IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    Живо ме интересува дали ще ми искат сертификат-- https://www.alo.bg/obiavi/zapoznanst...ation_ids=4342
    Сал мерак и самолетен билет искат + пенчо славейков
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Към най-активните в темата:

      По-добре гледайте да не ходите в Канада след Н.Г.

      ... или ако сте вече там - да си тръгнете преди 1.март.22!

      Коментар


      • Живо ме интересува дали ще ми искат сертификат-- https://www.alo.bg/obiavi/zapoznanst...ation_ids=4342

        Коментар


        • ХАХАХАХАХАХАХАХА

          Коментар


          • АХТУНГ, АХТУНГ

            ГОВОРИ СНН
            Cornell University reports more than 900 Covid-19 cases this week. Many are Omicron variant cases in fully vaccinated students


            https://edition.cnn.com/2021/12/14/u...ses/index.html

            As of result, the school has decided to shut down its Ithaca, New York, campus, where it has about 25,600 students. Cornell's overall vaccination rate among students is 97%.


            https://www.ahajournals.org/doi/10.1...AHA.121.056583 Clinically Suspected Myocarditis Temporally Related to COVID-19 Vaccination in Adolescents and Young Adults

            Abstract


            Background: Understanding the clinical course and short-term outcomes of suspected myocarditis following COVID-19 vaccination has important public health implications in the decision to vaccinate youth.

            Methods: We retrospectively collected data on patients <21 years-old presenting before 7/4/2021 with suspected myocarditis within 30 days of COVID-19 vaccination. Lake Louise criteria were used for cardiac magnetic resonance imaging (cMRI) findings. Myocarditis cases were classified as confirmed or probable based on the Centers for Disease Control and Prevention definitions.

            Results: We report on 139 adolescents and young adults with 140 episodes of suspected myocarditis (49 confirmed, 91 probable) at 26 centers. Most patients were male (N=126, 90.6%) and White (N=92, 66.2%); 29 (20.9%) were Hispanic; and median age was 15.8 years (range 12.1-20.3, IQR 14.5-17.0). Suspected myocarditis occurred in 136 patients (97.8%) following mRNA vaccine, with 131 (94.2%) following the Pfizer-BioNTech vaccine; 128 (91.4%) occurred after the 2nd dose. Symptoms started a median of 2 days (range 0-22, IQR 1-3) after vaccination. The most common symptom was chest pain (99.3%). Patients were treated with nonsteroidal anti-inflammatory drugs (81.3%), intravenous immunoglobulin (21.6%), glucocorticoids (21.6%), colchicine (7.9%) or no anti-inflammatory therapies (8.6%). Twenty-six patients (18.7%) were in the ICU, two were treated with inotropic/vasoactive support, and none required ECMO or died. Median hospital stay was 2 days (range 0-10, IQR 2-3). All patients had elevated troponin I (N=111, 8.12 ng/mL, IQR 3.50-15.90) or T (N=28, 0.61 ng/mL, IQR 0.25-1.30); 69.8% had abnormal electrocardiograms and/or arrythmias (7 with non-sustained ventricular tachycardia); and 18.7% had left ventricular ejection fraction (LVEF) <55% on echocardiogram. Of 97 patients who underwent cMRI at median 5 days (range 0-88, IQR 3-17) from symptom onset, 75 (77.3%) had abnormal findings: 74 (76.3%) had late gadolinium enhancement, 54 (55.7%) had myocardial edema, and 49 (50.5%) met Lake Louise criteria. Among 26 patients with LVEF <55% on echocardiogram, all with follow-up had normalized function (N=25).

            Conclusions:Most cases of suspected COVID-19 vaccine myocarditis occurring in persons <21 years have a mild clinical course with rapid resolution of symptoms. Abnormal findings on cMRI were frequent. Future studies should evaluate risk factors, mechanisms, and long-term outcomes.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

              Според нашата конституция гражданите на държавата не могат да бъдат третирани различно на основата на здравно състояние.

              Предполагам, че е така и в много други държави.

              Но сега Конституцията е суспендирана (прекъсната временно) чрез въвеждане на извънредно положение заради "пандемията", въвеждано в сила на актовете на изпълнителната власт – и от Народното събрание, подписващо удължаването.


              Две години, обаче... Колко още?!

              Къде е Конституционният ни съд?
              Къде са т.н. правозащитници? (знам къде – лапат пари от батковците и го лапат на батковците).


              Призовавам партия "Възраждане" да се заеме с въпроса.
              Каква конституция търсиш? To няма държава (държави). Има световно правителство. (Не е ли очевидно още?) Държавата я рушиха 20 години и я закриха окончателно с въвеждането на извънредното положение което вече изглежда че ще си остане за постоянно. Очаквам също до 1-2 години да измислят някаква друга глупост за мачкане на населението. Не вирус а нещо ново. Технологично може би. Не знам. Много са изобретателни слугите на Дявола и всичко може да се очаква от тях. Но накрая ще ядат дървото както винаги.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                И от кога "ваксиниран" е здравно състояние?
                Откакто ви лъжат, шюмпанзенца батюви, че невгъзиниран е опасно болен за вас.

                ПП. Ти вгъзиниран ли си?
                Аз не съм.
                Last edited by chan_tura_naga; 16.12.2021, 15:11.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                  Според нашата конституция гражданите на държавата не могат да бъдат третирани различно на основата на здравно състояние.
                  И от кога "ваксиниран" е здравно състояние?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    https://www.facebook.com/CYBERARMY33...38906817248511
                    ANONYMOUS

                    1 дни ·
                    Франция, департамент Савоа: собственик на ресторант и неговите клиенти не позволяват на полицията да извърши проверка за зелени сертификати и ги изпращат по живо по здраво.
                    Публикуваме това видео с призив към собствениците на заведения и ресторанти в България, да се осъзнаят. Да не тормозят работниците си на база медицински статус и да разберат, че зелените сертификати са точно това, което ще ги превърне от бизнесмени в безработни.
                    Според нашата конституция гражданите на държавата не могат да бъдат третирани различно на основата на здравно състояние.

                    Предполагам, че е така и в много други държави.

                    Но сега Конституцията е суспендирана (прекъсната временно) чрез въвеждане на извънредно положение заради "пандемията", въвеждано в сила на актовете на изпълнителната власт – и от Народното събрание, подписващо удължаването.


                    Две години, обаче... Колко още?!

                    Къде е Конституционният ни съд?
                    Къде са т.н. правозащитници? (знам къде – лапат пари от батковците и го лапат на батковците).


                    Призовавам партия "Възраждане" да се заеме с въпроса.

                    Коментар


                    • https://www.facebook.com/CYBERARMY33...38906817248511
                      ANONYMOUS

                      1 дни ·
                      Франция, департамент Савоа: собственик на ресторант и неговите клиенти не позволяват на полицията да извърши проверка за зелени сертификати и ги изпращат по живо по здраво.
                      Публикуваме това видео с призив към собствениците на заведения и ресторанти в България, да се осъзнаят. Да не тормозят работниците си на база медицински статус и да разберат, че зелените сертификати са точно това, което ще ги превърне от бизнесмени в безработни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        А ето какво било, що си се озлобил толкоз. Изхвърлили са те и сега тука сипеш огън и жупел срещу ваксините.
                        По-добре да беше ми казал къде си купувате маски за различни случаи: тържествени, официални, за погребения, за интимни срещи, за интервю, и т.п.

                        ПП. "и т.п." значи "и тому подобно".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение
                          Ваксърите,

                          посъветвайте ме, моля, откъде да взема маски за подарък на бившето ми гадже: идеята ми е една със свинска зурла на нея и една много луксозна, да си я носи на Коледа и в новогодишната вечер.
                          Ще ѝ ги пратя по куриер.

                          Изоставих я преди година защото е ковидидиотка.
                          А ето какво било, що си се озлобил толкоз. Изхвърлили са те и сега тука сипеш огън и жупел срещу ваксините.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Владее най-малко четири езика, ерудиран, с богата обща култура, вегетарианец, антиваксър. Все още не е огласил мотивите си за зверството.

                            https://blitz.bg/prestplenie/zl-demo...ews857735.html
                            Набляга се че е антиваксър

                            Коментар


                            • Ваксърите,

                              посъветвайте ме, моля, откъде да взема маски за подарък на бившето ми гадже: идеята ми е една със свинска зурла на нея и една много луксозна, да си я носи на Коледа и в новогодишната вечер.
                              Ще ѝ ги пратя по куриер.

                              Изоставих я преди година защото е ковидидиотка.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение

                                Нищо не прави, по-добре.....
                                Чайче с мед, парацетамол, 1/2 аспирин и малко любов ....( последното е доста трудно за изпълнение от злобни тролове....)
                                Точно така, чайчета и "малко любов" трябва да го излекуват от пневмония, или каквото там е пратил Бог. Мерси, докторе.

                                Коментар

                                Working...
                                X