IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
    Ето я Швеция в цифри и графики. https://www.worldometers.info/corona...ountry/sweden/
    Те дори почти спряха да мрат, а имат по-малко умрели от нас, въпреки, че там никой не затваря училища и заведения
    65% с 2 дози.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

      Нали вирус няма или сега има? Нещо се обърках вече каква теза защитавате.
      Няма пандемия - има продажни доктори дето трепят хора с ковид (пишат ги като такава причина за смъртта без НИКАКВО основание) за да всяват страх на другите и помагат за великото зануляване и новия световен ред.
      Има нов щам на ГРИП, дето е с малко по различни симптоми и НЕ ЗНАЯТ КАК СЕ ЛЕКУВА. И от незнанието си правят глупости - overdelivery и уморяват хората. Другите па ги е страх от въздуха и изобщо не лекуват - разпаднала здравна система. Работят само спешното и 3-4 болници + до 1 в градовете извън столицата
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Ето я Швеция в цифри и графики. https://www.worldometers.info/corona...ountry/sweden/
        Те дори почти спряха да мрат, а имат по-малко умрели от нас, въпреки, че там никой не затваря училища и заведения
        http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

          Тая графика мисля ясно потвърждава какво казах. Вижда се как Швеция стърчи нагоре в 2-те вълни. Сега в третата явно сухи съчки (по мангъров) не са останали.

          В този същия линк има един прозорец долу Tables. Кликни и виж/сравни скандинавските страни каква им е относителната допълнителна смъртност.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
            Сарказъм, трудно се обяснява във форум.
            Конкретен въпрос зададох, но може и виц по темата;
            Скоро ваксинираните с 3 ваксини, ще смятат тези с 2 за антиваксъри

            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

            Коментар


            • mathematician , да още щом тръгна в Китай и налази навън, бе ясно, че между 1-2% от населението на планетата, ще умрат. Проблема с ваксините е, че вирусите си мутират, а ваксините не. Не съм против ваксинирането, но най-вероятно съм го карал (жена ми се разболя и го изкара мега-леко, точно по Нова година, а тя нямаше от кой друг да се зарази) и смятам един ден да се ваксинирам, но ще изчакам поне още 6 месеца, а може и година-две.
              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                колко години и пари и трябват на нашата скапана държава да оборудва болниците с кислород? Даже не и всичките че има 50 000 легла.
                Колко години и трябват да МОБИЛИЗИРА 1000 лекари и сестри, при условие че УЧАТ 10 000 студенти и сестри по медицина !?!?!? Имаме и 5000 клатикурци наречени ГеПита
                Ако стане война пак ли така ще се кумим 5 години - ой сега кво ще правим, кой ще ходи да се бие, откъде ще вземе автомати ,.....
                Нали вирус няма или сега има? Нещо се обърках вече каква теза защитавате.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                  Тая графика мисля ясно потвърждава какво казах. Вижда се как Швеция стърчи нагоре в 2-те вълни. Сега в третата явно сухи съчки (по мангъров) не са останали.


                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                    И в двата случая умират главно от пневмония или рядко сърце. Грипът също може да го увреди. Въпроса е, че в смъртния ти акт, ако си умрял от грип, рядко пишат грип, а ако си умрял от ковид пневмония, ще напишат ковид. Естествено, че правя анализи. Вадя голямата част от парите си на пазарите и трябва да знам, какво ще става. Пък и съм любопитен.
                    Една проста сметка, която правих още в началото на пандемията, когато за ваксини не се и говореше и почти не бе навлязла още в Европа. Според средната смъртност във вече засегнатите държави, изчислих, че тук в България ще умрат около 16 800 човека (по памет карам, защото го бях пуснал във фейса си, а ме мързи да го търся дали са били 16 или 17 хиляди). Стигнахме това число преди месеци. Да приемем, че българите са болна нация, а те наистина са и е пълно с 40 годишни разпадащи се вече индивиди с кръвно, сърце и т. н., дори да мрем повече, пак 21 505 починали от ковид идват много. Или един голям % от обявените за ковид мъртви са умрели от друго, а както вече казах, зная за не един такъв случай или българските лекари са водещи в света по некадърност. Те и прокуратурата да си изберат едното.
                    Тази пневмония или рядко сърце (какво е пък туй??) да не са паднали от небето? Не говорим какво пише в смъртния акт, а какво знаеш от кръга на познатите ти, сам даваш брой починали от ковид, а не какво пишело в акта им. Щеше да знаеш и ако някой твой познат е починал от усложнения от грип. Моята баба например преди години имаше сериозни усложнения от грип и имаше намален слух няколко години. Щяхме да знаем каква е причината ако последствията бяха и по-лоши. Няма как да объркаш причината за смъртта ако някой е боледувал тежко от ковид и накрая пневмонията го е довършила.
                    Да не говорим, че има немалко случаи на инфаркт или инсулт 1 до няколко месеца след ковид, но никой не ги е писал от ковид. Само че, с доста голяма степен на вероятност именно ковида им е съсипал кръвоносната система и това е вече достатъчно изследвано и известно последствие.

                    Коментар


                    • Весело ми е! Преди седмици срещам една приятелка и тя с ужас:
                      - Болницата е пълна с ковид и нямат легла в отделенията! - и продължава убедено - една много добра приятелка лекарка ми каза.
                      След 10 минути срещам друга, която:
                      - В Ковид отделението имало само няколко пациенти! Било почти празно! - много добра приятелка, лекарка там ми го каза.
                      Та всичко зависи от гледната точка и кой има полза да лъже.
                      http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                        Гледаме ви сеира... )) Много още пролети се очертава да се броиТЕ, ония, които сте ваксинирани. Бяхте казали, че вече сте безсмъртни, дори без ТРЕТА и ЧЕТВЪРТА дози...

                        Неваксинираните - знаем, че - кой-по-рано, а кой по-късно - когато ни изтече лимита, но ваксинираните има да се броите всяка пролет...

                        До "на пролет" - все още ще е минала по-малко от година от ваксинацията на ваксинираните.

                        Неваксинираните, в момента имаме повече от година и половина и разчитаме - живот и здраве - на естествения имунитет. И Мангъра ще ви надживее - гоУЕм шемет е тоя! БравоС на него! Да де, ама и той знае, че сме смъртни, за разлика от ония, ваксинираните...

                        ....................................

                        Редно е, занапред "статистиката" да отдели повече време на броя починали, които са ваксинирани САМО с ПЪРВА и ВТОРА игла, като се фиксира върху "изводите", че починалите ваксинирани НЕ СА поставили ТРЕТА и ЧЕТВЪРТА дози, което - разбираме - е пагубно (в определени случаи, строго индивидуално е и не подлежи на унифициране по подобие на печата, който се поставя на ухото на животните... ...). Каква суматоха би настанала, а ревльовците в тоя форум, рекламиращи ваксините, които финансово са обвързани с "пандемията" - ще се усмихнат доволни.

                        Тая статистика не си я виждал?

                        Реално друга не ти трябва. Вирусчето ще прибере около 1% от населението както е тръгнало.


                        https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
                          Да не си лекар или да имаш рода на софрата?
                          Сарказъм, трудно се обяснява във форум.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Etihad Разгледай мнение
                            Швеците мрат кат мухи, военни камиони разнасят труповете...
                            Лошото е че и другите страни около тях взеха да свалят мерките и там вече мрат.
                            Да не си лекар или да имаш рода на софрата?
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                              Ти наистина ли правиш анализи? Познаваш няколко познати починали от ковид по твоите думи и в същото време твърдиш че процента смъртност е колкото грип? Колко починали от грип познаваш?
                              И в двата случая умират главно от пневмония или рядко сърце. Грипът също може да го увреди. Въпроса е, че в смъртния ти акт, ако си умрял от грип, рядко пишат грип, а ако си умрял от ковид пневмония, ще напишат ковид. Естествено, че правя анализи. Вадя голямата част от парите си на пазарите и трябва да знам, какво ще става. Пък и съм любопитен.
                              Една проста сметка, която правих още в началото на пандемията, когато за ваксини не се и говореше и почти не бе навлязла още в Европа. Според средната смъртност във вече засегнатите държави, изчислих, че тук в България ще умрат около 16 800 човека (по памет карам, защото го бях пуснал във фейса си, а ме мързи да го търся дали са били 16 или 17 хиляди). Стигнахме това число преди месеци. Да приемем, че българите са болна нация, а те наистина са и е пълно с 40 годишни разпадащи се вече индивиди с кръвно, сърце и т. н., дори да мрем повече, пак 21 505 починали от ковид идват много. Или един голям % от обявените за ковид мъртви са умрели от друго, а както вече казах, зная за не един такъв случай или българските лекари са водещи в света по некадърност. Те и прокуратурата да си изберат едното.
                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                                Пропуснал си да добавиш най-големите умници и антиваксъри, тия дето разкриха конспирацията и че маските са за да мълчите:

                                https://ourworldindata.org/grapher/e...IN~SWE~NOR~BGR
                                Ето ти за нашия регион. Да сравняваш здравеопазването в България и Скандинавието е нелепо.

                                https://ourworldindata.org/grapher/e...RC~MKD~ROU~SRB

                                Коментар

                                Working...
                                X