IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

    Много оптимистично.

    Плеснахме с ръчички, разкрихме лъжите и преувеличенията последните 2 години, сега лидерите на 200 държави наедно с 200 министри на здравеопазването и стотици хиляди чиновници ще излязат и кажат "Опа! Грешка!". Ще го направят епидемиолози, математици, шефове на съответните РЗИ-та и т.н. и т.н. Ще го направят кметове, шефове на болници, началници на полицейски управления и прочее. Ще го направят икономическите и геополитическите гурута, които вече пекат зелената сделка, базовия доход, климатичния данък, дигиталните валути и социалния рейтинг.

    Ама разбира се, питона вече се е увил около заека, но точно преди да го погълне ще го пусне, защото заека не е доволен ...

    Не знам кое е по-добре ... да си четете такива мнения и да вярвате или по-скоро да се разделите с илюзиите, макар и насила. Наистина не знам.
    Ако искате се гответе за Новия свят, но се надявайте за Стария. Май така е най-добре.
    Ковид-19: лекари печелят огромни пари от ваксинации срещу коронавируса


    Поставянето на ваксина срещу коронавирус е толкова добре платено, че се превръща в доходен бизнес за множество лекари в Германия. Нима лекарите могат да вършат добре своите задължения, само ако получават много пари?
    В края на мандата си бившият здравен министър Йенс Шпан избра най-лесния път: увеличи заплащането за общопрактикуващите лекари, които имунизират, от 20 на 28 евро - или точно с 40%. Това е изключително много, като се има предвид колко получава персоналът в Ковид-отделенията и в интензивните отделения, където от две години насам натоварванията са огромни. При това общопрактикуващите лекари в Германия и така са добре платени - след приспадане на всички разходи за кабинета, им остава брутен годишен доход между 200 000 и 250 000 евро годишно. А могат да стигнат и до 400 000 евро в зависимост от специалността си.
    И това не е всичко: новият здравен министър Карл Лаутербах на свой ред почти потайно увеличи заплащането за имунизациите от 28 на 36 евро за определен период в края на миналата и началото на тази година.
    Защо обаче здравните каси са се съгласили с това високо заплащане? Там е работата, че не са! Имунизациите срещу коронавируса са извънреден случай и не се заплащат от здравните каси, а от държавата, т.е. от данъкоплатците. От Съюза на здравните каси в Германия обявиха, че намират за справедливо заплащане до десет евро - т.е. точно една трета от онова, което се плаща сега. Но тяхното становище за съжаление убегна от вниманието на обществеността.


    Който иска да чете цялата статия в DW

    А на мене някой ако ми даваше толкова пари ,не Мангъров щях да кажа че е луд ,ами и Христос.
    Где нет вопросов - всегда есть ответ.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение

      Много оптимистично.

      Ама разбира се, питона вече се е увил около заека, но точно преди да го погълне ще го пусне, защото заека не е доволен ...

      .
      Да ти разкажа. Бях за риба и седя без да мърдам. До мен излезе водна змия налапала откъм главата една таранка. Настани се набрега и започна да я гълта. Беше почти я нагълтала, когато нарочно я изплаших. Змията изплю рибата и двете избягаха. Така, че не се знае кой инстинкт ще надделее.

      Проблемите на заека могат да се решат точно за една секунда.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
        https://corner.dir.bg/tenis/edin-ot-...e-lichen-izbor

        Ноле каза "Царят е гол", и сега вече и тълпата започна да го повтаря ...
        Ноле сам си причини това. Да се оправя.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
          „Тоталитарните движения и смъртоносните култове обикновено не си отиват с финес. Те обикновено се впускат в пищна оргия на безумно, нихилистично насилие и отчаяно се опитват да задържат властта си над колебливите членове. И това е фазата, в която се намираме в момента... или в която ще навлезем много скоро.“ – Към пълната преводна статия на Си Джей Хопкинс:




          otizvora.com
          Последните дни на Ковидалния култ
          Няма да бъде красиво, приятели. Разпадането на един смъртонос
          Много оптимистично.

          Плеснахме с ръчички, разкрихме лъжите и преувеличенията последните 2 години, сега лидерите на 200 държави наедно с 200 министри на здравеопазването и стотици хиляди чиновници ще излязат и кажат "Опа! Грешка!". Ще го направят епидемиолози, математици, шефове на съответните РЗИ-та и т.н. и т.н. Ще го направят кметове, шефове на болници, началници на полицейски управления и прочее. Ще го направят икономическите и геополитическите гурута, които вече пекат зелената сделка, базовия доход, климатичния данък, дигиталните валути и социалния рейтинг.

          Ама разбира се, питона вече се е увил около заека, но точно преди да го погълне ще го пусне, защото заека не е доволен ...

          Не знам кое е по-добре ... да си четете такива мнения и да вярвате или по-скоро да се разделите с илюзиите, макар и насила. Наистина не знам.
          Ако искате се гответе за Новия свят, но се надявайте за Стария. Май така е най-добре.

          Коментар


          • „Тоталитарните движения и смъртоносните култове обикновено не си отиват с финес. Те обикновено се впускат в пищна оргия на безумно, нихилистично насилие и отчаяно се опитват да задържат властта си над колебливите членове. И това е фазата, в която се намираме в момента... или в която ще навлезем много скоро.“ – Към пълната преводна статия на Си Джей Хопкинс:




            otizvora.com
            Последните дни на Ковидалния култ
            Няма да бъде красиво, приятели. Разпадането на един смъртонос

            Коментар


            • Първоначално изпратено от vgc Разгледай мнение
              Специално за всички пфайзерофили: вече има постер за най-новият "филм" който чакаха с нетърпение. Подробности за актьорският състав и "продуцентите" на самият плакат. Дата на премиерата за сега още не е уточнена - т.е. беше ясна ама ненабодените зрители не реагираха "правилно" на предварителната прожекция:
              Добре, добре. Аз съм боцнат и си полежавам в болница, К-19. Дай сега да го гледаме рисетът, че имам билети на първи ред

              Коментар


              • Специално за всички пфайзерофили: вече има постер за най-новият "филм" който чакаха с нетърпение. Подробности за актьорският състав и "продуцентите" на самият плакат. Дата на премиерата за сега още не е уточнена - т.е. беше ясна ама ненабодените зрители не реагираха "правилно" на предварителната прожекция:
                Last edited by vgc; 24.01.2022, 20:23.

                Коментар


                • Предлагам на ваксърите, след като и бустерите не им помагат да започнат уринотерапия против ковид, а антиваксърите, които са без ваксина, като свърши всичко, ще получат медал ''Участник в съпротивата''!
                  http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                  Коментар


                  • Много лабаво в тая тема бе, кво стана? На мен ми изчезнаха 2 мнения, та не мисля да пиша по 100пъти едно и също.

                    Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
                    ...Пушенето на лула, пълна с животински тор, още повече го изолира от останалите хора.
                    Вземете си една лула с л@йна и вие Наред със сланинката за холестерол и ракийката за черен дроб...народна медицина е.

                    Коментар


                    • Ти си по-бърз и от топката на Ноле.

                      Коментар


                      • https://corner.dir.bg/tenis/edin-ot-...e-lichen-izbor

                        Ноле каза "Царят е гол", и сега вече и тълпата започна да го повтаря ...

                        Коментар


                        • Докато затягали мерките и обяснявали колко е страшно и затваряха училища, френският министър на образованието заминал да купонясва в Ибиса и скандала тепърва почва
                          http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                            Разхлабиха ги още от днес Изпратихме антиваксърите в пещерите

                            Париж, 24 януари
                            Във Франция от днес влизат в сила по-строги ограничения за неваксинираните срещу ковид.

                            Хората, които не са ваксинирани срещу коронавируса и които не са преболедували, няма да могат да посещават ресторанти, барове, културни обекти, спортни събития и да се возят на влакове на дълги разстояния.
                            Новите ограничения са свързани с въвеждането на ваксинационен сертификат във Франция. За да имат достъп до обществения живот, хората ще трябва да представят този сертификат, за да докажат, че са били ваксинирани или че са преболедували, като отрицателните тестове за коронавирус вече няма да са достатъчни.
                            Аз не съм антиваксър, дори си сложих ваксина, но вие сте по-малоумни и от антиваксърите и плоскоземците. Секта като веганите А това е стара новина и не от днес. Аз поне цитирам изявление на властите от днес, след снощните безредици
                            http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kiro Разгледай мнение
                              Бившият директор на Националния център по заразни и паразитни болести заяви, че мерките не трябва да са много строги и ограничителни, но трябва да са навременни



                              bnr.bg
                              Тодор Кантарджиев: В края на пролетта случаите рязко ще намалеят, лятото ще има затишие
                              Тоя малуомник е за принудително лечение в психиатрия до живот. С конфискация на продобитото по време на ковид имане

                              http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                                Изглежда Омикрон в РЮА приключи.

                                Въпреки ваксинационното си покритие от едва 27%, вълната от Омикрон беше повече от 4 пъти по-малко смъртоносна от британския щам и повече от 3 пъти по-малко смъртоносна от Делта вълната, при все, че Омикрон очаквано счупи рекордите на предните щамове по заразяемост.
                                Нещо повече, за почти 2-та месеца Омикрон в РЮА двойно ваксинираните са се покачили с ... 3%.
                                Неваксинирани, боледуват, но не мрат ... що е то?
                                Те неваксинираните не мряха и от първия или от Делта, а повечето над 90% дори не разбраха, че са го изкарали Край мен е пълно с познати карали щамове без симптоми или супер леко.

                                http://investments.dir.bg Глупавият проумява само онова, което вече е станало! - Омир

                                Коментар

                                Working...
                                X