IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
    6. И последно - до момента няма нито една истина, която да е казана във връзка с този грип, освен (засега) опорката, че неваксинираните умират в по-голям процент. Всичко друго излезе лъжа и до доста опашата лъжа.
    Много се съмнявам и в тази официална статистика, тъй като в графата "починали С ковид" вкарват произволно всякакви случаи, даже и паднали от 18-ия етаж (примерно казано). Следователно – хич не е далече от ума – могат произволно да НЕ вкарват в графата когото си искат, например ако е ваксиниран.
    Last edited by chan_tura_naga; 30.11.2021, 14:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
      Но при Барби ...глей кво ще стане....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

        Ей така изнемогват болниците – нямат работа!

        Ами откъде ще имат работа при тия нива на ваксинация? Кардиолозите да почват стачка

        Коментар


        • Относно заетостта и "изнемогването" на болниците.


          Заради "пандемията" болниците не могат да си докарат дейности пред Здравната каса така, че тя да им плаща за тях на ниво преди "пандемията.
          Затова с началото на "пандемията" имат джентълменско споразумение със ЗК да получават 85% от парите, които са получавали преди "пандемията, независимо от това, че нямат дейности.
          Това го чух от Управителя на ЗК в интервю по Хоризонт-БНР преди половин година или повече.

          Неотдавна пак по това радио чух от подобно по длъжност лице (не помня точно), че парите, давани от ЗК на болниците без условие за изпълнена дейност, са станали вече 100% на база преди "пандемията".


          Ей така изнемогват болниците – нямат работа!

          Коментар


          • Между другото, не разбрах защо три дни след обявяването на Омикрон шефът на ФЕД се изреза, че ще последва забавяне на икономиката. Докога финансисти, социолози, журналисти , онанисти ще ни лекуват от тоя вирус?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              Грую, ти пък не си от най-глупавите, затова ще ти отговоря
              • жабетата ги ручахте за да не строите временни спешни болници в палатки, зали и стадиони, пък и гробарите фа насмогват
              • не "ваксата скършва вируса", а "скършеният" вирус във ваксината те тренира за среща с истинските вируси
              барбич, провокираш ме да ти отговоря, което от известно време се старая да не правя, защото ми иде да ти тегля една в повечето случаи, но пък от друга страна, аз съм дълбоко благороден човек (колкото и да не ми личи) и не забравям хубавите дела, които не се измерват в стойност! Та ще отговоря меко:
              1. Това грип, малко по-тежък грип, но грип. И да, от него умират хора, особено хора с компрометирана имунна система. Да, в България ще има екстра смъртност и тази година, просто защото обществото ни е болно, тъй като живее в нездравословна среда и яде лайна (без извинения)
              2. Не, от тази истрия нямаше никаква нужда. И не, нямаше нужда от екстра болници, поне у нас - ние сме с едно от най-високите съотношения на болнични легла на 100 000 души в ЕС.
              3. Българите не сме зомбирани и безпрекословно изпълняващи заповеди зомбита, като хората на Запад и Изток от нас. Що, как, тъпи ли сме, умни ли сме и т.н. - няма значение, фактите са такива, каквито са. Поради което действията у нас с плашенето и заповедите не минаха, както минаха на Запад и Изток
              4. Човек, особено активен такъв, се среща с вируси всеки ден. И то по много - този е поредният. Дори и без да съм вирусолог, съм наясно, че като третираш хлебарките с един препарат, те мутират и вече този препрат не ги мори. С Настоящите експериментални ваксини е същото
              5. На хората им писна от лъжи и плашене - нито има трупове на купове по улиците, нито настана апокалипсис за неваксинираните, нито нищо. Е, българите тези неща ги усещаме доста бързо, щото сме свикнали да ни лъжат - на Запад явно са развили овче поведение, а на Изток си е сатрапия на макс
              6. И последно - до момента няма нито една истина, която да е казана във връзка с този грип, освен (засега) опорката, че неваксинираните умират в по-голям процент. Всичко друго излезе лъжа и до доста опашата лъжа.

              Поздрави на Макароня, заради тоя геронтофил сестра ми надупчи племенницата, щото здравният фашизъм е на висота. Но и това ще мине
              Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                има да
                Ако има, следва ли да се притесняваме за ДНК-то?

                Коментар


                • Антиваксъри, защо се излагате така
                  Унгария ви изпревари с една точка в световното първенство по глупост
                  Вашият любим Орбан ги ваксинира със ...
                  - "Hungary was the first country in EU to authorize Sputnik V"
                  А Франсетата правят жалки опити да ви догонят, но от 7 ще минат на 136 на кукуво лято

                  .
                  Държава Дата Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители В критично състояние/ 1М Умрели / 1 Милион жители Ваксинирани Население
                  Hungary 30/11/2021 120 7378 68 4 023 59% 9 625 751
                  Bulgaria 25/11/2021 136 2469 113 4 023 23% 6 875 358
                  Bulgaria 29/11/2021 123 2337 110 4 088 25% 6 874 790
                  Bulgaria 30/11/2021 119 2273 105 4 120 25% 6 874 648
                  France 25/11/2021 6 2326 21 1 813 70% 65 470 493
                  France 29/11/2021 7 3132 24 1 816 70% 65 476 789
                  France 30/11/2021 7 3178 24 1 818 70% 65 477 182
                  Last edited by barbaron; 30.11.2021, 14:12.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                    п.п. калдаръме, сега като си написал корелацията колко е, напиши моля те, какво е уравнението на регресията. Че ще се окаже 10:1 в полза (в случая загуба) на най-великия народ.
                    Не знам за каква променлива искаш да ти правя регресионен анализ, бъди по-специфичен в заданието
                    Пък и само от около месец следя по-изкъсо статистиката на worldometrer-а, и данните ми са все още много малко, за да бъде r2 достатъчно ниско.
                    Но корелацията брой новозаразени/починали е толкова близка до 1-ца (то се вижда и с просто око на графиките за BG и FR), че Барбарона ако си имаше дори малко представа от статистика, щеше да млъкне и веднага да спре да публикува смъртожадните си графики.
                    Горкият, още не може да загрее за кво иде реч, и продължава да задръства сървърите на Инвестора с безполезни графики. Но няма да му се сърдим, сребърниците от биг фармите са му много необходими, и ще си го търпим... няма да го оставим да умре от глад и студ....

                    При нас вълната затихна и процентът намаление на заразените води до почти същият процент спад при починалите: 36% спад заразени води до 31% спад при броят починали.
                    Но при Барби нещата тепърва започват и ръстът още не се е развихрил с пълна сила: 240% ръст на заразените води до около 90% ръст в броя на починалите (отразява се с коефициент 1/3). Но ако нещо не направят франсетата (само локдаун ги оправя), ще гризнат дръвцето яко. Те са 65 млн. население, ние - само 7 млн.
                    Малко да мръдне нещо, и като се умножи по 65 милиона, глей кво ще стане....
                    Last edited by Kildirim_Bei; 30.11.2021, 14:29.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                      [*]не "ваксата скършва вируса", а "скършеният" вирус във ваксината те тренира за среща с истинските вируси[/LIST]
                      Аферим барби, машалла- значи 1>0, но х+1=0

                      Коментар


                      • Между другото, вирусите на сезонния грип, документирано познат от век, също са корона-вируси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Ще трябва да повториш основното училище Да си припомниш какво се учи в часовете по биология (то в основното е природознание, ама айде).
                          Знаеш ли ЗАЩО се изследва 5-10 години? Защото се правят опити да бъде увреден вируса, до такава степен, че да не се размножава, но и да е структурно непроменен.
                          Неправилно твърдение.

                          Целта на ваксинацията е да запознае имунната система с болестотворния вирус или микроб преди първата ѝ реална среща с него – и нищо повече.
                          При истинските болести това е важно, защото и смъртността при тях е стотици пъти по-голяма след заразяване.

                          Но за едното грипче... На което вирусът, отгоре на това, е много променлив и никаква ваксина по принцип не може да го хване, безднадеждно изоставайки по време още при разработката ѝ?

                          Между другото, респираторните вируси затова и не са много смъртоносни – защото са много променчиви или, казано по купешки, мутиращи.
                          Last edited by chan_tura_naga; 30.11.2021, 13:20.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Тъпич, ти си умен, но явно стресиран - знаеш, уважавам мненията ти, ама тук не съм съгласен с теб. Видимо и с просто око е, че в момента борбата е една - да се накрат всички да се ваксинират, щото все повече на всички става ясно, че с вакса или без вакса, този грипен вирус си отива като всеки друг вирус. Обаче тогава идва въпросът - епа що ги ручахме жабетата и си разбихме икономиките, та потънахме в рекорден дълг? Затова и идеята е всички с вакса, за да няма въпроси, щото тогава ще е ясно, че ваксата е скършила вируса, а не си е отишъл от само себе си. И пак ще останат данните от Африка де, дето нали, така, някакси вирусът не ще да ходи, щото тоя вирус е избирателен, ходи само по богатите държави
                            Грую, ти пък не си от най-глупавите, затова ще ти отговоря
                            • жабетата ги ручахте за да не строите временни спешни болници в палатки, зали и стадиони, пък и гробарите фа насмогват
                            • не "ваксата скършва вируса", а "скършеният" вирус във ваксината те тренира за среща с истинските вируси

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение

                              те скриха статистиката от учениническите тестове, та за затворите….

                              тва което успях да изровя за тестовете в училище:

                              около 160 000 деца , до тук тествани 6 пъти.
                              общо 1 м теста
                              общо положителни теста: 116
                              Хе-хе, спомням си как Годжи Мутафчиев, наший НОЩов генерал, звучеше злорадо, когато съобщи, че ще правят тестове на полицията. Един вид "яко ще са заразени", защото работят с хора. После омърлушено с половин уста съобщи мижавия процент положителни тестове на полицаите и повече не обели дума за този факт.

                              По удебеленото: явно сами трябва да си правим статистика.

                              Да си чул или видял да се търсят продавачки за големи магазини, щот – Вироза?.. Аз не. Все едни и същи ги гледам в Билата тези две години. В малките магазини наоколо е същото, едни и същи продавачи си продават през цялата им "пандемия".
                              Учителите също не са паднали в боя, макар мафиотите и да лъжат, че децата били най-заразни, и сички ше омрем.
                              Работещите в куриерски фирми? Не.
                              Журналята, дет се ръчкат за интервюта сред народа? Не.
                              Ватмани, шофьори, кондуктори и т.п. в масовия транспорт също не липсват, въобще. Няма трескави обяви за набиране, няма мобилизирани от армията, щото Вироза...
                              Държавна/общинска администрация? Не.


                              Хъм... Къде е Вироза, бе, кога сички яко ше омрем?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                                Ще трябва да повториш основното училище Да си припомниш какво се учи в часовете по биология (то в основното е природознание, ама айде).
                                Знаеш ли ЗАЩО се изследва 5-10 години? ...........................

                                Имитираш неразбиране на моята теза, но не ти се получава... Винаги съм бил отворен за нови знания. Благодаря за инфото, че вече са необходими около 3 години, а не 5 до 10. Ще се придържам към твоята версия, ако по някакви причини се наложи екстрено да избирам.

                                От друга страна (има логика в това), преди години, по някакъв повод - съм присъствал на подобни разговори на непрофесионалисти, в които говореха за изпитването на подобни биологични субстанции върху затворници, които са излежали голямата част от присъдата си, а в същото време - имат интерес от по-ранно излизане на свобода (която свобода, вероятно - също е условна, защото не се знае как действа биологичната субстанция, която предстои да бъде сертифицирана като "ваксина"), а също изпитването на подобни биологични субстанции са интересували (вероятно все още интересуват...) и по-бедната част от някои слоеве на обществата, в които живеем.

                                По горните причини - изисква се време, което, най-вероятно се е разпределяло и за достатъчно добра обосновка и стиковане на НПК - ГПК - разни правозащитни документи, декларации и договори, заверени от съответните представители на държавата - и тем подобни, както и - с откриването на ония, със съответни качества, които се изследват според очакваните противопоказания (също изисква време), които желаят по някакви причини да бъдат включени в експеримента... (това не е маловажен въпрос: онзи, който третира правната материя, защото в бъдеще нещата могат да се обърнат и да бъдат тълкувани по различен начин)...

                                Според мен са необходими минимум 5 години, но не мога ад ангажирам никого с тезата ми. Всеки преценява сам нещата, които се отнасят до него.

                                ......................................

                                Не съм учил предмет природознание, нито пък - биология. Тогава учехме: ботаника, зоология и анатомия.
                                Достатъчно съм стар и... немощен (понякога ходя до Черни връх и все още се... връщам от там...).

                                При това положение, защо пък да не повторя основното си образование? Мисля, че всяка млада, компетентна (може да е дори и красива!) госпожица - преподаваща в областта - би ми възвърнала доверието към съвременната наука. За да не звуча с дискриминационни нотки - заявявам, че и госпожа може да ме събуди (за знания)...

                                Коментар

                                Working...
                                X