IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    При 1,020 преболедували е имало 89 (or 8.7%) в рамката 3-6 месеца.
    Хоспитализирани с Covid-like illness. Вдяваш ли къде е разликата между това и преболедували по принцип. Професорът(линка от предния пост) го е описал много добре къде е проблема с това изследване.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение
      Говориш за починали на милион а за БГ слагаш всички починали

      България се води 7 милиона при 175 починали се падат около 25 на милион и по този показател сме между Белгия и Холандия
      Баце, а ти до кой клас учи? Това е за 7 дни, ако не си забелязал...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        В някои случаи и изследвания имунитетът от ваксина се оказва 5 пъти по-силен от този при преболедуване
        https://www.medicalnewstoday.com/art...e-study-method

        Тукашните мангъропитеци разпространяват глупости, като че след боледуване не можеш да се разболееш пак, което е пълна глупост и измислица. Мисля, че вожда им Мангъров им казал така. Горе се вижда, че 8.7% от преболедувалите се заразяват дори само в периода 3-6 месеца, което никак не е малко.
        Ти направи ли си труда да прочетеш самото изследване или вземаш заключенията на някои медии наготово. Да те питам и тебе(както един друг умник тука) има ли разлика между 5- fold(както е в заглавието) и 5-fold aOR (adjusted odds ratio) както е в самото изследване. И каква е разликата между adjusted odds ratio и crude odds ratio.
        А това, че самите те отбелязват:
        This study included data on persons more recently infected and/or vaccinated than the studies in the systematic review, though the authors noted one limitation of the design was the potential of missing testing that may have occurred outside of the healthcare network.

        Това, което аз видях като слабост още като излезе изследването са го забелязали и хора, които с това се занимават:

        "Despite the conclusion one might draw from Walensky’s tweet, the CDC study isn’t designed to answer the question of whether vaccine immunity or natural immunity is superior. Harvard Medical School professor Martin Kulldorff, an epidemiologist and biostatistician who now serves as senior scientific director of Brownstone Institute, writes that the study instead answers the question of “whether vaccination or Covid recovery is more related to Covid hospitalization or if it is more related to other respiratory type hospitalizations."There is both a relationship between being vaccinated/recovered and Covid hospitalization and a relationship between being vaccinated/recovered and non-Covid hospitalization,” Kulldorff continues. “Rather than evaluate the first one, which is of intense interest for health policy, the CDC study evaluates the contrast between the two, which is not particularly interesting."

        https://brownstone.org/articles/a-review-and-autopsy-of-two-covid-immunity-studies/


        "Dr. David Dowdy, associate professor of epidemiology at the Johns Hopkins Bloomberg School of Public Health, says there are “potential challenges” with the CDC study"
        The CDC study only focuses on individuals who are hospitalized, i.e., people who contract disease serious enough to get them hospitalized. This means the participants may not represent the general population, Dowdy says.

        “Long story short, this is not a representative population of people who are vaccinated or people who had COVID before,” Dowdy says. “I’m not sure that I would necessarily have any reason to believe that it’s more likely to be biased or in favor of the vaccine as opposed to previous immunity, but it certainly runs the risk of being biased. And the number you would get here is not the number you would get in the general population.”

        И ако може да ми дадеш пример с числа за "5 - пъти-по силен имунитет" в БГ. Примерно в последните дни около 20% от положителните проби са на ваксинирани. Колко тогава е % на неваксинираните преболедували и след това повторно заболели? Да придобием, така, по-реална представа.



        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

          Барбаронче,

          купувай консерви и чакай да те затворят под заплаха от големи глоби и затвор (истински)
          Не ми пука кви ги дрънкаш - вас ви затварят, не нас
          Гледай заразените, от тях зависи локдауна
          Бъди жив и здрав, и гледай навреме да ти превеждат центовете на ред, или както там ти плащат фармите
          Е де недей чак толкова го плаши. При мен направиха нов локдаун- за ресторантите и дискотеките, за нехранителните магазинии кината. Това е, но иначе си има вайнахтсмаркт, е вярно за ваксинираните, но пускат и с тест, тоест за всички

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            При 1,020 преболедували е имало 89 (or 8.7%) в рамката 3-6 месеца. Това е съвсем прост и ясен факт. Както и този, че Мангъров каза, че до края на юни 2020г. ще си изхвърли дипломата, ама не я изхвърли. Само мангъропитеци може да подхванат подобни факти и да твърдят обратното на тях. Няма да ти търся глупостите на Мангъров свързани с това, как всички щели да пребуледуват и без ваксина (пропуска се колко ще измрат) и вируса ще изчезне. Е как да изчезне, като се презаразяват? Търси си ги сам щуротиите му.
            Ами хората също се заразяват повторно и с грипния корона вирус. Ама никой не го прави на въпрос. И да наистина всички ще боледуват, въпросът е кога- за някой като мен беше февруари, за мой колега е днес, за теб може да е след година. както минава грипа , така ще мине и този вирус

            Коментар


            • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
              [TABLE="border: 3, cellpadding: 1, cellspacing: 1"]
              [TR]
              [TD="width: 114"]Държава[/TD]
              Барби къде ги гледаш тези данни- видях линковете разбира се, но те не са официална информация. Официално в бг никой няма да ти каже кой от умрелите са ваксинирани и с колко дози, предполагам за франция е същото. Отделно че за ваксиниран в израел, в англия се води човек който е имал поставена инжекция в рамките на 6 месеца/ независимо че " ваксината действала 1 година/

              Сайтове като уордометъра са направени за забавление и информацията от тях не е 100% вярна

              Коментар


              • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение
                Представям си как са масажирали данните за да докажат че рискът от ваксиниране се оправдава с 3.6% по-нисък шанс от заразяване.
                При 1,020 преболедували е имало 89 (or 8.7%) в рамката 3-6 месеца. Това е съвсем прост и ясен факт. Както и този, че Мангъров каза, че до края на юни 2020г. ще си изхвърли дипломата, ама не я изхвърли. Само мангъропитеци може да подхванат подобни факти и да твърдят обратното на тях. Няма да ти търся глупостите на Мангъров свързани с това, как всички щели да пребуледуват и без ваксина (пропуска се колко ще измрат) и вируса ще изчезне. Е как да изчезне, като се презаразяват? Търси си ги сам щуротиите му.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                  Не си и помисляй да спориш с Експерта по статистика и теория на вероятностите!
                  Той не е Експерт- а ХЕКСПЕРТ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение


                    Когато в колонката "Починали/1М" на някои от тези Държави видиш
                    111 колкото са "Починали/1М" за България на 2/12/2021 или
                    175 колкото са "Починали/1М" за България на 16/11/2021
                    ми се обади, тогава може и да прочетеш разсъжденията ми

                    Дотогава можеш да си дрънкаш глупости с другите антиваксърчета
                    Забавлявате ни, но Костя Копейкин е още по-забавен [/B]
                    Барбаронче,

                    купувай консерви и чакай да те затворят под заплаха от големи глоби и затвор (истински)
                    Не ми пука кви ги дрънкаш - вас ви затварят, не нас
                    Гледай заразените, от тях зависи локдауна
                    Бъди жив и здрав, и гледай навреме да ти превеждат центовете на ред, или както там ти плащат фармите
                    Last edited by Kildirim_Bei; 03.12.2021, 11:25.
                    Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                    ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      Добро утро на докторите на науките Барби(@barbaron) и Матеев(@Mateev), както и на всички ваксинатори
                      Обяснете ми какво ви говори таблицата за ваксините, защитата срещу ковид, смъртност и т.н.

                      Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                      На вниманието на докторите по всичкология Барби (@barbaron) и Матеев (@Mateev), другите от бандата на ваксинаторите могат да им помагат, ако могат.
                      Ето ви една таблица:
                      [ATTACH=CONFIG]n3839266[/ATTACH]
                      В тези държави живеят общо 316 млн. човека (60% от населението на Европа) и там са ваксинирани над 70-80% към днешна дата.

                      Обяснете ми какво ви говори таблицата за ваксините, защитата срещу ковид, смъртност и т.н.
                      Много ще ми е интересно да чуя разсъжденията ви.
                      Не на мен с такива инфантилни номерца

                      Единствената колонка, която представлява интерес за жителите на една държава е:
                      "Починали/1М"

                      Когато в колонката "Починали/1М" на някои от тези Държави видиш
                      111 колкото са "Починали/1М" за България на 2/12/2021 или
                      175 колкото са "Починали/1М" за България на 16/11/2021
                      ми се обади, тогава може и да прочетеш разсъжденията ми

                      Дотогава можеш да си дрънкаш глупости с другите антиваксърчета
                      Забавлявате ни, но Костя Копейкин е още по-забавен

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Не знаех, че е нормално да се плаши човек с Бог и то защото се е ваксинирал. Това в Библията ли го пише? Но знам, че вируса много добре разпознава неваксинираните и ония с фалшивите сертификати, което за човек често е невъзможно. Има нещо като божествена сила.

                        Стих 18:23 от Окровениeто на Йоан:

                        [18:23] светлина от светило няма вече да се появи в тебе, и глас на младоженец и невеста няма вече да се чуе в тебе, защото твоите търговци бяха велможи на земята, защото чрез твоите магии се заблудиха всички народи.

                        Интересни думи тук са "велможи" и "магии". Потърси същите думи в Библия на гръцки език.

                        Но може да е просто съвпадение...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                          Говори със сигурност за мен първото: такива нееднакви, разхвърляни числа на статистическите резултати по страни не са реални (говоря за големите разлики при една и съща обработка – твоята) и има нещо много гнило във входящите им данни, в методиката на събирането и използването им.
                          За данните се оплаквай на worldometer-а.
                          Обработил съм ги по всички правила.
                          Ако има манипулации в данните, пак се обръщай към worldometer-a
                          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                            Въпроса ми остава същият:

                            Обяснете ми какво ви говори таблицата за ваксините, защитата срещу ковид, смъртност и т.н.
                            Много ще ми е интересно да чуя разсъжденията ви.

                            P.S. В момента върви протест пред парламента срещу ковид-измислицата
                            Говори със сигурност за мен първото: такива нееднакви, разхвърляни числа на статистическите резултати по страни не са реални (говоря за големите разлики при една и съща обработка – твоята) и има нещо много гнило във входящите им данни, в методиката на събирането и използването им.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                              Горе се вижда, че 8.7% от преболедувалите се заразяват дори само в периода 3-6 месеца
                              Вероятно беше добре да добавиш че според същото изследване 5.1% от ваксинираните се заразяват, тоест имат преднина от 3.6%, което никак не е много. Изследването също споменава че други изследвания, по-друга методология дават коренно различни резултати. Коренно различни в случая означава че ваксинираните имат 13 пъти (!!!) по-висок риск от заразяване с делта от преболедувалите.

                              Представям си как са масажирали данните за да докажат че рискът от ваксиниране се оправдава с 3.6% по-нисък шанс от заразяване.

                              Какво стана с ония 94% от рекламните памфлети? Мангъропитеците ли ги изядоха?

                              Ама този спор принадлежи на историята. Микронът настъпва мощно с удвояване на заразените за 24ч и хич не пита ни за ваксини, ни за бустери. Треперете

                              Коментар


                              • Добро утро на докторите на науките Барби(@barbaron) и Матеев(@Mateev), както и на всички ваксинатори

                                Вчера вечерта ви бях поставил едно задачка, ама се усетих днес, че съм изтървал Испания в таблицата.
                                Добавям я и нея, общото население в таблицата става 363 млн. човека, ваксинирани НАД 70-80% от тях.
                                Click image for larger version

Name:	table-Europe-1.jpg
Views:	1
Size:	35.4 КБ
ID:	3839345

                                Click image for larger version

Name:	EU-graph-1.jpg
Views:	1
Size:	65.5 КБ
ID:	3839402


                                8-те държави са имали на 13.11.2021 общ брой заразени в размер на 800 080 човека, а днес бройката е нараснала на 1 457 807. Тотала за Европа е съответно 1 904 068 и 2 566 227 към същите дати.

                                Забелязах, че смъртността леко забавено следи ръста/намалението на заболелите с около седмица, което обяснява особеностите при Великобритания и Испания.

                                Въпроса ми остава същият:

                                Обяснете ми какво ви говори таблицата за ваксините, защитата срещу ковид, смъртност и т.н.
                                Много ще ми е интересно да чуя разсъжденията ви.

                                P.S. В момента върви протест пред парламента срещу ковид-измислицата
                                Last edited by Kildirim_Bei; 03.12.2021, 10:40.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X