IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение

    Не съм ваксър, нито анти такъв. Ваксиниран съм, но съм против задължителното ваксиниране. Всеки си има глава на раменете и от него зависи как ще я използва. Ако искам да инвестирам някъде, няма да питам лекар, например. към него ще се обърна с въпрос за здравето си и няма да чета какво написал някой си в нета.

    Бъдете здрави
    Сложих плюс на поста.
    И аз като теб за ваксините слушам лекарите, ония близо 80%, които към началото на юли не бяха се ваксинирали, защо - ами те си знаят.

    Източник:Национален план за справяне с пандемията от SARS-CoV-2, страница 8.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Jay Gould Разгледай мнение
      Чипирах се на 17-ти миналия месец, с еднодозовата, за да мога да ходя по заведения и в чужбина, но това не променя мнението ми, че ваксините едва ли ще спрат заразата. В Гибралтар, където почти всички са ваксинирани, отново имаше растеж на заразените преди дни, но с по-голямо внимание трябва да се следят ОАЕ, където са на 100% ваксинирани. Там засега е в застой, но което е интересното за тях - там са се блъскали с всякакви ваксини. От руската Спутник, до някакви китайски, за които дори не сме чували тук.
      Ако е писано да се обесиш, няма да се удавиш. /древна народна мъдрост/
      Какво тук значи някакъв си ковид....

      Свиркай си, поддържай добри практики при дезинфекция /навсякъде, където има дезинфектант, си дезинфекцирам ръцете на влизане и излизане, в къщи задължително след всяко прибиране/, витамин С /таблетки, цитруси (предимно лимони) или люто чили + чесън - кой както го предпочита/, умерена употреба на качествени домашни и/или вносни алкохоли и така (празници има много за месец напред, така че това е почти задължително ). Бяха казали, че тютюнопушенето било анти-ковид (естествено, отнася се само за пушачите, но колко е вярно - не знам със сигурност).

      Бъди здрав и весели празници, Джей!
      Last edited by Kildirim_Bei; 07.12.2021, 16:40.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Ако числата са магия, защо не сложат Астор на мястото на Кунчев? Няма ред в нашата държава.
        И аз това се чудя Досега да сме преборили вируса.

        Проблемът е,че от самото начало нещата тръгнаха по лош път - правителствата се панираха от това, което направи Китай, затваряйки на практика няколко милиона в концлагер. Предвид че вирусът тръгна от там, всеки си мислеше, Китай знае нещо, което другите не знаят. После имаше пък клоуни като Тръмп, които прокараха идеята, че вирус няма и ето ти първото разделение в обществото. Нека си го признаем - в началото нямаше антивъксъри и ваксъри, имаше само уплашени хора и такива, които си "биеха" по една ракия повече вечер, но не вярваха че има вирус изобщо. После пък носенето на маски стана намеса в личния живот и мнозина отказаха, щото и с нея се пренасял вируса и нямало 100 процента гаранция... После и тестовете бяха намеса в личния живот, и никой не си правеше, дори да се чувства не здрав. После първи ваксини, странични реакции, спирания, пускания, изказвания на разни "специалисти", уж че няма вирус, после пък че не е опасен, после че е все тая и все някога ще умрем. Останалото е тъжна история.

        Не съм ваксър, нито анти такъв. Ваксиниран съм, но съм против задължителното ваксиниране. Всеки си има глава на раменете и от него зависи как ще я използва. Ако искам да инвестирам някъде, няма да питам лекар, например. към него ще се обърна с въпрос за здравето си и няма да чета какво написал някой си в нета.

        Бъдете здрави

        Коментар


        • Чипирах се на 17-ти миналия месец, с еднодозовата, за да мога да ходя по заведения и в чужбина, но това не променя мнението ми, че ваксините едва ли ще спрат заразата. В Гибралтар, където почти всички са ваксинирани, отново имаше растеж на заразените преди дни, но с по-голямо внимание трябва да се следят ОАЕ, където са на 100% ваксинирани. Там засега е в застой, но което е интересното за тях - там са се блъскали с всякакви ваксини. От руската Спутник, до някакви китайски, за които дори не сме чували тук.
          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
            Еволюция на продължителността на живота във Франция (жени, мъже)

            браво, франсетата скоро ще илядите.
            препоръка е

            Коментар


            • На вниманието на ваксинираните

              Приятно четене и бъдете живи и здрави! Весели празници
              Click image for larger version

Name:	Vacc-1.jpg
Views:	1
Size:	36.0 КБ
ID:	3841513

              Click image for larger version

Name:	Vacc-2.jpg
Views:	1
Size:	34.6 КБ
ID:	3841504

              Click image for larger version

Name:	Vacc-3.jpg
Views:	1
Size:	33.5 КБ
ID:	3841505

              Click image for larger version

Name:	Vacc-4.jpg
Views:	1
Size:	34.0 КБ
ID:	3841506

              Click image for larger version

Name:	Vacc-5.jpg
Views:	1
Size:	33.3 КБ
ID:	3841507



              Данните са за периода 13.11 - 07.12.2021.
              Last edited by Kildirim_Bei; 07.12.2021, 15:16.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • На вниманието на НЕваксинираните

                Приятно четене и бъдете живи и здрави! Празници идват, еййй
                Click image for larger version

Name:	UnVacc-1.jpg
Views:	1
Size:	96.3 КБ
ID:	3841514

                Click image for larger version

Name:	UnVacc-2.jpg
Views:	1
Size:	32.5 КБ
ID:	3841499

                Click image for larger version

Name:	UnVacc-3.jpg
Views:	1
Size:	35.0 КБ
ID:	3841500




                Click image for larger version

Name:	UnVacc-4.jpg
Views:	1
Size:	95.7 КБ
ID:	3841508

                Данните са за периода 13.11 - 07.12.2021.
                Last edited by Kildirim_Bei; 07.12.2021, 15:18.
                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                  ... пенсионерите във Франция не могат да мислят въобще толкова дългосрочно....:-)
                  Еволюция на продължителността на живота във Франция (жени, мъже)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    Цифрите са манипулирани.
                    Вие на територията "българия" може да си манипулирате каквото и колкото искате
                    Правителството на Държавата Франция не допуска на сайтовете си манипулирани данни


                    В категорията мъже на възраст 70-79 години,
                    • от 10 000 неваксинирани лица, заразени с Covid-19, 1100 ще бъдат хоспитализирани, а 271 ще умрат по време на хоспитализация.
                    • ​​​​​​От 10 000 ваксинирани лица, заразени с Covid-19, ваксинирани с Pfizer, 54 ще бъдат хоспитализирани, 13 ще умрат по време на хоспитализация, а 2 ще получат сериозни странични ефекти, свързани с ваксинацията."
                    https://www.liberation.fr/checknews/...K4IVVSVSMMOBQ/
                    Last edited by barbaron; 07.12.2021, 14:15.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      От ваксината не, ако си прихванал вируса някъде, да.
                      И аз сериозно. Голяма част от познатите ми които се ваксинираха се разболяха между дозите или скоро след втората. Нямам идея дали в тези времена имунната система е по-слаба и уязвима докато се изградят антитела , но нещо не е наред в тези 1-2 месеца. И никой от тях не е починал, но доста стигнаха до болница, а става въпрос за хора под 60....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                        Антиваксъри, толкова ли ви е трудно да разберете, че ваксинираните могат да заболеят и да разпространяват вируси, но
                        "ваксинирани с Pfizer, от 10 000 ваксинирани, 54 ще бъдат хоспитализирани, 13 ще умрат по време на хоспитализация, а 2 ще получат сериозни странични ефекти, свързани с ваксинацията."

                        https://www.liberation.fr/checknews/...K4IVVSVSMMOBQ/

                        А сред младите в дискотеките има все още неваксинирани
                        и за Франция всеки умрял от КОВИД е неприемлив
                        От страничните реакции на ваксината ли ?
                        Цифрите са манипулирани. Много повече ще са пострадалите / 1 на 800 смъртност от ваксина пак е интересно горе долу колкото от вируса за хора под 60 години/ дори в краткосрочен план от ТЕЗИ ваксини. За дългосрочен не ми се мисли, а пенсионерите във Франция не могат да мислят въобще толкова дългосрочно....:-)

                        ПП Имам предвид неболдантото....:-)
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 07.12.2021, 13:34.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          я неко ваксер да ме светне
                          ако се набоцкам и след неколко дена си направя пср, ще ме отчете ли с ковид?
                          От ваксината не, ако си прихванал вируса някъде, да.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Да, вероятно си прав.
                            Но това говори още по-лошо за бялата мафия и означава, че те са продажни до мозъка на костите си.
                            С две думи: майната й на Хипократовата клетва, щом можем да приберем едни кинти.
                            Човещинка, кво да ги правиш горките лекари.... и те семейства хранят
                            Гледай сега какво направи Българският лекарски съюз: ще дават право, или вече са дали, ако са го гласували, право на Етичната си комисия да наказва лекарите с най-тежкото наказание – отнемане на лекарските права, ако се изказват публично, без изказването им да е одобрено от Етичната комисия.

                            Това са думи на председателката на тази комисия в интервю по БНР преди две-три седмици или най-много месец.
                            Last edited by chan_tura_naga; 07.12.2021, 11:49.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bingomatic2 Разгледай мнение

                              Не е бялата мафия. От по-високо идва поръчката. Медиите също са контролирани от по-високо. Вълната в България затихва въпреки скромния процент ваксинирани. Става доста очевидно, че от ваксините няма много полза и че с тях и без тях все едно и също става. И за да не се оправдават за грешни решения, тези на високо, просто налагат "правилното" мислене на електората.
                              Да, вероятно си прав.
                              Но това говори още по-лошо за бялата мафия и означава, че те са продажни до мозъка на костите си.
                              С две думи: майната й на Хипократовата клетва, щом можем да приберем едни кинти.
                              Човещинка, кво да ги правиш горките лекари.... и те семейства хранят
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Айде стига комунизъм ...
                                Загрижили сте се за неваксинираните повече отколкото Партията за работниците....
                                Гледайте си безсмъртието, бодете се на 6 месеца и щастливи духайте супата....
                                Такива като вас отказаха хората от ваксините - ЩАБ, дето не даваха на хората да излезнат по градините и вилите....
                                Last edited by RUBLA; 07.12.2021, 11:56. Причина: Спазвайте добрия тон!

                                Коментар

                                Working...
                                X