IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

    Защото, хептен ще им мине срока, на ваксините. Всяко лекарствено средство, има буферен период. Обикновено е 3-6 месеца, след изтичане на срока, даден от производителя. Ако сега не се разпищят, ще трябва да унищожават, тези ваксини.
    Кой го интересуват ваксините? Те са платени.
    Разваляме строя. Забавяме марша на гейропейците към комунизъма.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
      Ако предложите някакво по-добро решение от ваксините и локдауна, аз съм за.
      По-просто и евтино решение в момента няма. Но това не променя фактът че решението за или против боцкане може да се вземе единствено от конкретният индивид или неговите родители, ако е непълнолетен.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

        Пресен случай от седмица насам. Едно семейство се заразява от детето. Таткото е по-зле - с висока температура, другите по-леко карат. Личната изписала 2 антибиотика + не знам си какво. След 2 дни татето е с двустранна пневмония. Отива в известна частна болница. Там сменят лекарствата с други и го пращат в къщи на лечение. На другият ден по спешност го приемат в друга болница. За по-малко от 24 часа го вдигат и той иска да си ходи даже. Естествено не го пускат. Но лекуващите го са изумени от Джипито и колегите от другата болница. Абсолютно неадекватно лечение според тях. И така още 4 дни ще е заето едно легло заради ..не знам как да го нарека това. Пак помисли кой е виновен за препълнени болници. А и мина вече доста време, почти 2 години. Защо още нямат разписани процедури за разните случаи? Между другото миналият ноември е имало над 20% повече хора в болници от сега. Не разбирам, защо се разпищяха толкова рано тази есен.
        Мой близък човек мина точно по същия път - 2 нищо не помагащи антибиотици от джипито, седмица по-късно се сменят с други два също толкова неефективни, но вече човекът е с двустранна пневмония и го настаняват в болница, където след преливане на кръвна плазма го вдигат бързо на крака.
        Всичко това е можело да се избегне, ако беше приемал още при първите симптоми ивермектин.

        Е как защо се разпищяха толкова рано тази есен? На центъра, който подава инструкциите към нашите управляващи, му е ясно, че вирусът си заминава /делтата е около 3 пъти по-малко смъртоносен от алфа варианта/ и тази есен и зима е последната възможност да се притисне населението да се ваксинира и за това главният епидемиолог е насочен да предложи въвеждането на "здравния паспорт" и у нас.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

          Пресен случай от седмица насам. Едно семейство се заразява от детето. Таткото е по-зле - с висока температура, другите по-леко карат. Личната изписала 2 антибиотика + не знам си какво. След 2 дни татето е с двустранна пневмония. Отива в известна частна болница. Там сменят лекарствата с други и го пращат в къщи на лечение. На другият ден по спешност го приемат в друга болница. За по-малко от 24 часа го вдигат и той иска да си ходи даже. Естествено не го пускат. Но лекуващите го са изумени от Джипито и колегите от другата болница. Абсолютно неадекватно лечение според тях. И така още 4 дни ще е заето едно легло заради ..не знам как да го нарека това. Пак помисли кой е виновен за препълнени болници. А и мина вече доста време, почти 2 години. Защо още нямат разписани процедури за разните случаи? Между другото миналият ноември е имало над 20% повече хора в болници от сега. Не разбирам, защо се разпищяха толкова рано тази есен.
          Защото, хептен ще им мине срока, на ваксините. Всяко лекарствено средство, има буферен период. Обикновено е 3-6 месеца, след изтичане на срока, даден от производителя. Ако сега не се разпищят, ще трябва да унищожават, тези ваксини.

          П.П. А датчаните са много лесни. Влиза щама "Мю",.И за едиж месец, ще си препълнят болниците, с "безсмъртни". Гледайки тъпо;
          "Ми нали съм ваксиниран. Защо съм тук?"
          Last edited by SKP; 15.10.2021, 21:06.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            то проблемът е, че платените тролове са активирани и срещу ваксините и срещу мекри за ситуация като настоящата, когато болниците се запълват с много бързи темпове и скоро хора в нужда няма да могат да бъдат приети.

            пак казвам - цялата истерия срещу мерките за мен е или лудост, или глупост или платена кампания.

            ла коста, нептун, циклоп и тн. - ок не се ваксинирате. ок ли сте за локдаун с които да се разтелги във времето преминаването на вируса, но да се смекчи удара върху системата.
            Пресен случай от седмица насам. Едно семейство се заразява от детето. Таткото е по-зле - с висока температура, другите по-леко карат. Личната изписала 2 антибиотика + не знам си какво. След 2 дни татето е с двустранна пневмония. Отива в известна частна болница. Там сменят лекарствата с други и го пращат в къщи на лечение. На другият ден по спешност го приемат в друга болница. За по-малко от 24 часа го вдигат и той иска да си ходи даже. Естествено не го пускат. Но лекуващите го са изумени от Джипито и колегите от другата болница. Абсолютно неадекватно лечение според тях. И така още 4 дни ще е заето едно легло заради ..не знам как да го нарека това. Пак помисли кой е виновен за препълнени болници. А и мина вече доста време, почти 2 години. Защо още нямат разписани процедури за разните случаи? Между другото миналият ноември е имало над 20% повече хора в болници от сега. Не разбирам, защо се разпищяха толкова рано тази есен.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
              Ваксините не са супер ефективни. Дори и да са много ниско ефективни, по-добро решение от тях просто за момента няма, освен сериозен локдаун. Ако предложите някакво по-добро решение от ваксините и локдауна, аз съм за.
              Ако си разбрал нещо, от това, което написах щеше да забележиш, че точно за реално решение на проблема ми беше думата, а не за неговото засилване чрез ваксиниране на населението.
              Реалното решение на здравната криза е в прилагане на поне една от съществуващите успешни терапии срещу вируса, а не тяхното дискредитиране от платени от големите фарма концерни "специалисти", които агитират само и единствено за ваксиниране на населението. Нали не си мислиш, че в Швейцария, примерно, живеят някакви супер хора и за това почти никой не умира от ковид? Естествено, че си имат утвърдена терапия и си лекуват болните.

              Разумните хора се сещат, че медиите и всякакви платени "специалисти" ни натикват в безизходно противоборство на две крайност - ваксиниране или локдаун, като напълно изваждат от обществения дебат най-разумното решение - прилагане на някой от утвърдените вече протоколи за лечение!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Селена мен слободията не ме е кефела нито диктатурата.За анархия и невежество и суеверия да не говорим...Ваксината не е нити правило нито здрав разум...За науката не искам да говоря...Щото ще и задам един милион въпроси на които само ще мига и ще вдига рамене...най обикновни въпроси..Да не говорим че науката е смятала Земята за плоска...и много много други заблуди като произхода на човека...
                Както казва Карл Попър - вярно в науката е само това, което е фалшифицируемо - това, което може да бъде опровергано. Така се развива и самата наука - първо земята била плоска, после размислили и опровергали това твърдение и сега е кръгла. Утре ще опровергаят и това, иначе няма да е истина, ще установят, че е не точно кръгла, а прасе, което грухти в квантовия диапазон. Така е и с ваксините - утре ще разберат, че не е баш както ни го представят днес, именно защото днес това е самата научна истина. Попър е един от най-изявените философи, така че може да му се вярва на конструкта.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от cherney Разгледай мнение
                  Толкова са неефективни ваксините, че след престой от няколко дни в Дания, където над 80% от хората са ваксинирани, се чудех в коя точно година се намирам - никакви мерки, никой не носи маска, а в интензивни отделения на болниците има десетина - двадесет души, които са на възраст 80+ години.
                  Много е красива тази приказка, но аз ще си позволя да те върна на земята не с друго, а с официалната статистика, която ясно показва, че тази година август и септември след гордата ваксинация на датчаните са умрели повече хора от вируса, отколкото през август и септември 2020 г.
                  Denmark Coronavirus update with statistics and graphs: total and new cases, deaths per day, mortality and recovery rates, current active cases, recoveries, trends and timeline.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

                    А ти как реши, че ваксините решават проблема с препълването на болниците или просто повтаряш това, което твърдят медиите?

                    Бертрам, умно момче си и не бива да се подвеждаш по яката медийна пропаганда в полза на ваксините, която по този начин въвежда цялото общество в безумното противопоставяне "ваксини" /всъщност експериментални биопродукти/ или локдаун! А къде остана най-разумният изход от здравната криза - прилагането на адекватно лечение? И само не ми казвай, че няма такова.

                    Не ти ли прави впечатление, че обществата умишлено биват принуждавани да виждат спасение само в експеримента наречен "Масова ваксинация с недоказали ефективността си течности и то по време на пандемия"?

                    Аз не съм против мерките! Мерки трябва да има, но след като изведнъж за управляващите стана толкова важно общественото здраве /след десетилетия на разбиване на здравната система/, то тогава трябва да се грижим за здравето на хората във всеки един аспект. Щом ще има мерки срещу ковид, нека заедно с тях да се въведе и забрана за продажбата на алкохол и цигари, които доказано увреждат здравето на хората, за които уж толкова много мислим!
                    Виж сега, алкохолизма (цироза) и пристрастяването към алкохола (рака на белия дроб) не се предават по въздушно капков път.

                    Аз съм непушач и цигарения дим ме дразни изключително много, надушвам го от далеч и ми е гаден. За това подкрепях налагането на ограничения за пушенето в заведения. Отделно и си подбирах заведенията - ако се пуши, не ходя там. Ако е чисто и приятно и не се пуши - ходя там. Преди де, като нямаше Ковид. Последните 2 години по кръчми ходя само лятото на открито.


                    Проблемът е, че антиваксърите не предлагате решения. А животът трябва да се живее. И аз искам да спре живота за 2 седмици - никой да не щъка и вируса ще изчезне. Ама няма как да стане. Китайците могат да го направят с отделни провинции.

                    Ваксините не са супер ефективни. Дори и да са много ниско ефективни, по-добро решение от тях просто за момента няма, освен сериозен локдаун. Ако предложите някакво по-добро решение от ваксините и локдауна, аз съм за.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
                      Не ти ли прави впечатление, че обществата умишлено биват принуждавани да виждат спасение само в експеримента наречен "Масова ваксинация с недоказали ефективността си течности и то по време на пандемия"?
                      Толкова са неефективни ваксините, че след престой от няколко дни в Дания, където над 80% от хората са ваксинирани, се чудех в коя точно година се намирам - никакви мерки, никой не носи маска, а в интензивни отделения на болниците има десетина - двадесет души, които са на възраст 80+ години. А ние тук продължаваме с "американците не са стъпвали на Луната", "Земята е плоска", "Биг фарма си пълни джобовете" и "ваксините убиват". Общо взето, напълно заслужаваме съдбата си на най-бедни в ЕС. Даже е учудващо, че имаме този стандарт на живот, предвид факта, че 80% от населението са олигофрени.

                      Коментар


                      • Специално за работодатели като Матеев и Бертрам за да спрат да лижат подметките на Пфайзер, ето един туит на професор Кулдорф: https://twitter.com/MartinKulldorff/...18550813761536
                        29 научни проучвания, показващи, че земята е кръгла, опс, имам предвид, показващи наличието на силен и дълготраен естествен имунитет след преболедуване на #COVID. https://t.co/oadP4rxrM4?amp=1
                        Препратката всъщност е към списък с научни публикации за Ковид, а не към рекламните материали на Пфайзер и сие с които се пробват да ни удавят управляващите:
                        https://brownstone.org/articles/natu...liticians/amp/



                        ...
                        Тези проучвания демонстрират това, което е било и вече е известно: естественият имунитет за вирус от тип SARS е здрав, дълготраен и широко ефективен дори в случай на мутации, обикновено повече от ваксините. Всъщност основен принос на науката от 20-ти век е разширяването и допълнителното изясняване на този принцип, известен от древния свят. Предполага се, че всеки експерт е знаел това много преди настоящите дебати. Опитът да се преструваме на друго е научен скандал от най -висок порядък, особено защото продължаващото пренебрегване на темата засяга правата и свободите на милиарди хора.

                        Хората, които са се заразили с вируса и са се възстановили, заслужават признание. По този въпрос хората, които предпочитат риск от експозиция на вируса, за да получат здрав имунитет, заслужават свободата да направят този избор. Осъзнаването, че естественият имунитет - който сега принадлежи на може би половината от населението на САЩ и милиарди по целия свят - е ефективен при осигуряването на защита, трябва да има драматичен ефект върху мандатите за ваксини.
                        ...
                        Подробности и самите научни трудове в статията, а моята бележка е, че пфайзерофилите са се вкопчили в идеята да дупчат наред, не докато произведат нещо различно от буламач, а докато всички надупчени минат през вируса пък белким прихванат и те естествен имунитет.



                        п.п. Нали чухте новината, че след футболистите вече и пилотите на самолети не искат да се ваксинират ... според мен не за друго, а за да могат да се приземяват след като излетят. По случай случая Югозападната самолетна компания спря да лети щото държи да прилага мандати, а самолетите се сдобиха с украса:
                        Last edited by vgc; 15.10.2021, 20:05.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          то проблемът е, че платените тролове са активирани и срещу ваксините и срещу мекри за ситуация като настоящата, когато болниците се запълват с много бързи темпове и скоро хора в нужда няма да могат да бъдат приети.

                          пак казвам - цялата истерия срещу мерките за мен е или лудост, или глупост или платена кампания.

                          ла коста, нептун, циклоп и тн. - ок не се ваксинирате. ок ли сте за локдаун с които да се разтелги във времето преминаването на вируса, но да се смекчи удара върху системата.
                          А ти как реши, че ваксините решават проблема с препълването на болниците или просто повтаряш това, което твърдят медиите?

                          Бертрам, умно момче си и не бива да се подвеждаш по яката медийна пропаганда в полза на ваксините, която по този начин въвежда цялото общество в безумното противопоставяне "ваксини" /всъщност експериментални биопродукти/ или локдаун! А къде остана най-разумният изход от здравната криза - прилагането на адекватно лечение? И само не ми казвай, че няма такова.

                          Не ти ли прави впечатление, че обществата умишлено биват принуждавани да виждат спасение само в експеримента наречен "Масова ваксинация с недоказали ефективността си течности и то по време на пандемия"?

                          Аз не съм против мерките! Мерки трябва да има, но след като изведнъж за управляващите стана толкова важно общественото здраве /след десетилетия на разбиване на здравната система/, то тогава трябва да се грижим за здравето на хората във всеки един аспект. Щом ще има мерки срещу ковид, нека заедно с тях да се въведе и забрана за продажбата на алкохол и цигари, които доказано увреждат здравето на хората, за които уж толкова много мислим!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

                            Не искам да си мисля какво ще им сторят сега. Сигурно пред стената и три дози на Файзер в тила
                            Садист. Има, и по-хуманни начини.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                              Но за мен е неприемлив подхода на пенявещите се
                              Международен психологически феномен е. Докторати ще се пишат един ден за разпространението на масовата психоза през 2021.


                              https://www.youtube.com/watch?v=5kic31Si1vc

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                                Невероятни сме, така ще стигнем първото място https://www.mediapool.bg/aktsiya-sre...ews327585.html
                                Не искам да си мисля какво ще им сторят сега. Сигурно пред стената и три дози на Файзер в тила

                                Коментар

                                Working...
                                X