IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Покрай простото момче, като чуех Канада, ми се повдигаше, но сега вече, като чуя Канада, ми става драго.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
      Браво, имаш вече знанията и уменията
      на френски ученик в техникум по информатика
      или студент 1-ви курс по икономика или точни науки
      Но Excel не го споменавай, защото на моите внучетата като им омръзне Youtube Kids преминават към Excel
      И пак не разбирам - защо такъв "гений" тарикатски
      не може и не иска да "импортва" данни от по-ранна дата,
      когато и България, и Франция са преминавали през КОВИД-вълни
      Може би защото ще стане очевидно защо българите са на първо място
      а твоите предишни таблици и графики ще се окажат безполезни
      Барби,

      хвани тогава внучетата си да те научат как се работи горе-долу с ексела.
      Като за инж., кмн, какъвто се изкара сам преди време тук във форума, се справяш прилично зле с ексела, а за графиките - да не говорим

      P.S. Не ми пука за предишните периоди, защото вече са минало-заминало. Не виждам смисъл да си губя времето с тях, имам си достатъчно друга работа. Интересува ме сега кво става по Европата, защото живеем тук и сега.
      Last edited by Kildirim_Bei; 30.01.2022, 10:24.
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар


      • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

        Ти се майтапиш, ама канадските "медии" тръбят, че Русия стои зад протеста. Тия нямат спирка. Очаквам и Бойчо да го отрази "правилно"
        Е, как: С Путин на уста лягат, с него стават...

        Коментар


        • Изключително ниските нива на витаминизиране на Северна Македония, Северна Гърция, Източна Сърбия и Румъния, са доказателство за българските корени на тамошното население.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от barovec Разгледай мнение
            леле
            ного мангъропитеци се навъдили по целия свят
            столхолм, брюксел, и гвоздея - отава
            тия плоскоземци не ги ли срам
            пирона на пироните : неска трюдо и той се самокарантирил, сигурно Просто кирето му е дал балкански акъл как да процедира с протестиращи…
            ааа забравих , тоя копейкин бая кинти тряя да е тупнал на масата, по 40 кинта да дава на сички че да изкочат
            Ти се майтапиш, ама канадските "медии" тръбят, че Русия стои зад протеста. Тия нямат спирка. Очаквам и Бойчо да го отрази "правилно"

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
              Барби,
              със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

              ... що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а
              ... Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща
              ... Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати
              ... Ексела е готино приложение
              ... За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
              ... И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
              Браво, имаш вече знанията и уменията
              на френски ученик в техникум по информатика
              или студент 1-ви курс по икономика или точни науки
              Но Excel не го споменавай, защото на моите внучетата като им омръзне Youtube Kids преминават към Excel
              И пак не разбирам - защо такъв "гений" тарикатски
              не може и не иска да "импортва" данни от по-ранна дата,
              когато и България, и Франция са преминавали през КОВИД-вълни
              Може би защото ще стане очевидно защо българите са на първо място
              а твоите предишни таблици и графики ще се окажат безполезни
              .

              .
              България:
              21/1/2022: 94.19% от починалите 86 за деня не са ваксинирани
              22/1/2022: 81.25% от починалите 32 за деня не са ваксинирани
              23/1/2022: 76.78% от починалите 28 за деня не са ваксинирани
              24/1/2022: 90.91% от починалите 132 за деня не са ваксинирани
              25/1/2022: 83,56% от починалите 73 за деня не са ваксинирани
              26/1/2022: 85,71% от починалите 70 за деня не са ваксинирани
              27/1/2022: 89,74% от починалите 78 за деня не са ваксинирани
              28/1/2022: 88,73% от починалите 71 за деня не са ваксинирани
              29/1/2022: 100.00% от починалите 33 за деня не са ваксинирани
              https://coronavirus.bg/bg/
              Last edited by barbaron; 30.01.2022, 09:18.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                Барби,

                със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

                Добре, ще ти обясня. Чета мненията в дискусията от доста време, но се включих реално през септември или октомври м.г. За worldometer-а знам още от началото на пандемията, щото го ползваха всички, дори и мейнстрийм телевизиите преди да си направим нашият сайт за тракване на пандемията в България.
                13.11.2021 беше събота, ден за размисъл преди последните избори у нас. Беше ми писнало да търся статистики за нещо си из нета по отношение на ковида, и си викам абе що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а, ама всичките, и да си правя квито си искам статистики и графики. Всичко беше и е за мое лично ползване, казах, че следя основно 35-те най-големи държави в Европа, но имам данни за всичките и за нула време мога да ти кажа кво става и в държавиците Сан Марино или Андора, например.

                Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща, които ме интересуват. Отнема ми по-малко от 5 минути на ден да си импортна всички данни от worldometer-a в Ексела и да видя кво става.
                Справки , корелации и сравнения мога да си правя квито си искам за квито периоди си искам, само давам датите и ексела ги изплюва на момента. Направил съм си и доста графики, които се обновяват автоматично, след като импортна новите данни всеки ден, а да направя нова графика на основа наличните данни ми отнема минути. Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати така, че да не се получава подвеждаща картинка. Поради това напоследък предпочитам една логаритмична ордината когато данните в кривите се различават с порядъци, както например при брой заразени и брой починали.

                Ексела е готино приложение между другото, а го ползвам откакто го има въобще на тоя свят - трябва ми доста в работата от много години насам. За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
                И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
                Айде, стига толкова, че много стана.... Доволен ли си?

                Много точна, пълна, ясна обосновка и отличен отговор на въпроса на нашия съфорумник - Барбалячо. Дали той е бил наясно с толкова точен, разбираем и прозрачен отговор? По-скоро - не е бил наясно, че е можел да си отговори, следвайки логиката.

                Аз благодаря за прецизният ти отговор - точно в десЕтката!

                Живот и здраве!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                  Напротив, твоите таблици и графики се нуждаят от коментар
                  Защо твоите таблици и графики започват тарикатски от 13.11.2021 а не от 1.8.2021 ?
                  Аз мисля че ще наблюдаваме интересни явления
                  Барби,

                  със същият успех можеше да ме попиташ защо не съм започнал да събирам данните още от 13.03.2020 г., когато за пръв път у нас обявиха извънредно положение във връзка с ковида

                  Добре, ще ти обясня. Чета мненията в дискусията от доста време, но се включих реално през септември или октомври м.г. За worldometer-а знам още от началото на пандемията, щото го ползваха всички, дори и мейнстрийм телевизиите преди да си направим нашият сайт за тракване на пандемията в България.
                  13.11.2021 беше събота, ден за размисъл преди последните избори у нас. Беше ми писнало да търся статистики за нещо си из нета по отношение на ковида, и си викам абе що не взема аз да си импортвам данните от worldometer-а, ама всичките, и да си правя квито си искам статистики и графики. Всичко беше и е за мое лично ползване, казах, че следя основно 35-те най-големи държави в Европа, но имам данни за всичките и за нула време мога да ти кажа кво става и в държавиците Сан Марино или Андора, например.

                  Отне ми около 2 часа да си наглася екселската таблица да ми изплюва всички данни, корелации, отношения и други неща, които ме интересуват. Отнема ми по-малко от 5 минути на ден да си импортна всички данни от worldometer-a в Ексела и да видя кво става.
                  Справки , корелации и сравнения мога да си правя квито си искам за квито периоди си искам, само давам датите и ексела ги изплюва на момента. Направил съм си и доста графики, които се обновяват автоматично, след като импортна новите данни всеки ден, а да направя нова графика на основа наличните данни ми отнема минути. Когато на графиките има две криви и две ординатни оси, винаги съобразявам мащабите на двете ординати така, че да не се получава подвеждаща картинка. Поради това напоследък предпочитам една логаритмична ордината когато данните в кривите се различават с порядъци, както например при брой заразени и брой починали.

                  Ексела е готино приложение между другото, а го ползвам откакто го има въобще на тоя свят - трябва ми доста в работата от много години насам. За математиката, и специално за статистиката, ти е ясно, че също са ми много ясни
                  И двете ми образования, и работите, които съм работил и работя, са свързани с много математика.
                  Айде, стига толкова, че много стана.... Доволен ли си?
                  Last edited by Kildirim_Bei; 30.01.2022, 03:24.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • леле
                    ного мангъропитеци се навъдили по целия свят
                    столхолм, брюксел, и гвоздея - отава
                    тия плоскоземци не ги ли срам
                    пирона на пироните : неска трюдо и той се самокарантирил, сигурно Просто кирето му е дал балкански акъл как да процедира с протестиращи…
                    ааа забравих , тоя копейкин бая кинти тряя да е тупнал на масата, по 40 кинта да дава на сички че да изкочат

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от alphaomega Разгледай мнение
                      Забележете броя на гледанията и коментарите от цял свят след протестите в България.

                      Това е имайки предвид префинената цензура на тюба. Реалните гледания, харесвания и коментари потенциално може да са много повече.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение
                        Извод: явно преболедувалите не се имат за умни и красиви
                        Благодаря за забележката Коригирах се

                        Анкета: Ваксинирахте ли се?

                        40% Да, включително с бустерна доза
                        25% Да, но без бустерна доза
                        8% Преболедувал/а съм

                        1% Не, но планирам да го направя

                        11% Не и не смятам да го правя
                        5% Не е ваша работа
                        4% Не, не вярвам, че ваксината помага
                        1% Не, не искам да ме чипира Бил Гейтс
                        1% Да, но съжалявам, че го направих


                        2% Не съм решил/а още

                        1% Да, пенсионер/ка съм и искам да взема 75 лева
                        Общо гласували: 8680


                        Умни са читателите на https://www.clubz.bg/

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
                          Топ 10 европейски държави по нарастване на смъртността на милион население за периода 13.11.2021 - 29.01.2022 (общо население 285 млн. души)
                          Топ 10 европейски държави по намаляване на смъртността на милион население за периода 13.11.2021 - 29.01.2022 (общо население 219 млн. души)

                          Таблиците и графиките не се нуждаят от коментар.
                          Напротив, твоите таблици и графики се нуждаят от коментар
                          Защо твоите таблици и графики започват тарикатски от 13.11.2021 а не от 1.8.2021 ?
                          Аз мисля че ще наблюдаваме интересни явления
                          Както на тази графика
                          Last edited by barbaron; 29.01.2022, 20:50.

                          Коментар


                          • Забележете броя на гледанията и коментарите от цял свят след протестите в България.


                            И 2 седмици по късно в Канада вече имаме

                            Freedom convoy!

                            Скоро и по целия свят.







                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от neptun266 Разгледай мнение

                              Бей, уважавам те човек, за труда, хубавите таблици и графики(майстор си им), но ми се струва, че се разминаваме в логиката. Нека се обоснова.D
                              Нептуне,

                              благодаря ти за хубавите думи. И аз те уважавам като мислещ човек.
                              Прав си в разсъжденията си - да събираш смъртности за една и съща държава, да събереш такива за друга държава, да ги разгледаш поотделно и чак после да ги сравняваш е добре.
                              Но Барби събира некви средноаритметични смъртности за различни държави, вади некви проценти от тази сума, и дрънка глупости. Няма как да стане.

                              Моята теза е, че смъртността на запад расте със стотици проценти, а тази на изток пада с доста проценти. Нека някой да каже, че не е така, да се обоснове, както аз се обосновавам, и тогава ще се извиня публично тук пред всички.
                              Last edited by Kildirim_Bei; 29.01.2022, 18:34.
                              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение
                                Ваксинирахте ли се?

                                40% Да, включително с бустерна доза
                                25% Да, но без бустерна доза
                                1% Не, но планирам да го направя


                                11% Не и не смятам да го правя
                                8% Преболедувал/а съм
                                5% Не е ваша работа
                                4% Не, не вярвам, че ваксината помага
                                1% Не, не искам да ме чипира Бил Гейтс
                                1% Да, но съжалявам, че го направих


                                2% Не съм решил/а още

                                1% Да, пенсионер/ка съм и искам да взема 75 лева
                                Общо гласували: 8680


                                Умни са читателите на https://www.clubz.bg/
                                Извод: явно преболедувалите не се имат за умни и красиви

                                Коментар

                                Working...
                                X