IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
    Нещо много странно се наблюдава в Австрия.
    Тъй като франсетата са доста зле откъм брой заразени, пък австрийците минаха по същия път преди да ги затворят, реших да сравня показателите на двете държави.
    Докато франсетата продължават да се устремяват към небесата със страшна скорост откъм брой нови заразени седмично, австрийците са в локдаун и са пречупили графиката на новозаразените, но пък продължават да качват смъртността от ковид, което главата ми не го побира.
    Да не би да са им продали неква от кофтите партиди ваксинки, и да наблюдаваме страничните ефекти?
    Корелацията Заразени/Починали при австрийците си е забележимо отрицателна (-0.272) и не ми ражда акъла какво може да става там в момента.При франсетата корелацията е +0.985.
    [ATTACH=CONFIG]n3840905[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]n3840906[/ATTACH]
    Да не би, смъртноста да се движи със 20 -30 дни закъснение спрямо зарязяването.
    В България здравната култура и зравеопазването са на много по ниско ниво и затава закъснението е по малко ,С две думи тук мреме по бързо и тренда обръща по рано. Ако въобще отидат в болница ще е твърде късно и самата здравна система е далече от Австрйската
    Last edited by Майстора233; 06.12.2021, 14:44.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

      Аз също си го помислих, но вече има 15 дни от платото и 10-11 дни от пречупването на графиката на заразените......
      Чак пък толкова да лагва графиката на смъртността....
      При нас си се отрази в рамките на седмица до 10 дни. Пак си е странно.
      При нас е слаба дисциплината и затова са много заразениете и починалите.Отделно некадърие и калпаво здравеопазване.И не ме разбирайте грешно не обвинявам лекарите

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        След 1 седмица ще пречупят и починалите. Няма локдаун дето да не дава моментален ама временен ефект. Идеално средство да си погалят егото политиквениците
        Аз също си го помислих, но вече има 15 дни от платото и 10-11 дни от пречупването на графиката на заразените......
        Чак пък толкова да лагва графиката на смъртността....
        При нас си се отрази в рамките на седмица до 10 дни. Пак си е странно.
        Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
        ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
          Нещо много странно се наблюдава в Австрия.
          Тъй като франсетата са доста зле откъм брой заразени, пък австрийците минаха по същия път преди да ги затворят, реших да сравня показателите на двете държави.
          Докато франсетата продължават да се устремяват към небесата със страшна скорост откъм брой нови заразени седмично, австрийците са в локдаун и са пречупили графиката на новозаразените, но пък продължават да качват смъртността от ковид, което главата ми не го побира.
          Да не би да са им продали неква от кофтите партиди ваксинки, и да наблюдаваме страничните ефекти?
          Корелацията Заразени/Починали при австрийците си е забележимо отрицателна (-0.272) и не ми ражда акъла какво може да става там в момента.При франсетата корелацията е +0.985.
          [ATTACH=CONFIG]n3840905[/ATTACH]
          [ATTACH=CONFIG]n3840906[/ATTACH]
          След 1 седмица ще пречупят и починалите. Няма локдаун дето да не дава моментален ама временен ефект. Идеално средство да си погалят егото политиквениците
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            От май насам балансът полза-риск е актуализиран за всяка ваксина и е достъпен онлайн на правителствения уебсайт. Той е разработен от екипа на центъра по клинична епидемиология на болницата Hôtel-Dieu AP-HP, Inserm и Парижкия университет.
            Инструментът дава възможност по-специално да се визуализира рискът от смърт, хоспитализация и дългосрочен Covid със и без ваксинация, отразявайки „здравната ситуация в даден момент“.
            Оценките също са „базирани на публикувани научни данни“.

            Ако направим теста, използвайки категорията мъже на възраст 70-79 години, от 10 000 неваксинирани лица, заразени с Covid-19, 1100 ще бъдат хоспитализирани, а 271 ще умрат по време на хоспитализация.
            За същата тази категория население, този път ваксинирано с Pfizer, от 10 000 ваксинирани, 54 ще бъдат хоспитализирани, 13 ще умрат по време на хоспитализация, а 2 ще получат сериозни странични ефекти, свързани с ваксинацията.

            https://www.liberation.fr/checknews/...K4IVVSVSMMOBQ/
            2.7% смърност за 70-79 годишни антиваксъри ми звучи бая оптимистично.

            Коментар


            • Нещо много странно се наблюдава в Австрия.
              Тъй като франсетата са доста зле откъм брой заразени, пък австрийците минаха по същия път преди да ги затворят, реших да сравня показателите на двете държави.
              Докато франсетата продължават да се устремяват към небесата със страшна скорост откъм брой нови заразени седмично, австрийците са в локдаун и са пречупили графиката на новозаразените, но пък продължават да качват смъртността от ковид, което главата ми не го побира.
              Да не би да са им продали неква от кофтите партиди ваксинки, и да наблюдаваме страничните ефекти?
              Корелацията Заразени/Починали при австрийците си е забележимо отрицателна (-0.272) и не ми ражда акъла какво може да става там в момента.При франсетата корелацията е +0.985.
              Click image for larger version

Name:	FR-A-1.jpg
Views:	1
Size:	31.8 КБ
ID:	3840905

              Click image for larger version

Name:	FR-A-2.jpg
Views:	1
Size:	42.8 КБ
ID:	3840906

              Last edited by Kildirim_Bei; 06.12.2021, 13:56.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


                Ти, като Немангъропитек - не стига, че НЕ си "ваксиниран" с четвърта доза, а за петата игла - съвсем не говорим (при голямата част "ваксинирани").

                Дефакто - вие нямате поставена действаща "ваксина", щом нямате 4 и 5-та игла! И за предходните НЕ е сигурно, но ако ги имате - сте прекъснали целият "процес"...

                ...........

                Не е ясно, защо изобщо се репчиш?

                На мен ми е ясно, че материалният интерес (битието ти) - определя участието ти тук, но поне не бъди голословен! Иди, за да ти поставят 3, 4 и 5-та ваксини и намери начин, за да ме информираш за това.

                В противен случай си оставаШ най-обикновен Мангъропитек, но в това няма нищо лошо, разбира се! Здравей приятелю-единомишленик! Не се притеснявай! Ще ти мине!
                Какво му се вързваш на ФОН-а. Той е универсален войник. И както във филма, като свърши действието на спринцовкат веднага трябва нова. Обаче ФОН-а въобще не го интересуват някакви си ваксини. Финансовия бустер в края на месеца поддържа живо самочувствието и необяснимия му оптимизъм.

                Last edited by X_Y; 06.12.2021, 12:27.

                Коментар


                • https://www.facebook.com/top.presa/p...6392245387478/

                  Кратка картинка на българското здравеопазване.


                  Казвал съм ви как на един познат в болницата в Гр Левски са му дали две филийки изцапани с нещо червено. За цял ден.
                  Last edited by vikhunter; 06.12.2021, 11:59.

                  Коментар


                  • От май насам балансът полза-риск е актуализиран за всяка ваксина и е достъпен онлайн на правителствения уебсайт. Той е разработен от екипа на центъра по клинична епидемиология на болницата Hôtel-Dieu AP-HP, Inserm и Парижкия университет.
                    Инструментът дава възможност по-специално да се визуализира рискът от смърт, хоспитализация и дългосрочен Covid със и без ваксинация, отразявайки „здравната ситуация в даден момент“.
                    Оценките също са „базирани на публикувани научни данни“.

                    Ако направим теста, използвайки категорията мъже на възраст 70-79 години, от 10 000 неваксинирани лица, заразени с Covid-19, 1100 ще бъдат хоспитализирани, а 271 ще умрат по време на хоспитализация.
                    За същата тази категория население, този път ваксинирано с Pfizer, от 10 000 ваксинирани, 54 ще бъдат хоспитализирани, 13 ще умрат по време на хоспитализация, а 2 ще получат сериозни странични ефекти, свързани с ваксинацията.

                    https://www.liberation.fr/checknews/...K4IVVSVSMMOBQ/
                    Last edited by barbaron; 06.12.2021, 11:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от X_Y Разгледай мнение
                      Проба.
                      какво пробваш?
                      аз не мога да пиша в имотната тема...
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Проба.
                        रादोस्त

                        Коментар


                        • https://youtu.be/mGFdWcJU7-0
                          Новото нормално. За разговор на улицата с Коби позитивен 14 дни в концлагер и 5000 AUD глоба. И на изпроводяк да им целуваш ръцете на новите Менгелета с хазматите, че не са те оставили за неопределено време в концлагера. Пфу!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

                            Ако си човек с добре платена работа - може да декларираш, че: "Не съм привърженик на лакомията скитането трупането на пари и имоти ламтежа за власт и пари...", но болшинството няма как да ти повярва. Кой - за каквото е учил. Повечето са учили, за да са бедни.

                            След тоя ти пост разбирам, че желаеш "да променяш живота" към по-добро, но в условията на все по-утвърждаваща се "пандемия".

                            Няма да се получи, защото те взаимно се изключват. В условия на "пандемия" животът се промена към по-лошо, независимо и от твоите утопични нюанси: "Човек трябва да взема от Природата само това което му е нео бходимо за да живее..."

                            "Тоя рязврат и поквара категорично не желая да се връщат." - Е, кой пък го желае?!? Вероятно има такива, които вадят пари от условията, които описваш, НО - дали и кога може да се случи твоята утопична мечта? Няма да те разубеждавам. Да се надяваме.

                            Не си разбрал, че аз също като теб - използвах утопични нотки в поста си И НИКОЙ НЯМА ДА ВЪРНЕ ЖИВОТА В НОРМАЛНИ УСЛОВИЯ (поне за сега е така!), т.е. - добре е да свикваме с новите реалности: в условията на "пандемия" - определени кръгове ще отклоняват в неизвестна посока все по-големи средства (съзнателно не използвам действието присвояване/ крадене).

                            А, дали " Човек ЩЕ взема от Природата само това което му е необходимо за да живее" - тук прокламираш равенство и братство, което не кореспондира с времето, в което живееШ/ живееМ.
                            Мико къде забразди бе човек?Приписваш ми неща за които дори не си помислям..Нормалните условия за всеки са различни и не рядко са в конфликт.Един отива на море за да се напива друса и повръща а друг да се пече на слънце и да си почива..Не прокламирам никакво равенство а всеки да вземе да оправи себе си не да оправя другите щото власт имаме само над себе си

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Xman1 Разгледай мнение


                              Разлика между държавен и частен дълг правиш ли?!

                              Защо мислиш от ФЕД "напъват" за отрицателни лихви??? Така ще получават, доход от дълговете си.... хитро нали... но то когато имаш 10 самолетоносача и 6000 ядрени глави, можеш да правиш каквото си искаш... накрая ние "бедняците" от другите държави ще "духаме супата" и ще плащаме... Е освен ако не сме се вързали за другата "братска" печатница, за което ние "Българите" категорично отказваме за сега (защото сме "умни").

                              Дълговете ще стават още по-големи... предполагам са предвидили "враговете" да ги плащат.

                              Относно "печатниците" има две на тоя свят... една безлимитна... ФЕД и една с лимит ЕЦБ. Първите могат да печатат колкото си поискат... вторите, колкото им позволи "бате". Но "инфлацията" от печатането на долари и еврото се усеща много повече в по-бедните държави и особено тези, които не са част от "печатниците". САЩ печатат и ще продължават да печатат... колкото си искат... и изобщо не си вярвай, че някога ще ги "връщат" тия пари на някого. Банките щели да "скръцнат със зъби".... това е толкова невероятна смешка, че няма на къде, на "кого" ще "скръцнат със зъби".... тази $ 200 000 сметка "дълг на всеки човек", не е среден личен дълг на "гражданите", а дълга на държавата (разделен по броя на гражданите).

                              Между другото, можеш да ги сравниш с Япония, те имат повече дълг от САЩ спрямо размера на икономиката и още не са фалирали, нито "някой си е поискал парите". А те Японците дори си нямат ФЕД, нито ЕЦБ....

                              Хубаво е да можеш да продаваш "дълг на отрицателна лихва" ти това можеш ли го?! Но някои "хубавци" го могат... особено в последните години... аз примерно бих взел дълг на 1000% лихва... да му мислят тия дето са ми дали парите.... ха ха... виж тази "графичка" на държавите които са се възползвали, дори (нашичките убавци) са се възползвали (ФЕД, все още не е) : https://www.ft.com/content/1bcfde6e-...c-e8545c89c7a9


                              П.С. Важното е, че "Ковид е конспирация", всичко друго е ОК....
                              Ха ха ха ха по голема смешка не бях чел.Явно САЩ са над Бог.Хи хи хих их света изтреще...Рано или късно САЩ от бананова държава ще се сурнат в гроба.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Тия глупости мангъропитеците ги повтарят през два поста. Оборваме ги, ама те често са с деменция, забравят и пак се сещат за тях след няколко часа. Ето я пак статистиката
                                https://www.nsi.bg/bg/content/18121/...B8%D1%86%D0%B8

                                Няма как през 2016..2019 да им "идва времето" на 2000 на седмица и 2021г на 4000. Това на третокласник дето не е чувал думата "статистика" като го види ще му се изясни и за за разлика от тия с деменцията ще го запомни. Няма как днес да има 47 умрели, 100% неваксинирани и щуротиите на мангъропитеците, че с ваксина или без, било все едно.

                                Ти, като Немангъропитек - не стига, че НЕ си "ваксиниран" с четвърта доза, а за петата игла - съвсем не говорим (при голямата част "ваксинирани").

                                Дефакто - вие нямате поставена действаща "ваксина", щом нямате 4 и 5-та игла! И за предходните НЕ е сигурно, но ако ги имате - сте прекъснали целият "процес"...

                                ...........

                                Не е ясно, защо изобщо се репчиш?

                                На мен ми е ясно, че материалният интерес (битието ти) - определя участието ти тук, но поне не бъди голословен! Иди, за да ти поставят 3, 4 и 5-та ваксини и намери начин, за да ме информираш за това.

                                В противен случай си оставаШ най-обикновен Мангъропитек, но в това няма нищо лошо, разбира се! Здравей приятелю-единомишленик! Не се притеснявай! Ще ти мине!

                                Коментар

                                Working...
                                X