IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    .
    И като ползваш твоите (евентуално коригирани формули),
    моля сметни при какъв Брой заразени в Бг и Фр Брой починали ще са еднакви
    Аз пък искам да сметнеш следното

    Миналата година около 20-ти ноември в БГ и Франция има вълна от корона и в двете държави няма нито един ваксиниран

    В БГ са отчетени пиково 3300 заразени на седмична база със средно 140 починали на ден
    Във Франция са отчетени пиково 53 000 заразени със средно 600 починали на ден, пак средно на седмична база

    16 ПЪТИ повече заразени и САМО 4 ПЪТИ повече починали

    Що така бе Барби ????


    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Просто казано, твоите две функции са линейна апроксимация на изображението
      f: Брой починали -> Брой заразени
      Но нещо не ми излизат сметките Моля обясни защо

      България: 0.0453 * 2273 + 167 = 270 а в таблицата виждам 2273 -> 119
      Франция: 0.0015 * 3178 + 143 = 148 а в таблицата виждам 3178 -> 7
      .
      Държава Дата Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители
      Bulgaria 25/11/2021 136 2469
      Bulgaria 29/11/2021 123 2337
      Bulgaria 30/11/2021 119 2273
      France 25/11/2021 6 2326
      France 29/11/2021 7 3132
      France 30/11/2021 7 3178
      .
      И като ползваш твоите (евентуално коригирани формули),
      моля сметни при какъв Брой заразени в Бг и Фр Брой починали ще са еднакви

      Не излизат, щото не ги смята на милион както е в твоята таблица. По-принцип твоето заключение би било валидно ако 167(за БГ) е съобразено с отчитане на милион. В случая това не изглежда да е така

      Коментар


      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
        Просто казано, твоите две функции са линейна апроксимация на изображението
        f: Брой починали -> Брой заразени
        Но нещо не ми излизат сметките Моля обясни защо

        България: 0.0453 * 2273 + 167 = 270 а в таблицата виждам 2273 -> 119
        Франция: 0.0015 * 3178 + 143 = 148 а в таблицата виждам 3178 -> 7
        И като ползваш твоите (евентуално коригирани формули),
        моля сметни при какъв Брой заразени в Бг и Фр Брой починали ще са еднакви
        Барби,

        още като ученик математиката не е била лъжица за твоята уста, камо ли сега, като си се пенсионирал......
        Жал ми става, като гледам как се излагаш пред целия свят за няколко сребърника....

        Но ще ти отговоря на въпроса.
        В България, при около 15 000 заразени за седмица, ще починат около 800 човека през същата тази седмица.
        Във Франция, при около 450 000 заразени за седмица, ще починат също около 800 човека през седмицата.
        Но коефициента А в израза А*х + b за Франция може да скочи още следващата седмица, за което ще те уведомя специално, и тогава при по-малък брой заразени ще имаш същата смъртност.

        Виж графиката за нарастването на процентите заразени във Франция. Ако не се пречупи до две седмици, тогава ще имате около 420 000 заразени седмично у френско, и ти отдавна ще си затворен в къщи за поне 3 седмици (поредният локдаун). Купи си консерви навреме, за да не се наложи да ти ги пращаме по куриер оттук.

        При нас вълната затихва, а при вас тепърва почва.
        Кураж Барбаронче, не се давай лесно, забий си и 4-тата игла за по-сигурно. Тя вече е на път да излезе на пазара.
        Last edited by Kildirim_Bei; 01.12.2021, 01:25.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • https://blitz.bg/zdraveopazvane/d-r-...ews854812.html

          Вижте какво става сега - ваксинираните масово заразяват неваксинираните, след което никой не проверява ваксинираните , а всички следят и излавят неваксинираните. Накрая заключението е, че това е вълната на неваксинираните. Погледнете само какъв нонсенс е това, даже един празен буркан би измислил нещо по-логично. Това го казва д-р Ботев, който едва ли може да бъде обвинен по начина, по който светилата във форума сипят обвинения и сеят съмнения.

          https://offnews.bg/zdrave/shefat-na-...na-765854.html

          Трудно ми е и да си представя, докога ще продължи боцкането, след като шефът на Модерна много държи на това.
          Last edited by pinoccio; 01.12.2021, 00:52.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
            Да, при тази корелация (почти 1-ца) линейното приближение би вършило работа.
            Ето ги формулите:

            За България:
            Брой починали = 0.0453 * Брой заразени + 167
            (R2 = 0.866)

            За Франция:
            Брой починали = 0.0015 * Брой заразени + 143
            (R2 = 0.947)

            Правя уточнението, че броят починали и заразени е на седмична база, т.е. бройката за последните 7 дни. Ще ъпдейтна коефициентите след седмица, че при франсетата броят заразени се е устремил към небето.
            Просто казано, твоите две функции са линейна апроксимация на изображението
            f: Брой починали -> Брой заразени
            Но нещо не ми излизат сметките Моля обясни защо

            България: 0.0453 * 2273 + 167 = 270 а в таблицата виждам 2273 -> 119
            Франция: 0.0015 * 3178 + 143 = 148 а в таблицата виждам 3178 -> 7
            .
            Държава Дата Умрели / 7 дни / 1 Милион жители Заболели / 7 дни / 1 Милион жители
            Bulgaria 25/11/2021 136 2469
            Bulgaria 29/11/2021 123 2337
            Bulgaria 30/11/2021 119 2273
            France 25/11/2021 6 2326
            France 29/11/2021 7 3132
            France 30/11/2021 7 3178
            .
            И като ползваш твоите (евентуално коригирани формули),
            моля сметни при какъв Брой заразени в Бг и Фр Брой починали ще са еднакви

            Last edited by barbaron; 01.12.2021, 00:07.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

              Най после един човек който е проумял за какво става дума.Според мен като започнат по сериозните климатични шамари тогава ще забравят за пандемията.Тая пандемия е замислена да бъде главния виновник за фалита на Запада и да прикрие истинските виновници
              На мен ми се струва, че Ковида съвсем скоро ще ни стане най-малкия проблем.

              В Природата има баланс и когато се опитваш да затвориш милиарди здрави хора поради потенциална възможност да заразят с нещо хора, които са ваксинирани срещу това нещо, то най-накрая се появява истински проблем.

              Коментар


              • https://www.worldometers.info/corona.../south-africa/

                Кошмарния апокалиптичен Омикрон разказва играта на домакина му РЮА ...25 починали на 60 млн. население!

                Докога ще чакаме демонтирането на пейките в парка?
                Как така все още са отворени фризьорските салони?
                Защо все още има хора без четвърта доза?

                Горим в пламъка на страшната зараза!

                Мангъропитеци, веднага изпълнете гражданския си дълг и си пуснете Новините на НОВА за инструкции от правителствената пресслужба.

                Коментар


                • аз знам едно и то е, че когато човек се мисли за много 'в час' или много умен или много начетен най-добре е да намери начин да се сравни с останалите 'умници'.
                  смъртността от короната у нас или ако щете увеличението на общата смъртност спрямо годините преди короната говори за това колко неадекватна е 'хитростта', начетеността и съобразителността на средностатистическият българин по темата....за съжаление и срам.

                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Още тук е първото ни разминаване.
                    Прекалено многото информация също не е добре.
                    Като имаш 5 часовника - никога не знаеш колко точно е часа!
                    Отстрани погледнато - прекалено много се фиксирате в/у тия неща (ама щом ви влече)?!
                    А докато бистрите кой управлявал света, па какви схеми бил измислил/приложил... той животът ви минал.
                    p.s.
                    Живот не се мисли, живот се живее! Адаптираш към вечно променящата се среда (защото това е универсалната константа) и намираш начин да продължиш. Оцеляват адаптивните, не силните! Забрави ли? Ей ся тая сутрин напр. закусих с варианта О-макарон, утре мисля да закуся с О-спагет, третия ден може да вечерям с О-талятел... за разнообразие ги запуквам паралелно, ама по италианската азбука!
                    Какъвто и вирус да сервират - няма да го върнем.
                    Ние сме професионалисти!
                    Ами съгласен съм с повечето дето си написал, че е правилно относно живота... Принципно не съм завистлив, ама понякога лекичко завиждам на колегите Шведи за липсата на задълбаване. Колкото повече мислиш и дълбаеш токова повече потъваш :-) и съответно обратното като тях- простичък живот ама щастлив :-) Сега някои от нас са увредени от детските години с много математика и все се опитваме да намерим отговор на всяка задача покрай нас в живота, а тази се оказва трудна :-) Знаем само грешните отговори например , че всичко това не се прави с цел нашето добро здраве и т.н. :-)
                    Та така макар и да осъзнавам, че по-доброто за повечето е твоята гледна точка / няма връзка с Шведите :-)/ за нас останалите особено като става въпрос за здравето и децата ни е трудно да прекъснем дълбаенето.... с всички рискове от това да потънем... А алтернативата е да се удавим с неизвестна течност на всеки няколко месеца без да сме жадни за нея ... :-) Пак не ми изглежда добър вариант....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                      Още не са ми поникнали рога, копита и опашка. Летяща метла си имам от преди Ковида, така че тя не се брои .

                      Ако един от трите гореописани атрибута се появи вследствие на ваксината алтруистично веднага ще докладвам в тази тема.
                      Селенка, гледам рогчето на пета Испанска вълна набъбва та е добре да си пазиш душичката, че ваксинката я свърши работа я не.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                        Прав си Юлка донякъде, но то не е по мой избор.... Доктора така рече :-) Виждам безочие, лъжи, манипулации и т.н. Всичко покрай този вирус и най-вече тези ваксини е проГНИЛО. И търся отговори. Вече зная, че каквото и да кажат по телевизорО е 90% неистина. Обаче това не дава инфо какъв е отговора. И от там започват произволни конспирации. Просто няма друг начин Много от тях са абсурдни и взаимноизключващи се , но тези 2 години показаха, че понякога се случват.... Така че е добре да знам за колкото се може повече и да подготвя зимнината за землянката по съответният начин....:-))))
                        Още тук е първото ни разминаване.
                        Прекалено многото информация също не е добре.
                        Като имаш 5 часовника - никога не знаеш колко точно е часа!
                        Отстрани погледнато - прекалено много се фиксирате в/у тия неща (ама щом ви влече)?!
                        А докато бистрите кой управлявал света, па какви схеми бил измислил/приложил..... той животът ви минал.

                        p.s.
                        Живот не се мисли, живот се живее! Адаптираш към вечно променящата се среда (защото това е универсалната константа) и намираш начин да продължиш. Оцеляват адаптивните, не силните! Забрави ли? Ей ся тая сутрин напр. закусих с варианта О-макарон, утре мисля да закуся с О-спагет, третия ден може да вечерям с О-талятел... за разнообразие ги запуквам паралелно, ама по италианската азбука!
                        Какъвто и вирус/ваксина да сервират - няма да ги върнем.
                        Ние сме професионалисти!
                        Last edited by Julius_BG; 30.11.2021, 23:20.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

                          Още не са ми поникнали рога, копита и опашка. Летяща метла си имам от преди Ковида, така че тя не се брои .

                          Ако един от трите гореописани атрибута се появи вследствие на ваксината алтруистично веднага ще докладвам в тази тема.
                          Така е редно и ти благодаря за което :-)
                          От друга страна, ако аз бях злият гений зад тези ваксини специално за теб щях да пратя физиологичен разтвор и да минеш метър :-)))
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.11.2021, 23:11.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Прав си Юлка донякъде, но то не е по мой избор.... Доктора така рече :-) Виждам безочие, лъжи, манипулации и т.н. Всичко покрай този вирус и най-вече тези ваксини е проГНИЛО. И търся отговори. Вече зная, че каквото и да кажат по телевизорО е 90% неистина. Обаче това не дава инфо какъв е отговора. И от там започват произволни конспирации. Просто няма друг начин Много от тях са абсурдни и взаимноизключващи се , но тези 2 години показаха, че понякога се случват.... Така че е добре да знам за колкото се може повече и да подготвя зимнината за землянката по съответният начин....:-))))
                            Още не са ми поникнали рога, копита и опашка. Летяща метла си имам от преди Ковида, така че тя не се брои .

                            Ако един от трите гореописани атрибута се появи вследствие на ваксината алтруистично веднага ще докладвам в тази тема.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                              И ти си в групата на конспираторите, ама си една идея от по-умерените!
                              Донякъде успяваш да се удържиш да не залитнеш в крайности.
                              Макар да виждам, че и на тебе не ти е лесно!
                              Прав си Юлка донякъде, но то не е по мой избор.... Доктора така рече :-) Виждам безочие, лъжи, манипулации и т.н. Всичко покрай този вирус и най-вече тези ваксини е проГНИЛО. И търся отговори. Вече зная, че каквото и да кажат по телевизорО е 90% неистина. Обаче това не дава инфо какъв е отговора. И от там започват произволни конспирации. Просто няма друг начин Много от тях са абсурдни и взаимноизключващи се , но тези 2 години показаха, че понякога се случват.... Така че е добре да знам за колкото се може повече и да подготвя зимнината за землянката по съответният начин....:-))))
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 30.11.2021, 22:25.

                              Коментар


                              • Няма научни доказателства, че ваксините за ковид -19 са спасили нито един живот

                                (Natural News) Старата поговорка, че "ваксините спасяват животи", по никакъв начин не може да бъде приложена към експерименталните инжекции с ковид-19. Без значение колко пъти на обществеността се казва да вярва на ЛЪЖИ, все още няма научни данни, които да го доказват. Анализът на Питър Доши, публикуван в British Medical Journal,https://www.bmj.com/company/newsroom...ll-save-lives/

                                посочва очевидното: създателите на ваксините са разработили клинични изпитвания, които не предоставят никакви данни за ползите от смъртността по всички причини. Клиничните изпитвания не изследват предаването на вируса, вирусния товар или предотвратяването на тежки заболявания, хоспитализация или смърт. Очевидно е, че създателите на ваксините не са имали достатъчно увереност в способността си да докажат, че експерименталните мРНК ваксини могат да спасят един-единствен живот. Няма нито едно клинично изпитване на ваксини, което да е установило намаляване на каквито и да било сериозни последици. Всичко това е било измама от самото начало.



                                Нито едно клинично изпитване за ваксини covid-19 не е изследвало предаване на инфекцията, тежко заболяване, хоспитализация или смърт.
                                Днес правителствата по целия свят "задължават" безкрайни серии от ваксини, без да има научни доказателства, че тази методика на генетична намеса може да предотврати една-единствена инфекция или да спаси един-единствен живот. Още по-лошо, производителите на ваксини вече са унищожили контролната група в своите клинични изпитвания, като са ваксинирали и тях. Нарушавайки по този начин клиничните проучвания, производителите на ваксини заличават всички потенциални данни, показващи, че ваксините ПОВИШАВАТ честотата на инфекциите, УСИЛВАТ тежките заболявания и ИЗБИРАТ излишната смъртност.

                                Въпреки това данните за безопасност, които се докладват в Системата за докладване на нежелани събития, свързани с ваксините (VAERS), развенчават настоящата пропаганда, че "ваксините спасяват животи". Напливът от доклади за увреждания от ваксини рисува ужасяваща картина на широко разпространена медицинска грешка и неправомерна смърт. Съобщени са стотици хиляди медицински проблеми след ваксиниране, включително хиляди смъртни случаи. Вместо да изтеглят експерименталната ваксина от пазара, регулаторните агенции и правителствените диктатори искат да наложат инжекциите на децата и да застрашат живота на хората. Също толкова тревожно е, че хората, които се противопоставят на ваксините, са очерняни като "разпространители на дезинформация", които излагат на риск "общественото здраве". Колкото и упорито да се разпространяват тези ЛЪЖИ, няма научни доказателства, че ковидовите инжекции спасяват дори един живот. Всъщност има много данни за фармакологична бдителност, според които инжекциите убиват хора в много по-голям брой.

                                Производителите на ваксини са измамили света, водейки хората масово към гроба
                                Питър Доши потвърждава: "Хоспитализациите и смъртните случаи от ковид-19 са просто твърде рядко срещани в изследваната популация, за да може една ефективна ваксина да демонстрира статистически значими разлики в проучване с 30 000 души", добавя той. "Същото важи и по отношение на това дали тя може да спаси живот или да предотврати предаването на инфекцията: изпитванията не са предназначени да го установят."

                                Изпитванията от фаза 3 не са предназначени да открият намаляване на хоспитализациите и не могат да определят дали ваксината прекъсва предаването на вируса. Създателите на ваксината не са се занимавали с тежко заболяване от ковид-19, а вместо това са сравнявали честотата на леките заболявания. Лицата с леки, подобни на простуда симптоми и положителен PCR тест са използвани като точки от данни, за да се покаже честотата на ковид-19 в неваксинираното контролно рамо. Нито един от тези предполагаеми случаи на covid-19 не е бил потвърден с помощта на специфични за симптомите диагностични критерии или секвениране по Sanger. Още по-лошо е, че тези случаи на леко заболяване са използвани като данни, за да се докаже, че ваксината е спасила животи, които дори не е спасила! Дори главният медицински директор на Moderna, Тал Закс, заяви пред British Medical Journal, че техните клинични изпитвания не успяват да отговорят на въпроса дали ваксините предотвратяват тежки заболявания, хоспитализации или смъртни случаи. Вместо това изпитванията просто сравняват случайни проценти на леки заболявания и неспецифични симптоми в определен период от време.

                                Повечето хора, които са положителни за ковид-19, изпитват само леки симптоми. Животът им не е застрашен. В проучванията има много малко случаи на тежки заболявания, но въпреки това ваксината е обявена за "безопасна и ефективна", тъй като повече хора в контролното рамо неизбежно са дали положителен резултат с помощта на измамни, високоциклични прагови PCR тестове. Никога не е било потвърдено, че тези положителни случаи на ковидоза са хора, страдащи от тежки заболявания и смърт.

                                Всъщност голям процент от ваксинираната кохорта се разболяваше от леки и тежки симптоми!https://naturalnews.com/2020-07-27-m...9-vaccine.html
                                Тези медицински проблеми (които сега се наблюдават в масов мащаб сред населението) нямаше да се появят, ако хората не бяха отровени от ваксините на първо място. Някои от тези симптоми са били тежки, но това не е имало значение за клиничните изпитвания и крайните точки на данните от тях; клиничните изпитвания са били изградени на базата на проценти на положителност и леки симптоми, като в нито едно от тях не са били изследвани тежки заболявания или хоспитализации. Ето защо днес милиони хора се възстановяват с естествен имунитет, докато други, които се ваксинират, получават остри увреждания, все още страдат от тежки заболявания или умират от инжекциите.

                                Източниците включват:

                                SteveKirsch.substack.com

                                BMJ.com

                                https://www.naturalnews.com/2021-11-...ngle-life.html
                                Last edited by neon7; 30.11.2021, 22:01.

                                Коментар

                                Working...
                                X