IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

    да ти препоръчам нещо като гледаш към небето и видиш самолет да оставя следи
    Склад военни, ловни и туристически облекла и аксесоари. (armybg.com)

    истерията покрай ваксините ми напонмя на трейлс-сагата, но с много повече подръжници

    Приятел. много си назад с матРиала! Лично съм опровергал първият, който ТУК пишеше за "следите" от самолетите, които "били пръскали отгоре", без да свързва температурата на газовете на изхода от газовата турбина - над 600 градуса, с температурата на въздуха горе.

    Така, че - запази "иронийката" си за някой, който няма понятие от топлинни двигатели и техническа термодинамика...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение


      Ми то, човек като трупа годинките - да не мислиш, че няма да чувства умора?

      Майтапчия!

      Тук и там ЩЕ те боли, разбира се, но това ще бъде вярната индикация, че си ОТ ПРАВИЛНАТА СТРАНА на ТРЕВИЧКИТЕ!

      Имаш ли болежки-от вярната страна на ТРЕВИЧКИТЕ си
      Иначе моите годинки не са много и затова умората не е присъща, но пък ковида си е основателна причина. Да сме живи и здрави ще мине.
      Пожелавам на всички в темата без значение от коя страна на ваксина-бариерата са, да сте здрави.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение
        По-сигурно е, ако се придържаме към "сериозната" информация за "чувалите с ... трупове", нали?
        ...за паникьори - ваксъри говорим, нали?
        да ти препоръчам нещо като гледаш към небето и видиш самолет да оставя следи
        Склад военни, ловни и туристически облекла и аксесоари. (armybg.com)

        истерията покрай ваксините ми напонмя на трейлс-сагата, но с много повече подръжници
        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

        Коментар


        • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
          Днес направих снимка на бял дроб и си пуснах кръвни изследвания да видим какво ни е донесъл дядо Ковид.
          Резултата е следния ниски еретроцити и тромбоцити/ама аз съм си с анемия, не е причина ковида/
          Д-Димер-а / това е за съсирването на кръвта/ 0.73 при максимална референтна стойност 0.5.
          Снимката на бял дроб показва двустранна интерстициална пневмония.
          Ще ходя и при пулмолог за да видим как се лекуват тези последствия.
          Днес докато се лутах по болници и лаборатории установих, че умората е станала по-лесна.

          Ми то, човек като трупа годинките - да не мислиш, че няма да чувства умора?

          Майтапчия!

          Тук и там ЩЕ те боли, разбира се, но това ще бъде вярната индикация, че си ОТ ПРАВИЛНАТА СТРАНА на ТРЕВИЧКИТЕ!

          Коментар


          • NoVaxx Jokovic новото име на Джокера

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

              паника, хипервентилация....и оо ужаст за паникьорите антиваксъри

              ПП спри да се излагаш с тия глупости от фейса, който са за нивото на Мечо и Марулка (герои от тубата)

              По-сигурно е, ако се придържаме към "сериозната" информация за "чувалите с ... трупове", нали?

              ...за паникьори - ваксъри говорим, нали?

              Коментар


              • Бях се уплашил че е ритнала камбаната, ама щом вие казвате, вече съм спокоен.

                Надявам се и тези също да са добре- https://www.facebook.com/bobi123456/...94297405166466

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Слабо Намери друг фейк

                  СЕСТРАТА, КОЯТО ПРИПАДНА СЛЕД ИМУНИЗАЦИЯ:
                  СЛУЧАЯТ НЕ Е СВЪРЗАН С COVID-ВАКСИНАТА


                  Една от главните медицински сестри в американската болница CHI Memorial, намираща се в Чатануга, щата Тенеси, припадна секунди след като получи доза от ваксината срещу Covid-19 на Pfizer/BioNTech. Инцидентът бе излъчен на живо и се случи, докато Тифани Доувър даваше интервю пред местни телевизии, а потребителите в социалните мрежи изразиха безпокойство относно сигурността на препарата.

                  В четвъртък медиците в Чатануга станаха едни от първите американци, имунизирани срещу коронавируса. Сред тях бе и Доувър, която е мениджър и обясни пред телевизиите колко е развълнувана, че екипът ѝ получава ваксината. „Ние работим в Covid-отделението, така че моите колеги ще приемат възможността да се ваксинират първи“, каза тя. В същото време обаче спря да говори и, хващайки се за главата, сподели, че се чувства замаяна. Секунди след това Доувър падна на земята, а лекарите на място се притекоха да ѝ окажат медицинска помощ.

                  Скоро след това тя се възстанови, успя да се изправи и отново застана пред репортерите, предаде Newsweek. „Просто ме удари изведнъж, усетих го. Почувствах се малко дезориентирана, но сега съм добре. А болката в ръката ми изчезна“, сподели медицинската сестра пред WTVC.

                  Тя добави още, че често изпада в такова състояние и припада, когато почувства болка. Каза, че не е изненадана, че е загубила съзнание след получаването на ваксината.

                  „Имам история, свързана със свръхвисока вагусна реакция на организма (б.а. – свързана с вагусния нерв) и мога да припадна от всякаква болка – ако отрежа надълбоко нокътя си или ако ударя малкия пръст на крака“, обясни Доувър. Не е ясно защо лекарите са ѝ позволили да застане пред камерите, знаейки за симптомите ѝ, като най-вероятната причина е, че е главната сестра в отделението.

                  Вагусната реакция е отговор на организма, който се появява след стимулация на вагусния нерв, или „блуждаещ нерв“, който започва от мозъка и стига до коремните мускули. Има няколко фактора, които отключват тази реакция на тялото и един от тях е болката. Когато организмът създаде подобен отговор, човек може да изпита чувство на замаяност, гадене и да загуби съзнание.

                  Лекарите от болницата в Тенеси съобщиха, че подобни реакции са се случвали и на хора, получавали други ваксини, а инцидентът не е свързан конкретно с препарата на Pfizer/BioNTech. „Няма причина да си мислим, че причината е точно тази ваксина“, каза д-р Джеси Тъкър, директор на интензивното отделение в CHI Memorial.

                  Американският център за контрол и превенция на заболяванията (CDC) съобщава, че около 3% от мъжете и 3,5% от жените са припадали поне веднъж в своя живот. Загубата на съзнание е резултат от намаления поток на кръв към мозъка и често причините за това са различни болки. CDC казват още, че са получавали много оплаквания от хора, които припадат след получаване на която и да е ваксина – HPV, MCV4 или TDap (против тетанус). Съставките на тези препарати са напълно различни, което кара учените да направят заключение, че загубата на съзнание по принцип е причинена от самия ваксинационен процес.

                  Американският регулатор FDA потвърди, че ваксината на Pfizer/BioNTech показва 95% ефикасност при предотвратяването на тежки форми на Covid-19 и създава солидна защита за организма. Над 40 хиляди души участваха в трета фаза на клиничните изпитания.

                  https://boulevardbulgaria.bg/article...ovid-vaksinata

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    паника, хипервентилация....и оо ужаст за паникьорите антиваксъри

                    ПП спри да се излагаш с тия глупости от фейса, който са за нивото на Мечо и Марулка (герои от тубата)
                    Last edited by bertram; 07.01.2022, 18:58.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Мале, мале.... като ви гледам "източниците на информация"!
                      Дърти магарета сте, а акъла ви е не като на подрастващ, ами като умствено изостанали...

                      По-долу от същия "автор" - Жан Виденов-единственият Български премиер от 1990 г. до днес, който има смелостта да откаже Плана Ран-Ът

                      Коментар


                      • ВАксина и ........... https://www.facebook.com/pentium.int...70692271484071

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                          ние сме първенци по екстра смъртност за (2020-2021) спрямо предходните години, а тук под вола търсим теле как някой все ни е крив.
                          това ни е заложено в народопсихологията,че сме върхът, но само заради някакви конспирации и световни заговори сме на опашката.
                          цялата истерия и невежество около коронакризата общо взето си е абсолютно по каналния ред в България, когато има някаква криза.
                          резултатите са ясни и за съжаление тарикатите не сме ние... за пореден път.
                          Допуснал си печатна грешка
                          Не става дума за "народопсихологията" а за "народопатологията" на 80% от народа"
                          Оня след теб пък пише за "брутална самокритика"
                          Верно бе, колко самокритика прочетохме за това че България е на първо място в класирането по КОВИД-смъртност

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Защо чак сега? Защо трябваше короната да убие 30 000 (тридесет хиляди) българи за да се сети?
                            Еее, ама те тези 30 хил. са сухи съчки бе, човек!
                            (по мангъра)
                            Ти нищо не разбираш!
                            Мълчи там...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение

                              Не се шашкай.И на мен на снимката ми бяха писали двустранна пневмония.Пулмолога каза-нищо ти няма.И като излязох от кабинета и дишането ми се оправи веднага.Иначе аз всеки ден плувам по 2 км.Не усещам някаква умора.Е все пак мина месец от моя ковид.
                              Винаги второ мнение. И на мен единият ми измисли сраствания. Имам приятел рентгенолог, вика тоя се опитва да краде от касата. Личният - няма нищо та снимката, пулмологът вика - не го е срам колегата.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от travelboy Разгледай мнение

                                Не се шашкай.И на мен на снимката ми бяха писали двустранна пневмония.Пулмолога каза-нищо ти няма.И като излязох от кабинета и дишането ми се оправи веднага.Иначе аз всеки ден плувам по 2 км.Не усещам някаква умора.Е все пак мина месец от моя ковид.
                                Ооо не се шашкам, просто преди няколко дни писах как съм го карал и реших да дам инфо какво е отражението на болестта върху мен.
                                Аз съм на 3 дни от края на карантината. Ще видим какво ще каже пулмолога.

                                Коментар

                                Working...
                                X