IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
    Толкова те мъчи този въпрос, че чак жал ми стана за теб
    А и никой не ще да ти отговори, та се налага пак аз да ти отговоря
    От "мусака" се заразиха и даже малко умряха 30 657 българи,
    т.е. 4 462 българи на 1 милион,
    с което България се класира първа в Европа и втора в света по глупост.
    https://www.worldometers.info/coronavirus/
    Като гледам тоя сайт и приемем данните в него за достоверни, то в 80% представената от негра и араби Франция има по-голяма смъртност на европеидната раса С ковид, отколкото тук при нас. Мали, Сенегал, Замбия, Алжир - тия не ги лови, дано клиентелата ти е от тях.

    Коментар



    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      Възникна комбинация между Делта и Омикрон. varna24.bg.
      Пак остаряли вицове разказва твоя сайт http://www.varna24.bg/
      Те не знаят, че вече е плъзнал по света последния вариант на КОВИД - албегадеом,
      който е комбинация на вариантите Alpha, Beta, Gama, Delta и Omicron
      Last edited by barbaron; 29.12.2021, 23:46.

      Коментар


      • v_tin,

        ти си шампионът на жълтата преса тук и неонката може само да ти диша праха
        откъде ги вадиш тия яки новини не знам, но искрено се надявам да е поредната хибридка, защото ти си доказан филтър за жълтини

        ПП 6мин BBC https://www.bbc.com/news/av/health-59594000

        по отношение на бустери и тн

        хората казват - ваксините не спират да се заразиш, но помагат да преминеш през вируса значително по-леко.
        Last edited by bertram; 29.12.2021, 23:38.
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от KMETA Разгледай мнение
          И колко се заразиха от мусака ?
          Толкова те мъчи този въпрос, че чак жал ми стана за теб
          А и никой не ще да ти отговори, та се налага пак аз да ти отговоря
          От "мусака" се заразиха и даже малко умряха 30 657 българи,
          т.е. 4 462 българи на 1 милион,
          с което България се класира първа в Европа и втора в света по глупост.
          https://www.worldometers.info/coronavirus/

          Коментар


          • Нов бустер????????????

            Коментар


            • Възникна комбинация между Делта и Омикрон.

              Нарастващите случаи на варианти на Omicron в европейските страни предизвикаха опасения относно възможността за трета вълна от COVID-19 по целия свят. Докато експертите все още се борят да разберат естеството на този нов вариант, за да изпишат превантивната стратегия, друг вариант излезе на преден план, пишат международните медии. Наречен е Delmicron, а експертите смятат, че този щам всъщност е отговорен за цунамито COVID в Съединените щати и Европа. Не е твърде трудно за дешифриране, пише varna24.bg.

              Delmicron е комбинация от вариантите Delta и Omicron. Delmicron не е нов вариант на коронавируса като Alpha, Beta и други. Това е комбинация от двата съществуващи щама – Delta и Omicron. Това е двоен вариант на COVID-19, който се разпространява бързо на Запад.

              Вариантът Delta доминираше от средата на април до средата на юни и беше основно отговорен за втората вълна на коронавирус, която отне милиони животи по целия свят.

              Този щам на вируса води до тежки симптоми и дори рискът от хоспитализация е по-голям. Освен това след инфекцията щамът може да доведе и до дългосрочни симптоми като мозъчна мъгла, мускулни болки и падане на косата.

              Когато говорим за омикрон, се смята, че причинява по-леки симптоми. Въпреки че е доста трансмисивно, не води до тежки симптоми и рискът от хоспитализация е по-нисък. Експертите обаче смятат, че вариантът на Omicron може да надмине имунитета, осигурен от естествена инфекция и ваксинации. Първоначалните симптоми на инфекция с Omicron включват възпалено гърло, главоболие и умора. Загуба на мирис и вкус не се съобщава в случай на Omicron.

              Когато говорим за омикрон, се смята, че причинява по-леки симптоми. Въпреки че е доста трансмисивно, не води до тежки симптоми и рискът от хоспитализация е по-нисък. Експертите обаче смятат, че вариантът на Omicron може да надмине имунитета, осигурен от естествена инфекция и ваксинации.

              Инфекцията с Delmicron има тенденция да показва повече или по-малко същия симптом като неговите родителски варианти. Общите признаци включват: Висока температура, упорита кашлица, загуба или промяна в обонянието или вкуса ви, главоболие, хрема, възпалено гърло, пише varna24.bg.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                омикрона е толкова бърз, че не знам как ще върви ваксинацията при положение, че като мине покрай теб някой и кихне и си 'готов'
                при ваксинацията трябва да се пазиш едно 10-тина дни (не помня при първата ли само беше), че тогава ако го олепиш вируса те натиска бързо и яко...и си е направо обратен ефекта.

                та ако омикрона е като горски пожар не виждам как ще върви ваксинацията и според мен трябва да се преустанови поне докато броя заразени спре да расте лавинообразно - говоря за САЩ, Англия, Франция и тн .. при нас в момента тепърва огъня облизва плевнята.
                Стана голям миш-маш. Нищо чудно епидемията да върви в посока, случайно зададена й от действията на човека в лицето на ваксините. Това и да го знае някой, няма да го кажат на клетниците. Ще дават баба Радка как съветва младия премиер и го пощипва палаво по бузките.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Крайно време е да се посочи, то е ясно, че ваксините бяха слагани във времето в противовес на всичко, написано в учебниците по медицина. Дори грипните ваксини, които са същите, ги слагат преди зимния период, когато започва да върлува грипът, но не и по време на грип. Никога не се слагат ваксини по време на епидемия, а пък на пандемия - още по-малко. Защото това има своите последствия. Така пише в учебниците. Сега как ще се оправдават тези, които надробиха тая каша? Без никакъв диференциран подход, както бе промотирано в началото. Давай, ще бодем всички, че даже и насила. Добре, а кой им вярва - едните се боцкат, защото няма как след всички въведени мерки - работа, пътуване, а другите от страх да не хванат някой синузит. Сега разправят, че с ваксини го карали леко. А кой знае как щяха да го карат без ваксини? Епидемията си следваше своя естествен ход, а ваксините се мъкнеха по нея и повтаряха кривите й на развитие. Природата ли е по-умна или клетата човешка наука? На кого да вярваме?
                  омикрона е толкова бърз, че не знам как ще върви ваксинацията при положение, че като мине покрай теб някой и кихне и си 'готов'
                  при ваксинацията трябва да се пазиш едно 10-тина дни (не помня при първата ли само беше), че тогава ако го олепиш вируса те натиска бързо и яко...и си е направо обратен ефекта.

                  та ако омикрона е като горски пожар не виждам как ще върви ваксинацията и според мен трябва да се преустанови поне докато броя заразени спре да расте лавинообразно - говоря за САЩ, Англия, Франция и тн .. при нас в момента тепърва огъня облизва плевнята.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    ти май четеш избирателно
                    заразените са много - факт, но нека видим починалите при тях и при нас и тогава да си правим анализа вредна или не е ваксината в случая.
                    Крайно време е да се посочи, то е ясно, че ваксините бяха слагани във времето в противовес на всичко, написано в учебниците по медицина. Дори грипните ваксини, които са същите, ги слагат преди зимния период, когато започва да върлува грипът, но не и по време на грип. Никога не се слагат ваксини по време на епидемия, а пък на пандемия - още по-малко. Защото това има своите последствия. Така пише в учебниците. Сега как ще се оправдават тези, които надробиха тая каша? Без никакъв диференциран подход, както бе промотирано в началото. Давай, ще бодем всички, че даже и насила. Добре, а кой им вярва - едните се боцкат, защото няма как след всички въведени мерки - работа, пътуване, а другите от страх да не хванат някой синузит. Сега разправят, че с ваксини го карали леко. А кой знае как щяха да го карат без ваксини? Епидемията си следваше своя естествен ход, а ваксините се мъкнеха по нея и повтаряха кривите й на развитие. Природата ли е по-умна или клетата човешка наука? На кого да вярваме?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                      ти май четеш избирателно
                      заразените са много - факт, но нека видим починалите при тях и при нас и тогава да си правим анализа вредна или не е ваксината в случая.
                      И колко се заразиха от мусака ?
                      Простак съм Азъ - Непобедим !!!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                        Претендираш за интелект.А не разбираш какво ти се говори тука сума време..Никой не ти казва какво да мислиш твое право е да мислиш че ваксините не са геноцид и никой не ти противоречи..Сега приеми че има хора които смятат че ваксините са геноцид и умишлено убийство.И не се опитвай да им налагаш твоето...Никога няма да приема мнение че ваксините не са геноцид както и никога няма да ти налагам моето..Никога няма да се примиря с тиранията и принудата.Няма да търпя откровени измамници изкарали някакъв курс в Харвард да ми ваксинират насила...Всички виждаме какво се случва в момента в Холандия Белгия Англия Германия Италия Франция .При 80% ваксинирани затварят и рекорди в заразените за ден.Аз мисля че е крайно време да си вземат ваксините и да си ги забодат отзаде
                        ти май четеш избирателно
                        заразените са много - факт, но нека видим починалите при тях и при нас и тогава да си правим анализа вредна или не е ваксината в случая.
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Както искаш разделяй периодите. Резултата все е еднакъв. И разбира се дразнител който засяга САМО възрастни и болни хора каквито има у нас ще има големи ''успехи''.... Къде другаде освен у нас....Така ще е дори и с настинката Омикрон.
                          Не е еднакъв. Доста по-зле е от преди пандемията. Ще отмине пандемията, ще се преброят жертвите - умрелите с Ковид, умрелите без Ковид отгоре над нормалното и ще се види кой къде е в класацията. За съжаление, ще водим с много.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            не знам на кой казвате ковид сектанти, но като изключим шарените постове на барби останалите, които смятаме, че ваксините не са геноцид не се вживяваме особено с разни жълтини.

                            от друга страна противниците на ваксините бълват постоянен поток хибридки, които чак не ми го побира акъла как имат търпение да прочетат, а камо ли да препращат насам.

                            няколко участника във форума, които считах за рационални хора направо ме изумяват с представянето си в темата.

                            и понеже не спира да се спекулира и да бълват щуротии ви казвам - бройте само некролозите и си правете статистика с годините преди ковид да се появи. и сега и тогава това ни е здравеопазването - даже в момента се наливат там доста повече пари отколкото преди 5г, но айде да кажем, че е едно и също дередже.. та бройте починалите и не се връзвайте на крайности.

                            като казвам крайности визирам и тези, които са от страната на феновете на ваксините и там има лудории, но нищо не може да бие хибридните тъпни, които се бълват от страна на противниците на ваксините.

                            ПП и понеже много се спекулира кой от какво го е страх да кажа моята позиция - аз съм на 45г , ваксинирах се с ясното съзнание, че тази ваксина е набързо скалъпена с всички произтичащи от това рискове, НО с възможност да се намали % тежки случаи и заразявания.ПОЕХ ТОЗИ РИСК и аз и близките ми пълнолетни хора. Ваксинирах се и препоръчах на всичките си приятели да го направят, за да мине по-бързо тази гнус и ДА НЕ СЕ НАЛАГА да си правим експерименти с децата, защото нас на 40+ няма какво да ни объркат повече след химията и боклуците които сме поели в този индустриализиран изкуствен свят.

                            Уви хора като песимиста и компания уж рационални ме изумяват с паническия си ужас от иглата. Ето казвам ви - аз се ваксинирах, за да не стигаме до децата... уви страхът на хора на 40+ ще направи така, че всичко да стане задължително, което НЕ Е ОК.
                            Претендираш за интелект.А не разбираш какво ти се говори тука сума време..Никой не ти казва какво да мислиш твое право е да мислиш че ваксините не са геноцид и никой не ти противоречи..Сега приеми че има хора които смятат че ваксините са геноцид и умишлено убийство.И не се опитвай да им налагаш твоето...Никога няма да приема мнение че ваксините не са геноцид както и никога няма да ти налагам моето..Никога няма да се примиря с тиранията и принудата.Няма да търпя откровени измамници изкарали някакъв курс в Харвард да ми ваксинират насила...Всички виждаме какво се случва в момента в Холандия Белгия Англия Германия Италия Франция .При 80% ваксинирани затварят и рекорди в заразените за ден.Аз мисля че е крайно време да си вземат ваксините и да си ги забодат отзаде

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение
                              За мое най - огромно съжаление, Копейкин има най- правилното обосновано разсъждение и заключение за КОВИД 19....
                              Ако Кирил продължава да кани и слуша ДС радка спинаджийката, на следващите избори ще трябва да се коалира с Копейкин...

                              пп Сърцето ми прескача от яд....
                              Радвам се че не гласувах за двете
                              Last edited by X_Y; 30.12.2021, 08:41.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                                ефектът от ваксините при заразяване / или евентуално намаляване шанса да се заразиш/ с омикрон ще стане ясен до месец след като има достатъчна база за пребуледувалите този щам как го карат с или без ваксина. повече или по малко се заразяват като % ваксинирани и неваксинирани, смъртност съответно при двете групи и тн и тн статистики

                                при нас в България мисля докъм март ще имаме яснота дали е имало смисъл да се ваксинира човек или не на база на това как ще премине вируса през РБ примерно сравнено с една Франция, където % ваксинирани е много по-голям.

                                Засега е ясно, че омикрона е много прилепчив и се закача и за ваксинирани и за неваксинирани. Дали закача и пребуледували с предходните щамове преди повече от 6 месеца не знам. Вероятно ще има и такава статистика.

                                При предходните щамове нашият тарикатлък и твърдоглавие ни наредиха на челно място по починали на милион в Европа и второ в света. Кой знае този път пък може да се окаже, че омикрона 'натиска' повече ваксинираните и да сме първенци по ниска смъртност и малко хоспитализации идните 2-3 месеца.

                                Времето ще си покаже.
                                А времето ще си покаже , ама Мангъров като ви казваше ,чакайте не бързайте времето ще покаже състоятелността на ваксините ,всички пищяхте ,наука е това какво време.

                                Мога да докажа че няма наука медицина и за разлика от науката математика , две и две в медицината никога не прави четири.
                                Где нет вопросов - всегда есть ответ.

                                Коментар

                                Working...
                                X