IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Анкета - Ще си сложите ли КОВИД-19 ваксина ?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Click image for larger version

Name:	333.JPG
Views:	1
Size:	32.5 КБ
ID:	3954883






    Една графика - хиляда думи, както казват древните хора.

    Но докато бяхме разсеяни от оставката на Борис Джонсън и битката за министър-председател на Обединеното кралство, правителството на Обединеното кралство тихомълком публикува доклад, който доказва, че кампанията за масова ваксинация срещу Covid-19 е епичен и опасен провал.

    Тъй като официалните данни показват, че напълно ваксинираното население е причинило над 9 на всеки 10 смъртни случая на Covid-19 през последната година, 91% от всички смъртни случаи на Covid-19 от началото на 2022 г. и 94% от всички смъртни случаи на Covid-19 от началото на април 2022 г.

    Сега, много приказки на пазара, фактите са важни, макар че, има яка цензура, истината седи някъде забулена, добре че излиза накрая.
    С тази графика, темата е почти изчерпана за мен.

    Без значение кой ваксиниран и кой -не, всеки има право да живее,
    дръжте имунната система във поне добра готовност, елиминирайте вредните храни,
    добавяйте важните витамини и минерали, спете поне 7 часа, елиминирайте стреса, спортувайте поне малко,
    намалете храненията до три на ден със разумните калории на ден.
    Това не са празни приказки, първото нещо за всеки човек е неговото добро здраве, другото е второстепенно,
    не очаквайте докторите да се грижат за Вас и да Ви "оправят".

    линк
    Click image for larger version

Name:	332.JPG
Views:	1
Size:	18.7 КБ
ID:	3954893

    Last edited by hazard; 04.08.2022, 23:53.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

      Не мислех да си губя времето да отговарям на глупости, но се налага
      На тази графика се вижда колко "много" сте паднали под Франция,
      сравнено с масовото измиране на българските антиваксъри 30/8/2021 - 2/4/2022
      Като говорим за исторически данни (не за актуални, които е много вероятно да повлияят на бъдещето), то през Априлското въстание (1876 г.) смъртността в България е била много по-голяма от френската
      Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
      ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

      Коментар



      • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение
        Ти така разправяше и когато бяхме на първо място по смъртност в Европа.
        После като паднахме под Франция се скри за 3 месеца като мишка
        Не мислех да си губя времето да отговарям на глупости, но се налага
        На тази графика се вижда колко "много" сте паднали под Франция,
        сравнено с масовото измиране на българските антиваксъри 30/8/2021 - 2/4/2022

        Коментар


        • Първоначално изпратено от barbaron Разгледай мнение

          Калдъръмен празнодумко,
          10 точки му стигат на Барбарона за да знае какво ще се случи след един месец
          Ти така разправяше и когато бяхме на първо място по смъртност в Европа.
          После като паднахме под Франция се скри за 3 месеца като мишка
          Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
          ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

          Коментар




          • Калдъръмен празнодумко,
            10 точки му стигат на Барбарона за да знае какво ще се случи след един месец
            Last edited by barbaron; 04.08.2022, 21:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Помолете тогава Барбарона да пусне таблици ден по ден за Франция, Швеция и България за периода 15.12.2021 - 10.01.2022 с данни за заразени, починали и смъртност на милион за всяка от държавите.
              На мен ще ми отнеме няколко минути, а той няма да е готов и след няколко дни, да не кажа никога.
              Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
              ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

              Коментар


              • Първоначално изпратено от barbaron на 14.09.2021 Разгледай мнение
                Дерзайте, антиваксъри, мангъров ще се погрижи за вас

                Познайте защо Умряли / Заболели
                • за Франция беше 1,73% сега е 1,67%
                • за Швеция беше 1,31% сега е 1,29%
                • за Bългария беше 4,13% сега е 4.15%
                Държава Умряли / Заболели % Ваксинирани % Заболели Умряли Заболели / 1М Умряли / 1М Тествани / 1М pop
                Bulgaria 4,15% 16.11% 473270 19661 68733 2855 647792
                France 1,67% 70.2% 3907133 115603 105538 1766 1,957,547
                Sweden 1,29% 64.63% 1,115,566 14,626 111846 1441 1,155,678
                Luxembourg 1,11% 65.48% 74,855 829 117,429 1,301 5,381,198
                Netherlands 0,94% 69.01% 1,909,211 17,927 111,145 1,044 965,911
                Finland 0,85% 71.53% 119,32 1,008 21,497 182 1,202,524
                Denmark 0,74% 75.25% 351939 2611 60506 449 14151554
                Israel 0,66% 68.17% 1,055,836 6,991 113,214 751 2,094,603
                Norway 0,55% 71.27% 146,373 811 26,764 148 1,337,300

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  Ще прегледам назад темата, но барбарона мисля сравнява няколко държави с BG, a вашите са само с FR. Простете, ако съм в грешка
                  Простено да Ви е.
                  Барбарона има данни само за Франция и България, и то не за всеки ден.
                  Аз много пъти съм давал сравнения с други държави, включително агрегирани данни по региони или ниво на ваксинация, щото импортвам ежедневно всички данни за Европа от worldometer-a, за разлика от него.
                  Last edited by Kildirim_Bei; 05.08.2022, 03:01.
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Странно - 5 пъти са 25000 живота у наше село...
                    Зависи как смяташ животите. Без да съм запознат с детайлите във Франция, но се съмнявам, че в списъците на починали С Ковид са вписани починали при пожар, самоубийци, катастрофирали, починали от старост / ама може ли да го пишем Ковид/ и т.н.

                    Но за едно нещо си прав - починали в повече има. Следователно има и проблем. Голям ! Разликата между двама ни е , че Вие смятате , че всичко това се дължи на слабата ваксинация / макар и разликата да е същата между БГ и ФР и ПРЕДИ старта на ваксинацията. Нали не спорите по това ?/
                    А пък аз мисля, че има много причини за тази разлика и липсата на ваксинация, ако въобще е плюс / към онзи момент и варианти може и да е имало някакъв / е мноооогооо назад.
                    Ето 1 пример от първо лице. Миналата година в разгара на най-страшната вълна ДвиПи-то ни си ЗАКРИ практиката. Никой не приема нови пациенти - джипитата са само с яки връзки.....Всички болници затворени. 1000+ основно възрастни хора на улицата / практика в центъра на София/. Точно тогава се и разболяхме за пръв път с ОТРИЦАТЕЛНИ тестове / 4-ри броя !/ И какво правиш ? Болен си от нещо , ама според тестовете не е Ковид, нямаш ДвиПИ, няма как да отидеш в Ковид болница щото там ЩЕ ТЕ ЗАРАЗЯТ с Ковид, а ти си болен от друго и става топ. То и местата бяха малко към хич тогава....за каквото и да е.....Не можеш да влезеш в болница. Какво правиш ако си на 80 години с няколко сериозни проблема ? С какъвто и да си сериозен проблем в този момент и си на възраст си чао.... и получаваш екстра смъртност. Възрастта на починалите го показва чудесно.
                    Ние с МНОГО връзки и яко кеш платихме на частно уж при голям спец/ от най-големите в областта/ който каза не е Ковид имате бронхит гледайки снимките... Е да ама след месец антителата се оказаха на макс....
                    Те така нямало да умират хора при ваксинация.... ъхъ ама друг път....Търси проблемите на друго място....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.08.2022, 20:42.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Не, според мен е малко предвид изходните условия.
                      Странно - 5 пъти са 25000 живота у наше село...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение



                        5 пъти не върши ли работа? или 3 пъти? или 222% ?
                        Не, според мен е малко предвид изходните условия.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          ти съвсем си психясал
                          аз съм от смятащия тип - гледам статистики и не слушам експерти по телевизора, фейса и тн... колкото и неприятно да звучи - некролозите са най-точната статистика до колко едно общество минава адекватно през дадена пандемия.

                          жертвите, които дадохме като брой загубени животи нищо не може да ги върне
                          глупостта се плаща и мястото ни в класациите не е въобще случайно.

                          голямото мяу ще си дойде не го мисли. ти като си толкова в час колко чифта обувки износи по огледи и не купи?
                          Берти, ако си прочел последните няколко страници би трябвало да си разбрал , че починалите у нас С Ковид имат по-висока средна възраст от починалите БЕЗ Ковид. Нормално ли е според теб ?
                          Хубаво е да гледаш телевизия по-малко и да се опиташ да помислиш дали това дето те объчват е точно това което е истина ... цялата...
                          Т.е. некролози има доста повече, но защо ги има е МНОГО дискусионен въпрос или най-малкото няма един отговор.
                          А пък ваксината..... всички да бяха набодени на 100% у нас при същите действия, мерки и т.н. некролозите пак щяха да са толкова....

                          Сигурен съм че можеш да мислиш самостоятелно и без да те насочват за посоката...ако искаш. Също съм сигурен, че не си набол децата ти и едва ли ще си сложиш 4-ти бустер....освен ако не те принудят по някакъв начин.
                          Last edited by pesimist4o na kvadrat; 04.08.2022, 19:33.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                            Беят не ги е започнал сравненията BG/F. Барбарончето (@barbaron) ги започна, но беят ще ги завърши.
                            Ще прегледам назад темата, но барбарона мисля сравнява няколко държави с BG, a вашите са само с FR. Простете, ако съм в грешка.

                            Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                            .. за друго вече е прието че тази течност не работи трябва да има сигурно 10 пъти разлика в полза на Франция
                            5 пъти не върши ли работа? или 3 пъти? или 222% ?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Берти, появяваш се в интересен момент в темата.... началото на новата кампания.... Тук издънката ти е съпоставиха с ГоУемото Мяу.
                              Искрено се надявам да не си от спонсорираният тим. Би било много жалко.... особено имайки предвид финансовите ти възможности.... Не си чак толкова закъсал....

                              Иначе със затворени болници и без лечение пенсиите намаляват. Също така има и публична статистика в Холандия, че след шот в първата седмица пенсоприключването също се повишава значително....
                              Иначе всеки може да си мисли и пише каквото поиска
                              ти съвсем си психясал
                              аз съм от смятащия тип - гледам статистики и не слушам експерти по телевизора, фейса и тн... колкото и неприятно да звучи - некролозите са най-точната статистика до колко едно общество минава адекватно през дадена пандемия.

                              жертвите, които дадохме като брой загубени животи нищо не може да ги върне
                              глупостта се плаща и мястото ни в класациите не е въобще случайно.

                              голямото мяу ще си дойде не го мисли. ти като си толкова в час колко чифта обувки износи по огледи и не купи?
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Господине, кротко ви помолих да напишете числата. Няма как да отричам ненаписани числа

                                Не, гафитът не е за спортистите, ако може, четете с разбиране. Сравненията BG/FR ги е започнал Бея, дали ще Ви отговори - не знам.
                                Ми пак НЕ.
                                Сравненията ги започна деменцията. Беят разбра накъде вървят нещата в даден момент и реши да води статистика, за да покаже подобни крайни резултати при иначе несравняеми неща. като база. Според мен безсмислено, но той се върза на ондзи и се хвана на хорото....излишни усилия, като знаем отговора предварително какъв е....За да изравним всички фактори и приемем че ваксините работят ПОНЕ за намаляване на смъртността / за друго вече е прието че тази течност не работи трябва да има сигурно 10 пъти разлика в полза на Франция

                                Коментар

                                Working...
                                X