:25.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


          В коя държава имаме на "терен" 100% ваксинирано население?! ...
          117.7%

          https://graphics.reuters.com/world-c...ies/gibraltar/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

            Е, не знам, ти явно си от безсмъртните. Дори и да беше вярно, че е "само" 2.5 пъти по-нисък риска, за мен би било предостатъчно. В живота няма undo.
            Така е. Не е малко !
            Точно затова няма нужда да се преувеличава. Айде да се закръгли разбирам, но безразборното преувеличаване дискредитира тезата и наистина някой може да вземе решение да не се ваксинира и това да му струва живота. За някои хора е добре да се ваксинират.
            Между другото ако бях в обувките на Матеев без да съм преболедувал щях да се ваксинирам. Всъщност щях да го направя много по-рано от него !
            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 21.09.2021, 17:53.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
              Аз не мога да смятам и затва съм заблуден.
              Виж сега как са данните на терен и търси къде са тези 10 пъти и 20 пъти дето ти ги рекламират и ти ги рекламираш тук
              Ако и това нещо не можеш да признаеш ще се окаже, че съм се заблуждавал относно мотивите ти....

              В коя държава имаме на "терен" 100% ваксинирано население?!

              За да се получи тази цифра, трябва да се сравнят две държави една с всички ваксинирани и една със 100% антиваксъри. Само така ще се види истинската ефективност на ваксината.


              Израел са добри за сравнение с нас, защото там имат отминаваща вълна но заразените им в момента са 2 пъти повече от нашите, а смъртноста 10 пъти по-ниска.

              Някой ще каже, че в България това били понеделнишки данни... самия факт, че имаме такива "понеделнишки данни" говори, че имаме проблем със статистиката, което говори още по зле в наша полза... т.е. спокойно могат да бъдат взети тия "понеделнишки данни" и да се счита все едно са през цялата седмица такива.


              Съвсем друг е въпроса, че дори ваксината да е по-слабо ефективна от обявените 95%... не виждам какво ни "топли" това. При положение, че голяма част от антиваксърите смятат, че вируса е измислица или е подобен на грип. Разбирам ако антиваксърите бяха за други мерки, но те са срещу всякакви мерки и срещу ваксините.... т.е. те до голяма степен отричат сериозноста на вируса. Тази им тяхна позиция обрича на смърт много невинни хора (дори ваксинираните). Реално по време на вълна всеки който не е в перфектно здраве е застрашен от Ковид, дори самите антиваксъри, но те не мислят за утре и не мислят за никого около себе си, те са просто 100% егоисти, които същевременно не виждат по-далеч от носа си.

              Цялата ни цивлизация в момента се крепи на ниската смъртност, ако тази смъртност, се качи и стане като през средните векове, няма държава която да издържи на подобен "натиск".

              Всеки си мисли, че пандемията е на път да си "ходи", но това не се подкрепя от данните, ако си затворим очите пред тези данни, ако тези данни са изкривени по някаква причина и тн. положението ни не се подобрява, напротив, влошава се. В България хората и политиците почти 30 години игнорират чудовищно високата смъртност, сега се опитват да игнорират и Ковид... съвсем сериозно задавам въпроса, до кога си мислите, че ще продължава това "незабелязано". и без последствия?! Вярвате, че като измре населението в България, ще се върнат тия от чужбина ли... ще дойдат Африканци... или изобщо какво ще се случи?!

              Мислите ли изобщо за последствията. 30 години минаха от криворазбраната ни демокрация виждате до какво доведоха... колко години мислите, че ще минат преди сбърканото ни население да претърпи необратими последствия от Ковид.

              За съжаление справянето с Ковид, не е само лична отговорност, а обществена такава. Ако има много заразени наоколо в един момент става невъзможно да се опазиш, дори ваксиниран. То имам чувството, че това им е целта на някои хора... "всички да го изкараме и да се свършва". Не драги ми смехурковци... Ковид още не ни е започнал... камоли да се готви да си "отива". Каквото и да е Ковид, за тези почти 2 години, ни показа, че е дошъл тук за да остане. Наша задача е да търсим цивилизован метод да се справим с него. Естествения подбор е не само най-нецивилизования метод за борба с Ковид, но и най-глупавия. Иначе сте готови да събирате по 50 - 100 хиляди лв. за някой болен от рак, но същия тоя човек без проблем го хвъргате в "устата на Ковид", що за малоумно мислене. Неговия живот мигом ли загуби всякаква стойност за вас?! Ами то по-добре изобщо да се откажем от медицината, за какво ни е... тъкмо ще спестим някой лев... на който му е "писано", просто ще си мре и толкова.
              Last edited by Xman1; 21.09.2021, 17:33.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Аз да попитам ракията и чесъна не го ли разграждат тоя графен оксид?
                Да бе, и аз се чудя, успешно преборват "грипчето", а тоя графен оксид не може?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Това са данни на нашето МЗ. И тях ли не си чел ? Или и там са антиваксъри ?
                  А данните за смъртността във Великобритания за последният месец ти казах къде да ги намериш, но не ти е за първи път да се налага по 5 пъти и на всеки пост да ти се повтаря един и същи линк, който ти все не виждаш.
                  Няма и нужда да задълбавам в СТАТИЯТА която си пуснал защото тя включва Януари и т.н. Боби, престани да мислиш че ние селяните ядем доматите с колците. Пробвай във Фейса с такива данни там може да хванеш повече резултат....
                  Подобни статии/новата/ не знам как успяваш да ги намериш / откъде ги пускат Боби ? Не разбра ли че се издаваш по подобен начин, а не трупаш точки ?/ Не е първата, няма и да е последната. Без да я гледам съм убеден и че е истина. Ще има още хиляди подобни случаи. Няма как да е иначе - вируса не пита кой е ваксър или антиваксър, кой е с ваксина или без....Всички под ножа ....Аз слава богу ще мина метър щото съм вече на опашката за ваксинация. Около 2039 година ще мина !
                  Бил си загрижен за смъртността у нас. Браво..., а аз си мислех че е само за сребърниците.....:-) Аз пък съм егоист и съм загрижен за моето и на близките ми здраве Разбира се спазвам и всички мерки на 1001%. Не че ще помогна много на останалите с маски и хигиена, минимум контакти /засега само не съм минал децата онлайн защото са преболедували и НЯМА как да разпространяват вируса за разлика от ваксинираните/

                  ПП Бони беше пуснал линк началото на Август за починалите от Ковид ваксинирани и неваксинирани в ЮК над 50 години. Тогава мисля бяха около 4.5-5 пъти, а сега са вече само 2.5 пъти вече в тази възрастова група.... ЛОШО.....тенденцията.... Ох обърках се сори 20 пъти е защитата от смърт....минимум ...може и 2000 пъти :-)
                  Е, не знам, ти явно си от безсмъртните. Дори и да беше вярно, че е "само" 2.5 пъти по-нисък риска, за мен би било предостатъчно. В живота няма undo.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    [h=1]
                    Oще нещо

                    И така, последно: Има ли графен оксид във в@ксините:
                    ДА или НЕ?
                    Графен оксида изгражда много тънка нано-мрежа в тялото на човека - за да може да се контролират неговите физиологични и когнитивни функции посредством Itnetnet of bodies (IoB).
                    Аз да попитам ракията и чесъна не го ли разграждат тоя графен оксид?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Нескопосани опити да изместване? Поиска проучване на терен - дадох ти две, всяко с десетки хиляди обследвани случая, обобщени в една статия.
                      Къде е твоето проучване за 7.2% ваксинирани у нас в болниците?

                      И за последно, не за тебе, щото очевидно си си сложил капаците и няма мърдане:

                      Ако знете английски ето ви една статия от днес, в която се говори за една медицинска сестра, на която майка й е болна от ковид и се бори за живота си, а тя самата отказва да се ваксинира и агитира всичките си роднини за същото. Резултатът е, че тази 46 годишна медицинска сестра се разболява и умира от ковид. Трагедията става в Айдахо, където "само" 40 процента от хората са напълно ваксинирани.
                      За сравнение в България, благодарение на плоскоземците, по-малко от 20 процента от хората са напълно ваксинирани. Не случайно сме на първо място по смъртност от ковид в Европа, а скоро и в света.

                      https://www.cnn.com/2021/09/21/us/id...ath/index.html
                      Това са данни на нашето МЗ. И тях ли не си чел ? Или и там са антиваксъри ?
                      А данните за смъртността във Великобритания за последният месец ти казах къде да ги намериш, но не ти е за първи път да се налага по 5 пъти и на всеки пост да ти се повтаря един и същи линк, който ти все не виждаш.
                      Няма и нужда да задълбавам в СТАТИЯТА която си пуснал защото тя включва Януари и т.н. Боби, престани да мислиш че ние селяните ядем доматите с колците. Пробвай във Фейса с такива данни там може да хванеш повече резултат....
                      Подобни статии/новата/ не знам как успяваш да ги намериш / откъде ги пускат Боби ? Не разбра ли че се издаваш по подобен начин, а не трупаш точки ?/ Не е първата, няма и да е последната. Без да я гледам съм убеден и че е истина. Ще има още хиляди подобни случаи. Няма как да е иначе - вируса не пита кой е ваксър или антиваксър, кой е с ваксина или без....Всички под ножа ....Аз слава богу ще мина метър щото съм вече на опашката за ваксинация. Около 2039 година ще мина !
                      Бил си загрижен за смъртността у нас. Браво..., а аз си мислех че е само за сребърниците.....:-) Аз пък съм егоист и съм загрижен за моето и на близките ми здраве Разбира се спазвам и всички мерки на 1001%. Не че ще помогна много на останалите с маски и хигиена, минимум контакти /засега само не съм минал децата онлайн защото са преболедували и НЯМА как да разпространяват вируса за разлика от ваксинираните/

                      ПП Бони беше пуснал линк началото на Август за починалите от Ковид ваксинирани и неваксинирани в ЮК над 50 години. Тогава мисля бяха около 4.5-5 пъти, а сега са вече само 2.5 пъти вече в тази възрастова група.... ЛОШО.....тенденцията.... Ох обърках се сори 20 пъти е защитата от смърт....минимум ...може и 2000 пъти :-)

                      Коментар


                      • не

                        Коментар


                        • Смъртността от COVID-19 в САЩ надмина тази по време на Испанския грип

                          Пандемията от новия коронавирус е убила повече американци отколкото пандемията от Испански грип през 1918 година, сочат последните данни за смъртността в Съединените щати. Повече от 675 000 души са починали от COVID-19, сочат данните на университета „Джонс Хопкинс“. Това надминава изчисленията за смъртността от най-смъртоносната пандемия на 20 век.

                          Oще нещо

                          И така, последно: Има ли графен оксид във в@ксините:
                          ДА или НЕ?
                          Графен оксида изгражда много тънка нано-мрежа в тялото на човека - за да може да се контролират неговите физиологични и когнитивни функции посредством Itnetnet of bodies (IoB).
                          Защо компаниите - производителки на "v@ксините" го крият под думата "търговска тайна"? Ако се разкрие че във в@ксините се съдържа графен оксид, ще стане ясна ОСНОВНАТА ЦЕЛ на КУРона-бесието - да се въведе нано-интерфейс в телата на хората.
                          Защо когато хората подписват "Информирано съгласие" не им казват в прав текст че ще им се инжектира графен оксид, а го крият под думите PEG?
                          Защото графен оксида е токсичен за човешкото тяло.
                          Японско изследване (цитирано във видеото) доказва, че 15 минути след в@ксинацията графен оксида се натрупва в таргетирани органи - бели дробове, черен дроб НО НАЙ-ГОЛЕМИ количества се натрупват в яйчниците и в тестисите. Това води до траен стерилитет и при двата пола.

                          https://www.facebook.com/10006959135...09944621127877

                          междудругото преди седмица мина инфо че правителствата отричат за графен, но не казват в коя лаборатория и коя ваксина е изследването

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                            В САЩ и Европа препоръчват една доза ваксина 6 месеца след преболедуване, но какво знаят тия, тука са най-големите специалисти.
                            Смъртността от COVID-19 в САЩ надмина тази по време на Испанския грип

                            Пандемията от новия коронавирус е убила повече американци отколкото пандемията от Испански грип през 1918 година, сочат последните данни за смъртността в Съединените щати. Повече от 675 000 души са починали от COVID-19, сочат данните на университета „Джонс Хопкинс“. Това надминава изчисленията за смъртността от най-смъртоносната пандемия на 20 век.

                            Oще нещо

                            И така, последно: Има ли графен оксид във в@ксините:
                            ДА или НЕ?
                            Графен оксида изгражда много тънка нано-мрежа в тялото на човека - за да може да се контролират неговите физиологични и когнитивни функции посредством Itnetnet of bodies (IoB).
                            Защо компаниите - производителки на "v@ксините" го крият под думата "търговска тайна"? Ако се разкрие че във в@ксините се съдържа графен оксид, ще стане ясна ОСНОВНАТА ЦЕЛ на КУРона-бесието - да се въведе нано-интерфейс в телата на хората.
                            Защо когато хората подписват "Информирано съгласие" не им казват в прав текст че ще им се инжектира графен оксид, а го крият под думите PEG?
                            Защото графен оксида е токсичен за човешкото тяло.
                            Японско изследване (цитирано във видеото) доказва, че 15 минути след в@ксинацията графен оксида се натрупва в таргетирани органи - бели дробове, черен дроб НО НАЙ-ГОЛЕМИ количества се натрупват в яйчниците и в тестисите. Това води до траен стерилитет и при двата пола.

                            https://www.facebook.com/10006959135...09944621127877

                            междудругото преди седмица мина инфо че правителствата отричат за графен, но не казват в коя лаборатория и коя ваксина е изследването

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              В САЩ и Европа препоръчват една доза ваксина 6 месеца след преболедуване, но какво знаят тия, тука са най-големите специалисти.
                              Смъртността от COVID-19 в САЩ надмина тази по време на Испанския грип

                              Пандемията от новия коронавирус е убила повече американци отколкото пандемията от Испански грип през 1918 година, сочат последните данни за смъртността в Съединените щати. Повече от 675 000 души са починали от COVID-19, сочат данните на университета „Джонс Хопкинс“. Това надминава изчисленията за смъртността от най-смъртоносната пандемия на 20 век.

                              Oще нещо

                              И така, последно: Има ли графен оксид във в@ксините:
                              ДА или НЕ?
                              Графен оксида изгражда много тънка нано-мрежа в тялото на човека - за да може да се контролират неговите физиологични и когнитивни функции посредством Itnetnet of bodies (IoB).
                              Защо компаниите - производителки на "v@ксините" го крият под думата "търговска тайна"? Ако се разкрие че във в@ксините се съдържа графен оксид, ще стане ясна ОСНОВНАТА ЦЕЛ на КУРона-бесието - да се въведе нано-интерфейс в телата на хората.
                              Защо когато хората подписват "Информирано съгласие" не им казват в прав текст че ще им се инжектира графен оксид, а го крият под думите PEG?
                              Защото графен оксида е токсичен за човешкото тяло.
                              Японско изследване (цитирано във видеото) доказва, че 15 минути след в@ксинацията графен оксида се натрупва в таргетирани органи - бели дробове, черен дроб НО НАЙ-ГОЛЕМИ количества се натрупват в яйчниците и в тестисите. Това води до траен стерилитет и при двата пола.

                              https://www.facebook.com/10006959135...09944621127877

                              междудругото преди седмица мина инфо че правителствата отричат за графен, но не казват в коя лаборатория и коя ваксина е изследването

                              Коментар


                              • Last edited by BobyB; 21.09.2021, 16:44. Причина: дублиране

                                Коментар

                                Working...
                                X