IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • matematikwenik
    някога минавало ли ти е през акъла че дофтурите сами са си виновни. Както са си виновни и учителите и ги смятат за утайката на обществото
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
      Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

      От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
      В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
      Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

      Но де тая гънка?
      У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.
      Само че в момента са 90% неваксинирани и влезлите в болница и починалите

      Така че има прогрес. След още 1-2 седмици може и да станат 95%


      От новозаразените 85,67% не са ваксинирани.

      Новоприетите в болница са 740. От тях 90,81 % не са ваксинирани.

      От тях 86 са починали в последното денонощие. 91,86% от тях не са ваксинирани.


      Last edited by mathematician; 16.10.2021, 10:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение
        Много е красива тази приказка, но аз ще си позволя да те върна на земята не с друго, а с официалната статистика, която ясно показва, че тази година август и септември след гордата ваксинация на датчаните са умрели повече хора от вируса, отколкото през август и септември 2020 г.
        Излагаш се

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение


          @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди
          Не мисля. По-скоро е модерен вариант на старата християнска вяра че страданието ще те спаси и колкото повече пожертваш в този живот, толкова по-добър ще е следващия. Енергийният преход се крепи на същата вяра.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LaCosta Разгледай мнение

            Ако си разбрал нещо, от това, което написах щеше да забележиш, че точно за реално решение на проблема ми беше думата, а не за неговото засилване чрез ваксиниране на населението.
            Реалното решение на здравната криза е в прилагане на поне една от съществуващите успешни терапии срещу вируса, а не тяхното дискредитиране от платени от големите фарма концерни "специалисти", които агитират само и единствено за ваксиниране на населението. Нали не си мислиш, че в Швейцария, примерно, живеят някакви супер хора и за това почти никой не умира от ковид? Естествено, че си имат утвърдена терапия и си лекуват болните.

            Разумните хора се сещат, че медиите и всякакви платени "специалисти" ни натикват в безизходно противоборство на две крайност - ваксиниране или локдаун, като напълно изваждат от обществения дебат най-разумното решение - прилагане на някой от утвърдените вече протоколи за лечение!
            Още един наивник на средна възраст

            И аз искам да сме Швейцария на Балканите. Ама за съжаление сме България на Балканите и за съжаление, разполагаме с това което имаме.

            Ако имаш магическа пръчка и размениш здравните системи на България и Швейцария, с изненада ще установиш че това нищо няма да промени откъм смъртност.

            Каквито и терапии да приложиш, ако хората не вярват в тях - резултатът ще е същия. А тука се направи всичко възможно хората да не вярват в нищо.

            Може да проследиш съседната тема за "Корона вируса ще прерасне ли в пандемия" от самото начало до сега. Тя доста добре отразява и приказките в публичното пространство и вярванията на хората.

            Горе долу така се движеше:
            1. Вирус няма.
            2. Защо да се борим с тоя вирус, вижте колко народ умира от Ебола (не съм чул за заразен от Ебола в България, но карай).
            3. Това е безобиден грип.
            4. Грипа е по-опасен от него умират повече хора.
            5. От СПИН, рак, диабет умират повече хора дайте да се борим с тях.

            После дойдоха маските, мерките и пр.
            6. Маските не помагат, само пречат и разнасят заразата.
            7. Мерките са тъпи, защо да ги спазваме.

            Лечение и профилактика.
            8. Аз пия ракия и ям чесън и нищо не може да ме зарази.
            9. Пий 2 ракии и ще се оправиш от тоя вирус.
            10. Ваксините не помагат.
            11. С ваксините ви чипират.
            12. Във ваксините има графен бла, бла - той много отровен.
            13 Биг фарма искат да ви прекарат (е как точно като една ваксина струва 20 Евро да кажем, а едно лечение излиза към 250 Евро само хапчетата по БГ цени). Ако бях на мястото на Биг фарма щях да искам да ви продавам хапчета, а не ваксини.


            Та няма как да имаш тотално отричане на всичко, неспазване на елементарни предпазни мерки, профилактика и пр. и да искаш да имаш ниска смъртност.

            Хората не спазват мерки, ако се заразят нищо не правят и чакат от само себе си да им мине. Ако се влошат, почват самолечение и накрая чак като не могат да дишат вече викат линейка. Е какво да направят докторите. Те трябва да са магьосници да те оправят.


            Така че нещата са комплексни и не опират само до добра терапия и лечение.

            Едно е да имаш спазване на мерки и нисък процент на заразяване, адекватно отношение от страна на заразения, лични лекари и специализирани лекари. Това ще доведе до къде по-малко хора в болниците. Примерно 600.

            Друго е да имаш - никой не спазва мерките, много заразени, нулево отношение към здравето си, лични лекари дето те претупват и това води до задръстване на здравната система. Е това води до 6000 човека в болница колкото са в момента.

            Не може всички да легнем и да чакаме някой да ни лекува, няма толкова легла и толкова специалисти.

            Така че нещата са много комплексни и не опират само до "това работи - онова не работи".

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение


              нелогичнастта на бленуваните от теб мерки , явно си има няква първопричина
              незнам кво бленуваш, но явно те кефи да падат някви кинти в тая нелогична ситуация

              @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди

              викаш да дойде едно голямо цунами без никакви мерки и да отнесе всички 'сухи съчки'
              защо ли си мисля, че тогава ще нададете вой (както бота), че к'во било това здравеопазване...недайси боже да загубите близък човек.

              тезата ми е - ок няма зор за ваксини и без това дръжат макс 8-10 месеца, а после антителата падат, НО в такъв случай да се поограничи струпването на хора накуп и да се мине с няколко по-малки вълни, които да са поносими за здравната система.

              дали си давате сметка, че системата като се претовари с пациенти с ковид тотално отебава всички други пациенти на заден план. прави се само спешното, а планови операции се отлагат, прегледи се минимизират и следствието е още хора заминали си не защото са неизлечимо болни, а защото е нямало кой да ги прегледа.
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

                От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
                В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
                Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

                Но де тая гънка?
                У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.
                Още по далеч стигат - като беше 82 и 84% казваха 9 от 10 - абсолютна ИЗМАМА
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Забавни са ми плиткоумните манипулации на медиите, тези с думите и начина на изказ.

                  От около две седмици в новините на БНР казват процента на въгсинирани, попаднали в болница с положителен тест.
                  В началото казваха "15% от тях са ваксинирани". Но така веднага се прави сравнението, че толкова е и процентът на въгсинираните сред населението, то ест ваксините нямат ефект.
                  Затова обърнаха и сега казват "85% от тях са НЕваксинирани", което е същото и трябва само четвърт мозъчна гънка, за да го разбереш.

                  Но де тая гънка?
                  У гмежта единствената гънка е заета да пази равновесието на тялото, а трите свободни мозъчни гънки на по-умните от ваксърите са тотално блокирани от страх.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    то проблемът е, че платените тролове са активирани и срещу ваксините и срещу мекри за ситуация като настоящата, когато болниците се запълват с много бързи темпове и скоро хора в нужда няма да могат да бъдат приети.

                    пак казвам - цялата истерия срещу мерките за мен е или лудост, или глупост или платена кампания.

                    ла коста, нептун, циклоп и тн. - ок не се ваксинирате. ок ли сте за локдаун с които да се разтелги във времето преминаването на вируса, но да се смекчи удара върху системата.

                    нелогичнастта на бленуваните от теб мерки , явно си има няква първопричина
                    незнам кво бленуваш, но явно те кефи да падат някви кинти в тая нелогична ситуация

                    @ апропо, като страничен наблюдател на темата сички про-мерки-про ковид фенове ми мязат на някви бавноразвиващи, слабоумни индивиди


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                      Все пак, ще преодолея егото си... и дори ще ти кажа, че твоите разсъждения и модел на мислене ми харесват! Да видим, дали ще ми се случи нещо лошо, ако съм признал очевидното, което трябва да се ... крие... И да не се показва публично! ))
                      Отношението ми към ситуациата, в която сме от близо 2 години е продиктувано и се води от личностното ми разбиране за съотношението ползи/вреди, касаещо мен, семейството, приятелите и естествено обществото, в което живея.

                      Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
                      Здраве - на теб, семейството и приятелите ти! Сполай ти, друже! Здрави, щастливи, успешни, усмихнати!
                      Благодаря за добрите пожелания. Живи и здрави.

                      Last edited by neptun266; 15.10.2021, 23:37.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                        Кой го интересуват ваксините? Те са платени.
                        Разваляме строя. Забавяме марша на гейропейците към комунизъма.
                        Работното време, на платените тролове е изтекло. Та можем, да си пишем спокойно. Без да ни заливат, с купища, фалшиви подпорки.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                          Къде видя да агитирам срещу ваксините. Обикновено коментирам само факти и статистика(стъкмистика). В много случаи дори съм показвал неточности в аргументацията (основно при изчисления) на т.нар. от някои хора антиваксъри. Не съм се ваксинирал, защото го преболедувах и смятам, че на този етап това ми дава известна защита. Но за мен е неприемлив подхода на пенявещите се, без оглед дали казваш нещо смислено, да бъдеш охарактеризиран с най-различни квалификации и сложен под общ знаменател. За някои хора нещата са черно бели и дори да им покажеш цветна картинка ще те обвинят, че такова жиУотно нЕма и не си добре със зрението. Непрекъснато ставаме свидетели до какво води разделението.

                          На мен ми допада модела ти на поведение. Аз също опитвам да се придържам към преживяното от мен и близките ми. Не обвинявам другите за мои отговорности към семейството ми.
                          Живеем в такива времена, когато са възможни обвинения от различно естество. Сипят се на посоки, без да отчитаме интересите към парите - на хората, когато яхнат дадена идея.
                          Съвсем наскоро, една жена с неразбираема от мен "молба" ми каза: "ваксинирайте се!" - без да съм очаквал подобно развитие на разговора... До такава степен се изненадах, че някой може да се намесва в личните дела на друг, че онемях! Да не си говорил с човек на тези теми и изведнъж да ти изтряскат нещо, което е в почти заповедна форма..., без да се търсят доводи, аргументи.,.

                          Някои живеят с убеждението, че могат да решат един такъв "проблем", длъжни са да го правят и това е единственото справедливо решение на този свят! Страхът е, възможно най-лошият съветник! Кой не се страхува от Смъртта? Да, но до такава степен да бъде замъглено съзнанието на човек, че да живее в заблуда - и идентифицира собствените си страхове и ги налага с тия, на околните... , на околните от СТАДОТО.

                          Така е, СТАДО сме. До такава степен е развит инстинкта на стадото, че не не харесва, ако някой опитва да мисли различно... Дразним се, де! Блеем, раздразнени...

                          Камо ли пък някой да ни каже, че това мислене и поведение - на другия - му харесва! Няма как да стане!

                          Все пак, ще преодолея егото си... и дори ще ти кажа, че твоите разсъждения и модел на мислене ми харесват! Да видим, дали ще ми се случи нещо лошо, ако съм признал очевидното, което трябва да се ... крие... И да не се показва публично! ))

                          Здраве - на теб, семейството и приятелите ти! Сполай ти, друже! Здрави, щастливи, успешни, усмихнати!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от SKP Разгледай мнение

                            Защото, хептен ще им мине срока, на ваксините. Всяко лекарствено средство, има буферен период. Обикновено е 3-6 месеца, след изтичане на срока, даден от производителя. Ако сега не се разпищят, ще трябва да унищожават, тези ваксини.
                            Кой го интересуват ваксините? Те са платени.
                            Разваляме строя. Забавяме марша на гейропейците към комунизъма.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение
                              Ако предложите някакво по-добро решение от ваксините и локдауна, аз съм за.
                              По-просто и евтино решение в момента няма. Но това не променя фактът че решението за или против боцкане може да се вземе единствено от конкретният индивид или неговите родители, ако е непълнолетен.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                                Пресен случай от седмица насам. Едно семейство се заразява от детето. Таткото е по-зле - с висока температура, другите по-леко карат. Личната изписала 2 антибиотика + не знам си какво. След 2 дни татето е с двустранна пневмония. Отива в известна частна болница. Там сменят лекарствата с други и го пращат в къщи на лечение. На другият ден по спешност го приемат в друга болница. За по-малко от 24 часа го вдигат и той иска да си ходи даже. Естествено не го пускат. Но лекуващите го са изумени от Джипито и колегите от другата болница. Абсолютно неадекватно лечение според тях. И така още 4 дни ще е заето едно легло заради ..не знам как да го нарека това. Пак помисли кой е виновен за препълнени болници. А и мина вече доста време, почти 2 години. Защо още нямат разписани процедури за разните случаи? Между другото миналият ноември е имало над 20% повече хора в болници от сега. Не разбирам, защо се разпищяха толкова рано тази есен.
                                Мой близък човек мина точно по същия път - 2 нищо не помагащи антибиотици от джипито, седмица по-късно се сменят с други два също толкова неефективни, но вече човекът е с двустранна пневмония и го настаняват в болница, където след преливане на кръвна плазма го вдигат бързо на крака.
                                Всичко това е можело да се избегне, ако беше приемал още при първите симптоми ивермектин.

                                Е как защо се разпищяха толкова рано тази есен? На центъра, който подава инструкциите към нашите управляващи, му е ясно, че вирусът си заминава /делтата е около 3 пъти по-малко смъртоносен от алфа варианта/ и тази есен и зима е последната възможност да се притисне населението да се ваксинира и за това главният епидемиолог е насочен да предложи въвеждането на "здравния паспорт" и у нас.

                                Коментар

                                Working...
                                X