IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

    Тая извънредна смъртност беше и преди 2020 г... Ама тогава я нямаше настойчивата медийна истерия... Може би не е имало спонсор тогава
    не говори неистини. знам, че пускаш само това, което ти спускат, но вземи отвори сайта на нси за умиранията по седмици
    и си направи сметката за 20-21 наложена към 16-17-18-19

    тогава ще разбереш, че пишеш абсолютно неверни неща.

    давам ти линк да си свалиш екселски файл и да посмяташ
    тук никой не говори за корона или не
    говорим за общ брой починали по седмици

    https://www.nsi.bg/sites/default/fil...-2021-W45.xlsx

    за 2016-17-18-19-20-21

    ако не може да си извадиш и сметнеш не виждам какви ги дириш в икономически насочен форум (ако че си платен)
    година W42 W43 W44 W45
    2016 2111 2135 2078 2141
    2017 2067 2061 2063 2014
    2018 2134 2094 2065 2074
    2019 1970 1911 2040 2194
    2020 2157 2372 2732 3236
    2021 3752 3947 4063 3981
    общ брой починали по годин до 45-та седмица включително
    90840 2016
    94651 2017
    92252 2018
    93264 2019
    94207 2020
    123733 2021
    за 2020 обърнете внимаие, че вълната ни натисна края на годината и до 45-та седмица отклонението спрямо предходните години не е фрапиращо , на годишна база е
    107031 2016
    109320 2017
    108205 2018
    107815 2019
    126575 2020
    тук не слагам 2021-ва , която вероятно до седмица ще настигне 2020-та, а има още 3 седмици след това...
    Last edited by bertram; 26.11.2021, 12:35.
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      нищо смешно няма нито в това, че хора вярват на глупостите от фейса (кислорода щял да му изгори дробовете), нито в това, че седмици вече сме на първо място по починали от корона вирус на глава от населението в света (седмичната класация), а в общата класация ни бие само Перу.

      не е смешно, а е тъжно да чете човек коментари като твоите на фона на всичката тази извънредна смъртност.
      Тая извънредна смъртност беше и преди 2020 г... Ама тогава я нямаше настойчивата медийна истерия... Може би не е имало спонсор тогава

      Коментар


      • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

        Така ли е "признал"... И сега вече няма кой да потвърди... Хихи ама ме кефи как вярвате на приказки... Нищо чудно че сме рекордьори и по хвърлили пари от балкона на телефонни измамници... Абе имам тук от един нигерийски принц писмо, предлага ми да спечеля милион долара ако му помогна - да ти го препратя ако искаш, на мен не ми трябват пък човека го е закъсал
        нищо смешно няма нито в това, че хора вярват на глупостите от фейса (кислорода щял да му изгори дробовете), нито в това, че седмици вече сме на първо място по починали от корона вирус на глава от населението в света (седмичната класация), а в общата класация ни бие само Перу.

        не е смешно, а е тъжно да чете човек коментари като твоите на фона на всичката тази извънредна смъртност.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

          Много просто, сам си е признал:

          "Доктор разказва по бТВ сега: починал млад пациент, под 30 години. Със сертификат, че е ваксиниран. Състоянието му се развивала тежко, те се чудели, че не е характерна клинична картина. Вече на легло в тежко състояние “насаме” потвърдил, че е имал фалшив сертификат. Защо? Боял се да няма репордуктивни проблеми в бъдеще (смъртта в този смисъл напълно е решила това питане).
          След това, влошен, не дишал кислорода, махал маската си. Защо? Негови познати му казали, че като дишаш кислород ще ти изгорят дробовете.
          Бог да го прости този млад човек, който явно образователната система, влиянието на родители и близки, явно общата среда на неграмотност убиха."
          Така ли е "признал"... И сега вече няма кой да потвърди... Хихи ама ме кефи как вярвате на приказки... Нищо чудно че сме рекордьори и по хвърлили пари от балкона на телефонни измамници... Абе имам тук от един нигерийски принц писмо, предлага ми да спечеля милион долара ако му помогна - да ти го препратя ако искаш, на мен не ми трябват пък човека го е закъсал

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Статистически погледнато, не ми харесват много нещата у нас през последните 3-4 дни.
            Процентно новозаразените намаляват на седмична база с -10 до -15%, което е забавяне на намаляването в сравнение с преди около седмица. Тогава намалението беше с -25 до -35% седмично.
            Днес броят нови заразени на седмична база е почти същият като в Румъния (малко под 17 000), но те имат 3 пъти по-голямо население от нас. Румънците водят безапелационно класацията от около 2 седмици, и свалиха броя новозаразени на седмична база от около 42 000 на 17 000.
            Ми не знам, ма вчера влизам в един голям магазин за инструменти и строителни материали - една трета от хората изобщо нямаха маски, вкл. от помощния персонал, друга една трета си ги носеха като аксесоар. Сертификат не ми е искан, на входа имаше някакъв пич, дето си джиткаше по телефона. Той ли трябваше да следи за спазването на мерките, разлепени иначе на входната врата, не знам. Хората се били уморили от мерките Фашизъм, разбираш ли

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cyclop Разгледай мнение

              И как РАЗБРАХА че е ФАЛШИВ сертификата... Щото звучи като класически случай на ваксиувреден. И през 2020 г някак не умираха 20-30 годишни от китайски грип -без или със сертификати, но всичките без "ваксина"
              Много просто, сам си е признал:

              "Доктор разказва по бТВ сега: починал млад пациент, под 30 години. Със сертификат, че е ваксиниран. Състоянието му се развивала тежко, те се чудели, че не е характерна клинична картина. Вече на легло в тежко състояние “насаме” потвърдил, че е имал фалшив сертификат. Защо? Боял се да няма репордуктивни проблеми в бъдеще (смъртта в този смисъл напълно е решила това питане).
              След това, влошен, не дишал кислорода, махал маската си. Защо? Негови познати му казали, че като дишаш кислород ще ти изгорят дробовете.
              Бог да го прости този млад човек, който явно образователната система, влиянието на родители и близки, явно общата среда на неграмотност убиха."

              Лекарка разказа за подобен случай в Токуда. 22-годишен чак, като се влошил си признал за фалшив сертификат, искал да пътува.
              Last edited by BobyB; 26.11.2021, 12:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                Антиваксъри, гответе се за ново цапардосване по тиквите
                От Южно-Африканския вариант на COVID-19

                Ти си най-изявеният антиваксър, но не е ясно защо риташ срещу ръжена. "Гответе се!" - но самият ти нямаш 4-тата си игла,

                Готвиш ли се, готвиш ли се? Я сподели как го правиш - "готвенето"? В каква позиция се готвиш: седнал, легнал..., друга позиция?

                Иначе и вие не Го вярвате това, щом има няколко обществени поръчки за 3 млн. тестатеста, а няма фирми-доставчици. Не си ли научил още? Ти си падаш да клеветиш нацията...

                Българите НЕ биха застанали срещу децата!... за теб НЕ СЪМ сигурен!

                Коментар




                • Антиваксъри, гответе се за ново цапардосване по тиквите
                  От Южно-Африканския вариант на COVID-19

                  Коментар


                  • Предполагам, че сега ще дадат много газ на ваксинациите защото очевидно изостават.
                    А следващата тема вече очевидно започва. Домашното насилие.
                    Благодарение на еврогейските ни приятели ще ставаме и лягаме с домашно насилие.
                    Вменяването на вина на всеки и по всички начини пък е основна цел на най-най-големия ни приятел - Сорос.
                    Да се махаме по най-бързия начин от еврогейския съюз.
                    Last edited by vikhunter; 26.11.2021, 10:27.

                    Коментар


                    • Статистически погледнато, не ми харесват много нещата у нас през последните 3-4 дни.
                      Процентно новозаразените намаляват на седмична база с -10 до -15%, което е забавяне на намаляването в сравнение с преди около седмица. Тогава намалението беше с -25 до -35% седмично.
                      Днес броят нови заразени на седмична база е почти същият като в Румъния (малко под 17 000), но те имат 3 пъти по-голямо население от нас. Румънците водят безапелационно класацията от около 2 седмици, и свалиха броя новозаразени на седмична база от около 42 000 на 17 000.
                      Last edited by Kildirim_Bei; 26.11.2021, 10:45.
                      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение

                        При следващ вирус или друго заболяване, като се наредим "първи Ганьо на опашката за ваксини" да не се чудим защо за нас няма ваксини

                        Отдавна не се бях смял така. Благодаря сърдечно!

                        Как е днес времето в паралелната вселена, която обитаваш?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                          Това почернено семейство от бялата мафия са познати на кмета.

                          Кого да съдя и към кого да се обръщам вече - не зная.
                          Пиша това с изключителна болка в душата, чувство на непримирение и докато гледам децата ми, мъничките ми деца потънали в скръб за техния татко.
                          Какво да им кажа? Как да им обясня, че серия от лекарски грешки и немърливост, доведоха до това любимият им татко да не им се усмихва никога повече.
                          Аз съм просто обикновена съпруга и майка, която до преди три месеца имаше нормален живот, като всеки един от вас.
                          Но какво се случи, ще попита някой?
                          Преди три месеца съпругът ми се разболя тежко, беше му извършен преглед от местен лекарв село Гара Елин Пелин и му беше направен тест за ковид, както и снимка на белия дроб, от която беше постановена диагноза пневмония.
                          Съпругът ми не беше добре, макар отрицателния тест, помолихме да бъде хоспитализиран, но ни беше отказано.
                          След настояване от моя страна беше приет в 5-та градска болница, където след 28 дни лечение на пневмония, го изписаха без доказан ковид на кислород и антибиотик вкъщи.
                          Където той продължи да се влошава.
                          Заради задуха, който получаваше, се наложи ежедневно да се обръщам към услугите на Бърза помощ, където ежедневно чувах от “лекари”, че не може да бъде хоспитализиран, защото няма места и не е с ковид.
                          Той си отиваше пред очите ни, а ние не можехме да му помогнем.
                          На 19-ти ноември, късно през нощта, около 04:00 часа, състоянието му стана критично.
                          Така бях принудена отново да се обърна към екип на Елин Пелин, които го откараха в Александровска болница, от където след часове чакане, бил пренасочен към друга болница.
                          Чакахме линейка за Света София.
                          Около 22:30 беше взет от Александровска болница и откаран в София мед.
                          Какво се е случило след това не знам с подробности, но се оказва, че съпругът ми е бил прехвърлен в линейка отново, която в 23:30 вечерта ми го върна у дома - чисто гол със стърчащи маркучета по него, катетър, плачещ и молейки им се, цитирам: ,,Помощ! Умирам! Студено ми е!”
                          ДОРИ БЕЗ ОТГОВОРИ
                          Когато попитах защо ми го връщат така, получих само мълчанието на медицинското лице в линейката, която за всеки случай се беше заключила там.
                          Настоявах за отговори и се наложи насила да я изкарам от линейката, за да ги получа.
                          И това… това беше най-отвратителното отношение, което бях получавала до момента.
                          Отговорът беше, цитирам: “Никъде не го искат, аз к’во да направя?! Дайте едно одеяло и си го прибирайте!”
                          Тук искам да подчертая, че става въпрос за човек в тежко състояние, който има нужда от незабавна лекарска намеса, а екипът дори не ни позволи да го пренесем с носилка до дома ни. Дори това ни беше отказано!
                          Но най-безобразно от всичко беше, че вместо обяснение, екипът, който явно нищо не може да направи, повика полиция.
                          Наложи се синът ми и брат ми да внесат съпругът ми вътре, а той… той виеше за помощ.
                          Започнах да се моля на екипа да му помогне някак, но се оказа, че те дори нямат елементарни неща в линейката - липсваха инжекции, лекарства и всякакви други неща.
                          От там се наложи да повикат втора линейка, а нас ни изгониха навън.
                          След известно време пристигна вторият екип, който вместо да отиде при съпруга ми, започна да се разправя махленски с нас.
                          Наложи се да ги молим да си свършат работата.
                          След многократни молби от наша страна, те влязоха в стаята при съпруга ми и ни заставиха да седим отвън.
                          Наистина не зная какво се случи вътре, но през цялото време чувах само плачът на съпруга си и викове за помощ.
                          След тридесет минути всичко утихна.
                          Излязоха двете “медицински лица” от стаята и ни казаха: ,,Ми той умря”, а пред децата, пред децата излъгаха, че било се случило на път на магистралата.
                          Толкова по темата.
                          Толкова за хипократовата клетва.
                          Толкова и за човечността.
                          А той, той си отиде. Отиде си един прекрасен съпруг и любящ баща, подхвърлян от линейка в линейка, молейки се за помощ
                          Това разбира се е ковид, независимо че теста е бил отрицателен. Пълно е с такива случаи в София. Ами какво да прави глупачката? Може да реве по "бялата мафия" по форумите и да продължава да се лекува както й е препоръчал Мангъров, да не се ваксинира и скоро може да остави децата и без майка. А щом тъпия й мъж не се е ваксинирал дали щеше да умре в болница или както се е случило е без значение. Човек не си ли сложи ваксина, друго лечение за ковид няма.

                          Коментар


                          • https://dnes.dir.bg/comments/golyam-...yu-jork-snimki

                            Хайде сега фарма троловете да я обяснят новината, сигурно снимките са стари, може и да са подправени не знам

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение
                              В Португалия:

                              "Португалия въведе отново някои наложени заради пандемията ограничения, по-малко от два месеца след отмяната на повечето забрани и след като постигна целта за ваксиниране на 86 на сто от населението срещу COVID-19, съобщи "Асошиейтед прес". От 1 декември носенето на маска на закрити обществени места ще бъде задължително, а за влизане в ресторанти, киносалони и хотели ще се изисква дигитален сертификат, доказващ ваксинацията или възстановяването от коронавируса. Но дори ваксинираните ще трябва да имат и негативен тест, за да посещават болници, домове за възрастни, спортни събития, барове и дискотеки.
                              Всички пристигащи със самолет от чужбина ще трябва да покажат негативен тест. И в този случай освен ваксинация ще се изисква и отрицателен тест - PCR или бърз антигенен, направен 72 часа или съответно 48 часа преди заминаване. Авиокомпаниите ще бъдат глобяване с 20 хил. евро за всеки пътник, превозван без необходимия тест."

                              Аз по-сериозно доказателство от това, че ваксините не работят не бях виждал. След като се набоцкаха(рекордно) връщат тестовете.

                              мисля,че на всички стана ясно, че ваксината не дава защита от заразяване, а по-скоро помага на организма да избутва вируса с минимални щети.
                              това с тестовете за болници е много правилно, защото ваксинираните карат вируса леко, но биха могли да заразят малкото останали неваксинирани.
                              португалците достигнаха много високо ниво на ваксинирани и затова тази практика е оправдана при тях според мен, защото морковът на зеления сертификат вече не е нужен за населението, за да се ваксинира.

                              пища ви го за 100 тен път - къде сме по успех в преминаването на пандемията ще се види, когато се преброят починалите за 20-21-22 (дано не повече) сравнени с починалите 2015-16-18-19. без значение от причина, която властите са вписали в картона.

                              ако се окаже, че на година в последните пандемични години са умирали по 20К повече хора... не ми обеснявайте какви тарикати сме по нашите ширини.

                              ПП португалците имат 9 починали на милион население за последнте 7 дни... (ние имаме 132) , но взимат мерки хората, а не вярват на хибридките от фейса.
                              Last edited by bertram; 26.11.2021, 09:54.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Като гледам статистиките и сравнявам параметрите, при които затвориха Австрия и Словакия, да се готвят тия дни Чехия и Белгия.
                                Холандия, Унгария и Ирландия са на ръба да ги последват.
                                Швейцария, Германия, Дания и Гърция се крепят около средата. Случаите в Германия и Швейцария нарастват с 25-30% на седмична база, което е малко тревожещо, и вярвам, че ще позатегнат мерките.
                                Дания и Гърция са с малки нараствания, около 5% средно, което вероятно вещае близко начало на затихване на вълната.
                                Източна Европа засега си свирка с отрицателни проценти и затихваща вълна при нисък процент ваксинирани.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 26.11.2021, 09:41.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X